Skoči na vsebino

Obračun DDV

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 712
  • Avtomobil: Bmw

Imam eno vprašanje glede plačila/obračuna ddv.  Naše podjetje (ddv zavezanec) bo kupilo opremo iz Nemčije (potrebujemo za naše podjetje, gre v osnovna sredstva).  Ali se ddv, ki ga plačamo na fakturi iz Nemčije, lahko obračuna na koncu meseca oz "povrne"?

Naše računovodstvo pravi, da ne, sodelavec pa ni 100% siguren, da ima računovodstvo prav.  Nekje sem zasledila, da lahko zahtevamo vračilo tega ddv na portalu eračuni. 

Morda kdo kaj več ve o tem?

Vnaprej se vam zahvaljujem :)

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Prodajalec vas preveri v visu, vidi da ste ddv zavezanec in vam avtomaticno naredi fakturo brez ddv ker gre za prodajo ddv zavezancu znotraj eu.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 483
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

v teoriji je tako, v praksi pa vsaj pri avtih ful komplicirajo svabi
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 158
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Teoretično se da dobiti nazaj preko e-davkov, a so bile tuje finančne uprave s tem zasute in se tega izogibajo. Zato možnosti za vračilo bolj slabe. Edini pravi način je nakup brez davka, z dokazilom, da roba gre iz države (zadostuje poštno potrdilo ali prevozna listina). Seveda ob predložitvi veljavne davčne številke.

Se pa žal najdejo (sicer redka) podjetja, ki ne želijo izstaviti neto fakture.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 190
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sicer ni vezano na ddv pa vseeno vprašanje povezano z izdajo računa. Pri enem podjetju iz slo (xyz d.o.o.) sem preko predračuna nakazal znesek in potem ko mi pošlje račun je gor v glavi brez mojega naslova. Ko povprašam kje je moj naslov oz. je polje naslova prazno, dobim njihov odgovor, da ni naslova ker sem plačal kot fizična oseba. A je to u redu, v primeru da bi (če do tega pride) v bodoče uveljavljal kako reklamacijo? 

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: FR-V + RT

Sicer ni vezano na ddv pa vseeno vprašanje povezano z izdajo računa. Pri enem podjetju iz slo (xyz d.o.o.) sem preko predračuna nakazal znesek in potem ko mi pošlje račun je gor v glavi brez mojega naslova. Ko povprašam kje je moj naslov oz. je polje naslova prazno, dobim njihov odgovor, da ni naslova ker sem plačal kot fizična oseba. A je to u redu, v primeru da bi (če do tega pride) v bodoče uveljavljal kako reklamacijo? 

za fizično osebo se na račun ne piše podatkov.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

za fizično osebo se na račun ne piše podatkov.

imaš pa primer ko plačaš olje pa filtre, pa je vedno gor moj naslov.  No saj če je to pač dobra volja prodajalca da gor napiše naslov kupca u redu. Sicer ne mislim zapenjat, samo tako vprašam, v primeru da bi bila kaka reklamacija pol z računom in dokazovanjem.   

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 175
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Vse je odvisno od zaledne obdelave teh podatkov. Velike firme poberejo vse podatke, ker se ta kupca zlo dobr pofem targetirat, lahko se jih uporalja za marketinske akcije, splih ker imajo tvoj direkten nasliv lahko uporabljajo NDP ki je bistveno cenejsi od klasicnega raznosa plus na podlagi tvojega nakupa lazje dolocijo kaj te zanima in podobnih razlog je se miljon. Manjse firme pa se s tem ne ukvarjajo po vecini, ker to terja ali drag SW, ali pa delavca ki se s twm ukvarja kar pa se tudi manjsim ne splaca. In ker zakonsko ni doloceno da more bit na racunu tvoj podatek ce si fo, je potem to tako.
Prikaži več možnosti
    • gusti4u in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 555
  • Avtomobil: BMW logicno

Obrni se raje na kak davčni portal, v glavnem na kratko, nemec ti mora blago prodati brez nemškega VAT-a vi pa pri interkomunitarni nabavi naredite samoobdavčitev in ja davek vam je hkrati tudi vstopni, če izpolnjujete pogoje za to, npr. gre za kak stroj za proizvodnjo ....... 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

V tem času sva rešila, saj sem želel račun z naslovom (v primeru kakih bodočih težav ali reklamacij-upam da ne pride do tega). Torej račun popravljen in primer zaključen. :ok

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 898
  • Avtomobil: new age e39

Seveda da je možno. Vas računovodja bi moral to vedeti!
In ja, tudi takojsnji odbitek je pri nrkaterih prodajalcih možen.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

anzo
anzo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 871

Še eno vprašanje, za podjetje ni DDV zavezanec naročim del za motor in mi pošlje trr in sklic da nakažem 150€, dobim kos nič računa, hmm. Podjetje iz Španije. Sedaj mu pišem, če lahko pošlje račun pa nič že 14 dni. Gre to skozi?

Brzina, je naša vrlina.
Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 212
  • Avtomobil: Race Car

Še eno vprašanje, za podjetje ni DDV zavezanec naročim del za motor in mi pošlje trr in sklic da nakažem 150€, dobim kos nič računa, hmm. Podjetje iz Španije. Sedaj mu pišem, če lahko pošlje račun pa nič že 14 dni. Gre to skozi?

Racun kot tak nima veze ce si ali nisi DDV zavezanec. Ce si kupil od podjetja iz EU kot fizicna oseba DDV je DDV itak vedno obracunan, ce kupujes kot pravna oseba in DDV zavezanec se DDV-ja ne obracuna. Ce ti prodaja robo podjetje ki ni DDV zavezanec, ti DDV ne obracuna, racun ti mora pa poslat v vsakem primeru!!! Ce kupujes kot podjetje po tem rabis racun za v knige, saj je nakup strosek podjetja.

"Racing is life. Anything before or after is just waiting."
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 142
  • Avtomobil: F10

Kar se tice obracuna ddv je vseeno ali ti ga tujec zaracuna ali ne, ce ti ga ga lahko zahteves nazaj in naredis samoobdavcitev pri nas. Je pa res, da je postopek zamuden in ne potreben zato je bolj lahko ze v zacetku brez ddv.
Da ti ga ne moras pa biti v sistemu vies vpisan.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti