Skoči na vsebino

Svet motociklizma: bedak na cesti tako ali drugače...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
285 odgovorov v temi
Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 554
  • Avtomobil: ni moj:(

@bancnik, tvoja varnost na cesti ni odvisna od tipa motorja, ki ga voziš, temveč od tebe samega (glave in zapestja). Motorja, ki jih omenjaš, sta čisto kulturna in nič bolj nevarna od tega, ki ga voziš sedaj. Ko se navadiš, se ti zmogljivosti ne zdijo več nič posebnega (govorim na splošno, za vse motorje) ...

Pametno si naredil, da si se odločil, da si najprej pridobiš nekaj izkušenj in nato greš naprej. Vendar, dolgoročno nima smisla ganjat skuterja okoli, če si želiš večji večji motor:)

Drugače, kaj vse ni prebrat v tej temi... celo o fizičnih obračunih. Mogoče bi bilo smotrno na stvari gledat iz drugega zornega kota, da nihče noče nikogar ubit - ponavadi avtomobilisti, ko motoristu izsilijo prednost, bodisi spregledajo prihajajočega motorista, bodisi napačno ocenijo njegovo hitrost.

Hočeš nočeš, se motorist mora zavedat te nevarnosti... na pa fizično obračunavat po cestah...
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • MG in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 814
  • Avtomobil: LPP Urbana

problem je v času, ki ga potrebuješ, da se navadiš motorja... kar nekaj jih po opravljenem izpitu presedla takoj na 1000 ccm. ko pa pride prvi bolj zahrbtni ovinek pa pogrnejo na testu ker so se ušteli pri oceni hitrosti, dolžini ovinka itd... saj veš kaj mislim :)

že tole kar imam sedaj je "krava" proti nekaterim motorjem po teži in dolžini...je pa vsekakor ala monster bolj okreten kot tmax.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 319
  • Avtomobil: Oktavičku, Tiger 1050

To odvisno koliko se precenjujes :). Sam sem direktno po izpitu sel na 1000ccm, samo ne na sportaka ampak velika endura (ker sem bolj visokorasel mam itak probleme dobiti usterzno velik motor in na koncu dobis sam konjske motorje, ki itak ze imajo kubike v startu).

Motor je imel kup navora in se mi je zdel lahkotnejsi za furat kot kaksen manjsi motor po svoje. Vse je v glavi. Je pa res, da sem sel pol raje motor se ucit kar na grobnik.

To bi mocno priporocal vsakemu motoristu novemo ali staremu (ce se ne bil). En obisk dirkalisca. Marskej vidis kaj delas narobe pa se bolje spoznas motor.

Jazst biti
Prikaži več možnosti
    • Eagle46 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z @axaQ4.

Jaz tudi pravim raznim pogumnežen (razna slepa prehitevanja, vožnja po naseljih nad omejitvami, itd.), naj gredo preizkusit svoje znanje na pisto.

Ali sploh znajo tekoče vozit po liniji + ali bi npr. sploh zdržali vsaj 3 kroge vožnje na polno na Grobniku.

Npr., na Grobniku imaš šolo vožnje po pisti (mislim, da je v rangu tam 300,00 - 600,00 €, odvisno od paketa) in pridobljeno znanje/izkušnje šteje veliko več, kot pogum in brezglavost.
Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 450

Jaz ne upam imet cestaka, kariero na dvokolesnikih sem zaključil z mopedom.

V bistvu bi moral avtombilisti v sezoni več čas imet v mislih, da lahko prileti motocikel mimo. Na večpasovnicah in v kolonah iz leve ali desne. Torej je potrebno zelo dosledno uporabljat ogledala pri menjavi pasov. Tu je potem tudi rahla težava držat razdaljo - ne vozit za ritjo - ampak motorist gre itak hitro dalje mimo naslednjega.

Meni kot avtomobilstu je še največja težava ko prehiti pred ovinkom ali se zrine na semaforju, potem pa je počasnejši, mi "pokvari" ovinek ali pa speljevanje na semaforju. Motor ni vedno hitrejši. :)

Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: kolo...

Se strinjam z @axaQ4.
Jaz tudi pravim raznim pogumnežen (razna slepa prehitevanja, vožnja po naseljih nad omejitvami, itd.), naj gredo preizkusit svoje znanje na pisto.
Ali sploh znajo tekoče vozit po liniji + ali bi npr. sploh zdržali vsaj 3 kroge vožnje na polno na Grobniku.
Npr., na Grobniku imaš šolo vožnje po pisti (mislim, da je v rangu tam 300,00 - 600,00 €, odvisno od paketa) in pridobljeno znanje/izkušnje šteje veliko več, kot pogum in brezglavost.

Ja to sem hotel že sam omeniti sploh zdaj ko je nov asfalt je ok.
Kako je bilo prej raj ne govorim ,sam sem se prej dosti prevozil gor ,od kar je nov pa še nisem bil fantje pravijo da je super sploh za gume.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

če se vrinem na čelo kolone na semaforju verjamem, da bom pri 99% speljevanjih hitrejši od avtomobilistov.

se pa sprejema sprememba zakona, da bo dovoljeno "urivanje" med pasovi za motoriste oz. lane splitting.

Urejal bancnik, 03.07.2019, 11:48.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja to sem hotel že sam omeniti sploh zdaj ko je nov asfalt je ok.
Kako je bilo prej raj ne govorim ,sam sem se prej dosti prevozil gor ,od kar je nov pa še nisem bil fantje pravijo da je super sploh za gume.

Novi asfalt je bomba! Gume ti lepo nasvaljka samo pozira jih pa ne tako hitro.

Nisem se mogu upret sem zadnjic sel na en izletek pa sem sel odfurat 10 krogov pol pa nazaj domov. Malo je blo vroce (33 stopinj,asfalt 60!) ampak sej pri 200+ te fajn ohladi :-D.

Da ne bo kdo mislil, da rabis imeti samo sportaka za na progo.Na progo je slo svega i svacega. Nekateri so prisli tudi z GoldWingo itd itd. Res toplo priporocam obisk. Pol sele vidis kaksna neumnost je gulit tacke po cesti ali pa kako in koliko hitro se moras furat, da gume nasvaljkas in ponucas "pussy strajfne" kakor se nekateri hvalijo.

Jaz se zapeljem z velikim udobnim sport tourerjem, snamem kovcke, tank torbo, zeno pustim v boxu in grem :P. Jaz zadovoljen, ker sem se "spihal" in pol odpujsava kulturno lepo nazaj cez delnice. Kaj ces boljse dej...

img20190609142604.jpg

Urejal axaQ4, 03.07.2019, 12:54.

Jazst biti
Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: kolo...

Da mi nebi v špegle gledal ,ko si na pisti če se maš rad ji odstrani ali pa zloži skupaj. :blabla

Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Da mi nebi v špegle gledal ,ko si na pisti če se maš rad ji odstrani ali pa zloži skupaj. :blabla

Sta se mi kr sama pol po ravnici pospravla hahah. Pa porajtu sem da povisana sipca tudi ni najbolj primerna zadeva  :laugh. Bom drugic odsraufal obljubim hehe.

Urejal axaQ4, 03.07.2019, 13:14.

Jazst biti
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

... lahko bi naredili kakšen meet, casual srečanje forumaških motoristov.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 994
  • Avtomobil: traktor

se je enkrat neki delalo, pa pol nekako ni ratalo...jeba je poleti neke datume uskladiti, ko ma vsak že vikende splanirane...dokler sm mel motor, nisem mel poleti fraj vikendov :D

Urejal rokxy, 03.07.2019, 13:32.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

zato pa ni treba delati nekih planov terminov... sploh ne ob vikendih in ostalih prostih dnevih. Lahko se dobimo kakšen dan med tednom popoldne... kdor pač utegne, no pressure:)
Prikaži več možnosti

axaQ4
axaQ4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

... lahko bi naredili kakšen meet, casual srečanje forumaških motoristov.

Kamot. Sam to je zadeva za drugo temo.

Jazst biti
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz sem za...casual meet z kakšno furo do kafiča? evo rundo plačam jaz :ok2

Urejal bancnik, 03.07.2019, 14:14.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

Ajde! Tekom naslednjega tedna, en dan popoldne? Lokacija Lj? :)
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 048
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

.. Drugače, kaj vse ni prebrat v tej temi... celo o fizičnih obračunih. Mogoče bi bilo smotrno na stvari gledat iz drugega zornega kota, da nihče noče nikogar ubit - ponavadi avtomobilisti, ko motoristu izsilijo prednost, bodisi spregledajo prihajajočega motorista, bodisi napačno ocenijo njegovo hitrost.

Hočeš nočeš, se motorist mora zavedat te nevarnosti... na pa fizično obračunavat po cestah...

Da ovržem par predpostavk: prejšnji teden sem po daljšem premoru peljal v službo (center MB) s Flexerjem 25km/h, kot spremljava sinu na podobni zverini. :) 

Ves čas po pravilih, torej kolesarska steza, upoštevanje vseh semaforjev, mopeda sta serijska, prižgane luči, uporaba smernikov, ...

Pa so me (ker sem vozil prvi) 4x grobo izsilili, da sem moral izven kolesarske, oz. se je bilo potrebno zaustaviti, da ni prišlo do naleta. Od tega vsaj 1x namerno, ko me je kreten v bež TAMiču na stranski cesti gledal v oči, zapeljal tik pred mene, potem pa se še režal skozi zadnje steklo. In če bi ga dobil na semaforju, bi se verjetno ponovila zgodba z odpiranjem vrat ter lekcijo. Na njegovo (kratkoročno) in mojo (dolgoročno) srečo in stroške, ga s 25km/h nisem dohitel.

p.s. na dvokolesnikih sem od časov izpred vrtca, zadnjih slabih 10 let izključno na off-road poligonih, kjer lahko vozim po mejah fizike in potem o tem tudi živ razlagam. :) Z namenom preživetja sem se že pred leti namenoma izločil iz rednega cestnega motorističnega prometa, le tu in tam še na cesti preizkusim kako zanimivo zverino. 

Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ajde! Tekom naslednjega tedna, en dan popoldne? Lokacija Lj? :)

Sreda?

Da ovržem par predpostavk: prejšnji teden sem po daljšem premoru peljal v službo (center MB) s Flexerjem 25km/h, kot spremljava sinu na podobni zverini. :) 
Ves čas po pravilih, torej kolesarska steza, upoštevanje vseh semaforjev, mopeda sta serijska, prižgane luči, uporaba smernikov, ...
Pa so me (ker sem vozil prvi) 4x grobo izsilili, da sem moral izven kolesarske, oz. se je bilo potrebno zaustaviti, da ni prišlo do naleta. Od tega vsaj 1x namerno, ko me je kreten v bež TAMiču na stranski cesti gledal v oči, zapeljal tik pred mene, potem pa se še režal skozi zadnje steklo. In če bi ga dobil na semaforju, bi se verjetno ponovila zgodba z odpiranjem vrat ter lekcijo. Na njegovo (kratkoročno) in mojo (dolgoročno) srečo in stroške, ga s 25km/h nisem dohitel.

p.s. na dvokolesnikih sem od časov izpred vrtca, zadnjih slabih 10 let izključno na off-road poligonih, kjer lahko vozim po mejah fizike in potem o tem tudi živ razlagam. :) Z namenom preživetja sem se že pred leti namenoma izločil iz rednega cestnega motorističnega prometa, le tu in tam še na cesti preizkusim kako zanimivo zverino.

Bi slo s prijavo na policijo ces je slo za poskus izsilitve nesrece?

Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 048
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Bi slo s prijavo na policijo ces je slo za poskus izsilitve nesrece?

Sem razmišljal o tem, a bi bila izguba časa, saj do kontakta zaradi mojega zaviranja ni prišlo, na koncu pa bi bila beseda proti besedi. Sem ga pa ta teden zopet videl na cesti na isti lokaciji in si zapisal identifikacijske podatke.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik

@MaliM: samo, kaj boš drugega naredil, kot se sprijaznil s tem, da si fizično šibkejša oseba v prometu, kadar si na dvokolesu in se sprijaznil z dejstvom, da moraš goltati napake in izsiljevanja drugih? Al tvegaš in teraš "svojo legitimno pravico" in te prej ali slej kdo zbije? Ni vredno...

@bancnik: velja, sreda naslednji teden (10.07.) P.S.: če bo vroče, pridem v kratkih hlačah:D
Prikaži več možnosti