Skoči na vsebino

Znižanje avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Urban366
Urban366
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW E82

Pozdravljeni

Gre za Bmw serija 1 coupe 120d E82 120k km

Odločil sem se da med drugim lazjimi dodelavami avto tudi spustim z Eibach Pro Kit vzmetmi. Avto ima navadno vzmetenje (ne sport, ne M tehnike). Predvsem me zanima kako se zadeva zrihta glede progresivnih sekundarnih blazilcev - Bump Stop. Veckrat sem zalsedil, da jih nekateri rezejo oz. krajsajo, saj na znizanem avtu prehitro prislo do udarjanja. In ali lahko pusti avto na original blazilcih, jih zamenjam za nove ali dam obnovit in utrdit. 

lp, hvala za info.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: E39 525i

Bump stops kupiš pač za m podvozje (so krajši), tudi kake krajše amortizerje nebi bilo slabo dat.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 978
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Amortizerje pusti, zamenjaj samo te protiprašne odbojnike z manšetami, spredaj in zadaj
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 542
  • Avtomobil: K 1200 RS

Jaz sem imel na E91 v kombinaciji s temi vzmetni Bilsteinove B8 amortizerje-ni mi bila kombinacija prevec vsec. Avto mi je bil pretrd pa tudi hitro so amortizerji spustili (40 tisoc km). Zame je bila boljsa kombinacija z original amortizerji za.M podvozje (Sachs) in Bump stopi od M podvozja.
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 521
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Kje vi vozite, da vozite po bumb stopih?

Če prav vem ima eibach minimalne razlike v višini (beri -15-30mm). Jaz nebi kompliciral in vgradil originalne. Če režeš originalne bumb stope je to bedarija, ker lahko pri neki ekstremni situaciji uničiš amortizer. Powerflex recimo ima univerzalne bumb stope, kateri so bistveno trši od originalnih, zato so lahko krajši. 

Prikaži več možnosti

Urban366
Urban366
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW E82

Ne saj ne vozim po bump stopih haha, ta bi bila pa huda. Ja eibach pro kit niza 30 do 35 mm za E82, zato sem sploh zacel tuhtati ker sem med brskanjem zasledil, da po nizanju bump stopi pridejo hitreje v stik, zato sem malo povprasal tukaj. Trenutno se tudi sam nagibam da pustim kar original amortizerje, in krajse bumpstope M sport, pa da vidimo kako bo.

Prikaži več možnosti