Skoči na vsebino

Cene Škode Octavie MK2 facelift

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
34 odgovorov v temi
Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 412

Ni nujno. Jih je znalo že pred 200k požret. Vsaj pri tistih problematičnih modelih.

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 045
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Poglej isti letnik isti kilometri, skodo, vw ali audi. Bos videl presenecenje.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 454
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ta pravo olje noter tankat, pa jih ne bo žrlo, vsaj tako hitro ne.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 738
  • Avtomobil: BMW

Pri hiši imamo dva avtomobila z istim motorjem (1.9tdi 105hp) in oba imata preko 300.000km pa pri nobenem ni bilo nobenih težav z motorjem ali turbino, sta pa oba nedolgo nazaj dobila nov vztrajnik - znana "napaka" teh motorjev... 

Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 479
  • Avtomobil: nimam

Kateri tipi 1.9 motorjev pa so imeli probleme z odmičnimi?
:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 798
  • Avtomobil: E46/5

Torej, kako je z motorji pri teh tanovih? 2.0TDI in pika? se že kažejo kakšne hibe te serije? Zanima me predvsem predfacelift...

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri tipi 1.9 motorjev pa so imeli probleme z odmičnimi?

BXE

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 331

BXE ima slabe ojnicne, odmične pa glede na avto na linku BJB
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 331

Ta pravo olje noter tankat, pa jih ne bo žrlo, vsaj tako hitro ne.

Kaj pa je pravo?
5w40 ali 5w30?
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 798
  • Avtomobil: E46/5

A sta jih vidva dejansko vozila/lastila/vzdrževala?

Pri nas so službene brez težav zdržale tudi preko 200kkm in še vedno pri novih lastnikih pridno nabirajo kilometre, brez omembe vrednih popravil. Pa vesta kako je s službenimi avtomobili, čeprav so jih pri nas presenetljivo čuvali.

Sem bil pa tudi jaz skeptičen, ko so se pojavili ti 1.6 TDI motorji, vendar se je izkazalo, da povsem brez potrebe. Po mojih izkušnjah s temi motorji, pa jih ni malo, so zanesljivi in varčni spremljevalci.

Avtorju teme pa - če si se 100% odločil za octavio, potem navali. Drugače pa bi morda veljalo pogledati še kak drug avto - mene je zelo pozitivno presenetil Focus z 1.6 TDCI motorjem. Res ne teče tako gladko kot TDI, ampak se pa avto pelje svetovno bolje od golfa & co. Je pa res, da ima Octavia verjetno največ prostora, pa kvaliteta izdelave je tudi boljša, ampak po drugi strani boš pa plačal več za starejši avto, starejše zasnove, z verjetno manj opreme. Zelo ugodni so tudi Mondeo-ti, vendar z nekoliko več kilometri. So pa zopet neverjetno zanesljivi 2.0 TDCI-ji in nimajo težav s sklopko in vztrajnikom, kot Peugeoti in Citrone z istim motorjem. Pa prostora bi tudi imel dovolj, vsekakor pa je avto tudi bolj udoben. V razmislek ;)

Od Fordov mi je v oči padel tale:

https://www.avto.net...asp?id=14382055

Mnenje? kakšne hibe so imeli pa ti avti kaj?

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 057
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Od Fordov mi je v oči padel tale:

https://www.avto.net...asp?id=14382055

Mnenje? kakšne hibe so imeli pa ti avti kaj?

Lepega si našel  :ok

Jaz sem lani za mojo nabavil 5-vratnega s tem motorjem in podobno opremo (tale ima še ogrevano vetrobransko šipo, ter asistenčne sisteme, nima pa xenona). 

Avto ima trenutno 164kkm (če se prav spomnim) in motor dela odlično. Pred tem je imela Golf 7 1.6 TDI - kar se lege na cesti in same vožnje tiče je Focus v povsem drugi ligi, TDI pa ima bolj miren tek in je nekoliko glasnejši. Mene je najbolj zmotilo, da se v prostem teku vibracije TDCI-ja prenašajo v notranjost. Sama vožnja pa je zelo udobna in ni nobenega tresenja. Poraba se vrti nekje med 5,5 in 6,0 oz. 6,5 v zimskem času (ravno tako gume 215 širine). V glavnem AC (140 potovalna hitrost) in mestna vožnja.

Kar jaz zamerim fordu je kvaliteta izdelave - da bi ta avto kupil nov, ga zavrnem. V notranjosti je polno špranj, ker je šlampasto sestavljen (med armaturo in A-stebričkom recimo), ima kar nekaj črčkov - najbolj glasen je nekje v števcu - nisem še uspel pogruntati kje točno. Na srečo čričkanje ni vedno prisotno.

Aha, preden sva ga kupila je avto dobil novo sklopko in vztrajnik (pri cca 150kkm), pri nama pa je spustil en prednji amortizer (zamenjala oba). Drugih stroškov zaenkrat ni bilo. V zimskem času pa rade nagajajo prednje keyless kljuke (vlaga in mraz jim pride do živega). Od pomladi spet delujejo BP.

Jaz sem v enem mesecu s tem avtom naredil cca 3500 službenih kilometrov in sem se še vedno z veseljem usedel vanj. Če ne bi iskal zase večji avto, bi ziher še enga focusa z 2.0 dizlom nabavil.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako pa se obnese PSA 1.6 dizel proti TDI-ju 1.6? Vleče podobno, ali bolje?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 799
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Focusi so res super avti. Sem imel 2.0tdci karavana, sicer še mk2 (2010), nalovdanega z opremo do konca in se mi velikokrat kolca po njem.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 057
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Kako pa se obnese PSA 1.6 dizel proti TDI-ju 1.6? Vleče podobno, ali bolje?

Težko komentiram. Men se zdi da oba nikamor ne gresta :-D

Focus ima 215 gume, golf je imel 195, glede teže ne vem, verjetno je focus zaradi več opreme tudi kak kilogram težji.

Z obema se da povsem spodobno vozit naokoli. Od te konjenice itak ne moreš čudežev pričakovati, ampak je pa definitivno povsem dovolj tudi za 140-150 potovalno hitrost.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 772
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Če bi koga zanimala solidna Octavia 2007 ( malenkost majn kot 300k) , redno servisirana, je pa kaka stvar mala za porihtat. Bo pa avto ugodno, ker ima punca že drug avto. 

Prikaži več možnosti