Skoči na vsebino

Svet motociklizma: ture, avanture

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
124 odgovorov v temi
stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 786
  • Avtomobil: Bmw

Od casa ko si ti delal izpit pa do predkratkim se je veliko spremenilo.

Od 3 dnevov predavanj moras biti prisoten obvezno dva dneva. V primeru kontrole bos izpit delal malo morgen.

Predavanja cestno prometnih predpisov trajajo ponavadi 2 dni po 4 šolske ure (ZVOZ-1 določa), 3 dni trajajo samo če so predavanja krajša v kar pa malo dvomim. Prisotnost kandidatov na dodatnem delu ( npr. za A kat. če ima kandidat že vozniški izpit, ali narejen splošni del v trajanju 4 dni po 4 šolske ure) je predpisana 100%  prisotnost brez manjkanja. 

Kar se testov na netu tiče, nikoli niso objavljena vsa vprašanja in tudi tako z levo roko jih kandidati ne naredijo, kot hoče nekdo tukaj predstavit.

lp.

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 813
  • Avtomobil: FR-V + RT

Žal ima Slovenija slabe ceste za motoriste, tu mislim na slabo vzdrževane in zmatrane. Se je treba v Italijo, Avstrijo zapeljat, še po Hrvaški in Bosni so boljše..

Priporočam cesto 69 Pfarrdorf - Aibl, kjer je spet možno nazaj v Slo na Radlje ob Dravi ali pa naprej po Avstriji proti Šentilju in Mariboru. Od tu naprej pa tak veste kam.. :)

Ko sem se ravnokar vrnil iz izleta po Italiji (sicer z avtom) ampak medkrajevne ceste po italiji so tako luknjaste, da ne bom nikoli več jamral čez naše  ;)

No, Avstrija je pa pojem zase kar se tiče lokalnih cest. Prava poezija za motor.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 700
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Kaj ni več društvenega izpita, pa CPP še na Roški, pa potem še končni izpit? Al to samo za B kategorijo velja?

Že dolgo ni več društvenega....
Glede da sem prejšnji mesec opravil A kat, je tukaj natančen opis:
- 2x 4 ure (dva popoldneva) obvezno predavanje
- zdravniški pregled
- praktična vožnja(imel sem 18h, potem pa izpitno vožnjo). No, tukaj bi se pa malo ustavil; namreč ne dajajte lažnega upanja, da bodo morebitni interesenti oz.kandidati opravili praktični del kar v enem mesecu. Jaz sem začel konkretno voziti (šele!!) 17.aprila, že cel marec in začetek aprila so bile ugodne temperature (suho in temp.do 20st), ampak moje avtošole to ni ganilo (AMTK na Litostrojski). Pri njih sem že plačal cel komplet lani (dvodnevno predvanje sem opravil že lanski junij...), zato nisem želel komplicirati in hoditi drugam. Potem pa letošnji maj mesec, ko je razen dveh dnevov v Lj skoz scalo, sva z inštruktorjem menjavala termine, pa dvakrat jaz nisem imel časa (službene poti)....in smo bili že v juniju. Izpitno vožnjo sem imel konec junija. Poleg tega sem pa bil razočaran, ker nisem nikoli vozil med vikendi. Vsi kolegi so velikokrat vozili tudi čez vikende, jaz te priložnosti nisem dobil...inštruktor ni imel časa. In samo 1x!! sem vozil od 17:00 ure dalje, vse ostalo prej (potem pa ''čaraj'' v službi z odsotnostjo...ful sem bil slabe volje zaradi tega). Drugače sem bil pa z inštruktorjem zadovoljen, me je veliko naučil. Tako da tisti, ki računate, da boste odvozili v enem mesecu, morate imeti zelo fleksibilen urnik v službi, pa še vreme ne sme zajeb#**.
Teoretičen del-jaz sem točno en mesec (cel januar) vsak večer ''kucal'' online teste, točno 320 sem jih naredil. Ko sem prišel na izpit, sem veliko vprašanj že poznal na pamet. Ampak, sem ziheraš, tako da sem se max.pripravil. Pa januarski večeri so kot nalašč za računalnik. Vsi, ki jih poznam, so šli na izpit po opravljenih cca.100 online testih, vsi so naredili.
Sedaj me čaka v naslednjem letu samo še tisto dodatno praktično izpolnjevanje na Vranskem. Se ga veselim, ker slišim same pozitivne odzive. Edino kar se bojim, da moja Honda CBR 600 RR ni ravno idealen motor za tako zaprt poligon.
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 656
  • Avtomobil: LPP Urbana

ceste niso nikjer idealne ker teh pogojev pač ni, se pač sproti prilagajamo cestišču :ok

je pa od dvora do kočevja en del ( manjši) del preplasten in je res lepo za vidit, da so nekaj delali na tem.

lepa cesta je tudi od horjula do gorenje vasi, skoraj kot "mini kačje ride" :ok2

mi smo 3 dnevni program skrajšali na 2 dnevni program in v tistih dveh dneh sem dodobra osvežil znanje. jaz osebno sem na netu opravil cca 210 testov preden sem šel na cpp, tam se opravil brez napake.

je pa dobro, da se teste opravlja tako preko različnih telefonov in različnih računalnikvo, tako je večja verjetnost, da bodo različni testi oz. se ti ne bodo ponavljali.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 669
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Pa dajmo tu res raje o turah in motoriziranju ne pa kako se je delalo izpit pred 15imi leti in kako danes......

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Rally fan in BimmerLover uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

21-imi. :-D OK, se ne bom več vmešaval. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Se bo kdo jutri peljal, start iz LJ pa mogoce do Rakitne na kavo? tko na izi? Mogoce pa potem se dlje...

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Sedaj me čaka v naslednjem letu samo še tisto dodatno praktično izpolnjevanje na Vranskem. Se ga veselim, ker slišim same pozitivne odzive. Edino kar se bojim, da moja Honda CBR 600 RR ni ravno idealen motor za tako zaprt poligon.

Sicer sem bil v Ljubečni pri Celju na varni vožnji in ne Vranskem... ampak se ne rabiš bati, tudi s SS gre komot odvozit poligon :) takrat ko sem jaz bil, je bil še en z R1... pa nisva imela težav  :ok

Urejal DJ Falco, 27.07.2019, 06:12.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer sem bil v Ljubečni pri Celju na varni vožnji in ne Vranskem... ampak se ne rabiš bati, tudi s SS gre komot odvozit poligon :) takrat ko sem jaz bil, je bil še en z R1... pa nisva imela težav  :ok

Kako je bil pa postavljen poligon - katere vaje sobile, ce se jih spomnis?

Jaz sem kolega vprasal, ce lahko tam rentam motor pa je rekel, da ja ampak, da ni to to. Je povedal, da naj kar z Tmaxom pridem pa odvozim, kar bom tudi storil konec avgusta/zacetek septembra.
Danes odvozil kontra smer LJ-kacje ride-Rakitna-LJ ... vse skupaj cca 140km.
Naslednja tura bi lahko bila ze prot morju :-) ce se kdo javi se pridruzim za trip :ok

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 996
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Jaz sem odvozil danes turo LJ Rakitna Cerknica Unec Rakek Planina Logatec Vrhnika LJ. Top, se ne spomnim kdaj sem nazadnje tako užival, sploh odsek Rakitna Cerknica in pa Planina Logatec. Noro, noro in se enkrat noro. Tale nakup je bil res zadetek v polno, edino škoda da ga nisem kupil že prej.
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem odvozil danes turo LJ Rakitna Cerknica Unec Rakek Planina Logatec Vrhnika LJ. Top, se ne spomnim kdaj sem nazadnje tako užival, sploh odsek Rakitna Cerknica in pa Planina Logatec. Noro, noro in se enkrat noro. Tale nakup je bil res zadetek v polno, edino škoda da ga nisem kupil že prej.

Sem se vozil za enim 3 kolescom pa sem mislil, da si to ti :ok

Se naslednjic zmenimo za trip.

Ja, Rakitna - Cerknica je lepa, dost dobroh ovinkov a so nekateri tudi nepregledni, malo pozornosti ne skodi.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 996
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

To itak, sem sel pocasi prvic se mi ni mudilo nikamor drugic pa tudi ceste ne poznam. Vseeno je bilo top
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Kako je bil pa postavljen poligon - katere vaje sobile, ce se jih spomnis?

varnaandsola_03.jpg

vozili smo slalom med stožci, potem drug za drugim v ovinke da smo zavirali zgolj z zadnjo zavoro ko smo šli v ovinek (ali nekaj takega), potem v tistem velikem krogu smo vozili tako da smo se z stiskom zadnje zavore morali izogniti oviri (tukaj je bilo kul, ko nama je s tistim z R1 inštruktor pokazal, kakšna je razlika če visiš z motorja ali ne, ko se gre za izmik oviri) ... to je zdaj na hitro koliko se spomnim... bilo je dosti vožnje po poligonu v smislu da se ni preveč dolgo stalo in čakalo, smo bili vedno v pogonu :) smo pa imeli isti čas kot vozniki za B kategorijo, tako da smo mogli malo pazit drug na drugega...

inštruktor, ki nas je učil pa je bil Robert Belej.

Urejal DJ Falco, 27.07.2019, 15:28.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala :ok

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Za en dan sem uletel kolegu na morje. Start s Ponikve ob 4:45, v Zambratijo prispel ob 8:20, ob 19:00 nazaj, z eno 20 min pavzo na Lopati sem domov prispel ob 22:00, prevozil dobrih 500 km, skupno sem 3x tankal. Moped me je totalno presenetil glede udobja, niti malo utrujenosti nisem cutil - upam trditi, da me avto bolj zmatra. Naslednji dan pa s Falcotom na Kozjansko dirkalisce, novih 160 km. Seveda sem moral najprej tankati... :crazy

Pripete slike za predogled

• 67838981_10156995014773124_3187325784758943744_n.jpg
  • 67694627_10156995014858124_2664914571650662400_n.jpg
  • 67465816_10156995014928124_502348175328149504_n.jpg
  • 68256639_10156995015033124_4154013577516154880_n.jpg
  • 67796912_10156995015093124_731839204350230528_n.jpg
Prikaži več možnosti
    • RobertH, sash, nightmare in 2 ostalim je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepa tura :ok sedez je ze po izgledu taksen, da ponuja kar nekaj udobja.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 700
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Danes dopoldne : Črnuče-Rakitna-Cerknica-čez Bloško planoto do Ribnice-Turjak-Grosuplje in domov. 160 km. Med Rakitno in Cerknico ne vem če sem srečal 10 avtov. Odlično.
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • bancnik je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje se vozite? :ok

Evo jaz danes s svojim sesalcem pometel in posesal pot od Ljubljane do Bohinja.

Vozil sem se mimo Škofje Loke do Železnikov, mimo Podbrda in do vrha Bohinjskega sedla ( matr je tam svez zrak) :ok2 potem do obale jezera, malo posedel in gas do Bleda oz mimo Bleda do Radovljice. Od Radovljice do nakla sem sel po AC in nato po stari cesti od Kranja do Ljubljane.

Vse skupaj: 186.6 km :ok podiram osebni rekord :rofl

Pripete slike za predogled

• 6021384C-389D-403D-9680-874DCCE7B7A3.jpeg
  • D5D39FE0-C4BC-4BF6-B0A4-9CF605CE2AD4.jpeg

Prikaži več možnosti
    • DJ Falco, Rally fan in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 967

@zok - hudo čedn motor!
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 106
  • Avtomobil: BMW Xdrive

je pa od dvora do kočevja en del ( manjši) del preplasten in je res lepo za vidit, da so nekaj delali na tem.

lepa cesta je tudi od horjula do gorenje vasi, skoraj kot "mini kačje ride" :ok2

Tole cesto od Dvora do Kočevja smo v "moji mladosti"(žal je bilo to že 40 let nazaj) vozili kot obsedeni. Bilo je malo prometa, jaz s Hondo 900 Bol d Or z izpuhi Yoshimura naprej, da sem splašil divljad daleč nazaj v temni gozd, za mano pa ostala družba- na polno. :crazy

Tudi ta cesta Lj-Škofja Loka-Gorenja vas-Horjul-Ljubljana mi je sedaj kot ena boljših,še posebno del z omenjenimi "ridami".Vsako leto začnem sezono z njo, potem jo pa s hčerko še parkrat odpeljeva,seveda obvezno v smeri "na gor"! Je tudi malo prometa in odličen asfalt . :mljask

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti
    • bancnik je všeč