Skoči na vsebino

Imam dvojno državljanstvo in bi uporabljal avto registriran v tej drugi državi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 286
  • Avtomobil: BMW department

Itak da je neke vrste goljufija, ni pa to predmet debate. Da se to je point. Tud pri nas se da, na slovaskem pa je to se lazje. Nebom pa opisoval tukaj na forumu kaj in kako. Si pa lahko cisto vsak izmed nas privosci en tak avto in namesto 100k€ placa obcutno manj. Za razliko lahko se zeni nabavi en soliden voz :)
PS: tud jaz sem mojega bmw f10 pred cca 4 leti nabavil na ta nacin. En mesec sem ga vozil na slovaske tablice potem pa dalje na slovenske.

zdaj je pa vec jasno.
ampak to je nekaj drugega kot registracija na podjetje ki ne obstaja.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 769

Itak da je neke vrste goljufija, ni pa to predmet debate. Da se to je point. Tud pri nas se da, na slovaskem pa je to se lazje. Nebom pa opisoval tukaj na forumu kaj in kako. Si pa lahko cisto vsak izmed nas privosci en tak avto in namesto 100k€ placa obcutno manj. Za razliko lahko se zeni nabavi en soliden voz :)
PS: tud jaz sem mojega bmw f10 pred cca 4 leti nabavil na ta nacin. En mesec sem ga vozil na slovaske tablice potem pa dalje na slovenske.

FURS diha za ovratnik...

https://avto.finance...m-ali-v-Nemciji
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

FURS diha za ovratnik...https://avto.finance...m-ali-v-Nemciji

predlagam da skopiras clanek, drugace ni viden ker je placljiva vsebina.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 148
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

@Debitel kdo pa pravi, da podjetje ne obstaja oz da ni obstajalo?? Pri nas zakonodaja glede tega se vedno ni tako stroga, kot se mogoce zdi na prvi pogled. Se vedno obstajajo luknje, ki se jih da izkoristit. Kar nekaj mojih kolegov je avte registriralo na tak nacin.

Kaj se pa FURS-a tice, pa me ne skrbi, ene parkrat letno pridejo na obisk v naso firmo, pa razen par brez veznih malenkosti nismo bili v prekrsku.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 509
  • Avtomobil: E39 525i

Sepravi ko mas avto na firmo pa jo zapres te noben ne vprasa kje je avto because slovakia?
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo @zigi ;)

Dovolj je firma na slovaskem pa lahko koristis vse ugodnosti. Avti so seveda na lizing, kupljeni na podjetje registrirano na slovaskem in ze v startu odpade ddv, ki bi ga pri nas bilo potrebno placat. Plus ostalo kar sem zgoraj napisal. Kasko je obcutno cenejsi kot pri nas, itd.. Tako da ni vazno kateri naslov je na dokumentih. Ko so papirji enkrat urejeni in avto registiran, jih veliko firmo zapre. Gre pa to z enim ali dvema avtoma, pri vec te nasi ze obtozijo odpiranja slamnatih podjetij z namenom utaje ddv..

ti si napisal: firma se odpre, avto se registrira nato se firma zapre. jaz pravim, da no go. ce se firma zapre registracija ni veljavna, oziroma edino ce slovaki ne vedo da se je firma zaprla.da imajo tako nazadnjaski sistem. ker avto je lastnistvo firme, ce je ta zaprta se nekaj z avtom mora zgoditi. in v svojem naslednjem postu pises kako si speljal svojega bmwja. s tem mi je vse jasno, kaj in kako ste naredili. dosti pametno. ampak zaprta firma lastnik registriranega avta. malo verjetno oziroma no go. o tem ti govorim kar ti sam pises. zaprta firma ne obstaja, je pa nekoc, ja.

Urejal Debitel, 02.08.2019, 17:42.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ja firma je obstajala, avto je bil kupljen na firmo in tudi registriran na slovaske tablice. Vse skupaj priblizno en mesec. Po enem mesecu se je firma zaprla, avto pa se je registriral pri nas. Kaj in kako se je to izvedlo ni za na forum, ni pa tak enostavno kot se mogoce zdi na prvi pogled. Definitivno pa se splaca.
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 461
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

se ja, je pa kaznivo
Prikaži več možnosti
    • fp4492 in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@luta je pa ni, odvisno iz katerega zornega kota gledas..
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja firma je obstajala, avto je bil kupljen na firmo in tudi registriran na slovaske tablice. Vse skupaj priblizno en mesec. Po enem mesecu se je firma zaprla, avto pa se je registriral pri nas. Kaj in kako se je to izvedlo ni za na forum, ni pa tak enostavno kot se mogoce zdi na prvi pogled. Definitivno pa se splaca.

tud en mesec nebi bilo treba. papirno lahko vse resis prej.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

@luta je pa ni, odvisno iz katerega zornega kota gledas..

drzi, samo mi vedno gledamo drugace kot frustrirsn dacar, sodnik ali tozilec
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@Debitel takrat ni slo prej, sploh ce sem hotel dobit avto po taki ceni kot sem ga dobil.

@luta imas prav. Ce bi ljudje, ki vodijo naso drzavo bili pametni in uvedli enoten dmv, recimo 3-5%, se ljudje nebi posluzevali raznih mahinacij, da se izognejo placilu. Kje je logika, da za novega bmw 760li placas se za par 10k€ dmv? Naenkrat bi se vec denarja steklo v drzavno blagajno, zavarovalnice bi imele vec posla, zdaj ga imajo drzave v katerih je avto registriran, itd..
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

@Debitel takrat ni slo prej, sploh ce sem hotel dobit avto po taki ceni kot sem ga dobil.
@luta imas prav. Ce bi ljudje, ki vodijo naso drzavo bili pametni in uvedli enoten dmv, recimo 3-5%, se ljudje nebi posluzevali raznih mahinacij, da se izognejo placilu. Kje je logika, da za novega bmw 760li placas se za par 10k€ dmv? Naenkrat bi se vec denarja steklo v drzavno blagajno, zavarovalnice bi imele vec posla, zdaj ga imajo drzave v katerih je avto registriran, itd..

ampak mojster, ti si dmv vseeno placal. ddvja nisi. brez dmvja ne gre na slo table.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 487
  • Avtomobil: BMW logicno

Poznam jaz enega ki se je šel tako igro, ko je naš Furs dobil od slovaškega Fursa podatke, da je bila ta firma ustanovljena na ime uporabnika vozila in, da nima nobenega drugega posla razen tega, da je kupila ta avto in ga oddaja, je bilo veselja konec......

Saj je Furs spisal odločbe in nobeno jamranje ni pomagalo, saj pritožba ne zadrži izvržbe, da pa se ne bi, kaj čudnega zgodilo, so temu znancu vpisali še plombo na hišo, da mu ne bi uspelo slučajno vmes bankrotirati ali razglasiti osebnega stečaja.......

Ja ta znanec pravi, da bo tožil Furs samo po mojem ne bo uspel, najbolj je pa sedaj togoten zato, ker ga bo na koncu vse skupaj stalo, če ostane, po Fursovo, kar verjetno bo , bistveno več, kot bi, če bi avto od novega pošteno kupil pri nas. 

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ne @Debitel, nisem placal dmvja in ja avto imam na slovenske table pa ce verjames ali ne.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Nočem nič slabega povedati... samo nekako mi v tej temi ves čas hodi po glavi ena slika... 

... ta slika:

if-youre-gonna-be-a-smartass-first-make-

:peace

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik

to mas popolnoma prav. Jaz samo pravim, da so tako slovaki kot nasi to shemo vzeli pod drobnogled in da bo padla marsikatera ovadba.

Problem je, ker ti lahko za 5 let nazaj gledajo davke. Recimo letos ze celo leto obiskujejo vse tiste, ki so do konca 2014 svojim firmam prodali lastne deleze. Takrat je bilo to ok, v letu 2018 pa je FURS spremenil stalisce in so vsem sedaj odmerili dodaten davek, ker so prodaje steli kot prikrito izplacilo dobicka. Gre pa tako, ce bos takoj placal je ok, ce ne bomo dali ovadbo
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Poznam jaz enega ki se je šel tako igro, ko je naš Furs dobil od slovaškega Fursa podatke, da je bila ta firma ustanovljena na ime uporabnika vozila in, da nima nobenega drugega posla razen tega, da je kupila ta avto in ga oddaja, je bilo veselja konec......

Saj je Furs spisal odločbe in nobeno jamranje ni pomagalo, saj pritožba ne zadrži izvržbe, da pa se ne bi, kaj čudnega zgodilo, so temu znancu vpisali še plombo na hišo, da mu ne bi uspelo slučajno vmes bankrotirati ali razglasiti osebnega stečaja.......

Ja ta znanec pravi, da bo tožil Furs samo po mojem ne bo uspel, najbolj je pa sedaj togoten zato, ker ga bo na koncu vse skupaj stalo, če ostane, po Fursovo, kar verjetno bo , bistveno več, kot bi, če bi avto od novega pošteno kupil pri nas.

tole tud ni cist tko. ker ce ima on tam pravno legalno firmo, nima nas furs nic s tem. edino ce je delal oz. naredil to kar popo30 pravi, pa se to je stvar slovaske davcne ne nase. nekak v tvoji zgodbi nekaj manjka. ja, da ima tam.podjetje mora prijavit. pa ce palacinke pece, vse vec od tega, od te prijave pa nas furs nima nito dostopa niti pravice. on bi lahko tam tud prostitucijo zganjal...
in ja, furs aktivno preverja voznike avtov na sk tablah, potem pa preverjajo dohodke, izvore premozenja, podatke in prijave o tujini, torej ce so povedali da imajo gor racune, podjetja, itd.... ampak v drzavni davcni sistem ala slovaska al pa trr tujega podjetja tam, no way, nikakor. kvecjemu so vidli da model tam nekaj ima in so potem tukaj nasli marsikaj. drugace ne gre.
bom dal primer. gor je odprl firmo, polozil 100k za novega sq7. ki ga kao daje v rento. do tukaj se furs lahko slika. AMPAK, od kje pa 100k, ce je recimo nezaposlen al pa na minimalcu? tle potem haklajo. pa se, a je prijavil da ima gor firmo in vse kar pase zraven... pranje denarja itd...

Ne @Debitel, nisem placal dmvja in ja avto imam na slovenske table pa ce verjames ali ne.

prevec sem v tem, ne verjamem razen ce ti mislis da je dmv edini davek, pa ni. imas ddv,dmv in davek na luksuz. dva si lahko obsel, dmvja za tuj avto sigurno ne. edino z menjavo karoserije, to pa nima nobene veze s slovasko firmo. za registracijo s tujimi papirji rabis davcno odlocbo o dmvju. edino ce ste tako pogumni, da je bil na delu photoshop. pa potem miljon prepisov kot 5 kupec itd...

Urejal Debitel, 02.08.2019, 20:14.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

ne morem vec popravit, sem se spomnil se ene opcije, da imas 3 otroke ali vec.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@LEO37 @Debitel nimam razloga, da bi lagal oz karkoli si izmisljeval. Kakorkoli zadevo smo izpeljali, pa se danes delajo na podoben nacin, kljub temu, da ni po crki zakona, ker se pac splaca. Sploh pri avtih, ki stanejo +100k€. Kolega je pripeljal panamero turbo S, nekaj casa vozil na slovaske table zdaj je na nase. Drug kolega S klaso, ta se je zdaj na slovaske table. Ne bo pa vec dolgo.

@luta do danes ni bilo problema s fursom, pa sem kar dosti na poti po celi evropi. V 4 letih sem prevozil skoraj 280k km, za vecino poti se pisejo potni nalogi, pa do zdaj brez tezav, kljub temu, da ima furs vpogled v vse. Imeli smo par manjsih tezav, ki pa nimajo nobene veze z avtom.

PS: dva otroka imam

Urejal Popo30, 02.08.2019, 20:23.

Prikaži več možnosti