Skoči na vsebino

Dopust: Kolesarjenje + relax + znamenitosti - Predlogi?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 466
  • Avtomobil: R6 topless

Oho :mljask

To je definitivno zme in kolege :ok

Bo treba kaj razmilsit o drugem letu...

Urejal Sorgo, 31.07.2019, 20:39.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 162
  • Avtomobil: F10

Dolomiti imaš vse, od asfaltiranih ravnic za otroke do hard core. Raj za kolesarjenje. Pa še kulinarika je top ;)
Recimo tele podatke poglej, pa ti bo vse jasno.
https://www.dolomiti...iti-Bike-Galaxy
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • Sorgo je všeč

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 508
  • Avtomobil: tcr

Veliko prekolesarim, moja pa skoraj nic, tako da sem iskal destinacijo za skupen dopust. Odlocila sva se za neusiedler see na tromeji a, h, sk. Kolesarskih ravninskih prog na stotine kilometrov, blizu je dunaj in bratislava za enodnevne izlete z vlakom ali avtom. Moja je bila navdusena, sva na dan prevozila tudi za mojo predrago neverjetnih 70 km. Kolesa ne rabis s sabo vlect, si izposodis tam za 10 eur na dan, elektricna pa mislim, da so malo drazja. Najem navadnih za cel teden je okol 50 eur. Kolesa so cisto ok, vecinoma ktm treking novejse generacije, nekatera tudi z xt opremo.

Suma sumarum je malce drazje kot hrvaska, ampak vse stima, ni stvari, ki bi jo bilo vredno pograjati. Priporocam, avstrijci vedo, kako se iti turizem.
Prikaži več možnosti
    • Sorgo je všeč

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala obema za mnenje :ok Definitivno je oboje shranjeno. So pa to placi, ki jih bom raje šel s kolegi kakor z mojo.

Terme so recimo vmes, ker je to njena želja, moja pa malo več kolesarjenja. Tako, da smo naredili dvojni kompromis, da ni preveč enga in druzga.

Je pa kar izziv najdet vse kar imam pred vrati nekje drugje v Slo (kolesarjenje+hoja+zanimivosti+terme).
Recimo pri nas tudi avta ne rabiš, medtem, ko za na Roglo bo verjetno avto pel. Sam ok, smo dali skupaj dober paket...

@intejk. Svoja kolesa vlečem sabo, ker nočem spet pridet v kak TIC ali izposojevalnico oz. hotel kjer naj bi imeli kolesa potem pa dva najboljša poservisiram, da lahko greva sploh okoli (zavore, gume...).

Urejal Sorgo, 01.08.2019, 21:24.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 162
  • Avtomobil: F10

Da te razveselim, iz Zreč vozi ob sredah, petkih, sobota in nedelja brezplačen avtobus na Roglo tako za pešce kot kolesarje in lahko kolo naložiš gor. Navzdol bo pa tvoja draga verjetno zdržala ;) (z avtom imaš pa 20 min, pa še fajn ovinki so, če so jih moji otroci pravilno prešteli 111)

Javi kakšne se ti zdijo proge gor, ko se vrneta ;) Uživajta...

Urejal Plavi, 02.08.2019, 06:52.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 128
  • Avtomobil: kolo...

Zdi se mi ,da si nekje omenil da maš e-baik ,to mora potem letet na Roglo pusti avto,je sranje ,ko si pa gor pa iz Peska na Tri kralje na izlet je cesta OK.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Da te razveselim, iz Zreč vozi ob sredah, petkih, sobota in nedelja brezplačen avtobus na Roglo tako za pešce kot kolesarje in lahko kolo naložiš gor. Navzdol bo pa tvoja draga verjetno zdržala ;) (z avtom imaš pa 20 min, pa še fajn ovinki so, če so jih moji otroci pravilno prešteli 111)

Ok, zdej vem koliko ovinkov je :ok2
Škoda samo, da so kolesa na strehi (ali pa sreča) :hihi
Hvala za info o busu. Bom mogoče splaniral tako, da se gre v sredo na kolo, namesto na pohod :ok
Za proge pa sem vzel kar iz njihovega letaka, katero točno bomo še vidli (še je čas za pogajanja :ok2).

Zdi se mi ,da si nekje omenil da maš e-baik ,to mora potem letet na Roglo pusti avto,je sranje ,ko si pa gor pa iz Peska na Tri kralje na izlet je cesta OK.

:nono Električarja pa res nimam. Imava pure muscle power kolesa :ok2
Bom pa čekiral predlog, hvala :ok

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 999
  • Avtomobil: traktor

Za jest so tri lokacije, ki jih res priporocam. Restavracija Gorska reka - tu imas vse vrste hrane, najbolj priporocam kak steak. Potem gostisce Smogavc na gorenju - obvezno neka divjacina. Meni je top divji prasic. In pa ribniki stranice za postrvi. Imajo se nekaj druge ponudbe ampak ni omembe vredno, tja se gre na postrv. Meni osebno je odprta riba najboljs. Nisem pa ziher ce delajo tudi zvecer ali sam cez dan.

Urejal rokxy, 03.08.2019, 11:38.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, dopust je mimo in sem nekako dolžen eno kratko poročilo :ok

No ker sem iz teh krajev ti lahko povem malo o zanimivosti v okolici... Pa recimo če so izhodišče Terme Žreče...

-Žička kartuzija, idealen mini izlet za bike... http://www.destinaci...zicka-kartuzija

- Lovrenška jezera...

- Potem se lahko tudi zapelješ do Šmartinskega jezera pri Celjuhttps://www.celje.si...artinsko-jezero

-Potem  Zlati Grič, zdaj če imaš rad odlično vino in dobro hrano (gostilna Grič)

-Imaš pa v Žrečah vsaj tri dobre gostilne, Gorska reka, Hotel pod Roglo, Žreški gaj, picoteka... Tako da razmisli glede polnega penziona v hotelu (čeprav imajo hrano na nivoju-sem imel poroko pri njih)

- Prvi dan sva se odločila za relaks v bazenu, ker sva prispela okoli 17h (prijava je bila šele od 16h dalje).

- Drugi dan sva šla po že prej dogovorjeni poti na Klopni vrh s kolesom.

Izbrala sva jo zato, ker v PDF verziji piše, da je to lahka pot. Internetne sploh nisva gledala (kar je bilo idealno za njeno kondicijo in kolesarjenje po dolgem času)...
Kakor se je izkazalo je dejansko težkam kakor je napisano na spletni strani (sodeč po vzponih in rdečih/črnih oznakah na poti).
Ampak ja, je bila vseeno pridna in je 95% prekolesarila :ok
Škoda, da kaj dosti ni bilo videt, pri prihodu do koče pa...zaprto. Razgled pa je bil bolj na gozd kakor MB oz Ruše.

No pa vseeno, en delček poti mi je bil dejansko všeč, vse pa sva vzela kakor dobra rekreacija :ok

- Tretji dan sva jo užgala peš na Lovrenška jezera. Fantastično. Narava, mir, pogled...če bi lahko bi kar gor prespal :ok2

- Četrti dan sva pa jo vžgala do Žičke kartuzije. No...tukaj se je že poznalo, da sva bila cel čas aktivna (zvečer še bazen) brez, da se je telo regeneriralo.
Sicer 17km zgleda malo (pa tudi je) ampak gor/dol/gor/dol je zahtevalo davek. Moja je že bila utrujena, pa jaz sem tudi že kakšno mišico začutil. Ampak je šlo, sem jo vedril in vspodbujal :ok
Kartuzija je fantastična. Veliko za videt na majhnem področju. Škoda le, da sta bila lončarski muzej (če se prav spomnim) in par drugihs tvari zaprtih. AMpak ok, smo si pa ogledali zbirko n začetku.
Ker je moja imela poln kufer vzponov sem na TIC-u vprašal za alternativno, lažjo in hitrejšo pot. Pa mi je gospa rekla "samo ravno mimo Kartuzije. Malo klanca je sam pol se samo spuščata in sta takoj v Zrečah.".
Moj je bila takoj prodana, gremo malo klanca pol pa gas spust. Aaaaammmm ne...ni bilo malo klanca, ni bil položen in po spustu je sledila glavna cesta, klanec in kar nekaj divjakov.
Bi bilo boljše in prej, če bi šla nazaj po isti poti. Ampak ok, dober trening :ok2

Zlati grič, Šmartinc...to sva vse spustila, ker sva že bila.

Za obletnico sem jo peljal v Smogavca na surprise večerjo in je bila čista 10ka :mljask

Pa še slika, da ne bo tako suhoparno :ok2

68510618_10215074405555516_3801334781841

Urejal Sorgo, 30.08.2019, 21:37.

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 782
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Upam da avtor ne bo jezen ker si sposojam njegovo temo...
Zanima me isto kot njega, vendar v okolici panonske vasi (moravske), kaj se splaca it pogledat s kolesi v okolici, ter kje se da kj finega pojest. Naceloma bova danes avto parkirala in do petka se prevazala s kolesi. Ce pa je kaj malo bolj oddaljeno ali nama vreme ne bo naklonjeno se lahko tudi z avtom odpraviva.
Hvala za vse predloge
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Si dobil kje kakšno info?

Prikaži več možnosti