Skoči na vsebino

P: 2009 E90 330i xDrive

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 302
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Kaj je vredno in kaj ne, ve vsak posamzenik zase. Eni bi se prodali za 100€, drugi bi vrnili 100k€, ce bi jih nasli na cesti.

Kljub temu, da si danes dal aro za avto, predvidevam, da jutri ali pa cez par dni, ko prides ponj, bos se vseeno preveril ce z avtom vse stima? Ali bos placal razliko kupnine in podpisal pogodbo, ker si itak avto preveril pred par dnevi? Ravno zaradi naivnosti kupcev se dogajajo stvari kot se.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 485
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Jaz nikoli ne cenkam za ceno prek telefona, sploh ne debatiram o njej. Cenkam pa na mestu samega ogleda, seveda če mi je avtomobil sploh še interisanten. :)
Prikaži več možnosti
    • porsche je všeč

TheShark
TheShark

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 290
  • Avtomobil: Fiat 128 abarth look

Kaj je vredno in kaj ne, ve vsak posamzenik zase. Eni bi se prodali za 100€, drugi bi vrnili 100k€, ce bi jih nasli na cesti.

Kljub temu, da si danes dal aro za avto, predvidevam, da jutri ali pa cez par dni, ko prides ponj, bos se vseeno preveril ce z avtom vse stima? Ali bos placal razliko kupnine in podpisal pogodbo, ker si itak avto preveril pred par dnevi? Ravno zaradi naivnosti kupcev se dogajajo stvari kot se.

Vzročno - posledično povezave ti ne grejo najbolje. 

Kupci niso krivi, da jih prodajalci goljufajo. Krivda in odgovornost sta izključno na strani goljufa.

Vzrok je: pohlepen goljuf, ki želi zaslužiti (prigoljufati) več denarja. 
Posledica je: ogoljufan kupec. 

Vmes pa so še okoliščine, ki sploh omogočijo tako dejavnost. To so recimo ohlapna zakonodaja, premalo nadzora in zaščite potrošnikov.

Če gre tebi to skozi, to name niti ne vpliva (razen v primeru, da boš prodajal kakšen zanimiv avto, bom vedel, da se ti je dobro ogniti v širokem loku, ker imaš majava moralna načela). Nikakor pa ne upravičuj svojih zgrešenih etičnih norm na račun argumenta neizobraženega kupca, ker je to že od začetka popolnoma napačna racionalizacija.

Prikaži več možnosti
    • MajoR, ily in outsider uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@TheShark narobe si ocenil situacijo, nikoli se nisem in se nebom ukvarjal s prodajo avtov. Sem pa bil parkrat ze sam osebno v situaciji, ko sem nasel zanimiv avto, pa so se na ogledu zacela prikrivanja in izgovori. Poznam tud primere od znancev, ki so bili v vlogi tako kupca kot prodajalca, pa so potegnili kratko, na razlicne nacine. Tako da goljuf in pohlepnez ni nujno vedno prodajalec avta, v veliko primerih je tudi kupec. Oba pa zene zelja po cim visjem zalsuzku.
Prikaži več možnosti

care90
care90
  • Uporabnik
  • Sporočil: 21

A je že kdo su pogledat, da napise kako mnenje?
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 186
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Se enkrat, da bi sel preverjat avto ki, ki sem ga preveril recimo v Petek in zaaral, ker pac ne drzim gotovine pod pojstrom in moram cakat na Ponedeljek, da se mi odpre banka (ker seveda, v Sloveniji v Soboto banke ne rabijo delat)...

...ti (karikiram), pa med tem casom poberes dol tisto kar je bilo gori in mi tak avto prodas? V Borovi smo imeli vcasih recept za to vrsto folka, ne bom o tem tu ampak bom rekel tako, to je naredil enkrat, drugic pa je dobro premislil ;)

Naivni kupci obstajajo pa ravno zaradi tega, ker niso pripravljeni na lopovskega-zaluzka zeljnega-napiz*****ga-piz**na, ki so mu moralne vrednote nepoznane, samo vidi €.

Edit: Vidim, da je ze @TheShark napisal repliko :ok

Ontopic: Je kaj zanimanja za avto?

Urejal MajoR, 16.08.2019, 17:04.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@MajoR zal zivimo v casu, ko ne gre zaupat ne prodajalcu in ne kupcu. In kot lahko beremo v tej temi se tudi to dogaja, da zaaras avto ki je tip top, placas in odpeljes pa avto, ki mu nekaj delov manjka ali pa so zamenjani. In ko enkrat podpises kupoprodajno pogodbo in placas kupnino, je konec. Sploh ce govorimo o nekem delu za katerega na ogledu avta nisi sploh vedel, da obstaja. Ugotovis pa cez kak mesec, ko opravis preventivni servis, da je nekje spodaj bil en kos, ki ga zdaj ni. Ce se postavim v vlogo kupca in grem na ogled avta katerega cena je +10k€, sigurno nebi dal are in prisel cez dva dni z gotovino pa kar na prepis. Tisti dan, ko bi se dogovorili za prepis, bi avto peljal k mehaniku ali k nekomu, ki ima vec pojma kot jaz, da avto priklopi na tester in opravi preventivni pregled. Ze ob placilu are, pa bi se s prodajalcem dogovoril, da mi le to vrne, v kolikor z avtom ni vse tako kot pravi da je. Ce bi kaj mutil, ves takoj kolko je ura in avta sploh nebi zaaral. Gres dalje in isces drugega. Verjet na besedo neznancu, ki je mimogrede lahko svercer in komaj caka, da ti spipa €, je v danasnjih casih vec kot naivno.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 351
  • Avtomobil: bmw m3

če ti odstrani kos po prejemu are je isto kod da bi kos tebi ukradel, tu ni debate. če nekaj zaaraš pomeni da je za tisti dogovorjen čas dejansko avto blokiran, že da se prodajalec z njim še vozi ni lih dobro, dobiš aro parkiraš par dni da pride isjkat in to je to.

Če odstraniš pred aro, nima veze

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč