Skoči na vsebino

P: 2008 E70 X5 3.0d X-drive

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 087
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Niti ne, ker se hitro znuca.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 575
  • Avtomobil: F11

Je kakšen razlog zakaj ni slik notranjosti? Nisem kupec me pa iz firbca zanima kako izgleda pri tej kilometrini. 

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 707
  • Avtomobil: Mesanec

Saj guma pove sama po sebi kakšen je efekt. Poletiš visoko...

Pol vemo kaksna je zavorna pot z Infinity gumami
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 523
  • Avtomobil: E61 535D

Michelinke so poljske, conti pa madzarski.... tko da made in germany itak niso...

SI siguren da so Michelin Poljske? Meni piše na prednjih (245) Made in France, na zadnjih (275) pa Made in USA. Komplet je kupjen nov lani in so 2018 letnik PS4s. Navem zakaj bi potem pisali na pnevmatike da so iz različnih držav, če ti trdiš da so Poljske...

Drugače pa jaz tudi ko vidim na avtu pnevmatike čudnih znamk, me ne zanima več. Tudi sklepam, če nekdo nima oz. mu je težko dat denar za pnevmatike (kar je edini stik vozila s površino), bogve kako je avto vzdževal...

Urejal panki_86, 20.08.2019, 20:43.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: E61 525D

Pol vemo kaksna je zavorna pot z Infinity gumami

You sir win the internet for today :ok2 :ok2

Tudi meni na Goodyearkah piše Made in Germany :ok

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Gume niso pokazatelj. Če ne noriš in voziš do 140 - 160 na uro po AC, so vse dobre. Tu mi ne bo noben dokazoval drugače. Sem probal to teorijo na Citroenu in so mi 18 col prav lepo služile in celo pohvalim lahko lego na mokri cesti. Je pa res, da jih je v enem letu in pol pobralo. Očitno so bile zelo mehke. Pa avto čisto normalno vzdržujem, razen na ven. Ne da se mi ga prat skoz. Mogoče 4 x do 5 x na leto. Servisi pa so redni in avto je popolnoma izpraven. Nekateri pač ne zapravljamo za gume premoženja. zdej pa če se voziš ko blesav po ridah ali pri hitrostih 200 in čez na AC, pa verjamem, da je takrat treba imet zelo dobro gumo. Vglavnem jaz nimam slabih izkušenj s kitajskimi gumami. Itak je danes vse kitajsko.

Kaj pa, ko te bo meter ali dva krajša zavorna pot rešila karambola ali, bognedaj, še česa hujšega? Je to vredno teh 100 ali 200 dodatnih evrov?

A sploh kaj privarčuješ, če jih zamenjaš dvakrat bolj pogosto? No, razen kratkoročno ...

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

scorpion
scorpion

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 83
  • Avtomobil: BMW E39 528i

Je kakšen razlog zakaj ni slik notranjosti? Nisem kupec me pa iz firbca zanima kako izgleda pri tej kilometrini. 

Živjo,

nobenga podebnega razloga. Hvala za opomin. Prilagam slike.

LP,

Matej

Pripete slike za predogled

• IMAG6812.jpg
  • IMAG6813.jpg
  • IMAG6816.jpg
  • IMAG6818.jpg
Money talks, bullshit walks...
E39 528i
Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 515
  • Avtomobil: Mini Cooper S

Hifly je v Velenju originalna vgradnja na bmw jih, vsaj tako zgleda po stevilu le teh.

Totalno sranje od gume, kupil avto s Hifly celoletnimi gumami, po enem mescu so letele v kanto, profila pa še dovolj za 3 zime haha

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 801

Totalno sranje od gume, kupil avto s Hifly celoletnimi gumami, po enem mescu so letele v kanto, profila pa še dovolj za 3 zime haha

Tocno to, na gumah se ne spara. Faking kitajsko stranje se pac ne da avto kjer se vozis, pomoznosti z zeno in otroci ... Jaz se sovrazniku se bi privoscil cunga lunga ling long crapa.

Najvecji hec pa je, da je za normalne dimenzije, razlika v ceni nekaj pirov v baru. Za vecje dimenzije, hja, je pa ze malo razkosja in izgleda, to pa pac se tudi placa.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 374
  • Avtomobil: bmw

Bil zadnjic na obisku,mel mozak na porsche cayenne hifly gume,euru neomejeno,pac je reku da boljsih ne rab ker mu avto stoji vec al manj,poleg tega ma pa se kombi...
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 584
  • Avtomobil: Bicikel

Bil zadnjic na obisku,mel mozak na porsche cayenne hifly gume,euru neomejeno,pac je reku da boljsih ne rab ker mu avto stoji vec al manj,poleg tega ma pa se kombi...

Potem je sam s seboj skregan. Glede na to da se ne vozi ne rabi spodobnih gum, ampak cayenna pa nujno
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 126
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Michelinke so poljske, conti pa madzarski.... tko da made in germany itak niso...

SI siguren da so Michelin Poljske? Meni piše na prednjih (245) Made in France, na zadnjih (275) pa Made in USA. 

V času globalnih koncernov, se na forumu tako prebere :confused

Proizvodnja se planira globalno in optimalno razporedi po lokacijah, nato pa končni izdelki šibajo naokoli... 

Na kratko:

Michelin produces tyres in France, Poland, Spain, Germany, the USA, the UK, Canada, Brazil, Thailand, Japan, India, Italy and several other countries.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: kombi

Pretiravat ni treba, za normalne voznike, ki vozijo po omejitvah in držijo normalno varnostno razdaljo so kitajske gume čist ok, za Schumacherje pa pač premium precenjen crap.

Prikaži več možnosti
    • u-r-o-s in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

In zakaj bi bile Hifly gume slabše od Save naprimer? Zdej mam Savo gor in razlike dejansko ni. Sej tudi vse ostalo kupujete Kitajsko, pa še marsikateri varnostni sistem v avtu je kitajske izdelave pa se nihče ne pritožuje. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • DreamBMW je všeč

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 070

Saj če se približno voziš po predpisih in omejitvah med gumami nemoreš drastičnih razlik opazit. Tako da vsakemu svoje ... Je pa res da tukaj je dosti profesionalnih voznikov ki si štopajo trase in doživljajo orgazme z občutki na volanu  :-D  

Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Avtomobil: e92 & E39 530d M tehnik

Saj kvalitetno gumo se ne ocenju samo ko se podirajo visoke hitrosti, kvaliteta se lahko opazi ze pri nizjih hitrostih, mokrem voziscu, zaledenelem, krajsi zavorni poti, hrupu ki ga guma proizvede, obrabljenoti, itd. Skratka kvaliteta igra veliko vlogo vsaj zame, ze pri rutinski vsakodnevni lezerni voznji. Saj zato obstajajo standarnizirani testi gum, na podlagi katerih se ponavadi clovek odloci..
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 585
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Tudi pri porabi se pozna, lahko do liter razlike, sploh med starejso in novejso :ok
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj če se približno voziš po predpisih in omejitvah med gumami nemoreš drastičnih razlik opazit. Tako da vsakemu svoje ... Je pa res da tukaj je dosti profesionalnih voznikov ki si štopajo trase in doživljajo orgazme z občutki na volanu  :-D  

Si me nasmejal. Res je. :ok

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

No, meni se zdi 5 metrov razlike kar pomembnih, če me to reši pred trkom.
Prvi link, ki sem ga našel:

http://www.tyrerevie...r-Tyre-Test.htm

Pa tukaj na testu sploh ni noname kitajcev.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 830
  • Avtomobil: prdalica

Škoda, da smetimo temo, vedar je tako: če se naveličaš avtomobila, preden se odločiš za prodajo si kupi nove Michelinke. Garant boš avto imel še vsaj leto dni. Huda guma spremeni avtomobil na dobro neverjetno hitro.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč