Skoči na vsebino

K: E92

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Avtomobil: e92 & E39 530d M tehnik

No osebna prepricanja posameznikov pa res ni treba zlivat na vsakem vogalu, mi cisto zadostuje 2.0d,brez heca. Drugace pa pravim, pri nas je procentualno najvec glih z tem motorjem in ja ni vrag da se ne najde ustrezen, ce pa res pride do tega, da se ne najde bom uvoz prepustil kaksni ugledni firmi katera se ukvarja z tem pa bo mir. Zaenx se upam, da bo kaj v slo

Urejal Egon, 17.08.2019, 21:11.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 537
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Nono kaj si pa pricakoval, ce bi kupoval karavana al pa limo 2.0d bi ti z muko se pozegnali, da pa bos naokrog smrdel v mlincek kupeju 2.0d pa ni ravno apetitlih:-(
No brez zamere, upam, da si dobro razmislil...kakorkol bi pa se jaz najprej lotil iskat tsn mlincek v de ravno zaradi nizkega dmv in velike izbire pri opremi.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

N47 motor smo imeli doma dlje časa... najprej X1, nato E91... ropot motorja pri obeh je bil neprebavljiv, sta pa bila vsaj avtomatika, tako da je bila vožnja ok.

Konjev pri 20d seveda ne manjka. Še preveč jih je. Samo karakter motorja ne paše v coupe, še manj pa v cabrio (se jih tudi nekaj vidi :crazy).

Sem te dni na daljši relaciji vozil (čipirano) F10 520d in tam je motor dobro izoliran, da ni moteč, kakor pri manjših serijah. To mi je prebavljivo.

Avto je imel ročni menjalnik in tako turbo luknjo da joj... šaltanje navzdol na avtocesti in čakanje :rolleyes...

... in tudi hitra speljevanja (vključevanje v tekoči promet) s temi močnejšimi turbodizli z ročnim menjalnikom so grozna muka, katero lahko samo avtomatik reši.

20d in ročni je za mene osebno zelo neposrečena kombinacija, ropot N47 motorja v seriji E9x pa popolnoma neprebavljiv.

Je pa res, da sem verjetno razvajen in da je to za marsikoga top kombinacija, tako da... ja, vsak naj nabavi tisto, kar mu najbolje ustreza :ok

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 679
  • Avtomobil: Bmw

Bom jaz dodala še svoje žensko mnenje;) Imeli smo e92, 2.0d, avtomatik, x-drive, facelift, kupili novega, ker je bilo takrat nemogoče dobiti e92 iz premium selection(do 6 mesecev star, x, 2.0d, avtomatik, velika navigacija - takega si je mami želela). Izbirali smo med A5 in e92, odločila se je za e92, ker je bil 1. pogoj pogon na vse štiri in 2.0, audi je takrat nudil quattro le na 3.0. Tudi rabljene A5 z njenimi pogoji (quattro, avtomatik, navigacija) nismo našli in je kupila novega e92.

Ko smo prispeli do 80k km je avto postal loterija - nismo vedeli, če bo pokukala veriga, če bo crknil x, menjaj olje v x, menjaj olje v avtomatiku, potem veriga, vmes se je že pojavila tista napaka senzorja v sovoznikovem sedežu, včasih ni podal pasu (super, bo tam potrebno razstaviti polovico desnega boka avtomobila), etc. Je po hitrem postopku romal na avto.net (prodajal se je kar nekaj časa, ampak je le prišel gospod, ki je iskal takega).

Kar se tiče vožnje - avtek se super vozi, tudi ropot preslišiš, lahko prehitiš kar nekaj vozil (čeprav vseeno traje, da njegovi konji zmenijo kaj bodo naredili ;)), šli smo z njim na smučanje, morje, ikea, etc. Meni je 2.0 popolnoma dovolj (pustimo zdaj verige in da bi s 3.0 imeli manj težav), mi je velika navigacija bolj pomembna, ker je avto prevozno sredstvo in mi ustreza navigacija ter velik ekran za upravljanje s funkcijami.

Odloči se kaj je tebi najbolj pomembno, kateri manjkajoči del lahko preboliš, ker avto boš TI dnevno vozil in gledal. Jaz bmw brez velikega navija ne bi niti povohala, mi je pa popolnoma vseeno ali je avto na 16 ali 18 col - vsakemu svoje :)

Kdo ve kje je zdaj naša e92, upam, da še pelje :)

Edit: z mestno vožnjo je e92 v tej kombinaciji (2.0, avtomatik, x) zelo žejna, povprečno tam cca 9 (z avtom smo se normalno vozilo, nismo odkrivali tople vode in kako prihraniti 2 € s super duper ekonomično vožnjo)

Urejal Meerkat, 18.08.2019, 08:37.

Prikaži več možnosti
    • DamoE30 in Egon uporabnikom je všeč to sporočilo

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 336
  • Avtomobil: 325d F31

Vsako jutro me strese ko zalaufam moj n47 motor. Ma krepko cez 200 konjev ampak nekak ni dobr feeling ko ga prižgeš. Potem ko se ogreje je ok.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 157
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Vsako jutro me strese ko zalaufam moj n47 motor. Ma krepko cez 200 konjev ampak nekak ni dobr feeling ko ga prižgeš. Potem ko se ogreje je ok.

Pa dobro ti imaš udobnega potovalnega baby boom vagna. Tule pa človek išče nekega uživanskega, naloadanega coupeja z Tomovinkovič motorjem. :) Tudi v D je izredno malo tako naloadanih z 2.0d v nosu, so povečini 2.0 benz ali pa 3.0.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik

Men je zanimivo da tudi v F seriji bmw ni nič naredil na tem da bi bil motor malo bolj kulturen. Kot je recimo vagov 2.0 tdi.
Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik

Ma muzika bolj na glas pa je vse ok. Ali pa si das na zvocnike m3 sound zmeri ko gas pritisnes :) Res da smo bmw forum, ampak po prebranem v tej temi ocitno nobeden ne vozi nic manj kot 3Litre prostornine motorja. YEA RIGHT!!! Konec koncev, so vsa ta mnenja meni subjektivna, in bom kar neomajan pri moji prvotni motorni izbiri. Sem pa ze peljal tudi 3.0dA v takem avtu, saj je vau, ampak rocni menjalnik in 2.o je cisto ok.
Prikaži več možnosti
    • bpavsic in Dejan.P uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 250

A to k kupte n47 motor, dobite potem se tablete za glavobol zraven al kako?
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 157
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Ma muzika bolj na glas pa je vse ok. Ali pa si das na zvocnike m3 sound zmeri ko gas pritisnes :) Res da smo bmw forum, ampak po prebranem v tej temi ocitno nobeden ne vozi nic manj kot 3Litre prostornine motorja. YEA RIGHT!!! Konec koncev, so vsa ta mnenja meni subjektivna, in bom kar neomajan pri moji prvotni motorni izbiri. Sem pa ze peljal tudi 3.0dA v takem avtu, saj je vau, ampak rocni menjalnik in 2.o je cisto ok.

Potem pa še dodaj svojemu seznamu zahtev...

Drugače pa tole...

Teh 2.0 opasnih dieslov (votli izpuhi) je pri nas na Štajerskem več kot fejkanih blondink. Pri nas smetana vozi M3, M5, RS4, RS3, GTI, vse 2.0d. Uradni njihov dobavitelj pa je Korinita. Potem pa še obisk Velike Kladuše in njihove tržnice, pa imamo Armani, Gucci, Hugo Boss... Kaj še manjka? Ja parkiranje sfejkane makine na pločniku pred lokalno kafano, lepo zglancane in namazane gume Nankang ali Hifly...

@Egon, pa ne leti to na tebe. Samo takšno sliko dobim pred očmi glede na tvoje zahteve. Imam pa en predlog, zdaj če je res želja po tako motoriziranem e92 in če klanfaš kilometre. Išči avtomata, ker smo imeli pri bajti e92 2.0d z ročnim.. Ja sedaj pa je spet pri bajti e92 bencinski šestak in to je zame dobesedno drug avto!

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z, hammanM5 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 157
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ma muzika bolj na glas pa je vse ok. 

Žalostno, ampak res... muzika na glas je edina rešitev.

Je res razlika od takrat, ko smo imeli E91... v E93 je sedaj radio večinoma ugasnjen :-D

Sicer pa ja, vsak naj kupi svoje, saj ima vsak svoje preference... 20d z ročnim je od tretje prestave naprej čisto ok :ok

V ITA je kar nekaj ponudbe ročnih 20d E92, le M paketov je bolj malo... vseeno še malo tam poglej.

Urejal LEO37, 19.08.2019, 07:03.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

nedvedinho
nedvedinho

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 230

Jaz bi na tvojem mestu pozabil na zastarelo navigacijo in šel po tole.. 

https://www.avto.net...ORIGINAL-156...

Vrhunska barvna kombinacija. Z lepo nameščenim androidom bo notranjost izgledala lepše kot z original navijem.

Baje je tole totalna podrtija. Nič iz oglasa ne drži, avto pa komaj še skupaj stoji.

Baje...

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

2.0d in rocni je no-go, po mestu sko 2., 3., in 4. Prestava.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik

A to k kupte n47 motor, dobite potem se tablete za glavobol zraven al kako?

Zmer k štartam čopnem se en lekadol
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 721
  • Avtomobil: bel traktore

No, sam pa namesto da se filam s tabletami, raje vsedem na kolo. Res je PREHUDO slišati hladen zagon mlinčka. Če bi bil 3.0, potem bi  kamot spregledal(i) glasnejši hladen .... :napaka  :ironija

Prikaži več možnosti
    • Egon je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Mah po vseh te mlinckih se mi kr dvigne, ko zalaufam 530dTA :ok2
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 751
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Ta se prodaja, če bi koga zanimal.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik

Ce povzamem, od mlin motorjev se dobi glavobol, morsko bolezen staknes ce je rocni menjalnik ker tok gunca v avtu da ko zelis speljat,prakticno nevozljiv. Neke dlake na vratu skacejo ko ga prizges, ce je 2.0 motor zraven pride oprema- cefur faktor, fake izpuhi in cungalunga pnevmatike. Da se ne pozabi rezerviran plac parkinkg cez invalide ali plocnik kafane.

Sam tok stereotipa in otroskih nekonstruktivnih postov kot jih nas forum premore v vsakih temi, da je prav joj. Se dobro da je pescica forumasev normalnih in se se splaca odpirat bmwslo.

Mene se pluva ker zelim motor od kosilnice v sosednji temi pa clovek prodaja e91 z 335d motorjem z top opremo, katera naceloma po kriterijih vsaj prostornine motorja ustreza forumasem, pa se vedno zlivajo zolc in dlakocepijo ce nima ta ali oni kos opreme.Prevec turbin,cestna taxa bla bla bla, Go figure...

Urejal Egon, 19.08.2019, 18:31.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 in t€dy uporabnikom je všeč to sporočilo

Egon
Egon
  • Uporabnik

Avto narocen :) Tema se lahko zapre.
Prikaži več možnosti