Skoči na vsebino

E46 - ropot spredaj

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
DusanE46
DusanE46
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: E46, E82

No za daily car imam ze dve leti E46 in sicer mesec ali dva po nakupu je zacelo pri prestavljanju med prvo in drugo ter v vzvratno prestavo butati, ker je to znana hiba e46 se z tem ne obremenjujem vec...

Problem imam sledec, da mi je zacelo spredaj ob voznji cez luknje in lezece policaje glasno pokati in ker na tehnicnem niso ugotovili nicesar, sem se sam lotil iskati napako.. No avto ima prevozenih realnih 130kkm in je podvozje prakticno se vso original razen enega stabilizatorja :D Roke zgledajo ok in tudi stabilizatorji mislim, da so brez zracnosti (vsaj kolikor se jaz spoznam in sem preveril).. Bi bilo mozno da ropot prihaja od amortizerjev ali lezajev zgoraj na amortizerju ? Ce je kdo reseval tak problem na avtu, bi bil hvalezen za pomoc :)
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 205
  • Avtomobil: e46 323ci

Kja ti buta iz prve v drugo in v rikverc? 

Če buta zadaj ko spelješ in menjuješ je verjetno puša na zadnji strani difa (kjer se montira na most) hin.

spredaj poglej pa:

-Fedre

-Vpetje amortizerjev v motornem prostoru

-stabilizatorje (ja vem si jih ampak daj jih še enkrat)

-puše na zadnem delu rok, kjer je roka pritrjena na školjko.

-poglej volansko letev, da ni odtisnjenih vijakov za vpetje (znana težava)

-Gumica tiste palce, ki gre na vsaki strani na stabilizatorja

Jaz sem pri iskanju pokanja na mojem e46 coupeju trenutno obupal. Naročil sem set komplet original puš in gumic pa se bo zamenjalo vse komplet spredaj in zadaj. Tako upam, da bo mir. 

Pa če je vse staro je tudi guma preperena potem pa zamenjaš kos na izvoru pokanja, je samo vprašanje časa kdaj bo začel pokat naslednji najšibkejši člen. In tako dalje never ending story...

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 474
  • Avtomobil: BMW x

Menjaj te palčke ... 

post-13669-0-37980700-1558467585.jpeg

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

DusanE46
DusanE46
  • Uporabnik

Pri prestavljanju buta zadaj ja, vendar puse zgledajo kot nove.. Ko sem lani menjal sklopko, sem se ob enem menjal hardy zglob in pa lezaj kardana potem pa sem se nehaj ukvarjati z tem.

Spredaj pa sem pogledal vse nasteto kar si napisal (fedre, stabilizatorje, gumijaste puse na rokah zadaj, gumice stabilizator palice...itd), le vpetja volanske letve nisem preveril.. Najbolj ze od samega zacetka sumim vpetje amortizerjev, ceprav zgleda vredu (treba odmontirat amortizer in vse pogledat) in pa same amortizerje saj so se prvi :/

Je pa tako, da ko se je ta ropot pojavil spredaj, je bil na zacetku veliko tisji in se je cez cas stopnjeval navzgor..

Iztok: Stabilizator palcka je bila menjana na desni strani, ko sem avto kupil.. Sem pa preveril obe in nimata nic zracnosti :s

Sicer pa jih lahko zamenjam, saj ni nek strosek :)

Urejal DusanE46, 02.07.2019, 10:10.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Zračnost na tej palčki je težko preverit, če nisi izkušen mehanik ... :)

Prikaži več možnosti

DusanE46
DusanE46
  • Uporabnik

No verjetno imas prav :) Do zdaj mi je se sicer vedno uspelo ugotovit, ce je zracnost prisotna.. Mogoce pa mi tukaj ni haha

Urejal DusanE46, 02.07.2019, 10:28.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz sem že marsikaj prešraufal in jo nisem pogruntal dokler se ni odmontirala, ker je na avtu pod stalnim pritiskom četudi je dvignjen. Tudi jaz sem rekel fantom na tehničnih, če dobro preverijo ker je nekje neka zračnost, pa jo niso našli čeprav niso ravno neki levaki ...

1x je namreč obremenjena na pritisk, drugič pa na vlečenje ... le na prehodu iz ene smeri sile v drugo pa malce udari. In to je čez luknje ali ležeče policaje ...

Prikaži več možnosti

DusanE46
DusanE46
  • Uporabnik

Bom menjal kar na obeh straneh pa bomo videli kako bo :) Hvala za pomoč
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 893

Tele palčke so kar potrošna roba.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 624
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Pa probaj kupit najcenejše....da boš hitro ponovil vajo :-)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 205
  • Avtomobil: e46 323ci

Ko smo glih pri teh stabijih.

A za te palčke je normalno, da daš gor nove pa začnejo po 1 tednu spet pokat?!  Mayle HD.

Zmontirane so OK.

Na nosilcih kjer se privijači leži lepo horizontalno, ko je avto na tleh. 

Ali je varjanta, da se odtisne matica?! Je kakšen moment predpisan za zatisnit te matice? 

Itak mi poka svašta od puš do gumic ampak točno pri kolesu in na levi nogi ko počiva zraven sklopke je čez kakšno zaporedno razpoko v cesti čutit tresljaje in istočasno ujemajoč zvok.

hvala

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

DusanE46
DusanE46
  • Uporabnik

Pa probaj kupit najcenejše....da boš hitro ponovil vajo :-)

Lemforder bom namontiral : )
Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 560
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Za butanje v zadnjem delu sta lahko krive 2 stvari. Most ali pa diferencial. Karkoli od tega je krivo, ti lahko popravimo na servisu :ok
Več pa v ZS :cool

Prikaži več možnosti