Skoči na vsebino

Lasersko popravilo zob - ima kdo izkušnje?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Čer. Mene pa zanima če ima kdo od vas osebne izkušnje z laserskim popravilom zob, oziroma če kdo natančno pozna postopek. Imam težave z zdravljenjem zob po klasični metodi in bi se, preden se odločim za laser, posvetoval z nekom, ki to metodo dobro pozna. Anyone?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 352
  • Avtomobil: BMW logicno

Jerry , najprej razišči, kaj se sploh da delati z laserjem v zobozdravstvu, potem pa naprej....,   sliši se laser sicer dobro, pa verjemi, ni to to, kar rabiš......

Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Anestetik stane 20€. In to je najbolje porabljenih 20€...

Prikaži več možnosti
    • SHAdOW in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ti lahko svetujem vrhunsko zobozdravnico, če boš rabil, vedno ko vrta pokaže z ogledalom, da je bil odstranjen 100% ves karies in ne, kot delajo na koncesijo, pač odstranijo, kar gre na hitro + kislina + plomba , pa ja se vidimo čez 5 let spet za isto plombo ........  Seveda, vsak boljši zobozdravnik da anastetik, če je stranka mehkužna, jasno pravi kalibri pa raje stisnemo zobe ....... 

Prikaži več možnosti
    • gade je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 648
  • Avtomobil: skunk :)

Na koncesijo ali samoplačniško?

Sprašujem, ker gre moj dober v penzijo :frown

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 842
  • Avtomobil: 535 PS

Jaz ti lahko svetujem vrhunsko zobozdravnico, če boš rabil, vedno ko vrta pokaže z ogledalom, da je bil odstranjen 100% ves karies in ne, kot delajo na koncesijo, pač odstranijo, kar gre na hitro + kislina + plomba , pa ja se vidimo čez 5 let spet za isto plombo ........  Seveda, vsak boljši zobozdravnik da anastetik, če je stranka mehkužna, jasno pravi kalibri pa raje stisnemo zobe ....... 

Se strinjam s prvim odstavkom, glede drugega mi pa ni jasno kako lahko stisneš zobe, če ti jih popravljajo?? :laugh

… na stolu pri zobozdravniku se praviloma še takšni silaki in frajerji "userjejo" … :ok

p.s. pa brez zamere. :-D ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Thomson
Thomson
  • Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: šajtrga

Jaz sem pred zobozdravniki ves posran  :jok  nazadnje sem kar med službo skočil do novega, ker se je stara zobozdravnica upokojila in zaprla ordinacijo. Me je na hitro pogledal, pa takoj zbrusil del okrušenega zoba ter počil not neko barvno fliko, da zdrži do naslednjega pregleda, ker gredo zdaj na dopust. Sem na stolu tak zašvical, da sem sestro prosil za papirnate robčke  :blush  še zdaj me je sram, samo kaj čem, ne morem si pomagat

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Na koncesijo ali samoplačniško?

Sprašujem, ker gre moj dober v penzijo :frown

Dela oboje, samo na koncesijo ne more kvalitetno delati tako 100%, ker ne gre , država predpiše minimalne in ne maksimalne standarde, ker ja na koncesijo država plača in ona določa, potem pa saj veš, kolikor denarja toliko muzike, kaj se čmo slepiti...,   samoplačiško, je pa seveda dražje, vendar je povsem drug nivo storitve......,  potem pa vsak ve za sebe, kaj kdo želi......

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Dela oboje, samo na koncesijo ne more kvalitetno delati tako 100%, ker ne gre , država predpiše minimalne in ne maksimalne standarde, ker ja na koncesijo država plača in ona določa, potem pa saj veš, kolikor denarja toliko muzike, kaj se čmo slepiti...,   samoplačiško, je pa seveda dražje, vendar je povsem drug nivo storitve......,  potem pa vsak ve za sebe, kaj kdo želi......

Na koncesijo se da čisto OK zobe rihtat, oz. doplačaš razliko za boljši material itd...Razen, če ima človk tako zjebane zobe, da ni več kaj za rihtat...Včasih je bolje kakšen brezupen zob ven fliknit, kakor da te zajebava ves čas. In zapravljat denar.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 146
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Bom razložil ko bom imel čas, vi kar pišite, hvala za vse informacije.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 662
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 672
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem pred zobozdravniki ves posran :jok nazadnje sem kar med službo skočil do novega, ker se je stara zobozdravnica upokojila in zaprla ordinacijo. Me je na hitro pogledal, pa takoj zbrusil del okrušenega zoba ter počil not neko barvno fliko, da zdrži do naslednjega pregleda, ker gredo zdaj na dopust. Sem na stolu tak zašvical, da sem sestro prosil za papirnate robčke :blush še zdaj me je sram, samo kaj čem, ne morem si pomagat

Jaz tudi...I go to my happy place, za vse ostalo pa inekcija, da sploh ne vem kaj se mi je zgodilo ;) imam super zobozdravnico, ki je ravno tak control-freak kot jaz in me opozori, če prihaja kakšen čuden zvok ali sprememba v občutku - sovražim presenečanja.

Urejal Meerkat, 20.07.2019, 04:22.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 876
  • Avtomobil: traktor

Pri mojem sploh ni debate. Najprej injekcija, potem se pocaka 5 minut da prime, potem se vrta. Ni to srednji vek da bom trpel bolecino in svical na stolu.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in dragan klep uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak ste pa eni boječneži, čeprav verjamem , da gre za slabe izkušnje.....

Če je ta prava pa dobra, potem ni problema , pa da malo pove, sam se niti bojim ne več, pa sem se včasih, edino, ko mi zrak popiha na kak odprt zob to mi ne gre, pa ko vrta , ko že tako vse boli, samo injekcijo sem imel samo, ko so mi za implantant vrtali......

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 609

Jaz pravim (za plombo), bolje da je neprijetno 20min, kakor 4ure (najamanj kolikor rabi inekcija da spusti)

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 635
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Ampak ste pa eni boječneži, čeprav verjamem , da gre za slabe izkušnje.....

Če je ta prava pa dobra, potem ni problema , pa da malo pove, sam se niti bojim ne več, pa sem se včasih, edino, ko mi zrak popiha na kak odprt zob to mi ne gre, pa ko vrta , ko že tako vse boli, samo injekcijo sem imel samo, ko so mi za implantant vrtali......

Tudi jaz sem tako mislil, odkar pa hodim k sosedom, pa lepo inekcija in cao. Zakaj bi se sploh ukvarjal z bolecino oz skelenjem...
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz enako. Mislim da edinokrat, da mi je bilo slabo od bolečine je pri zobozdravniku. Od takrat dalje injekcija pa čao, ne grem še enkrat skozi to.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 393

Nevem h kakšnim  zobarjem hodite, da so vam plombe takšna muka. Ene plombe nisem še dobil, da bi pomislil na anestetik. No edino v študentu v rožni, tista je bila pa res groba...ma 2 minuti že potrpiš... 

Kaj pa čiščenje zobnega kamna, vas dajo v splošno anestazijo? 

Prikaži več možnosti
    • gade in Invader uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 924
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Nevem h kakšnim  zobarjem hodite, da so vam plombe takšna muka. Ene plombe nisem še dobil, da bi pomislil na anestetik. No edino v študentu v rožni, tista je bila pa res groba...ma 2 minuti že potrpiš... 

Kaj pa čiščenje zobnega kamna, vas dajo v splošno anestazijo? 

Odvisno kaj čistiš. Če je samo UZ čiščenje je dokaj enostavno, tu in tam malcez zakrvavi dlesen..., ko začne čistiti obzobne mešičke z iglo, pa verjemi da boš zelo vesel injekcije.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 393

Nevem kakšno čiščenje sem imel nazadnje, vem pa da je bilo izredno nadležno, pljunu en kup krvi....verjetno je bila igla...

Ampak želel sem povedat, da če je treba za eno plombo inekcija, potem bi za takšen poseg treba uspavat pacienta... :)

Kakorkol, vse možnosti so odprte, vsak se lahko odloči kot hoče, nikomur ne sodim kaj je prav in kaj ne  :ok

Prikaži več možnosti