Skoči na vsebino

Rahlo vibriranje po prestavljanju v R na 530dA, nosilec motorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2 odgovorov v temi
joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 80

Vprašal bi poznavalce glede enega simptoma na 530Da. Namreč odkar imam ta avto je v rikverc čisto neznatno zadrhtel. Sedaj pa že nekaj časa opažam ko je v R in držim zavoro avto vibrira ,kot bi auspuh udarjal v poden. Ampak,ko se ogreje potem se to zmanjša. V D ni nikakršnih znakov je vse kot mora bit. Šalta kot puter. Nekje sem zasledil,da za te vibracije v rikverc je krivec sprednji nosilec motorja. Zanima me,če ima kdo izkušnje z tem.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Vprašal bi poznavalce glede enega simptoma na 530Da. Namreč odkar imam ta avto je v rikverc čisto neznatno zadrhtel. Sedaj pa že nekaj časa opažam ko je v R in držim zavoro avto vibrira ,kot bi auspuh udarjal v poden. Ampak,ko se ogreje potem se to zmanjša. V D ni nikakršnih znakov je vse kot mora bit. Šalta kot puter. Nekje sem zasledil,da za te vibracije v rikverc je krivec sprednji nosilec motorja. Zanima me,če ima kdo izkušnje z tem.

Lahko da je nosilec motorja hin, ja. Če je zvok tak kot da bi avspuh nekam udarjal sta pri E39 530d dve možnosti, lahko je dejansko počil plehnat sprednji nosilec izpuha (to se dostikrat zgodi, popravilo je čisto enostavno, nazaj ga zavariš), lahko pa je razpadel nosilec motorja. Ko se to zgodi en del nosilca tolče v drugega, blaženja ni več in motor dejansko sedi na mostu in trese. Preveri oboje, nekaj od tega je sigurno. Mogoče še to, nosilec motorja obvezno zamenjaj z novim originalnim ali pa z original brezhibnim rabljenim, kopije so zanič.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 025
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Fajn je da se zamenjajo tudi nosilci menjalnika, oba nosilca motorja in oba menjalnika
Prikaži več možnosti