Skoči na vsebino

Pergola

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 634

Za drugo leto razmišljam, da bi na vrtu postavili novo samostoječo pergolo 3x4m. Všeč so mi alu verzije, a ko sem poslal povpraševanja naokoli sem dobil občutek da je nekaj zlata v aluminiju. Nekje okoli 10.000 se giblje cena če se malce zmišljujem.
Lesena je cenejša, a ko sem našel še lepe pomične stene je cena spet tam tam.

Kaj kupiti in kje?

3x4 m
Tri stranice dokaj zaprte oz senčene (nekaj lufta mora biti)
Streha nujno (ce bi se odpirala toliko boljse)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 455
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Za drugo leto razmišljam, da bi na vrtu postavili novo samostoječo pergolo 3x4m. Všeč so mi alu verzije, a ko sem poslal povpraševanja naokoli sem dobil občutek da je nekaj zlata v aluminiju. Nekje okoli 10.000 se giblje cena če se malce zmišljujem.
Lesena je cenejša, a ko sem našel še lepe pomične stene je cena spet tam tam.

Kaj kupiti in kje?

3x4 m
Tri stranice dokaj zaprte oz senčene (nekaj lufta mora biti)
Streha nujno (ce bi se odpirala toliko boljse)

http://www.brisole.si

To si verjetno že gledal? Cene so pa ja, za 3x4m med 10-15.000 eur, karkoli boš gledal  :blackeye

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 076
  • Avtomobil: F31

top lamelna pergola 4x3m z motorjem, daljincem, montažo in DDV je od 7800€ naprej... postaviš enkrat in imaš mir dokler si živ... karkoli iz aluminija ni poceni, to je dejstvo

Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 792

Jaz sem jo naredil v "lastni režiji" za cca (3200€) iz železa, pobarval pa sem jo iz dvokopomponentno barvo. S skico sem šel v Merkur (Naklo) in so mi tam zrezali železo in mi pripeljali domov (534€). Za streho pa sem dal kaljeno steklo 8mm (to mi je naredil steklar za 2056€).

Dimenzija strehe je 3569mm X 4571mm.

20190622084240.jpg

Urejal klemn007, 22.06.2019, 07:57.

Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 996
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kdo ti je pa varil?
Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 792

Kdo ti je pa varil?

En varilec v pokoju  s sosednjega kraja. On je sicer predlagal da bi bila pergola zvijačena, in da je lažja izvedba montaže. Ampak glede nato da nisem dal cinkati pergole se je dalo narediti tako, da se vari na objektu. Je pa to varianta, da pride še par sosedov pomagat kaj vzdignit.

Zakaj to vprašaš?

Urejal klemn007, 22.06.2019, 12:37.

Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 996
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Vprasal sem zato ker tole zvarit tako da to potem funkcionira na dolgi rok ni glih macji kaselj in se mi ke zdelo da bo kaka prijatejska varjanta, drugace s 3 jurji tezko prides cez.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 080
  • Avtomobil: F10

Jaz sem jo naredil v "lastni režiji" za cca (3200€) iz železa...

Dimenzija strehe je 3569mm X 4571mm.
20190622084240.jpg

Ok, to ni pergola ampak nadstresek.
Drugače pa
https://m.made-in-ch...ystem&catCode=0
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 352
  • Avtomobil: BMW logicno

Tole od kitajcev špila če se naroči skupaj vsaj za 1 ta mali kontejner, sicer je pre drago.......

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

za slaba 2k imate ''lamelno pergolo'' tudi v bauhausu... špila, dokler zadeve ne vidiš v živo  :laugh    v avstrijskem bau, kjer imajo v ponudbi tudi malo boljše ( a še vedno precej slabše kot konkretne pergole ), pa je cena že skoraj enaka kot pri nas z vključeno montažo...

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 957
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Jaz sem pa moral guglat kaj to je pergola ;>
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 080
  • Avtomobil: F10

Tole od kitajcev špila če se naroči skupaj vsaj za 1 ta mali kontejner, sicer je pre drago.......

Ni drago, če se ti ne mudi.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 705
  • Avtomobil: /

Poznam lastnika Brisole in poznam pergole, ker sem celo nekaj delal za njih. Super zadeva, ampak zgleda lepo samo če ti paše na bajto. Na moderne hiše gre, na starejše pa zelo odvisno. Pritisneš knof in imaš sonce, ko gre dež zapreš, lahko pa pustiš odprto in ti spere teraso. Nobenih problemov z njimi, zadeva špila.

Je pa brutalno draga, čeprav je super, se vseeno vprašaš če je vredna 5x toliko kot navadna. In če res potrebuješ to funkcionalnost odpiranja in zapiranja oz. koliko boš to sploh uporabljal. Ful je odvisno kam boš dal. Pri nekaterih sem bil in imajo to čez teraso, pa skoraj nikoli ne odpirajo. Drugi imajo direkt ob hiši, kjer so okna..tisti pa recimo odpirajo, da dobijo več svetlobe v bajto.

Urejal neicheq, 24.06.2019, 10:49.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik

terase ki so v funkciji so največkrat nadaljevanje dnevne sobe ( kjer so panoramska okna ). Tam se potrebuje svetloba, pasivno ogrevanje pozimi,...  če daš steklen nadstrešek v vsakem primeru potrebuješ tudi senčenje ( tako da je za realno uporaben prostor potrebno prišteti še strošek strešne tende, ki niso poceni ), pa si cenovno spet tam-tam... le da pri pergoli lahko ostrešje odpreš, prostor prezračiš, se ne dela topla greda spodaj - skratka občutek je še vedno kot da si na odprti terasi...  drugi segment pa so gostinske terase, tam je ključen performance ( zaščita pred vremenskimi vplivi ), hitrost izdelave in v končni fazi tudi dizajn... 

Če se ne potrebuje nosilnosti za sneg ( terasa ki se uporablja le poleti, za zaščito pred soncem in dežjem ), so cca. pol cenejše pergotende z zložljivim ostrešjem.
Pozimi zložiš, dobiš 100% svetlobe, ni treba kidati snega iz strehe oz. sneg na strehi ne zatemni prostora...

Prikaži več možnosti