Skoči na vsebino

335i

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
53 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 523

Ma nevem jaz imam e60 rocno pa odkrit povedan nebi se branil avtomatika (pod pogojrm da je ustrezno serviseran) ampak tudi sedaj mi nic ne manjka vecino casa sem na avtocesti in je vseeno ali je rocni ali avtomatik... sem pa zadnjic vozil 530xd avtomatik kot da bi bil drug avto ni toliko feedbacka, avto res leti pa sploh nimas obcutka ker vse sam dela
Prikaži več možnosti

PROUDTIC
PROUDTIC

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: BWM F10 530d

2016 ga je imel forumas, prodal se je za cca 17k, avto je bil res iz NM. Ce je tretji lastnik ne vem, saj se je lani prodajal v Postojni, zdaj je pa v Izoli. E92 335 je pocasi mission impossible - ponudba, leta, cene.... v primeru, da e92 res zelja boljse kupit nekaj solidnega za 10-12k - tisti iz avto aktiva, ga sam poservisiras in ves pri cem si.

Ta avto sem si jaz lastil leta 2016 in  z njim prevozil od cca 107.000 do cca 135.000 km. kilometri so bili realni, bil je v prvi barvi, jaz sem potem barval oba blatnika in sprednji odbijač.  Pvi lastnik je bil in NM, potem je bil avto na Koroškem, jaz sem bil realno tretji lastnik. Prodal sem ga v Postojno. Kaj so tam delali z motorjem ne vem, ker je potrgalo vijake na oljni pumpi in jih razmetalo po karterju tako da je bil potem motor zunaj in popravljen.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in sando uporabnikom je všeč to sporočilo

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 884
  • Avtomobil: Bmw 330d

Nisi edini, daleč od tega, večina ima raje ročni menjalnik. Imam pa jaz ročnega že v delovnem avtu in ko se vsedem v "vikend" avto hočem imet avtomat, tako da zame ročni v bavarcu odpade. Z izjemo oldtimerja. ZF 6HP avtomat v E92 je odličen menjalnik, pride pa do izraza šele s sport tipko, ne vem če ima to 335i že serijsko, E60 530i z enakim motorjem je recimo nima. S to nadgradnjo dobiš pravo zverino, edino za driftat je ročni še vedno edina logična opcija, tu avtomatik odpade, vsaj če se dokaj pogosto voziš počez. So pa v SLO tako E92 335i z ročnim kot z avtomatskim menjalnikom, čeprav bi rekel da je razmerje nekje 6:4 ali mogoče 7:3 za avtomatike, teh je torej pri nas več kot ročnih.

Jerry v čem je finta šport tipke za menjalnik ? Kako jo nadgradis? Je to neki skriti /zaklenjen mode?

Kaj pridobiš, hitrejše prestavlja?
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Jerry v čem je finta šport tipke za menjalnik ? Kako jo nadgradis? Je to neki skriti /zaklenjen mode?

https://youtu.be/A_SGFJ0QgLg
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Enako kot da ugasneš klimatsko napravo...

Urejal Bavarec fan, 28.10.2019, 06:50.

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Škoda da imamo tako nor Dmv...

https://www.autoscou...1d9cc?cldtidx=7

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 712
  • Avtomobil: BMW

Kakšna je poraba takšnega vozila - 335i na relacijski vožnji - recimo ac 160km/h?

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383
  • Avtomobil: 325d F31

10l
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 151
  • Avtomobil: B8

Škoda da imamo tako nor Dmv...

https://www.autoscou...1d9cc?cldtidx=7

A ne pise da je bil karamboliran?

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 712
  • Avtomobil: BMW

Malček primerjam z V8 CLS-om.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kako se jo nadgradi se lepo vidi na filmčku ki ga je Donki kong prilepil, gre za skrit mode, ja. Kaj pridobiš točno ti ne znam povedat ker verjetno je pri dizlih to drugače kot pri bencinarjih, pa še mislim da se da te zadeve tudi programirat, če se ne motim. Tako da verjetno od primera do primera različno. Lahko rečem samo to da pri mojem 3.0 bencinarju (N52 motor) drži stroj na višjih obratih, pedal za gas postane izredno odziven, še najboljše zadevo opišem tako da rečem kot da bi bil kick down na steroidih :D Zadeva je res divja, jaz jo uporabljam samo pri prehitevanjih, takrat že ob srednjem pritisku na gas menjalnik takoj šalta dve (!) prestavi navzdol in to naredi v trenutku, prestavljanje bi rekel da je za 300% hitrejše kot običajno in za 200% hitrejše kot pri klasičnem načinu Sport (se pravi ročica menjalnika v levo). Pri bencinarju + avtomatiku zadeva pride verjetno še toliko bolj do izraza zato ker le-ta rabi obrate če želiš da avto poskoči, dizla lahko recimo pohodiš tudi pri 1.200 obratov in bo potegnil (govorim seveda za 3.0 dizle), bencinar pa ne bo in še kako rabi obrate in bliskovito reakcijo menjalnika. Šel bom celo tako daleč da bom rekel da me brez tega E60 sploh nebi prepričala, moj avto mi je všeč ravno zaradi te brutalnosti ki mu jo daje Sport tipka, brez nje je zaspan in len, kljub temu da je 3.0 (čeprav to je seveda relativno, jaz sem pač navajen na močne stroje in me le redkokateri zadovolji). Za vsakdanjo vožnjo je to sicer OK, ampak jaz dostikrat rabim vso moč ki jo motor premore + bliskovito odzivnost menjalnika, tako da mi je to kar imam pisano na kožo, čeprav je "zloglasna" E60 :ok

P.S.: Dizla s to tipko pa še nisem vozil, bilo bi res zanimivo videti kako se obnese, jaz bi na tvojem mestu probal, če se le da :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Kako se jo nadgradi se lepo vidi na filmčku ki ga je Donki kong prilepil, gre za skrit mode, ja. Kaj pridobiš točno ti ne znam povedat ker verjetno je pri dizlih to drugače kot pri bencinarjih, pa še mislim da se da te zadeve tudi programirat, če se ne motim. Tako da verjetno od primera do primera različno. Lahko rečem samo to da pri mojem 3.0 bencinarju (N52 motor) drži stroj na višjih obratih, pedal za gas postane izredno odziven, še najboljše zadevo opišem tako da rečem kot da bi bil kick down na steroidih :D Zadeva je res divja, jaz jo uporabljam samo pri prehitevanjih, takrat že ob srednjem pritisku na gas menjalnik takoj šalta dve (!) prestavi navzdol in to naredi v trenutku, prestavljanje bi rekel da je za 300% hitrejše kot običajno in za 200% hitrejše kot pri klasičnem načinu Sport (se pravi ročica menjalnika v levo). Pri bencinarju + avtomatiku zadeva pride verjetno še toliko bolj do izraza zato ker le-ta rabi obrate če želiš da avto poskoči, dizla lahko recimo pohodiš tudi pri 1.200 obratov in bo potegnil (govorim seveda za 3.0 dizle), bencinar pa ne bo in še kako rabi obrate in bliskovito reakcijo menjalnika. Šel bom celo tako daleč da bom rekel da me brez tega E60 sploh nebi prepričala, moj avto mi je všeč ravno zaradi te brutalnosti ki mu jo daje Sport tipka, brez nje je zaspan in len, kljub temu da je 3.0 (čeprav to je seveda relativno, jaz sem pač navajen na močne stroje in me le redkokateri zadovolji). Za vsakdanjo vožnjo je to sicer OK, ampak jaz dostikrat rabim vso moč ki jo motor premore + bliskovito odzivnost menjalnika, tako da mi je to kar imam pisano na kožo, čeprav je "zloglasna" E60 :ok

P.S.: Dizla s to tipko pa še nisem vozil, bilo bi res zanimivo videti kako se obnese, jaz bi na tvojem mestu probal, če se le da :)

Eh tudi dizla moras dati na 3000rpm da se izstreli tako kot mora... konjou pa itak nikoli ni dovolj :-D
Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 272

https://www.avto.net...asp?id=14760636

ajmo akcija :laugh

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik