Skoči na vsebino

Delavnica, mlad podjetnik, pogoji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Nejc998
Nejc998

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 202
  • Avtomobil: BMW E39 525d

Pozdravljeni.

Ker sem še mlad in se v te zadeve ne spoznam celih 100%, bom vprašal tukaj, mogoče je že kdo imel tak primer ali je celo na istem kot jaz.

Delam kot serviser/vulkanizer in imam željo odpreti svoj tako rečen popoldanski s.p.. Odprl bi ga pa rad zato saj delam tudi doma (trenutno najemam delavnico od soseda) in ne bi rad opravljal svoje popoldanske dejavnosti na črno.

Zanima me kako je z objektom za delavnico itd.

V mislih smo imeli postaviti montažno konstrukcijo (Garaže Hosekra) kjer ne rabiš odkartat par tisoč € samo zaradi gradbenega dovoljenja. No ta montažni prostor bi meril 6x12m. Pa me zanima kako je s tem, ali lahko v takem objektu opravljaš avtoservisno dejavnost ali ne? Kakšni so pogoji za objekt pri tej obrti. 

Objekt bo v notranjosti kompletno opremljen z dvigalom, pankom, mogoče tudi z montirko in centrirko, voda, elektrika itd.

Iskal sem po internetu pa ne najdem nobenih pravih pogojev itd.

Zato vprašam tukaj, mogoče pa je kdo imel že enak primer ali pa ga trenutno tudi rešuje.

Hvala in lep pozdrav v prilogi pa še skica kako približno bi to izgledalo.

delavnica1.PNG

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 141
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Zdravo!

Sicer tocnega odgovora ne poznam ker nisem v avtomehanicnih vodah, bi pa na tvojem mestu poklical na obrtno zbornico ki izdaja tudi obrtna dovoljenja oni bi znali imet vse info ki jih rabis.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 053
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Dejavnost lahko registriraš tudi kot delo na terenu in imaš uradno le potujočo delavnico. Papirjev in zahtev za uradno delavnico je celo morje. Požarni načrti, nevarni odpadki, olja,.... Preveč vsega za en popoldanski s.p.

Urejal andrej777, 03.07.2019, 05:46.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pozdravljeni.

Ker sem še mlad in se v te zadeve ne spoznam celih 100%, bom vprašal tukaj, mogoče je že kdo imel tak primer ali je celo na istem kot jaz.

Delam kot serviser/vulkanizer in imam željo odpreti svoj tako rečen popoldanski s.p.. Odprl bi ga pa rad zato saj delam tudi doma (trenutno najemam delavnico od soseda) in ne bi rad opravljal svoje popoldanske dejavnosti na črno.

Zanima me kako je z objektom za delavnico itd.

V mislih smo imeli postaviti montažno konstrukcijo (Garaže Hosekra) kjer ne rabiš odkartat par tisoč € samo zaradi gradbenega dovoljenja. No ta montažni prostor bi meril 6x12m. Pa me zanima kako je s tem, ali lahko v takem objektu opravljaš avtoservisno dejavnost ali ne? Kakšni so pogoji za objekt pri tej obrti. 

Objekt bo v notranjosti kompletno opremljen z dvigalom, pankom, mogoče tudi z montirko in centrirko, voda, elektrika itd.  Prvi problem imaš glede na to da bo delavnica boi delal verjetno betonsko ploščo. No tukaj se zate vse konča. do 50m2 je enostavni objekt nad 50m2  to ni zato rabiš gradbena dovoljenja itd. itd. 

Drugi problem imaš ,če boš sploh dobil dovoljenje za delavnico,ker so sedaj pogoji čisto drugačni kot vidiš te stare delavnice(večina starih delavnic po današnjih standardih sploh ne bi imela dovoljenja že zaradi premajhne višine stropa itd) 

Iskal sem po internetu pa ne najdem nobenih pravih pogojev itd.

Zato vprašam tukaj, mogoče pa je kdo imel že enak primer ali pa ga trenutno tudi rešuje.

Hvala in lep pozdrav v prilogi pa še skica kako približno bi to izgledalo.

Uglavnem,če hočeš narediti dandanes tako kot se zagre, tukaj raznih bližnjic brez kar nekaj vložka € ne bo.  Tukaj so v prednosti potomci mehanikov lastnikov delavnic iz 90ih let ter še prej ,ko se je odpiralo bolj na hojladri.

Dejavnost lahko registriraš tudi kot delo na terenu in imaš uradno le potujočo delavnico. Papirjev in zahtev za uradno delavnico je celo morje. Požarni načrti, nevarni odpadki, olja,.... Preveč vsega za en popoldanski s.p.

Potem pa fašeš inšpekcijo in si ga sladko naj...l. Sploh zdajšnji delodajalec ,če se mu zameriš in si mu konkurenca ti zna delati štalo ter pošiljati inšpekcijo.  Inšpektorji pa tako kot policaji niso neumni samo eni so bolj dobrosrčni kot drugi...

Urejal blackberet, 03.07.2019, 07:15.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 65
  • Avtomobil: E39

Za tako zadevo potrebuješ uporabno dovljenje, zato kar pozabi na te "skrajšane postopke". Se pravi gradbeno dovoljenje z vsemi mnenji + na koncu še uporabno. Najbolje, da se pozanimaš pri kakšni inženiring/nadzor itd. firmi, katera je v zadnjem času gradila kaj podobnega.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 319
  • Avtomobil: bmw m3

baje, nisem prav 100% ampak kar precej blizu zaradi pogovora s kolegi s prakso točno s tem, ko so meli srečanja s inšpektorji u kolikor si sam, brez zaposlenih, uporabno dovoljenje ni potrebno, fajn je met neke določene pogoje tam kjer boš

druga stvar je pa tudi da ce si ti tam v tem tvojem kontejnerju, kdo je pa rekel da to ni na terenu?

Obrtno dovoljenje pa nima nobene veze s prostori

Prikaži več možnosti