Skoči na vsebino

Svet motociklizma: bedak na cesti tako ali drugače...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
229 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 558
  • Avtomobil: LPP Urbana

Tema namenjena diskusiji nas/vas motoristov in nas/vas voznikov osebnih vozil kako opažate motoriste v prometu.

Podam primer:

- včeraj se vozim po centru kjer mi iz stranke ceste zapelje voznik osebnega vozila brez pogleda na levo. jaz sem vozil naravnost, on se je želel vklopit na prednostno in zaviti desno. ker sem vse skupaj predvidel je bil tip začuden ko me je zagledal in ko sem mu "prijateljsko" pohupal ( kratek pritisk) in brez kakršne koli gestikulacije z rokami. pač bil sem prijazen. no temu je sledilo nekaj besed iz strani voznika, ki pa jih nisem uspel razbrati in ne vem ali so bile namenjene njemu ali meni a se s tem nisem obremenjeval in sem odvozil mirnega tempa naprej.

- drug primer...ga pičim prot šentjakobu iz smeri zadobrove kjer se mi na glavo cesto pred mano vklopi nek dedek. ok videl sem ga od deleč, da bo zavil zato sem zmanjašal hitrost, vse po propisima :ok2

- vozim po zaloški, se postavim na semafor na dvopasovnici na desni vozni pas in že vidim, da sem zajebal... ko vozite iz smeri polja prot fužinam in se postavite na desni pas se v 50% zgodi, da vas tisti, ki se pripelje iz avtoceste/obvoznice "spregleda", saj se ti vozniki/voznice redko ustavijo za vklop na zaloško cesto in se gredo kot vidim rusko ruleto. če se že ustavijo dobijo pozdrav tistga zadaj direktno v odbijač. uglavnem...se postavim na desno in premlevam kako sem zajebal in si rečem, nič odvozi in opazuj kaj bo. se prižge zelena luč, štartam namenoma po propisima do 60 km/h kot to veleva omejitev. kot zakleto se tip iz obvoznice ni niti ustavil za vključitev na zaloško ampak je gladko zavil in meni odvzel prednost, srečala sva se na cca 2m razdalje. ok ga prehitim in mu pohupam v znak, da je debil. če bi tam kdo od motoristov vozil hitreje bi se mu le-ta zalepil na avto.

- zopet zaloška včeraj...spet se postavim na desni pas in poleg mene na levi voznik kombija ( kp tablice) in v njem nek debeluhar na telefonu. vidi mene in drka tisti gas kot, da hoče dirkat. speljem malo hitreje in se postavim pred njega ker na tem delu je zgoraj omenjen uvoz iz avtoceste in kot zakleto ( spet) se voznik iz avtoceste brez pogleda vključi na zaloško...zapeljem na desni pas in vozim do drugega semaforja po propisima. na mojo levo pride zopet ta debeluhar in zaštartava...debeluhar zaštarta in na polno čez zaloško, vozil je vsaj 100 kjer sem samo upal, da bo pred omv črpalko ali radar ali policija, da ga ustavi.

- sem pa srečeval tudi motoriste, ki so vozili kot, da so na pisti kar vsekakor ne podpiram.

- blazno na živce oz. postanem kar alergičen ko se mi vozniki avtomobilov približajo preveč blizu na moj zadek. res ne vem kaj takšnim voznikom hodi po glavi, da vozijo motoristom direktno za ritjo.

- uu zadnjič se mi je en voznik lepo umaknil in mi dal znak z roko, da naj grem mimo za kar sem se mu lepo zahvalil :ok2

Urejal bancnik, 02.07.2019, 10:29.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 856
  • Avtomobil: traktor

zdaj se ti je odprl nov svet opazovanja prometa. ZAkonsko bi moralo biti določeno, da mora vsak šofer vsaj 1 leto voziti motor po naših cestah. Šele z motorja vidiš, kakšne situacije vse nastajajo in kako res zelo debilni znajo bit šoferji avtomobilov. Sem 99% da bi bilo manj pizdarij na cesti, če bi vsi tudi motor vozili.   Pa pustimo Rossije ob strani.

Prikaži več možnosti
    • Rally fan in Bavarec fan uporabnikom je všeč to sporočilo

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 437
  • Avtomobil: ni moj:(

Lepo, da je nekdo odprl to temo!

Sam dosti razmišljam o tem, imam 1000 kubičen cestni motor.

V motoristični karieri imam pod ritjo cca 120.000 km (velika večina z cestaki, vmes sem imel izlet v Super moto vode).

Če sem se česar naučil je to, da se na motorju nikakor ne moreš na druge zanašat. Tudi, če imaš prednost, ali pa je "pravica na tvoji strani", se na dolgi rok najbolj splača bit defenziven voznik.

Moja izkušnja je, če se normalno in defenzivno voziš, so ljudje do motoristov (kot tudi kolesarjev) čisto normalno obzirni.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: kolo...

Sam sem bil tudi dolgo nacestaku.
Prevozi komplet evropo itd.

zamenjal cesto z pisto in to je to.
Nasvet ko se voziš po cesti se vozi ko bi bil neviden.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 691

Zadeva je takšna da ste sezonski vozniki in ljudje v avtomobilih pozabijo na vas v 9 mesečnem roku. Seveda to ni opravičilo ampak vseeno je pa res. Pa večina ste prehitri. V nedeljo sedeli v eni gostilni ob prometni cesti kjer je ogromno motorjev. Edni klub vesp so se peljali normalno ostali pa daleč od predpisa 50 km/h...

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 862
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Odprl si zanimivo temo, ki upam, da se ne bo sprevrgla v še eno polemiko in dokazovanje kdo ima večjega. Tako med avtomobilisti kot med motoristi je določen procent zgledni voznikov in manjšina ki daje slab sloves vsem. Prav bi bilo, da smo vsi po vrsti čim bolj strpni do drugih udeležencev v prometu in poskrbimo vsak za svojo varnost, namesto da se zanašam da bodo drugi pazili na naš.

Ko bom kak večer našel 5 min napišem še kakšno pestro z motoristi.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Eddy in Apogej uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 893
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Jaz bi pa pogledal iz druge strani.

Vozim veliko po Italiji in kar delajo motoristi, je neodpustno. Skačejo iz stranskih cest, prehitevajo po polni črti vmes kolone in ti tudi ogledalo po nesreči zvijejo. Da ne govorim, da še nisem videl motorista upoštevati hitrosti skozi naselje.

Pa ne obtožujem vas, ampak te pof... italijane.

V nedeljo grem iz Sestijana in se hočem na vrhu klanca vklopit na glavno cesto, ko mi prideta dva motorista iz leve tako, da sta mi zakrila komplet pogled na cesto. Odprem okno in jima rečem, da kaj si predstavljata. Začneta nekaj pizdit, pa stopim ven iz avta in vsa posrana odpičita dalje direktno med avte. Pol jih dohitim in sta me opazila, pa sta začela še bolj noret in cikcakat.....katastrofa.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik

Se strinjam zato smo jaz in še nekaj kolegov zamenjali cesto za pisto.Ker to kar smo počeli na cesti ni bilo za nikamor .
Res da je bilo to 26 let nazaj ,in mopedi so tud takrat letel čez 200.
Prometa ni bilo tako veliko kot zdaj.
Nekaj jih je že žal pod rušo žal.
Za to fantje po cesti po pameti ,pa bo.
Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499
  • Avtomobil: tcr

- sem pa srečeval tudi motoriste, ki so vozili kot, da so na pisti kar vsekakor ne podpiram.

opažam, da so največji pistenbuliji po ljubljani triciklaši, ki nimajo izpita za A, pa skuteristi (brez zamere :)  ), ker jih je pač največ. jaz karseda hitro pobegnem iz lj, po lj pa se raj s kolesom vozim. izven mesta ga pa prtisnem, ja :crazy

Urejal intejk, 02.07.2019, 11:41.

Prikaži več možnosti
    • Eagle46 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 437
  • Avtomobil: ni moj:(

Na žalost, se strinjam z uporabnikom @intejk.

Ko se furam po mestu si ne morem kaj, da nebi opazil njihovega agresivnega stila vožnje... iz vsakega semaforja na polno, šviganje med avti na polno, če kdo kaj spregleda takoj takšni in drugačni signali neodobravanja...
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

aiko
aiko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: opel vectra, e46 320d

Eni vozniki so bedaki, drugi pa te enostavno spregledajo zaradi svetlobe in/ali morda napačno ocenijo tvojo hitrost

Dal bi ti samo dva nasveta:

- vozi defenzivno zaradi bedakov in zaradi tistih, katerim je ko vidijo motorista težko počakat da prevozi križišče prvi (ko je na glavni cesti), pa čeprav je še "daleč"

- podnevi vozi z dolgo lučjo; ni moteče za nas, te pa mi avtomobilisti hitreje opazimo če je slučajno sonce v isti smeri kot iz katere prihajaš

Pa veliko srečnih kilometrov :)

Prikaži več možnosti
    • bizdam je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 862
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Eni vozniki so bedaki, drugi pa te enostavno spregledajo zaradi svetlobe in/ali morda napačno ocenijo tvojo hitrost

Dal bi ti samo dva nasveta:

- vozi defenzivno zaradi bedakov in zaradi tistih, katerim je ko vidijo motorista težko počakat da prevozi križišče prvi (ko je na glavni cesti), pa čeprav je še "daleč"

- podnevi vozi z dolgo lučjo; ni moteče za nas, te pa mi avtomobilisti hitreje opazimo če je slučajno sonce v isti smeri kot iz katere prihajaš

Pa veliko srečnih kilometrov :)

Vsekakor dober nasvet. Največ za lastno varnost in varnost vseh udeležencev narediš če se naučiš predvidevanja. Sem bil pred leti na enem tečaju varne vožnje, ki je obravnaval ravno to tematiko. Cel dan smo se pogovarjali o predvidevanju dogajanja. Konec dneva je sledila praktična vožnja (15 min), kjer si moral za cca 500m pred sabo predvidevati in na glas opisati potencialno nevarne situacije... Ko ti takšna vaja pride v kri in jo redno prakticiraš, se navadiš predvideti 90% nevarnih situacij še preden se zgodijo. Zelo priporočljivo predvsem za šibkejše udeležence v prometu.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Natuzzi je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 284
  • Avtomobil: BMW logicno

zdaj se ti je odprl nov svet opazovanja prometa. ZAkonsko bi moralo biti določeno, da mora vsak šofer vsaj 1 leto voziti motor po naših cestah. Šele z motorja vidiš, kakšne situacije vse nastajajo in kako res zelo debilni znajo bit šoferji avtomobilov. Sem 99% da bi bilo manj pizdarij na cesti, če bi vsi tudi motor vozili.   Pa pustimo Rossije ob strani.

Dejstva so, kar pozabljaš, da pravila veljajo tudi za motoriste in ja tudi za VAKUMOGLAVIČE, kar ti nenehno pozabljajo, ko vozijo, ko na pisti, prehitevajo po levi, po desni, kjer gre, če bi imeli še eliso helija, bi še šli po zraku.   Skratka, omejitve so za vse, sam se nikoli ne umikam motoristom, jih pa namerno tudi ne oviram, ker je najbolje Vekumiče, čim prej naprej spustiti, da nevarnost odhiti čim hitreje naprej svojo matildo iskati....     Je pa res, da tudi kolesarji niso povsem nič boljši, je kolega par dni nazaj na cesti zbil kolesarja, šlo je takole, je na cesti ene 200 m pred križiščem prehitel nekega hitrega kolesarja in ja v križišču je zavijal desno in ker ni, kolesarske steze je pač zapeljal in kolesar, ki je hotel naravnost ga je kljub smerniku prehiteval po desni in se mu fajn zabil v bok in se tudi, nekako srednje potolkel in razbil kolo.  

Tale moj znanec se je popolnoma prestrašil, misleč, da je kriv, kolesar pa 100% da je ja avto kriv, na vsak način hotel Policijo in mu že na licu mesta grozil z odškodnino.. 

No so prišli Policisti in jasno povedali, da je 100% kriv izključno kolesar, ker nima kaj prehitevati nikoli in nikdar po desni strani in bi vsekakor moral ravno kolesar počakati, da avto zavije desno in potem na ravnost nadaljevati vožnjo. 

No na koncu sta s kolesarjem uredila, da je šla škoda na avtu z njegove police za zavarovanje stanovanja, kjer je tudi nekaj takega vključeno. 

Skratka, več strpnosti vseh, do vseh, pa še to, če bi povprečen avtomobilist vozil enako, kot povprečen motorist, bi bilo vsak dan,. vsaj ene 3 če ne več mrtvih na naših cestah, tako, da dragi motoristi, vaše življenje je večinoma v vaših rokah ! 

Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 499
  • Avtomobil: tcr

A je to spet ena tema o kolesarjih?
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 691
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pravilo močnejšega, kaj je tu nejasnega? Nekateri motoristi vozijo tako, kot da zanje veljajo enaka pravila vožnje kot za avtomobiliste in druge, močnejše udeležence v prometu. Saj v teoriji res veljajo, v praksi pa te bo nekdo ubil, kriv bo on, mrtev boš pa ti. Komu se boš pritožil? 

Te zadeve so pravilno urejene edino v Aziji, tam se pač točno ve da ima avto, kamion ali avtobus vedno in v vsakem primeru prednost in motorist okoli ali blizu njega nima kaj iskat, nikoli in v nobenem primeru. Če išče in najde, se nima komu žalit. Pri nas smo pa kao v prometu vsi enaki, potem pa ovo ono, gore dolje... halo?! Kje je tu kaos, pri nas ali pri njih? Za naše butce ki so pisali prometne predpise pri njih, v resnici smo pa mi tisti, ki imamo neživljenjske in neumne predpise, zaradi katerih je potrebno odpirat take teme kot je ta (pa ni s temo nič narobe, problem je v predpisih).

Še zanimivost s Filipinov. Tam ima prednost tisti ki pride iz stranske ulice, ne tisti ki pripelje po glavni. Ker ti če si na glavni njega lažje vidiš, kot on tebe. In zadeva deluje, pa ni nobenih semaforjev in podobne bedaste navlake, vsi lepo upočasnjujejo in dajejo prednost, promet dejansko sam sebe korigira. Ko to vidiš, spoznaš kako smo dejansko pri nas butasti glede določenih stvari (žal je takih stvari večina).

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik

Edino kar je pri nas narobe v Slo je kultura na splošno vožnje od rolerja pa do kamijona.
Ko se to spremeni pa bo bolje ampak to ni možno v Slo ,ker je folk vsak dan v stresu in na robu živčnega zloma.
Vrjemte mi živim zunaj in ko se vračam domov je vsakič slabše.
Prikaži več možnosti
    • sash in velikomalo uporabnikom je všeč to sporočilo

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 591
  • Avtomobil: Modra sulica

Pravilo močnejšega, kaj je tu nejasnega? Nekateri motoristi vozijo tako, kot da zanje veljajo enaka pravila vožnje kot za avtomobiliste in druge, močnejše udeležence v prometu. Saj v teoriji res veljajo, v praksi pa te bo nekdo ubil, kriv bo on, mrtev boš pa ti. Komu se boš pritožil? 

Te zadeve so pravilno urejene edino v Aziji, tam se pač točno ve da ima avto, kamion ali avtobus vedno in v vsakem primeru prednost in motorist okoli ali blizu njega nima kaj iskat, nikoli in v nobenem primeru. Če išče in najde, se nima komu žalit. Pri nas smo pa kao v prometu vsi enaki, potem pa ovo ono, gore dolje... halo?! Kje je tu kaos, pri nas ali pri njih? Za naše butce ki so pisali prometne predpise pri njih, v resnici smo pa mi tisti, ki imamo neživljenjske in neumne predpise, zaradi katerih je potrebno odpirat take teme kot je ta (pa ni s temo nič narobe, problem je v predpisih).

Še zanimivost s Filipinov. Tam ima prednost tisti ki pride iz stranske ulice, ne tisti ki pripelje po glavni. Ker ti če si na glavni njega lažje vidiš, kot on tebe. In zadeva deluje, pa ni nobenih semaforjev in podobne bedaste navlake, vsi lepo upočasnjujejo in dajejo prednost, promet dejansko sam sebe korigira. Ko to vidiš, spoznaš kako smo dejansko pri nas butasti glede določenih stvari (žal je takih stvari večina).

Pravilo močnejšega ? Daj nehaj no. Verjetno si niti nisi kakšnih podatkov pogledal, si samo potegnil iz riti en zaključek, ki seveda ne drži.

Za primer, tvoji priljubljeni Filipini:

https://news.abs-cbn...ines-who-report

Leta 2016 je bilo 12.690 mrtvih ( polovica od tega, po tvoje "šibki", katere je pravilo močnejšega pospravilo, pomeni motorji, kolesarji, pešči) . Število prebivalcev 108 milijonov. Pomeni, 0,0001175 mrtvih/prebivalca

Za zanimivost, 69% vseh nesreč zakrivijo motoristi:

https://philkotse.co...hilippines-3166

Koliko je pa nedokumentiranih nesreč in mrtvih v Azijski # kraljevinah # pa ne bomo nikoli vedeli. Berejo se pa te statistike in podatki , kot napovednik za grozljivko.

Primerjava Slovenija:

https://www.avp-rs.s...v-letu-2018.pdf

Leta 2016 je bilo 130 mrtvih ( od tega 59 "šibkih, od tega 24 motoristov"). Število prebivalcev 2 milijona. Pomeni  0,000065 mrtvih/prebivalca. Pomeni skoraj 2 krat manj mrtvih na prebivalca. Pa še to treba upoštevat da vsak mrtev pri nas zelo pokvari statistiko. 100 mrtvih v Filipinih pa ne kaj preveč.

S tem da je bilo leta 2018 "le še" 90 mrtvih, saj se konstantno izboljšujemo. Za Filipine pa bolj slabo kaže.

In ja se zavedam da Azija niso samo Filipini in da je mogoče kakšna država, kjer je manj nesreč , ali pa itak nimajo denarja za avte. Čisto vredu, da ti je Azija všeč, ampak, ne nakladaj.

In nehaj nas že v vsakem postu žalit, ker ni tako slabo. Eni smo radi v Sloveniji, kljub njenim napakam. Drugi pa če vidite v Aziji zlato, se preprosto odselite. 

Urejal bmwcs, 02.07.2019, 18:02.

No guts, No glory !
Prikaži več možnosti
    • nightmare, tonchy, Borut30 in 2 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pravilo močnejšega ? Daj nehaj no. Verjetno si niti nisi kakšnih podatkov pogledal, si samo potegnil iz riti en zaključek, ki seveda ne drži.

Za primer, tvoji priljubljeni Filipini:

https://news.abs-cbn...ines-who-report

Leta 2016 je bilo 12.690 mrtvih ( polovica od tega, po tvoje "šibki", katere je pravilo močnejšega pospravilo, pomeni motorji, kolesarji, pešči) . Število prebivalcev 108 milijonov. Pomeni, 0,0001175 mrtvih/prebivalca

Za zanimivost, 69% vseh nesreč zakrivijo motoristi:

https://philkotse.co...hilippines-3166

Koliko je pa nedokumentiranih nesreč in mrtvih v Azijski # kraljevinah # pa ne bomo nikoli vedeli. Berejo se pa te statistike in podatki , kot napovednik za grozljivko.

Primerjava Slovenija:

https://www.avp-rs.s...v-letu-2018.pdf

Leta 2016 je bilo 130 mrtvih ( od tega 59 "šibkih, od tega 24 motoristov"). Število prebivalcev 2 milijona. Pomeni  0,000065 mrtvih/prebivalca. Pomeni skoraj 2 krat manj mrtvih na prebivalca. Pa še to treba upoštevat da vsak mrtev pri nas zelo pokvari statistiko. 100 mrtvih v Filipinih pa ne kaj preveč.

S tem da je bilo leta 2018 "le še" 90 mrtvih, saj se konstantno izboljšujemo. Za Filipine pa bolj slabo kaže.

In ja se zavedam da Azija niso samo Filipini in da je mogoče kakšna država, kjer je manj nesreč , ali pa itak nimajo denarja za avte. Čisto vredu, da ti je Azija všeč, ampak, ne nakladaj.

In nehaj nas že v vsakem postu žalit, ker ni tako slabo. Eni smo radi v Sloveniji, kljub njenim napakam. Drugi pa če vidite v Aziji zlato, se preprosto odselite. 

Ne se preveč vžigat, če ti je sonce udarilo v glavo se polij z mrzlo vodo in počakaj da se ohladiš, šele potem se spravi tipkat.

Taki kot si ti štejete nesreče in postavljate pravila in omejitve, zaradi katerih vožnja že zdavnaj ni več užitek. Jaz imam to srečo da sem se že kot mulc izživel, ravno takrat smo bili v dobi ko smo lahko na cestah pri nas počeli prav vse kar smo si zaželeli, bili smo gospodarji cest. Mene konec koncev prav briga kaj boste pametnjakoviči tvojega kova še naštimali, najboljše da hitrost na avtocestah omejite na 20 km/h, potem bo folk na cestah umiral od starosti in ne od hitrosti - to bi rad, ane? Jaz se bom definitivno odselil, pa ne zato ker bi tebi to pasalo, ampak ker se mi ne da več živet z zaplankanim folkom, takim kot si ti. Do takrat bom pa še malo užival v vožnji in to po svojih pravilih, ne po pravilih kot mi jih diktirate ti in tebi podobni, teh nisem nikoli upošteval. Ti kar zgnij doma, jaz sigurno ne bom, pa ne pozabi se privezat ko boš šel zvečer pod tuš, saj ti ja lahko zdrsne in si boš razčesnil tisto pametno betico... in dobro se zakleni zvečer, da te slučajno kdo ne ukrade.

Prikaži več možnosti
    • Martini Racing je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Edino kar je pri nas narobe v Slo je kultura na splošno vožnje od rolerja pa do kamijona.
Ko se to spremeni pa bo bolje ampak to ni možno v Slo ,ker je folk vsak dan v stresu in na robu živčnega zloma.
Vrjemte mi živim zunaj in ko se vračam domov je vsakič slabše.

Tako je kot si rekel in ni ga je zakona in ne kazni na svetu, ki bi to lahko spremenil/a. Cesta je pač zadnji kraj kjer lahko ljudje izživijo svoje frustracije, sprostijo napetosti in prebudijo zver, ki jo nosijo v sebi. Slovenci pregovorno ne maramo hodit k psihiatru, zato pa ves gnev iz sebe spravimo na cestah. Tisti ki si to lahko privoščimo seveda, marsikdo še tega ne zmore, taki pa potem blokirajo hitrejše z vožnjo po levem pasu in rezultat tega je, da imamo na cestah vojno stanje. To se ne bo spremenilo dokler se bo država do državljanov mačehovsko obnašala, bedak je vsak ki mu to ni kristalno jasno. Meni je sicer OK ker sem se s tem že zdavnaj sprijaznil, ovire na cesti zame ne obstajajo ker imam veliko premočen avto da bi me lahko kdorkoli oviral, frustracije drugih pa niso moj problem. Jaz samo povem kako je, da si nebi slučajno kdo zatiskal oči in si lagal, da se bo kdaj kaj izboljšalo - s kaznimi in omejitvami se ne bo, stvari grejo lahko samo še na slabše, kar je tisto kar si že sam ugotovil.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 748
  • Avtomobil: star Bmw

No đeri.
Tudi tebi se bo lahko zgodilo kaj hudega v tisti oh in sploh-Aziji.
V bistvu boš statistično prej hin, kot tukaj. Kaj pa če si že pokuril vsi srečo, glede na napisano o tebi?
Filipinci verjamejo v to, ali kaj podobnega ali verjamejo samo v pravilo močnejšega?
To me itak spominja na kameno dobo in preživetje-ala krapinski pračlovek, edino da se tam alfa samec vozi z e39 V8, ostali pa z mlinčki..
Prikaži več možnosti