Skoči na vsebino

Na F10 520d meče avtomatski menjalnik iz prestave

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: f11 520d

Živio,

danes sem se peljal in na enkrat mi je izpadal iz prestave avtomatski menjalnik. 

To se ponovilo več krat, namesto da prestavi iz tretje v četrto on ga je prestavil v N. 

Potem sem se peljal naprej in vse je lepo delalo in na koncu spet. 

Olje je bilo zamejeno cca 50 000 km nazaj. 

Ali je ime kdo takšne teževe? Avto pa ma 210 000 km?  

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Prvo vprašanje, kdo ti je menjal olje, kakšno olje je nalil, kako je adaptiral nastavitve menjalnika in kako ga je naučil na novo.?

Opcije so slednje, premalo olja, ni dovolj pritiska in vrže iz prestave........ 

Drugo vprašanje, si preveril če ti slučajno olje kje ne izteka? Tesnilo karterja, pri čepu za puščanje olja....

lp

D.

Prikaži več možnosti

spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za hiter odgovor. 

Olje je menjal en lastnik prej mene. 20 000 km nazaj sem  menjal pogonsko verigo in dal avto na tester, in adaptacijo menjalnika pri pooblaščenom serviserjo. 

Vse je delalo brez težav do danes, potem na enkrat to danes. Nobenih simptoma ni blo da nekaj ni kot bi moglo biti. Tut sem pomislil da mi manjka olja ampak nikjer kje se ustavim ne ostane kakšni trag od olja. Mogar bi ga dati na dvigalo 

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 171

Kakor vem ima f10 plastiko cez celotno podvozje tako da je lahko olje tudi na zascitni plastiki in ga ne vidis. Pa si ziher da je bilo olje menjano?
Prikaži več možnosti

spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik

Ne vem, jaz pa nisem videl tega kako je menjal olje v menjalniko, ampak sem dobil 2l olja kar je preostalo od menjave, v originalno ambalaži, kupil je 2x5 litrov 

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 171

Kdo je pa oz na katerem servisu je bilo menjano olje? Cudno mi je da bi pri 210k km take delal menjalnik
Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 257
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

Živio,

danes sem se peljal in na enkrat mi je izpadal iz prestave avtomatski menjalnik. 

To se ponovilo več krat, namesto da prestavi iz tretje v četrto on ga je prestavil v N. 

Potem sem se peljal naprej in vse je lepo delalo in na koncu spet. 

Olje je bilo zamejeno cca 50 000 km nazaj. 

Ali je ime kdo takšne teževe? Avto pa ma 210 000 km?  

Pozdravljen, kako pa se obnaša menjalnik, če ga v ročnem režimu prestaviš iz 3 v 5 in nato iz 5 v 4?

Prikaži več možnosti

spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik

Pozdravljen, kako pa se obnaša menjalnik, če ga v ročnem režimu prestaviš iz 3 v 5 in nato iz 5 v 4?

Ja,  sem probal iz tretje v četrto na manuel in mi ga je dvakrat vrglo v N, potem pa je delal ok. Potem sem ugasnil avto in spet se zapeljal naprej. Potem je delal ok dokler nisem prišel domov, in kad sem se ustavljal ga je spet vrglo v N.  

Prikaži več možnosti

spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik

Kaj sem naredil prej ko se to začelo dogajati je do da sem se dopljal na parkirišče in sem pustil avto da dela v mesto, jaz sem pa šo z ključem ven. Brez ključa v avtu je delal nekih 5min. Ne vem ampak mislim da to ne bi smelo vplivati na menjalnik da zabluzi. 

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 306
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ne vem, jaz pa nisem videl tega kako je menjal olje v menjalniko, ampak sem dobil 2l olja kar je preostalo od menjave, v originalno ambalaži, kupil je 2x5 litrov 

Katero olje tocno? Cudno mi je, da je 5 l embalaza...

Urejal zok, 26.06.2019, 16:43.

Prikaži več možnosti

spale82
spale82

Začetnik

• Uporabnik

Tisto olje je bilo

https://www.motornao...avenol-atf-8hp/

Samo zdaj se ne spomnim ali je embalaža bila 5 ali 4 litre. Vem da je bilo slabe dve litre notar.

Urejal spale82, 26.06.2019, 18:04.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 050
  • Avtomobil: študentski

Verjet o oz. Sigurno ti je crknil ventil na VBju...zapelji se do.mehanika ter priklopi na racunalnik..tukaj nismo jasnovidni.

Tisto ravenol olje lahko pa.kar takoj zlijes ven iz menjalnika ter uporabjs za skripajoca vrata.

In definitivno to ni origial.embalaza... original.embalaza pomeni original.BMw ali pa.original ZF to je pa original Ravenol

Urejal blackberet, 26.06.2019, 19:22.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 273
  • Avtomobil: Mašina

Tisto ravenol olje lahko pa.kar takoj zlijes ven iz menjalnika ter uporabjs za skripajoca vrata.

Ne biti ravno tako prepričan v to kar si napisal. Samo dobronamerno. Ker Ravenol menjalniška olja so zelo dobra olja.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, bozzicek in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne biti ravno tako prepričan v to kar si napisal. Samo dobronamerno. Ker Ravenol menjalniška olja so zelo dobra olja.

Ne verjamem,čez original ga ni :ok2

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 646
  • Avtomobil: LPP Urbana

slovnica.press :rofl

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 981
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Za ZF menjalnike samo ZF olje in pika........ Lifeguard 5,6 itd... Vse ostalo je za te menjalnike hitro end of life.....

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Za ZF menjalnike samo ZF olje in pika........ Lifeguard 5,6 itd... Vse ostalo je za te menjalnike hitro end of life.....

Pazi ,ker se bo nekdo našel da je olje katerega kupiš na pooblaščenem servisu BMW boljše od ZFovega....

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 273
  • Avtomobil: Mašina

Menjalniki na ravenol olja delajo odlično in zelo dolgo, govorim iz 1.roke. Naj si bo 4/5 HP, 6HP in 8 HP, Aisin, GM itd.

Če ne bi bilo tako, bi bile reklamacije v katerem koli smislu, pa jih ni, niti ene! Sam uporabljam tako genuine ZF kot Ravenol in razlike ni.

Govorim trenutno na praksi zamenjave olja cca. 200 menjalnikov (pa to je  zelo malo) v primerjavi z delavnicami ki se z menjalniki

resneje ukvarjajo. 

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Menjalniki na ravenol olja delajo odlično in zelo dolgo, govorim iz 1.roke. Naj si bo 4/5 HP, 6HP in 8 HP, Aisin, GM itd.

Če ne bi bilo tako, bi bile reklamacije v katerem koli smislu, pa jih ni, niti ene! Sam uporabljam tako genuine ZF kot Ravenol in razlike ni.

Govorim trenutno na praksi zamenjave olja cca. 200 menjalnikov (pa to je  zelo malo) v primerjavi z delavnicami ki se z menjalniki

resneje ukvarjajo. 

Kakšna pa je razlika v ceni med enim in drugim(ZF -Ravenol)recimo na 10l za 8hp menjalnike.

Sem poiskal. Ni računice da bi vlival Ravenol. 

Ravenol 36,50€/l

ZF 18€/l

Urejal blackberet, 27.06.2019, 08:40.

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 257
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

resneje ukvarjajo. 

Podpis.

Prikaži več možnosti