Skoči na vsebino

Svet motociklizma: ture, avanture

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 829
  • Avtomobil: LPP Urbana

Predlagam, da v to temo napisemo ali predlagamo ture / avanture. Kam se splaca vozit, kaj pogledat in to vse iz sedeza motorja :ok

Danes opravili turo: 169km
- start: Ljubljana, po AC do Ivancne Gorice, nato mimo Krke in Žužemberka ter do cilja v Kočevju in nazaj se malo po LJ in voila :ok

Tura je bila bombasticna :ok veliko lepih, hitrih ovinkov :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 270
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

The best! Tole bo moja priljubljena tema! Jaz zaenkrat cez teden drugo kot sluzba in trening ne utegnem, ampak v sob pa definitivno.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

The best! Tole bo moja priljubljena tema! Jaz zaenkrat cez teden drugo kot sluzba in trening ne utegnem, ampak v sob pa definitivno.

:ok

Jaz sem treninge dal malo na stran, 3-4 trening e ze oddelam sedaj ko je +35’C :lmao motoristicna sezona je prekratka, da bi visel samo na fitnesu :ok2

Ce se v soboto kaj ne zmenim gremo lahko na furo :)

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 270
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

O jaz planiram do konca oktobra, se malo bolj obleces za zjutri pa je. Pa sredi marca ze otvoritev.
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 776
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Super tema, bom tudi svoje ture navedel.... :ok

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Super tura je stara cesta po/ob HR obali do Dubrovnika.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 237
  • Avtomobil: E30 88' @ S50

Pred enim mesecem opravil eno dnevni izlet na Grossglockner. Krasna tura. Vse skupaj z postanki cca. 9 ur vožnje (sem bolj v izi).

Brezovica - Šentvid - Medvode - Kranj - Ljubelj - Celovec - Beljak - Lienz - Grossglockner in nazaj. 

Nisem imel jajc da bi šel na Zell am see in do Bischofshofna in nazaj proti Beljaku zaradi časa. 

Super tura, žal mi je da nisem šel za dva dni in prevozil še kakšen kilometer več čez ostale prelaze v okolici.

Gneče na Grossglocknerju ni bilo, vožnja ravno prav dinamična. 

Je pa klasika, se strinjam da nisem bil prav izviren pri izbiri trase.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 067
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Sicer nisem motorist, ampak mislim, da bi za vas tudi bila zanimiva tale tura:

LJ - Logatec - Kalce - Podkraj - Col - Ajdovščina - Nova Gorica - Solkan - Kanal - Tolmin - Kobarid - Vršič - Kranjska Gora in nazaj.

ali

LJ - Logatec - Kalce - Idrija - Most na Soči - Tolmin - Kobarid - Bovec - Mangart (če se komu da) - Predel - Kranjska gora in nazaj

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

uf lepe ture oz. dobri primeri kam se zapeljat :ok

morda kot predlog...lahko bi temo obogatili z kakšnimi fotkami same ture  :-)

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 728
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Mi2 sva šla zadnjič: Cerknica-Godovič-Col-Predmeja-Lokve-Čepovan-Most na Soči-Kozarašče-čez Solkanski most in čez Goriška brda v Italijo-Stara Gorica-Vrtojba-Volčja Draga-Branik-Štanjel-Vipava-Razdrto-Postojna in domov.

Od Predmeje pa skoraj do Mosta na Soči je sicer makedamska cesta ampak se je izplačalo. Ni pa za kake cestne rakete. :)

Vsega skupaj slabih 300km in lepo zapolnjen dan.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 612

Zadne case, tok pisete o teh motorjih pa dogodivscinah da je se mene prijelo da bi se spravil delati izpit za motor...

Upam, da avtor teme nebo jezen za malo offtopica:
Katero avtosolo v Lj predlagate(da ni najdrazja)?
Se mi splaca sedaj delati izpit ali je bolje ce naredim teorijo cez zimo in potem spomlad voznje tako da potem takoj ko imam izpit nabavim motor?(malo je smotano da na pamet naredim do oktobra izpit, potem pa cakat pol leta na sezono)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 329

Ce zdajle startas bos mel izpit do konca poletja v zepu ;-)
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadne case, tok pisete o teh motorjih pa dogodivscinah da je se mene prijelo da bi se spravil delati izpit za motor...
Upam, da avtor teme nebo jezen za malo offtopica:
Katero avtosolo v Lj predlagate(da ni najdrazja)?
Se mi splaca sedaj delati izpit ali je bolje ce naredim teorijo cez zimo in potem spomlad voznje tako da potem takoj ko imam izpit nabavim motor?(malo je smotano da na pamet naredim do oktobra izpit, potem pa cakat pol leta na sezono)

Ni blema :ok

Jaz sem delal pri avtosoli Korelat :-)

Sedaj je najbec guzve je oa res, da ga imas lahko konec avgusta ali na sred septembra ze v roki. Opraviti moras:
- 2 dneva predavanj cpp
- cpp
- zdravniski pregled
- odvozit ure
- prijava na izpit

Bolje je, da ce ze gres delat izpit prihodnje leto, da le to zacnes delat nekje marca in bos maja ze imel izpit :)

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 612

Sedaj je najbec guzve je oa res, da ga imas lahko konec avgusta ali na sred septembra ze v roki. Opraviti moras:
- 2 dneva predavanj cpp
- cpp
- zdravniski pregled
- odvozit ure
- prijava na izpit
Bolje je, da ce ze gres delat izpit prihodnje leto, da le to zacnes delat nekje marca in bos maja ze imel izpit :)

Jutri moram malo poklicati naokoli po avtosolah... naceloma ce bi zapeu pa da se datumi poklapajo bi res slo skozi ze verjetno do konca septembra(malo sem tut v casovni stiski, delam velik...) naceloma bi bilo verjetno najbolj pametno da teorijo naredim januar/februar potem pa takoj ko bo mozno voznje pa da imam ze res v maju izpit.

Kok douga so cpp predavanja?
Je zelo drugace kot pri cpp za avto?
Si imel kaksne tezave pri voznjah?(jaz sem do sedaj z skutercki pa tko ravno ene 100km naredu, pa mislm da apn4 je edini ki sem ga vozil s prestavami)
Ti kakor vidim vozis maxiskuterja, si zadovoljen?

Pardon za tok vpr. Ampak me kar resno zanima :)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 329

Jest sem delal v eni avtosoli na celovski, pa sem mel cpp predavanje 2 uri kar ob vpisu, cez 2 dni sem sel pa delat izpit na rosko. Je pa res, da sem vecino stvari vedel ker sem mel tudi izpit za avto. Da se precej poenostavit. Zdej mas itak na netu teste za cpp in tista vprasanja gonis 2 dni pa bos vse znal. Pol pa vozit vsak dan pa gasa

V avtosoli kar reci da nimas casa viset na predavanjih pa ti bo kar v pisarni na brzino mal razlozil...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sem delal v eni avtosoli na celovski, pa sem mel cpp predavanje 2 uri kar ob vpisu, cez 2 dni sem sel pa delat izpit na rosko. Je pa res, da sem vecino stvari vedel ker sem mel tudi izpit za avto. Da se precej poenostavit. Zdej mas itak na netu teste za cpp in tista vprasanja gonis 2 dni pa bos vse znal. Pol pa vozit vsak dan pa gasa
V avtosoli kar reci da nimas casa viset na predavanjih pa ti bo kar v pisarni na brzino mal razlozil...

Od casa ko si ti delal izpit pa do predkratkim se je veliko spremenilo.

Od 3 dnevov predavanj moras biti prisoten obvezno dva dneva. V primeru kontrole bos izpit delal malo morgen.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jutri moram malo poklicati naokoli po avtosolah... naceloma ce bi zapeu pa da se datumi poklapajo bi res slo skozi ze verjetno do konca septembra(malo sem tut v casovni stiski, delam velik...) naceloma bi bilo verjetno najbolj pametno da teorijo naredim januar/februar potem pa takoj ko bo mozno voznje pa da imam ze res v maju izpit.
Kok douga so cpp predavanja?
Je zelo drugace kot pri cpp za avto?
Si imel kaksne tezave pri voznjah?(jaz sem do sedaj z skutercki pa tko ravno ene 100km naredu, pa mislm da apn4 je edini ki sem ga vozil s prestavami)
Ti kakor vidim vozis maxiskuterja, si zadovoljen?
Pardon za tok vpr. Ampak me kar resno zanima :)

Jaz sem treniral na BMW GS 850 v avtosoli in je motor prava igracka. Pred tem nisem vozil motorja cca 20 let kaj sele ‘saltal’ :lmao

Jaz sem vzel novega Tmax-a za zacetek, za prihodnje leto ze sanjam o Ducetu Monsterju. Do takrat se bom se vsaj 3x-4x premislil :ok2

Zadovoljen sem ker je se to prevec kar imam sedaj oz kar mi Tmax ponuja za po mestu. Za nabirat izkusnje, odvozit ovinke, se naucit reagirat je to-to.

Za hitrejse/mocnejse motorje bo se casa v zivljenju :ok

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 156
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Žal ima Slovenija slabe ceste za motoriste, tu mislim na slabo vzdrževane in zmatrane. Se je treba v Italijo, Avstrijo zapeljat, še po Hrvaški in Bosni so boljše..

Sicer pa nekaj lepih naših cest, kar jih poznam:

Kozina - Podgrad, lahko tudi Starod in naprej proti Reki

Ilirska bistrica - Postojna (čez Šembije)

Kočevje - Dvor (precej zmatrana cesta, ampak ima nekaj lepih odsekov)

Kočevje  - Vinica (ni več nič makadama vmes)

Cerknica  - Rakitna - Podpeč  (ovinkasta)

Logatec - Idrija - Most na Soči (trenutno precej gradbišč od Cerknega proti Mostu na soči)

in naprej do Kobarida, Vršiča ali kontra, do Nove gorice

Nova Gorica - Sežana - Divača - Vremski britof - Ribnica

ali pa ovinek čez Opatje selo, Kostanjevico na krasu, Komen - Sežana..

Žiri - Škofja loka

zanimiva je tudi cesta Kočevska reka - Osilnica

Še en lep krog čez Avstrijo, kdor bi rad lepo cesto videl in peljal:) :

Štart nekje iz osrednje Slovenije na Jezersko, čez Železno kapljo, Miklauzhof, Pliberk, Pfarrdorf. Tu se vedno ustavimo v gostilni Huttenwirt na začetku ceste 69, imajo dobro za pojest in normalne cene.

Od tu naprej se gre lahko nazaj v Slovenijo na Dravograd, SG... ampak ni tako zanimivo.

Priporočam cesto 69 Pfarrdorf - Aibl, kjer je spet možno nazaj v Slo na Radlje ob Dravi ali pa naprej po Avstriji proti Šentilju in Mariboru. Od tu naprej pa tak veste kam.. :)

Enodnevni izleti:

Vršič, Mangart, Maltatal, Grossglockner, grad Miramare...

Predmeja:

Pripete slike za predogled

• PHOTO_20171015_171335.jpg

Urejal Coti, 25.07.2019, 21:39.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Dobra/slaba cesta po vseh državah imaš obojega. Važno,da imamo možnost asfalta,kako bi šele jamrali ,če bi se morali voziti 40let nazaj po makadamu.

Kdor hoče super lep asfalt naj gre na dirkališče. Za normalno so pa ceste kakršne so čisto super.

Urejal blackberet, 25.07.2019, 22:43.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 045
  • Avtomobil: Rdeča raketa

- 2 dneva predavanj cpp
- cpp
- zdravniski pregled
- odvozit ure
- prijava na izpit

Kaj ni več društvenega izpita, pa CPP še na Roški, pa potem še končni izpit? Al to samo za B kategorijo velja?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti