Skoči na vsebino

Dopust: Kolesarjenje + relax + znamenitosti - Predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 395
  • Avtomobil: R6 topless

Pozdravljeni.

Z mojo se počasi odpravljala na dopust in premlevava vse možne opcije, pa sem rekel, da vprašam še tukaj, če bi kdo imel kakšen dober predlog :ok

Dopust bo trajal 6 dni (Slo), bi pa rada na dopustu počela naslednje:
- Kolesarjenje

- Relaks (terme ipd.)

- Ogled znamenitosti (gradovi, narava...)

Gledal sem Zreče, Goričko, ipd. ampak ne poznam dobro teh krajev in težko ocenim kaj se splača in kaj ne ter koliko časa potrebujeva za ogled ter aktivnosti.

Opcija je tudi 2+2+2 ali 3+3 kar se dnevov/nočitev tiče. Idealno bi bilo tudi, da bi lahko imela kolesa v apartmaju/sobi oz., če kje rentajo res dobra, da ne bom spet med petimi izbral 2 najboljša in ju komplet poservisiral pred uporabo.

Skratka, odprt sem za nasvete in vsak bo prišel prav :ok

Hvala :)

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 482
  • Avtomobil: new age e39

Dolomiti :ok2

Drugace pa ce bosta v Zrečah imas na rogli kolesarjenje, v dolini pa zicko kartuzijo in terme. Win win?

Urejal damirkos1, 11.07.2019, 20:58.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 303

Vipavska dolina + Posocje? 3+3. Term ni, najdes lahko namestitev s savno in jakuzzi, kolesarskih poti nesteto, narava je, znamenitosti pa tudi. Hrana in vino odlicna. Ce se dobro spomnim, sem nekje prebral, da nisi navdusen nad e-kolesi, tako da ti nase opcije raje ne ponudim :-D
V vasi Vrhpolje se je odprla zanimiva vrsta namestitve, “Forest Village Theodosius”, zraven imas se vrhunsko gostilno.
Brda lahko ravno tako vkljucis za tri dni namesto enega ali drugega.
Ce zelis malo vec kolesarjenja, narave, ampak manj oz. nic term, imas lepo traso iz Kranjske gore do Pirana, 5 ali 6 dni je ravno dovolj za tak izlet.

Urejal outsider, 12.07.2019, 00:22.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 234
  • Avtomobil: e61, r55

Sem želel rečt Toskana, pa si sigurno že bil:)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

@damirkos1 nekaj takega sem tudi gledal za Zreče ja.

Nekako je check vsega ampak še kakšna opcija je vedno dobrodošla :ok

@outsider terme so kar must zaradi moje. In zaradi moje odpade tudi KG do PI.

Bom pa pogledal ta Forest Village Theodosius malo bolj natančno (zgleda ql na hitro). Sej je opcija tudi malo sem/tam skakat :)

@krt v Toscani še nisem bil. Sem pa razmišljal, da grem, ko bo 10+ dnevni dopust.

Vsekakor hvala za predloge :ok

Če pa ima še kdo kaj pa kar na dan. Dopust je šele drug mesec :ok2

Urejal Sorgo, 12.07.2019, 10:32.

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608

Panonska vas, vsaj za 2 dni ;)

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 001
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

No ker sem iz teh krajev ti lahko povem malo o zanimivosti v okolici... Pa recimo če so izhodišče Terme Žreče...

-Žička kartuzija, idealen mini izlet za bike... http://www.destinaci...zicka-kartuzija

-Rogla, mtb ride, sanke, pohodi, Lovrenška jezera... 

-Kebelj, Zajčev Grad... tole je sicer dokaj nepoznana zadeva http://www.gradovi.n...elj_zajcev_grad

-Osankarica ali Trije kralji, Črno jezero.... po prvi poti bližje ampak samo kot pohodnik, druga pot je daljša in lahko greš z MTB

- Partizanska bolnišnica Jesen https://sl.wikipedia...olnišnica_Jesen

- Potem se lahko tudi zapelješ do Šmartinskega jezera pri Celju, https://www.celje.si...artinsko-jezero

- Rogla in Konjiška Gora imata razgledni stolp

- Imaš tudi Konjiški Grad https://sl.wikipedia...ki/Grad_Konjice

-Potem  Zlati Grič, zdaj če imaš rad odlično vino in dobro hrano (gostilna Grič)

-Imaš pa v Žrečah vsaj tri dobre gostilne, Gorska reka, Hotel pod Roglo, Žreški gaj, picoteka... Tako da razmisli glede polnega penziona v hotelu (čeprav imajo hrano na nivoju-sem imel poroko pri njih)

Prikaži več možnosti
    • soulfly, Sorgo in XIN uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 500
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Pogooglaj si se malo dolino reke Kolpe. Se da lepo kolesarit ob reki, grad Kostel, pa se kopas se komot... Osilnica, Prelesje al pa nizje dol Adlesici itd
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

@Natuzzi za Panonsko vas sem tudi pogledoval. Kako je kaj s hrambo koles ali izposojo?
Vem, da recimo v Topolšici je hramba v skupni garaži kar pa niti slučajno ne pride v poštev. Edino kar odgovarja je v namestitvi ali bolj privat kleti ipd..

@Bavarec fan, hvala za izčrpno priporočilo :ok
Koliko časa bi potreboval za ogled prvih petih alinej? Šmartinca poznam, sem večkrat tam, ko sem v okolici Vojnika.
Zlati grič sem tudi že odelal (tako vizuelno kakor gurmansko :ok2).

@TCS bom pogooglal še Kolpo. Hvala za namig :ok

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

No ker sem iz teh krajev ti lahko povem malo o zanimivosti v okolici... Pa recimo če so izhodišče Terme Žreče...

-Žička kartuzija, idealen mini izlet za bike... http://www.destinaci...zicka-kartuzija
-Rogla, mtb ride, sanke, pohodi, Lovrenška jezera... 
-Kebelj, Zajčev Grad... tole je sicer dokaj nepoznana zadeva http://www.gradovi.n...elj_zajcev_grad
-Osankarica ali Trije kralji, Črno jezero.... po prvi poti bližje ampak samo kot pohodnik, druga pot je daljša in lahko greš z MTB
- Partizanska bolnišnica Jesen https://sl.wikipedia...olnišnica_Jesen
- Potem se lahko tudi zapelješ do Šmartinskega jezera pri Celju, https://www.celje.si...artinsko-jezero
- Rogla in Konjiška Gora imata razgledni stolp
- Imaš tudi Konjiški Grad https://sl.wikipedia...ki/Grad_Konjice
-Potem  Zlati Grič, zdaj če imaš rad odlično vino in dobro hrano (gostilna Grič)
-Imaš pa v Žrečah vsaj tri dobre gostilne, Gorska reka, Hotel pod Roglo, Žreški gaj, picoteka... Tako da razmisli glede polnega penziona v hotelu (čeprav imajo hrano na nivoju-sem imel poroko pri njih)

Dodal bi se skutne struklje v koči na Pesku. NO RO
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 816
  • Avtomobil: ne mlada e tri devet

Praktično na katerikoli konec Slovenije se odpraviš, najdeš lepe in zanimive kraje. Vendar če si bolj aktiven, lahko določen kraj + recimo 30km okolico pregledaš v vikendu, sepravi treh dneh. Nato se premakneš naprej.

Moji primeri, s katerimi sem bil zadovoljen:

Kozjansko – Podčetrtek in okolica.

Za kopat imaš Atomske toplice, za razvajat terme Olimia. Gradovi Podsreda, samostan Olimje, blizu je tudi Jelenov greben, kjer lahko od blizu gledaš razno srnjad. Z mojo sva kolesarila naokrog, šla sva tudi do Kumrovca. Na drugi strani meje imaš tudi nekaj lepih krajev in gradov (npr Veliki Tabor).

Po treh dneh se lahko prestavite nekaj 10km južneje, na Bizeljsko, kjer je ravno tako dosti za videti, čeprav sem se sam zgolj peljal mimo. Vem, da imajo tam tiste jame/luknje pod zemljo/hribom za shranjevanje živil. Aha, spomnil, repnice. Očitno so shranjevali repo.

Regija je relativno ravna oz gričevnata in primerna za kolesarjenje.

Bela Krajina – ob Kolpi.

Zanimiva je praktično cela regija ob reki Kolpi. Bi večkrat (lokalno) ob različnih priložnostih (teambuilding s sodelavci, žur z ex cimri, roadtrip s punco). Morda ni toliko term oz zdravilišč (vsaj sam jih ne poznam), a se lahko praktično kjerkoli kopaš v reki, ki je mirna in čista. V začetnem delu jo obdajajo hribi in je še nekoliko bolj mrzla, pri Vinici je pa že dosti topla za kopanje. Tu lahko v šestih dneh dobro spoznaš celo regijo, recimo 2 dni za zgonje (Fara, Kostel, začneš lahko že pred Osilnico), 2 za srednji del, Vinica in okrog, ter dva za spodnji del reke, Podzemelj, Primostek in Metlika. Meni tudi ustreza, da se večkrat premaknem, in bi ravno tako izbral 2+2+2. Vseeno bolje, kot se premikati vsak dan. In kljub temu zelo veliko vidiš.

Zgornjesavinjska dolina (+Koroška)

Bolj gorsko obarvana regija, več narave kot kulture. Ljubno ob Savinji, Luče (tam je en dober kamp, a pet let nazaj so imeli slaba kolesa). Kolesarjenje po Logarski dolini, slap Rinka. Pohodniki bi lahko dolgo ostali, sam pa za nadaljnje 3-4 dni priporočam vožnjo čez Podolševo (nadaljuješ do Pavličevega sedla, a malo prej obrneš na desno, cesta se dvigne in pelješ po krasnih hribih) in premik na Koroško, do Črne. Tam lahko bodisi zaviješ za Velenje, lahko pa pogledaš še večino Koroške, podzemlje pod Peco (podzemno kolesarjenje! - Mežica), Dravograd, Slovenj Gradec. Kakšnih znanih term sicer nisem opazil, se pa sigurno najdejo kakšne turistične kmetije ali resorti s kakšnim jacuzzijem ali savno.

Namesto Koroške greš lahko tudi na Kamniško, mimo Gornjega grada. Čez Črnivec je dobra cesta, na vrhu je odlično gostišče. Kamnik je meni poleg Škofje Loke najlepše srednjeveško mesto. Blizu so terme Snovik. Okrog Kamnika je fino za kolesarit, lahko pa se greste tudi ohladit na Veliko planino (če nisi za pohodništvo, prideš lahko gor z avtom, čeprav zna biti kar gužva. Je bila že maja)

Prekmurje.

Obilo term, gradov, narave. Precej malo poznan in precej eksotičen del Slovenije. Že zaradi narečja, pa tudi hrana, geografija, arhitektura – vse je zelo drugačno kot preostali del. Moje »zadnje« odkritje, bil sem parkrat za vikend, pa vedno ostane še precej neogledanega. Primerno za kolo, čeprav ni zgolj in samo ravnina.

Mlin na Muri, Cerkev v Bogojini, Bukovniško jezero, Grad Lendava in stolp Vinarium. V Murski soboti in okolici je tudi dosti za videti.

Zreče lahko tudi pohvalim, bil letos en vikend (+Rogla). S tem da je @bavarec fan podal še mnogo opcij.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

XIN hvala tudi tebi :ok

Sva ugotovila, da iz zreč moreva se jajcat z avtom na Roglo kar pa je no go oz. zadnja možnost.
Tudi ob klicu v hotel za dodatne info je bilo bolj kakor ne hladen tuš. Mi sprašujemo eno una tam pa čisto nekaj x. Skratka, da te mine :crazy

V igri sta recimo Prekmurje oz. Goričko in pa Terme Olimia.

Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 047
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Goričko lahko skombiniraš z obiskom gradov tudi v Avstriji, recimo Riegersburg ter nato greš še v čokoladnico Zotter.

Ta grad je eden lepših, gor greš lahko peš ali z liftom.

Pa v tem kraju je še eno kopališče.

To je cca 35 km od Grada v slo.

Potem je tu še grad Guessing, ista razdalja ter še bližji Kapfenstein.

Prikaži več možnosti
    • Sorgo je všeč

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Shadow hvala za namig :ok

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Update: Odločila sva se za Zreče. Se bova pač 2x odpeljala do Rogle pa bo :ok

Če bo še komu prišla prav info...koles sicer ne moreš imet v apartmaju, so pa shranjena v kolesarnici kjer nimajo vsi gosti dostop do njih, kar je sprejemljivo...

Hvala vsem za input in podatke :ok

Urejal Sorgo, 30.07.2019, 11:59.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 872
  • Avtomobil: traktor

V hotelu bosta v unitur? Ali kak privat hotel oz apartma?

Na roglo itak gres s kolesom :)

Urejal rokxy, 30.07.2019, 12:14.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: F10

Update: Odločila sva se za Zreče. Se bova pač 2x odpeljala do Rogle pa bo :ok

Če bo še komu prišla prav info...koles sicer ne moreš imet v apartmaju, so pa shranjena v kolesarnici kjer nimajo vsi gosti dostop do njih, kar je sprejemljivo...

Hvala vsem za input in podatke :ok

Na rogli imas apartma za 40€/ dan.
Drugace pa js bi sel v dolomite ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Dolomiti so res top. Men se je mesal na sella rondi. Taki razgledi...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

V hotelu bosta v unitur? Ali kak privat hotel oz apartma?

Na roglo itak gres s kolesom :)

Apartma v vilah terme zreče.
Na roglo verjetno z avtom, ker ne vem kakšni vzpon je tam in moja me ubije, če je hard, ker je skor čist iz forme :ok2

Na rogli imas apartma za 40€/ dan.
Drugace pa js bi sel v dolomite ;)

Sva se odločla za Zreče, ker je lažje preživet aktiven dan, se pripeljat nazaj in pol v bazen kakor pa preživet aktiven dan, se 1h vozit (sodeč po googlu) zato, da smo pol v zrečah v termah.

Dolomiti so res top. Men se je mesal na sella rondi. Taki razgledi...

Dej pouči me, ker nisem še bil gor.

So Dolomiti primerni samo za:

MY19-5-Propel-ADSL-0-D-RED_Color-A.jpg

Ali so tudi za enduro kolesa?

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 768
  • Avtomobil: Becikl

Ali so tudi za enduro kolesa?

Pomoje bi se kej najdlo  :ok

https://www.youtube....h?v=Rb14orA3nLI

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti