Skoči na vsebino

Pnevmatike in platisca 19 col

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
Black Panter
Black Panter
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: Bmw 3 f30

Pozdravljeni fantje,

Dejte mi mal prosim razlozit kako je kej glede pnevmatik in dimenzij?

Vsec so mi platisca, ki imajo spredaj 8,5j in zadaj 9,5j. Naj bi bla za F30 serijo... vse lepo in prov, dokler ne pridemo potem na dimenzijo gum.. v homologaciji mam zapisane mere 225/40/19 in 255/35/19
Dimenzija platisc je originalno spredaj 8,0j in zadaj 8,5j...

Nebi zelel met “napete” gume, ker mi je to grdo, zato bi zelel dat spredi 245/40/19 in zadaj 265/35/19... eventuelno mogoce zadaj celo 275 sirino... mam pa limuzino, sportline oprema.. ni M... kako je v takih primerih glede same kompatibilnosti zarad kolotekov, ce se dajo sirse gume in kako je pol glede tega s homologacijo pri nas? Jo je sploh mozno narest itd itd... pa ne mi prosm napisat dej original gor... pejmo zdej v extrem, da avto lahko zgleda najleps, kokr je mozn... ker gledam po netu slike in na youtube v tujih drzavah te “valarje” menjajo po svojih obcutkih, kot po tekocem traku in zadeva spila... nasveti prosim?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 975
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pozdravljeni fantje,

Dejte mi mal prosim razlozit kako je kej glede pnevmatik in dimenzij?

Vsec so mi platisca, ki imajo spredaj 8,5j in zadaj 9,5j. Naj bi bla za F30 serijo... vse lepo in prov, dokler ne pridemo potem na dimenzijo gum.. v homologaciji mam zapisane mere 225/40/19 in 255/35/19
Dimenzija platisc je originalno spredaj 8,0j in zadaj 8,5j...

Nebi zelel met “napete” gume, ker mi je to grdo, zato bi zelel dat spredi 245/40/19 in zadaj 265/35/19... eventuelno mogoce zadaj celo 275 sirino... mam pa limuzino, sportline oprema.. ni M... kako je v takih primerih glede same kompatibilnosti zarad kolotekov, ce se dajo sirse gume in kako je pol glede tega s homologacijo pri nas? Jo je sploh mozno narest itd itd... pa ne mi prosm napisat dej original gor... pejmo zdej v extrem, da avto lahko zgleda najleps, kokr je mozn... ker gledam po netu slike in na youtube v tujih drzavah te “valarje” menjajo po svojih obcutkih, kot po tekocem traku in zadeva spila... nasveti prosim?

hehe veliko si si sam odgovoril, kaj sedaj je komu lepo ali ne tudi vprašanje... glede na zeljene dim et oz J pa dim. pnevmatik, ne vem kako bos res spravil gor 275 ker je pol ze vprasanje kolotekov, in na koncu ne vem kako bi slo posteno uredno homologirati. je tudi res da v tujini se marsikaj da in ni potrebno vsako malenkost vpisati v kartoncek oz. imajo drugacna pravila zahteve in omejitve, a tukaj je to tako - slovenija :)

meni osebno je 255 z pravim J in ET na f30-31 čisto dovolj. 

nasvet probaj iskati si kje sposodit felgo in rabljeno gumo pa prvo das na avto pa da vidis kako izpade,  se pelje,... pa potem dalje korak kako z homologacijo.  

veliko srece in izbire

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

blazek33
blazek33
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: 320 d xDrive

Živijo,da ne odpiram nove teme o pnevmatikah,treba jih bo zamenjati BMW  F31 xDrive vse istih dimenzij  širina 225 ,višina 45,18 col  letne,

Kaj priporočate,  Hvala

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

Ne vzet Pireli P zero... Savo UHP2 tudi baje pobria stopničasto... Če niso € problem pol Michelin baje..

Živijo,da ne odpiram nove teme o pnevmatikah,treba jih bo zamenjati BMW  F31 xDrive vse istih dimenzij  širina 225 ,višina 45,18 col  letne,

Kaj priporočate,  Hvala

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

P Zero je nov model, lani predstavljen.
Zanima me zakaj ni priporočljiva?
Sam sem z njo na sedmici, sicer v 20 colah zelo zadovoljen. Tudi pri višjih hitrostih na ac ne splava v dežju.
Prikaži več možnosti

mitja11
mitja11
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: bmw e91 xdrive

Zdravo.

Gume P zero sc 224-45-18 ao sem ravnokar zvozu na trojki xdrive. Zelo uredu za hitro voznjo po ovinkih tudi pregrevajo se ne, jih pa jasno lepo pobira. Meni so zdrzale cca 13000 kar je sezono in pol.
S pogonom so drugace lepo sodelovale in ni bilo nobenih tezav.
Sedaj so gor pa frisne dunlopke,
me zanima kako se bodo obnesle.

Lp mitja
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: prdalica

Človek se z leti tudi na grd na in nauči, da za dinamično vožnjo je na prvem mestu Michelin nato dolgo nič in šele nato Pirelli. Potem pa...Vse kar je izven teh okvirjev je škoda avtomobila in lastnega tveganja. Simpl kar dokazuje tudi sama cena pnevmatik

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

MPSS so bile super gume za suho stezo. MPS4S žal na suhem ne dosegajo predhodnika.
Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

Meni je v cca 3000 km naredilo stopničaster robove in so postale ful glasne. Optika je narejena... Držijo pa se, držijo... pa fajn zaščitni rob imajo...

P Zero je nov model, lani predstavljen.
Zanima me zakaj ni priporočljiva?
Sam sem z njo na sedmici, sicer v 20 colah zelo zadovoljen. Tudi pri višjih hitrostih na ac ne splava v dežju.

Prikaži več možnosti

blazek33
blazek33
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: 320 d xDrive

Človek se z leti tudi na grd na in nauči, da za dinamično vožnjo je na prvem mestu Michelin nato dolgo nič in šele nato Pirelli. Potem pa...Vse kar je izven teh okvirjev je škoda avtomobila in lastnega tveganja. Simpl kar dokazuje tudi sama cena pnevmatik

Kaj pa Continental  ?

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: E61 525D

Pa Goodyear?

Prikaži več možnosti