Skoči na vsebino

X3 pranje vetrobranskega stekla

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
rogec
rogec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW X3

Pozdravljeni,

na X3 F25 mi je nehalo delati pranje vetrobranskega iz zadnjega stekla. Razderemo posodo, ki ima tri črpalke, vse dela. Kar nekaj časa smo se trudili kaj je, vendar nismo ugotovili. Elektrika je prišla do črpalk, vendar samo 8 voltov in ne dvanajst. Ga peljem k avtoelektričarju in s prve reče, da nisem edini, ki ima te težave na X3. Gre menda za napako v sami električni napeljavi in je potrebno zamenjat kablovje. Cena menda cca 250 evrov. Sedaj pa me kliče in pravi, da je potrebno ne vem kaj vse zamenjat in da bo prišlo okoli 1000 evrov. Da te kap, pa vse to zaradi enega pranja stekla. Seveda nisem privolil v to, ampak poleti je še OK, jeseni in pozimi pa je treba prati stekla, drugače se nič ne vidi. Ali je ieml kdo podobne probleme in kako jih je rešil.

Lp

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 604
  • Avtomobil: BMW logicno

Vseeno malo več povej imaš vodo v posodi, se pumpa zažene, požene vodo dalje    si snel cevi iz špric, če so te zamašene...........   prvič slišim za tovrstne težave 

Prikaži več možnosti

rogec
rogec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: BMW X3

Vse smo preverili, pumpe delajo, če jih povežeš direktno na akumulator. Je mehanik ugotovil, da so bili pri sestavljanju avta šlampasti in so pri namestiti kablovja iz kabine proti motorju skozi požarno steno preveč zagreli gumo, ki tesni prehod kablovja. Zaradi tega je guma in izolacija žic sčasoma postala porozna, sama žica je oksidirala in ne spusti več toliko elektrike kot ga mora. Trenutno se je to zgodilo na priklopih za pumpe za pranje stekla, zna pa to se zgoditi še na ostalih priklopih. Tako nekako sem dobil razloženo.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 604
  • Avtomobil: BMW logicno

Pravljica za naivne,   potem, če je res naj tam menja 20 cm kabla in bi moralo delati.....,   samo taka pumpica ni grelec, da bi vlekla neke pomembne tokove čez, tako, da jaz temu ne bi verjel, probaj pa z kontakt sprejem kontakte na priklopih očistiti.   Tudi če bi izolacija povsem sprhnelam žice ne bi nagrizlo, lahko bi prišlo, do kratkega stika, drugo pa ne ......

Možno je edino še kak računalnik, če Bmw uporablja tudi za špricanje to, preveri, kaj pove kaka računalnik, ko se avto priklopi gor.......

Prikaži več možnosti