Skoči na vsebino

Plastične vrečke v trgovinah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Si siguren, da veliki ne vzamejo raje cenejšo surovino kot reciklirano dražjo in jih boli briga ali je cenejša iz lesa ali reciklaže... Ali pa primešajo 0,003 recikliranega papirja pa se proda kot eko....

Pomoje se nisva razumela, jaz sem govoril o vrečkah za večkratno uporabo, ki jih nekateri uporabljamo.

Kar se tiče tvojega vprašanja pa veliki sigurno gledajo samo na ceno, žalostno. Zato se mi pa zdi tako nujno, da se te stvari uredijo z zakoni.
Veliko ljudi enači pojem ekologije z ekonomijo. Treba bo presekat miselnost in se zavedat, da če hočemo da se ne utopimo v smeteh, bomo morali tudi kako stvar dražje plačat.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 151
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Berni v mislih imam reciklažo, star papir za nov, enako z plastiko. Ne na ladje in v ocean, lol

Saj, reciklaža ni poceni to je treba vedeti, zato se plastika vozi v oceane. Povej mi kaj nam reciklaža pomaga v Sloveniji?  V kaj predelamo plastiko ali tudi ostale surovine? Odlagamo jih dokler ni več prostora, potem pa plačamo njihov prevzem, najmanj je treba plačati tistim, ki jih spet ne predelujejo ampak jih peljejo v morje. Če bi sami tudi samo sežigali bi bil eko izplen 1000X boljši kot sedaj. 

@Nixxon ja, mislil sem samo na tiste kao nove, za enkratno uporabo,papirnate.   V bistvu pa vse enkrat postane odpadek in tega se človek sedaj ne zaveda. Imamo eko otoke in vsemogoče kante,  službe pa samo odvažajo, nam zaračunajo, da bodo predelali, proizvajalcem naloži država ogromne penale in stroške, potem se pa vse vrže nekam....

Ja, ljudje moramo spoznati, da moramo stvari dražje plačevati, da bo tudi standard boljši, ne pa da je vse kao ceneje in imamo preveč vsega, kar rabimo in ne... Prioritete imamo napačne. Če so stvari dražje tudi več ostane za...  ne bom več ker me bodo napadli... ;)

Urejal berni, 22.07.2019, 10:56.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 501
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Kolegica vodi Hostel Trezor na Copovi v Lj in mislim, da imajo edini v Slo kafic z zero waste certifikatom.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 120
  • Avtomobil: BMW

Ok ne bom sedajle govoril o tem kako plasticnih vreck ne vidim kot najvecje zlo po hitlerju ampak so zgolj metanje peska v oci za preusmeritev od drugih problemov.

Torej vceraj grem v prvo trgovino, Spar. Nakupim za 80eur-100eur, nakar mi zdolgocasena studentka na blagajni pravi, da ji je zmanjkalo vreck in naj se znajdem po svoje. Lahko kaksno skatlo vzamem. Se nisem pustil pregovarjati, ker s studentkami zbijam cas raje drugace, v kartonih pa tudi ne bom vlacil specerije naokoli kot kaksen brezdomec. Posteno placam, hocem posteno vrecko. Zato pustim vse skupaj na blagajni in odidem drugam. Jebi ga, koliko casa pa izgubimo na kavicah ipd.. Princip je pa princip.

Danes ob osmih zjutraj skocim v hofer po zemljice, ker pravi Jerry, da so najboljse na svetu. Ves vesel prinesem svojo vrecko nakar me prodajalka opozori, da niso dovoljene nikakrsne plasticne vrecke po trgovinah in da to preverjajo inspekcije?! Sem vprasal, ce se heca, ker polna luna je ze mimo in pravi, da ne. Mene pa zanima ali je res kaj na tem?

Pravzaprav komaj cakam taksnega inspektorja, ki ima prevec casa. Sovpada z mojim trobljenjem pred semaforji, ker imam dosti energije zadnje case in iscem povod.

To kar si kupil si ne smeš zložiti v svojo vrečo? 

Za enkrat je prodaja in uporaba vreč dovoljena edino Hofer si je neko svojo politiko omislil kjer so ukinili tudi prodajo plastičnih vrečk! 

Tako da je ta zgodbica o inšpektorjih en bullshit :blabla

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Se vedno pa imajo pri sadju in zelenjavi plasticne vrecke..
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Se vedno pa imajo pri sadju in zelenjavi plasticne vrecke..

Če nisi opazil, je sedaj vse večkrat možno kupiti neke reusable mrežaste vrečke za sadje in zelenjavo. Še malo pa bo tako kot pred desetletji, ko so branjevke na tržnici zavijale solato v star časopisni papir.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ja ampak, ce se ze grejo neko ECO trgovino in ukinejo plasticne vrecke na blagajni, potem se naj ukinejo plasticne vrecke za sadje in zelenjavo..
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 151
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Ja ampak, ce se ze grejo neko ECO trgovino in ukinejo plasticne vrecke na blagajni, potem se naj ukinejo plasticne vrecke za sadje in zelenjavo..

Koliko vrečk porabiš ko greš iz trgovine? Ponavadi 1 , koliko artiklov, ki si jih kupil je brezveze 83727x zavitih in zapakiranih ? Torej je ta problem ušesnih palčk , slamic in vrečk tako brezvezen, da glava peče. To ne spremeni prav ničesar, dokler bodo ljudje metali vstran karkoli imajo v rokah, dokler bo država s smetmi skušala nekaj zaslužiti od državljanov, smeti pa čim ceneje skrila, dokler bo država proizvajalcem , distributerjem  nalagal 1001 nalogo, da se bodo artikli dražili in navidezno koristili naravi se ne bo ničesar spremenilo.

Zavest in kmečka logika nam manjka! 

Prikaži več možnosti
    • sash, Cdriver in Rottie uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ja sej ravno to je moj point, da ce se ze grejo ECO, potem je treba na vseh podrocjih pazit kaj in kako. Ne pa, da ukinejo plasticne vrecke na blagajni in zdaj so kao oni oh in sploh ekolosko ozavesceni, ker ponujajo samo papirnate vrecke.
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 143
  • Avtomobil: 2X BMW

To je zdaj že sama politika :-D Kaj pa lahko kupec, potrošnik naredi za čistejše okolje, kot da gleda da kupi čim manj plastike? Sigurno je kaplja v morje kar lahko prispeva en sam človek in se vsem zdi brezveze, če bi pa vsi imeli svoje vrečke, ne jemali slamic...bi se pa nekje moralo poznati v vsej tej poplavi svinjarije :ok
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 800

Hmm kaj bomo, ko bodo kondome ukinili? :blackeye

haha vidim, da ucinkuje tale eko terorizem s plastiko. pac, enkrat elektrika, nato zaracunanje dezevnice glede na velikost strehe, pvc vrecke, drugic nekaj tretjega. ozemaj ovce dokler lahko

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Glavna ovca si ti, jjjernej.
Dajmo, potrošništvo in kapitalizem do groba, da bo le tvoji lastni riti dobro. Ker vse kar tebi malo "poslabša" razvajeno rit je za ovce in na juriš odpirat teme na forumu in upati na neko vzajemno zlivanje sovraštva na vse, ki še na koga drugega pomislijo kot na lastno rit.

No saj, kot vedno boš prišel do nekega zaključka, ki se sklada z ravnijo tvojih postovi in opazk o študentkah- pa vseeno, mogoče nekega dne razumeš tole:

https://www.theguard...a-global-crisis

in tole:

https://www.rtvslo.s...-problem/335157

Ter potem tole:

https://www.dw.com/b...meću/g-43807660

Da ti še na kratko razložim, da ima zaporedje člankov celo smisel (če si mogoče celo preklikal naslove, kamoli prebral).

Namreč tako kot američani kipajo svoje smeti drugim revežem, tako imaš pri nas recimo na gorenjskem firmo, ki je bila med ostalimi zadolžena za reševanje problemov s plastiko. Dokler niso cel kup njihovih tovornjakov našli na mejnih prehodih z bosno, kjer so švercali odpadno plastiko od nas k njim. V eu mora v (drage) sežigalnice, za meji z bosno lahko mirno leži na deponiji za mnogo manj denarja. In tako kot v tretjih državah mislijo da je njihova plastika problem- pa jim jo v resnici amerosi vozijo, tako se zgoraj v članku kritizira državljane Bosne, ki se utapljajo vse bolj- med drugimi tudi v naši plastiki.

Da bo žlica ironije še bolj zvrhana- vidiš kako jo rešujejo? V reko in morje in posledično.... tok teče v... PIRANSKI ZALIV. Kat seješ, to boš žel, kar mečeš v naravo imaš jutri na krožniku.

No verjamem, da marsikdo ki je tole prebral se je itak nasmehnil kako je fino, saj "koga jebe" Bosna in take države, važno da ima doma lepo.

Hkrati pa tak osebek ne pomisli, da smo za marsikoga ravno MI bolj revna država s še relativno OK infrastrukturo in ravno toliko na dometu roke, kot nam Bosna.

No ko prideš miselno do sem, se pa vprašaj od kod pri nas ogromne in vse večje količine odpadkov in tujih tovornjakov pred vse bolj pogostimi in na novo odprtimi centri za predelavo nevarnih odpadkov, za nameček še s pomanjkljivimi varnostnimi standardi. Take misli se sprašujejo Malezijci iz prvega članka, potem ko jim je nekdo povedal kaj jim vozijo.

Aha, mi drugim plastiko, ko jih jebe. Nam pa odpadna zdravila in ostalo še večje sranje, ki bo jutri servirano v zraku, vodi in zemlji vašim (morebitnim) potomcem. dober tek in živeli, na zdravje!

Preden še dobim opazko, da so mi mogžane oprali- celo življenje se skoraj vskao leto vsaj en mesec potapljam na najbolj južnem hrvaškem naseljenem otoku. Količine odpadkov in plastike se vse bolj povečujejo, zadeva je za bruhat. Hec je v tem, da odkar je naravni park, se plaže čisitjo in večji kosi kar na plaži skurijo pozimi ko ni turistov, da lepo zgleda. Ko pa nekoga odpelješ na divje plaže na manjše otočke, ki v življenju ni bil dlje od čiščenih plaž pri nas ga pa kap rukne. Ogromen del plastike pa ne plava in podmorje je vse bolj podobno deponiji.
Tudi v temi o Sahari in Maroku manjka kaka slika, pa lahko tu prilepim kako izgleda deponija v Afriki in kako njena okolica, saj bi bilo prav.

Ja, sistem je v riti, vse se vrti okoli denarja in ljudem maže oči... hkrati pa če bi vsak dojel, da imamo le en planet in da živimo na stroške zanamcev in začel čistiti pri sebi, nebi imeli komu prodati sranja.
Dokler vsak za sabo in sam sebe ne spremeni, tega nihče drug ne more. Kazanje s prstom na druge je ignoranca.

Prikaži več možnosti
    • gerchy, Nixxon, Gambit in 8 ostalim je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Preden še dobim opazko, da so mi mogžane oprali- celo življenje se skoraj vskao leto vsaj en mesec potapljam na najbolj južnem hrvaškem naseljenem otoku. Količine odpadkov in plastike se vse bolj povečujejo, zadeva je za bruhat. Hec je v tem, da odkar je naravni park, se plaže čisitjo in večji kosi kar na plaži skurijo pozimi ko ni turistov, da lepo zgleda. Ko pa nekoga odpelješ na divje plaže na manjše otočke, ki v življenju ni bil dlje od čiščenih plaž pri nas ga pa kap rukne. Ogromen del plastike pa ne plava in podmorje je vse bolj podobno deponiji.

Moram priznat, da sem podobno opazil na Šolti... JV del pri ožini z Bračem je načeloma precej slabo dostopen (mi smo pač malo bolj "avanturistično" naravnani in se potepamo) in smo opazili kupe smeti, ki jih je morje naplavilo... Sem bil kar šokiran, tam jih namreč nihče ne čisti in se kar kopičijo...

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 241

Skrb za okolje bi morala biti prioriteta ampak s temi plastičnimi vrečkami so spet ustrelili mimo. Kot je že nekdo omenil, kaj ti pomaga če vse stvari iz trgovine odneseš v bio eko vrečki domov, če imaš notri vse posamezne artikle zavite v plastiko. Potem spet malo perspektive, en cup holder v avtu ima verjetno več plastike kot 100 vrečk, koliko ima vsak doma preveč čevljev, superg in raznih cunj? Iz Amazona naročiš knjigo in dobiš zraven še 1 kg plastike, to pa nima veze, važno da nas ljudje vidimo ko odkorakamo iz blagajne z eko vrečko kot rešitelji planeta. Zadnjič sem ujel prispevek, kjer je nek prizadet novinar "ugotovil", da je so največji problem okolja kmetje, ki balirajo in zavijajo bale v folijo, resno? Nekaj gramov folije za dobre pol tone trave, ki zdrži tudi več let, sploh ne vem če dejansko obstaja bolj racionalna uporaba plastike kot je ovijanje bal, no s takšnimi in podobnimi idioti na mestih ozaveščanja javnosti ne bomo prišli daleč.

Sicer jaz plastike sploh ne vidim kot problem, prav tako ne množične potrošnje in kapitalizma - karkoli že to pomeni. Ravno nasprotno, zahodni svet je zgled za celoten planet kako je treba ravnati z odpadki, celo pri nas opažam, da je veliko manj smeti po tleh kot recimo 20 let nazaj. Kot sodobno kugo družbe bi pa izpostavil ravno kvazi okoljevarstvenike in razne poklicne rešitelje vesolja, ki s svojim neznanjem in tudi namernim zavajanjem zastrupljajo planet. Nazadnje so naščuvali naivno mladino, jim dali prost dan pouka in v roko plakate z nekim anti CO2 slogani, a to je rešiitev? To je kriminal in zloraba mladih ljudi. Zakaj raje ne organizirajo sobotnih akcij čiščenja okolja in pobiranja smeti?

Sploh so pa največji problem države tretjega sveta, kjer dobesedno ne poznajo kant za smeti, recikliranje je za njih kvantna mehanika, edina komunalna storitev je pa metanje odpadkov v najbližjo reko ali morje. Mislim, da od 10 najbolj onesnaženih rek na svetu so vse gladko Afrika in Azija.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: E39

Hmm kaj bomo, ko bodo kondome ukinili? :blackeye

haha vidim, da ucinkuje tale eko terorizem s plastiko. pac, enkrat elektrika, nato zaracunanje dezevnice glede na velikost strehe, pvc vrecke, drugic nekaj tretjega. ozemaj ovce dokler lahko

Me veseli, da še kdo drug trezno in realno razmišlja.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti
    • Jerry in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 095
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Skrb za okolje bi morala biti prioriteta ampak s temi plastičnimi vrečkami so spet ustrelili mimo. Kot je že nekdo omenil, kaj ti pomaga če vse stvari iz trgovine odneseš v bio eko vrečki domov, če imaš notri vse posamezne artikle zavite v plastiko. Potem spet malo perspektive, en cup holder v avtu ima verjetno več plastike kot 100 vrečk, koliko ima vsak doma preveč čevljev, superg in raznih cunj? Iz Amazona naročiš knjigo in dobiš zraven še 1 kg plastike, to pa nima veze, važno da nas ljudje vidimo ko odkorakamo iz blagajne z eko vrečko kot rešitelji planeta. Zadnjič sem ujel prispevek, kjer je nek prizadet novinar "ugotovil", da je so največji problem okolja kmetje, ki balirajo in zavijajo bale v folijo, resno? Nekaj gramov folije za dobre pol tone trave, ki zdrži tudi več let, sploh ne vem če dejansko obstaja bolj racionalna uporaba plastike kot je ovijanje bal, no s takšnimi in podobnimi idioti na mestih ozaveščanja javnosti ne bomo prišli daleč.

Sicer jaz plastike sploh ne vidim kot problem, prav tako ne množične potrošnje in kapitalizma - karkoli že to pomeni. Ravno nasprotno, zahodni svet je zgled za celoten planet kako je treba ravnati z odpadki, celo pri nas opažam, da je veliko manj smeti po tleh kot recimo 20 let nazaj. Kot sodobno kugo družbe bi pa izpostavil ravno kvazi okoljevarstvenike in razne poklicne rešitelje vesolja, ki s svojim neznanjem in tudi namernim zavajanjem zastrupljajo planet. Nazadnje so naščuvali naivno mladino, jim dali prost dan pouka in v roko plakate z nekim anti CO2 slogani, a to je rešiitev? To je kriminal in zloraba mladih ljudi. Zakaj raje ne organizirajo sobotnih akcij čiščenja okolja in pobiranja smeti?

Sploh so pa največji problem države tretjega sveta, kjer dobesedno ne poznajo kant za smeti, recikliranje je za njih kvantna mehanika, edina komunalna storitev je pa metanje odpadkov v najbližjo reko ali morje. Mislim, da od 10 najbolj onesnaženih rek na svetu so vse gladko Afrika in Azija.

Bravo! Mi recikliramo in čistimo kot bedaki (kar v bistvu v resnici tudi smo), naše reke in potoki so taki da komot piješ iz njih, pa nas jebejo z vrečkami... Meanwhile in Asia (pri 26:35 imate kaj za videti, to je za tisti del sveta popolnoma običajno):

https://www.youtube....h?v=gLJy5njInoc

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 544

Logicno da ukinitev plasticnih vreck v trgovini ne bo resila planeta, je pa vsaj eden izmed korakov k ozavescanju ljudi. Ljudje stvari dojemajo pocasi (nekateri nikoli) zato je potrebno delati spremembe v majhnih korakih.
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Octopus. :bow
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 143
  • Avtomobil: 2X BMW

Bravo! Mi recikliramo in čistimo kot bedaki (kar v bistvu v resnici tudi smo), naše reke in potoki so taki da komot piješ iz njih, pa nas jebejo z vrečkami... Meanwhile in Asia (pri 26:35 imate kaj za videti, to je za tisti del sveta popolnoma običajno):

https://www.youtube....h?v=gLJy5njInoc

Aha, če so drugi prasci, bodimo še mi a kako?
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Ne, do neke mere moramo sami skrbeti..ampak na lokalni ravni, da bo Slovenija čista (kar je pa že itak), to da se pa ukvarjamo z globalno problematiko je pa čist mim. Mi niti kapljica v morje nismo glede odpadkov..nič od nič. Dokler večji playerji ne naredijo kakšnega opaznega koraka naprej, ne bo spremembe.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč