Skoči na vsebino

Stopničasto obrabljene pnevmatike, prevoženih 3000km

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
brenco
brenco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 70
  • Avtomobil: BMW F31 320xD

Živjo!

Na xdrive sem dal pred kratkim nove Pireli P zero SC v dimenziji 235/35/19 na platišča 8,5x19. Naredil sem približno 3000km in so po zunanjem robu že nazobčane in glasne... Avto je znižan, narejena optika... Kaj počnem narobe? Ne teram na polno po ovinkih...

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 453
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

ko si ga znižal, si zjebal geometrijo koles in podvozja. Najbolj optimalno je tisto, kar da tovarna iz rok. Vsako dodatno čaranje na avtu samo poslabša zadevo.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 624
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

ko si ga znižal, si zjebal geometrijo koles in podvozja. Najbolj optimalno je tisto, kar da tovarna iz rok. Vsako dodatno čaranje na avtu samo poslabša zadevo.

A dej no... Probaj človeku pomagat, ne samo pamet solit...

Če ni ravno -5cm in če je optika pravilno narejena, nima kaj bit.

Moj nasvet - pojdi še 1x na optiko nekomu, ki to res dobro dela. Košta te tistih 30-50€, pa vsaj izločiš optiko kot vzrok.

Lahko da si jo delal takoj po tem, ko si montiral nove vzmeti, pa se še niso dobro posedli in posledično zdaj optika ni v piko.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 624
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Odvisno je tudi od načina vožnje. Če se dost voziš po ovinkasti cesti malo hitreje ti jih lepo obrablja. Imam kolega, ki živi v hribih in vsak dan šiba v dolino čez veliko ovinkov gum nima za dolgo.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

brenco
brenco
  • Uporabnik

Avto je znižan -3 in -1.5 z Eibach, optika narejena pri Vargalantu... vem, da je pri xdrive, da jih poje zobčasto, samo vseeno ne v tako kratkem času... do zdaj mi jih je, samo, ko so bile gume že pod polovico profila.. zdaj pa po 3000km...

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 534
  • Avtomobil: G31

Živjo!

Na xdrive sem dal pred kratkim nove Pireli P zero SC v dimenziji 235/35/19 na platišča 8,5x19. Naredil sem približno 3000km in so po zunanjem robu že nazobčane in glasne... Avto je znižan, narejena optika... Kaj počnem narobe? Ne teram na polno po ovinkih...

Meni se je zgodilo enako. Ko sem hotel vulkanizerju, ki mi jih je proda, gume reklamirati so trdili da to normalno, oziroma da proizvajalec ne bo priznal reklamacije. Posebej me je jezilo, ker sem izbral gume ki so bile po testih tišje od drugih.

Edino kar so naredili so še enkrat centrirali (pa je bilo že prvič vse OK), in rotirali smer gum. Ne morem reči da je bilo kaj dosti bolje.

Po mojem mnenju so enostavno določene gume zanič.

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik

Meni se je zgodilo enako. Ko sem hotel vulkanizerju, ki mi jih je proda, gume reklamirati so trdili da to normalno, oziroma da proizvajalec ne bo priznal reklamacije. Posebej me je jezilo, ker sem izbral gume ki so bile po testih tišje od drugih.

Edino kar so naredili so še enkrat centrirali (pa je bilo že prvič vse OK), in rotirali smer gum. Ne morem reči da je bilo kaj dosti bolje.

Po mojem mnenju so enostavno določene gume zanič.

Ma razumem, da se to zgodi pri 15k-20k km, ne pa pri 3000... kaj bo šele pri 20k km... kot da vozim tanka..  bom vidu jutri, grem do tam, kjer sem jih kupil... 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 293
  • Avtomobil: BMW logicno

Kaka pa je optika pri Vargalantu ?   Ker ene so na cca, ene pa 3d laserske in zelo točne....

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik

Kaka pa je optika pri Vargalantu ?   Ker ene so na cca, ene pa 3d laserske in zelo točne....

3d laser naj bi bila in načeloma imam z njimi dobre izkušnje.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: Caravelle

Tudi sam imam tak problem. Avto sicer VW T6 4 motion, z Billstein B14 amortizerji in 255/45R18 gumami Conto PC6. Pobira mi gume precej zobcasto. Sicer nic ne trese niti ni glasno (ali pa ne porajtam, ker je avto sam po sebi precej glasen), niti ne vlece v nobeno smer, le na oko izgleda cudno. Opazil kmalu po montazi novih. Sedaj imam 25kkm  na njih, in se vedno isto. Ni ne boljse, ne slabse, me pa moti, ker imam obcutek, da bo gume hitreje pobrtalo, kot bi jih lahko. Ce bi kupil Hifly gume, kot vecina, bi mi dol viselo, tako pa mi ni vseeno. Tlak je ok - 3,2 -3,4 bar. Naredim pa precej km polno nalozen in po avtocesti. Je to lahko vzrok? 

Urejal miha84, 10.07.2019, 19:47.

Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik

Tudi sam imam tak problem. Avto sicer VW T6 4 motion, z Billstein B14 amortizerji in 255/45R18 gumami Conto PC6. Pobira mi gume precej zobcasto. Sicer nic ne trese niti ni glasno (ali pa ne porajtam, ker je avto sam po sebi precej glasen), niti ne vlece v nobeno smer, le na oko izgleda cudno. Opazil kmalu po montazi novih. Sedaj imam 25kkm  na njih, in se vedno isto. Ni ne boljse, ne slabse, me pa moti, ker imam obcutek, da bo gume hitreje pobrtalo, kot bi jih lahko. Ce bi kupil Hifly gume, kot vecina, bi mi dol viselo, tako pa mi ni vseeno. Tlak je ok - 3,2 -3,4 bar. Naredim pa precej km polno nalozen in po avtocesti. Je to lahko vzrok? 

Kot se spomenm na službenih kombijih, ki so bili kar dobro naloženi so bili vedno problemi z obrabo gum, predvsem zadnjih... samo spet, po nekem času... ne pa po 3000km...

Mene tudi to muči... za te sem dal okoli 160eur/ kom... če bi vedu, bi vzel Savo Uhp2 po 90eur/kom pa naj pobira robove...

Sem bil pa tudi danes tam kjer sem jih kupil, pa so poslikali in da bodo govorili z  Pirelijem.... baje niso imeli še takega primera, je pa nov model gume, tako da... sam se bojim da bo odgovor naj jih obračam na do 5000km.... si lahko potemtakem kupim doma dvigalo, ker bo to vsaka dva do tri mesce...

Prikaži več možnosti

f31sport
f31sport
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: f31 320d xdrive sport

Avto je znižan -3 in -1.5 z Eibach, optika narejena pri Vargalantu... vem, da je pri xdrive, da jih poje zobčasto, samo vseeno ne v tako kratkem času... do zdaj mi jih je, samo, ko so bile gume že pod polovico profila.. zdaj pa po 3000km...

Malo off-topic sam me zanima ce mas kaksno sliko ko je avto znižan :) Sam imam v planu tudi eibach pro kit in me zanima kako bo zgledlo :D

lp

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 968
  • Avtomobil: študentski

Take azdeve se dogajajo tudi če je guma preveč sveža. Vsi gledajo datume da je bila narejena prejšnji teden. Guma bi morala biti stara vsaj pol leta od izdelave do montaže,saj se mora tudi guma ustarati drugače jo ker je premehka hitro zradiraš,uničiš itd.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 867
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Malo off-topic sam me zanima ce mas kaksno sliko ko je avto znižan :) Sam imam v planu tudi eibach pro kit in me zanima kako bo zgledlo :D

lp

malce v pomoč - znižano do razprodaje zalog, pa ne zdaj copy paste delat (look)  ;)

ps. avto je malce umazan... gume so PZero 19" 225/255...avto se super pelje, ni takih težav z ležečimi policaji, shratka shajam normalno po slo cestah :ok

Pripete slike za predogled

• F31 ACS_1.JPG
  • F31 ACS_2.JPG

Urejal Taucher, 12.07.2019, 08:51.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

brenco
brenco
  • Uporabnik

IMG 3825 (9)
IMG 3826 (1)
IMG 3823 (4)

lp

Vglavnem, spet bo treba xdrive šraufat... tokrat bom vzel kpl. obnovljenega z garancijo... nikoli več X... Mogoče ima tudi to kaj veze z neenakomerno obrabo...

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 867
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Vglavnem, spet bo treba xdrive šraufat... tokrat bom vzel kpl. obnovljenega z garancijo... nikoli več X... Mogoče ima tudi to kaj veze z neenakomerno obrabo...

zato pa jaz tudi nočem in nimam neke hude bajne potrebe po Xdrive - vsakemu svoje, moji avti so vsi non xdrive

dober zrihti :ok

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • brenco je všeč