Skoči na vsebino

Svet motociklizma: ture, avanture

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
157 odgovorov v temi
Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Vse je stvar dogovora :) Ce 1.9. ne bo nic s to turo in ce bos v SLO se lah zmenva
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 703
  • Avtomobil: LPP Urbana

Vceri sem se pelu cez Planino pa nikjer nisem videl nobene skatle...

V cetrtek je res ni bilo.

Vse je stvar dogovora :) Ce 1.9. ne bo nic s to turo in ce bos v SLO se lah zmenva

Si bil danes na zaloski okrog 12 ure?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ves da res, sva se pri Hoferju srecala a ne? :-D
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ves da res, sva se pri Hoferju srecala a ne? :-D

Na kriziscu ja, sem bil v beli raketi :lmao

Urejal bancnik, 18.08.2019, 21:39.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sem opazu, ceprou danes je bil top dan za motor.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sem opazu, ceprou danes je bil top dan za motor.

Imel sem motorja poln k*** od ctrtka in nato celega dneva na poligonu od petka. Pa sem si nekako frej vzel soboto. Danes sem pa malo naokoli sibal v VR46 jopci :lmao

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobr tut to je neki :-D
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 455
  • Avtomobil: kombi

Rabim motocross hlače, a ima kdo kaj doma, številka tam 53-58 bi šlo
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 719
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Vse kar imam od motociklističnih avantur v drugi polovici avgusta na Korčuli je rentana Aprillia....po svoje mi seveda ne paše, ker je moja CBR-ka daleč doma v Slo,ampak jbg....ne moreš imeti vsega.
Je pa tale moped čist nov in blokiran na 50 km/h (lani sem imel enega starejšega, je letu z lahkoto 70..), ga ne ''prepričaš'', da bi šel kaj čez...edino po dolgem klancu navzdol...Za fotkanje sončnih vzhodov je pa tudi to dovolj.

Pripete slike za predogled

• IMG-0cd53b73883595d1678a1e2f2f798489-V.jpg
  • IMG-2b28693a92860210dd1fd6a46e80f429-V.jpg
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Gambit in bancnik uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 197
  • Avtomobil: 3er

Dober teden dni off roadanja čez balkan v koncu julija/začetku avgusta.

https://mojalbum.com/jernejl1/tet-2019

Doživela vse od padcev, gumidifekta, 8-38 st.C, dežja in megle, zgubljenih in najdenih stvari, odličnih razgledov in zanimivih domačinov :)

Mogoče še kompanjon kaj napiše in sestavi en video...

Urejal BMW RALLY, 21.08.2019, 13:31.

Prikaži več možnosti
    • lozinka, peropapero, Fleko in 2 ostalim je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Tole zgleda top, a dež vaju je kaj dobil? Kje sta spala? Moker na motorju je bolj tako.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

TOP :ok2

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 576
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Dober teden dni off roadanja čez balkan v koncu julija/začetku avgusta.

https://mojalbum.com/jernejl1/tet-2019

Doživela vse od padcev, gumidifekta, 8-38 st.C, dežja in megle, zgubljenih in najdenih stvari, odličnih razgledov in zanimivih domačinov :)

Ravno zaradi takšnih avantur me ima, da bi šel delat izpit za motor in kupil nek enduro motor. Cestak me niti malo ne privlači na cesti.

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Spanje hostli, bencin črpalka, šotor (kot izhod v sili)

Dež je bil praktično celo ČG in še deloma v Bosni. Potem pa zopet na 36.st :crazy

Fleko Go for it! na koncu je dobra izkušnja, vmes pa prekleješ vse :-D

Povprečna hitrost je bolj nizka, zato je dnevna kilometrina nekje 200 do 300. Srečala sva španca ki je šel v kontra smeri in si vzel 4 tedne.

In tako je tudi pravilno, lepo na izi z vmesnimi dnevi počitka in igranjem turista hehe. 8-10ur dnevno te precej utrudi tudi če bi žgal samo avtocesto.

Spil po 6-7litrov samo vode, ob postanku še kaj bolj okusnega če je bila priložnost, jedla pri lokalcih ali nakupila v trgovini.

Albanija ni draga, vsi izredno prijazni in se z nekaj italijanščine ter rokami večinoma vse zmeniš, s tistimi pod 40let pa v 90% angleščina ni problem.

Vozniki se umikajo, pozdravljajo, pomagajo... Bosna pa čiste kamikaze in gre velikokrat v špure mimo pri srečanjih na makedamu :)

Na koncu te pride vse skupaj vsaj 30% več kot si planiral, in ni važno kako dobro pritrdiš stvari se polomijo, ogulijo, spustijo...

Motor sam pa prenese neverjetno veliko zlorabe!

Trenutno ne najdem slik šus plate, kolegu je njegova iz 4mm aluminija počila kot da je iz plastike.

Začelo se je prvi dan z malo "smole" in manjšo okvaro, ki sma jo hitro rešila si je pa pri tem kolega porezal prst.

Drugič sem bil jaz na vrsti, ko slikam neke živali in se on odpelje naprej.

Na razpotju izberem napačno smer in se znajdem pri starem pastirju, ki mi kaže s prsti roge ter krvavo kozo (volk) :eek

OK, obrnem in iščem ruto po suhi strugi ob tem izgubim na kamenju navigacijo (pritrjeno s trakom!).

Začnem iskati sonce, hribe za orientacijo v dolino bencina je bilo še za 100km kar je dovolj...

Rahlo jezen ker ne bo slik, strošek novega telefona itd. No k sreči ga najdem in iščem dalje.

Srečam 2 Čeha z Defenderjem, ki mi povesta da sta srečala nekoga cca. 10min nazaj. Super, gasa in ko zagledam še znane odtise rockrider gum pičim za njem :-DDobila sva se pri jezeru, pojedla in gasa dalje. Sicer bi pa trajalo do večera ko bi prišel v večji kraj in do wi-fija ter javil situacijo. Signala v tistih rovtah seveda ni.

Oba pa sva toliko pri pameti, da ne bi zagnala panike in klicala helikopterje (ja, tudi to smo videli v eni grupi).

Je pa full kamnito in zvečer ti vse trza. Faking akropolis rally!

Deloma od ČG pa potem Bosna postane bolj domače.

Pred tem sva za test odvozila SLO traso TET (ne še čisto 100%) ampak ni primerjave niti pod razno.

• 65301943_704430870016117_2027778739047235584_n.png
  • 65748387_867658973601157_2543219417802604544_n.png
  • 62888966_442740036567176_6983927070258626560_n.png
  • 65610129_1287263181438640_5355288339337445376_n.jpg
  • 64659018_320012658930649_6848030667175886848_n.png
  • 66121590_1204456443068007_5646471806152867840_n.png

Urejal BMW RALLY, 23.08.2019, 08:57.

Prikaži več možnosti
    • alexvuk, ily in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

top, kako sta rešila gumidefekt? če si sredi hoste?

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik

Podložiš s skalo, deblom ali nečemu kar je pri roki, odšraufaš, vzameš dol gumo (tole zna biti težko, če imaš debele dakar verzije z rumenim robom :laugh ) in zamenjaš ali pa daš fliko.

V naslednjem mestu pa kupiš drugo za rezervo.

Napaka je bila precej na moji strani, ker sem imel notri staro HD verzijo in je totalno razpadla.

Po drugi strani pa kolikor udarja dvomim če bi tudi z novo zvozil, no malo sreče moraš imeti...

Predhodnik v juniju je sesul dve ali celo tri.

Sreči imava enake modele tako da lahko kombinirama orodje in rezervne dele.

Zanimivo lahko postane to na kakem strmem vzponu, če ti jo sleče.

Tukaj je bil spust mene je začelo čudno odnašati in sem kmalu ugotovil za kaj se gre, kolega se je oddaljil in sem se kar z ugasnjenim spuščal ter upal da me počaka (montirajzne je imel on, zračnice pa jaz, v vsakem primeru je timski podvig hehe)

Če bi šel še enkrat isto ali podobno obvezno zmanjšat kile opreme na anoreksičen nivo!

Idealka je kakšen 300-500ccm EXC s predelanim sedežem, NIČ prtljage razen orodja, vode kakšen prigrizek in upat na posteljo zvečer. (google: braaping kiwi :metalc )

Mene je 2x sesulo, potrgal prtljago in poškodoval nekaj stvari na motorju, začela je nagajti elektrika (akumulator pretreslo in zribalo ohišje konkretno!) tako da sem potem finiš imel z asistenco, ker nisem hotel reskirati s takimi problemi pri vžigih.

Hrvaško je kolega končal sam in se dan in pol ali dva kasneje oglasil do mene (zopet po totalnem nalivu moker do gat , toliko da sva si vrnila stvari, na hitro pokomentirala in skopirala slike/video).

On je zbil še ogledalo, plato, na meji dobil v zadnji del enga srba z avtom...

Skoz so kakšne dogodivščine, če ne si jih pa narediš ;)

• P_20190727_153336.jpg

Urejal BMW RALLY, 23.08.2019, 14:33.

Prikaži več možnosti
    • RobertH, lozinka, Martini Racing in 2 ostalim je všeč

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 990

Ena pred odhodom...

• image.jpg
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti
    • BMW RALLY je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 719
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

@BMW RALLY: globoko spoštovanje do tebe in tvojega kolega, da sta se lotila in speljala ta projekt. 99% forumašev bi nas po prvi piz#** obrnilo in šlo domov (ali pa izbralo lepšo pot :cool ). Nič nisi omenil kondicijskih priprav, da tole spelješ moraš na mišicah rok, dlani, ramen.....delati. Pa še mehanik moraš biti. Zame odkrito povedano: no go :crazy  :crazy  :crazy .

Še kaj napiši... :ok  :ok

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 363
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Fantje koliko od vas jih ima izpuh brez db kilerja? Ce imate brez, koliko od vas je imelo morda problem s policijo zarad tega?

Tavelik moped imam stock-ish (razen elektronike in nekaj dodatkov), tamajhnega pa precej dirkasko nastavljenega, med drugim ima tudi Aprilia Racing Carbon SL izpuhe, na katerih se bohoti napis "For race use only". V originalu imata lonca vpresana dB killerja, le ta se lahko odstranita le s specialnim orodjem ali pa na silo, in na slednji nacin sem ju (nepovratno) odstranil tudi jaz. Pa mi je bilo kaj hitro zal - saj zvok je lep, v kombinaciji z dirkasko elektroniko sem izmeril skoraj 9 kW in 14 Nm vec (pri starih mopedih so bile razlike racing vs. original ogromne), ampak kar je prevec, je vseeno prevec.

Navadno se v roku pol ure po tem, ko se peljem, od nekod pojavi policija - ne samo v domacem kraju, tudi na trasi, kamor hodim na "rekreacijo". :) Nazadnje sem sel z njim v sredo v sluzbo - eno uro po prihodu domov, je v mojem domacem kraju ze krozila policija s Passatom. Zato se z njim vozim le obcasno, za vse ostalo uporabljam tavelik moped, ki je stock-ish.

Sicer pa kapo dol za tele avanture! Nekoc ko bodo otroci veliki, si imam tudi sam namen izpolniti pubertetniske sanje - naloziti enega prastarega KLR 650 in iti za teden ali dva nekam bogu za hrbet... :)

Urejal zok, 23.08.2019, 15:02.

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

a zaradi tega ti hodi policija? meni ni sile tole

Prikaži več možnosti