Skoči na vsebino

Pogoste težave z G30/31

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 621
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tole z ventilatorjem po izklopu motorja tudi nas moti.

Ker?
Nek razlog že imajo da so to funkcijo dodali, ne bi za brezveze porabljali denarja tam kjer ni treba.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 593
  • Avtomobil: new age e39

Dilema novi karavan A6 ali nova G31?

Ze zaradi dejstva da radar tu in tam na g3x zataji bi rekel da VAG. Drugace bi bil pa tudi jaz v dilemi.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Ze zaradi dejstva da radar tu in tam na g3x zataji bi rekel da VAG. Drugace bi bil pa tudi jaz v dilemi.

To iz izkušenj al forumov?, ker meni osebno je radar preobčutljiv, skratka zazna vedno vse živo in tudi, ko se cesta sčisti pred vozilom si vzame še veliko časa za moj okus, pred pričetkom pospeševanja, skoraj bi lahko rekel, da oseba ki je za mano dobi občutek da spi nekdo za volanom ali pa je na telefonu, skratka zelo varnostno usmerjeno, da je res vse tako kot mora biti predenj avto začne pospeševat. Do danes pa je zaznal vse razne paciente, seveda pa ni nič "trotl ziher".

Meni glede ploščic so rekli tudi, da je to posledica recimo v mokrem v ovinkih avto stalno mikro popravke izvaja, tudi ko lučka ne utripa na armaturi za občuten popravek, če si prehiter in da skupek vsega je potem višja obraba ploščic. Kolikor sem gledal spredaj tudi ne bo dolgo predenj se sproži senzor za menjavo.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Zdaj, če so ploščice tanjše, kot so bile nekoč (verjetno pa zaradi tega niso nič cenejše), potem je logično, da jih prej pobere. Do passata namreč še nisem doživel, da bi mi na katerem koli avtu zadnje ploščice pobralo hitreje, kot prednje. navadno je bilo bolj razmerje, da sem dvakrat menjal prednje in 1x zadnje. Zato je meni sedanje stanje, odkar so te (meni osebno butaste in nepotrebne) elektronske ročne, povsem presenetljivo in imam do tega (tudi zaradi osebnih izkušenj) odklonilen odnos.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

To iz izkušenj al forumov?, ker meni osebno je radar preobčutljiv, skratka zazna vedno vse živo in tudi, ko se cesta sčisti pred vozilom si vzame še veliko časa za moj okus, pred pričetkom pospeševanja, skoraj bi lahko rekel, da oseba ki je za mano dobi občutek da spi nekdo za volanom ali pa je na telefonu, skratka zelo varnostno usmerjeno, da je res vse tako kot mora biti predenj avto začne pospeševat. Do danes pa je zaznal vse razne paciente, seveda pa ni nič "trotl ziher".

Meni glede ploščic so rekli tudi, da je to posledica recimo v mokrem v ovinkih avto stalno mikro popravke izvaja, tudi ko lučka ne utripa na armaturi za občuten popravek, če si prehiter in da skupek vsega je potem višja obraba ploščic. Kolikor sem gledal spredaj tudi ne bo dolgo predenj se sproži senzor za menjavo.

Imas v začetku teme opisano da večkrat ne dela radar.
Citiram:

Radarji in lidarji se ob hitri spremembi temperature radi zarosijo in potem ne delajo, crkne active protection in aktivni tempomat. Tako je bilo tudi v prejšnjih modelih.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 299

Sta si pa avta v resnici 98% podobna, tle se kupuje samo znamko in videz. Tko kot pri dragih torbicah. Voznja je pa cca isto.
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Imas v začetku teme opisano da večkrat ne dela radar.
Citiram:

Radarji in lidarji se ob hitri spremembi temperature radi zarosijo in potem ne delajo, crkne active protection in aktivni tempomat. Tako je bilo tudi v prejšnjih modelih.

Meni se to nikoli ni zgodilo, pa uporabljam radarski tempomat vsak dan. Kako pa lahko veš da active protection ne deluje ? Se izpiše kaj ?, ker meni nikoli nič ni napisalo. Da pa zadeva ne deluje bi moral imeti karambol, da bi lahko to trdil recimo, ali pa nalet divjadi oz. česarkoli.

Urejal g30540xd, 13.08.2019, 09:18.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 878
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ker?Nek razlog že imajo da so to funkcijo dodali, ne bi za brezveze porabljali denarja tam kjer ni treba.

Ker če ne vidiš smiselnega razloga za delovanje ventilacije, potem pač pomisliš na težave.

Glede radarjev, naš nima aktivnega tempomata, ima pa tistega za nalet. Nekajkrat se je zgodilo, da je na prazni cesti on zaznal avto pred sabo, ga za delček sekunde rdeče izrisal na števcu in glasno zapiskal, ni pa zaviral. Te kar prestraši...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Sta si pa avta v resnici 98% podobna, tle se kupuje samo znamko in videz. Tko kot pri dragih torbicah. Voznja je pa cca isto.

Tole je zelo res. Edin nad 180 se mi zdi da gre bavarc bolje 520d. Pa malenkost je bolj glasen overall. Sam izgled pa dekovc vsaj 2x bolj opasan. Ampak to je samo v moji glavi...

Meni se to nikoli ni zgodilo, pa uporabljam radarski tempomat vsak dan. Kako pa lahko veš da active protection ne deluje ? Se izpiše kaj ?, ker meni nikoli nič ni napisalo. Da pa zadeva ne deluje bi moral imeti karambol, da bi lahko to trdil recimo, ali pa nalet divjadi oz. česarkoli.

Glej daljši post na prvi strani.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 839
  • Avtomobil: Bmw 330d

To je to, ko imaš švoh motor potem ti je dolgčas in potrebuješ vse možne gadgete.

Uporabnik g30530xd uživa v vožnji. Človek se nima časa ukvarjati s temi ekrančki :)
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Voznja v koloni na nasih AC ni noben uzitek. Kvecjem frustracija ce mas 300KM pod ritjo. V koloni pride do izraza radar in dobro ozvočenje.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Tarik je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 299

To je to, ko imaš švoh motor potem ti je dolgčas in potrebuješ vse možne gadgete.
Uporabnik g30530xd uživa v vožnji. Človek se nima časa ukvarjati s temi ekrančki :)

On prodaja ze nekaj casa ker se je navelical avta :-)
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 304
  • Avtomobil: F30 LCI

Tole z ventilatorjem po izklopu motorja tudi nas moti.

Se to tudi meni pojavlja na F30 LCI, da po kratki vožnji prižge ventilator.

Prikaži več možnosti

Uzivac
Uzivac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: BMW 530xD G30

Višnja tista št. 29,4 s puščico zgoraj ti pove koliko časa je avto vozil v prostem teku. Ko imaš v Eco programu ti občasno prestavi v ler in tako dodatno špara.
Z varčno vožnjo se da občutno zmanjšati porabo. Osebno sem probal in razlika v prevoženih km/tank goriva je bila skoraj 200 km.
Je pa res da pri tako dragem avtu tankanje pač ne sme biti problem. Sploh gresta dobro skupaj ECO_pro z radarskim tempomatom.

zavore sem menjal na 70 000 ( zadnje) kar je nekje ok.
Problem je bil pri meni izginjanje hladilne tekočine, zamenjali so mi hladilnik izpušnih plinov in zdaj je OK...
Imam pa problem s telefonom, namreč ne skopira mi vseh shranjenih kontaktov v spomin avta in posledično ne morem poiskati v imeniku kontakta.
Na začetku je bilo OK, potem pa po eni nadgradnji Samsunga štala. Najbolj čudno je da mi včasih določene kontakte skopira včas pa ne...
Moti me tudi da z sončnimi očali ne vidim HUD in pa da cel kup uporabnih stvari ki mi v Nemčiji delajo pri nas in v HR ne dela...

Drgač sem pa veliko bolj zadovoljen z G30 kot sem bil z F10...
Kljub tem stvarem ki me motijo mi ni žal da sem ga kupil :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • višnja je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 525
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Višnja tista št. 29,4 s puščico zgoraj ti pove koliko časa je avto vozil v prostem teku. Ko imaš v Eco programu ti občasno prestavi v ler in tako dodatno špara.Z varčno vožnjo se da občutno zmanjšati porabo. Osebno sem probal in razlika v prevoženih km/tank goriva je bila skoraj 200 km.Je pa res da pri tako dragem avtu tankanje pač ne sme biti problem. Sploh gresta dobro skupaj ECO_pro z radarskim tempomatom.zavore sem menjal na 70 000 ( zadnje) kar je nekje ok.Problem je bil pri meni izginjanje hladilne tekočine, zamenjali so mi hladilnik izpušnih plinov in zdaj je OK...Imam pa problem s telefonom, namreč ne skopira mi vseh shranjenih kontaktov v spomin avta in posledično ne morem poiskati v imeniku kontakta.Na začetku je bilo OK, potem pa po eni nadgradnji Samsunga štala. Najbolj čudno je da mi včasih določene kontakte skopira včas pa ne...Moti me tudi da z sončnimi očali ne vidim HUD in pa da cel kup uporabnih stvari ki mi v Nemčiji delajo pri nas in v HR ne dela...Drgač sem pa veliko bolj zadovoljen z G30 kot sem bil z F10...Kljub tem stvarem ki me motijo mi ni žal da sem ga kupil :)

Itak, da je vsaka nova serija boljša, ampak enim to še vedno ni jasno in še kar naprej sanjajo o E39.
Prikaži več možnosti
    • Popo30 je všeč

Uzivac
Uzivac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 590
  • Avtomobil: BMW 530xD G30

:) Sem imel E39, seveda se ne more primerjat z G30.
Ampak ko vidim e39 ga še vedno občudujem. Zame eden najlepših avtov sploh.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 752
  • Avtomobil: Karjola

Itak, da je vsaka nova serija boljša, ampak enim to še vedno ni jasno in še kar naprej sanjajo o E39.

In kaj je tolk boljše pri vsaki novi seriji?

Ne sprašujem zato ker imam med drugim tud E39, na splošno me zanima.

Vsako leto imam opcijo probat preko 30 različnih novih avotomobilov, pa še v nobenem s ceno do 50000€ nisem našel nič kar bi bilo tolk boljše kot v nekem Passatu letnika 2003 al pa v kaki E klasi letnika 2005.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: G31

Višnja tista št. 29,4 s puščico zgoraj ti pove koliko časa je avto vozil v prostem teku. Ko imaš v Eco programu ti občasno prestavi v ler in tako dodatno špara.
Z varčno vožnjo se da občutno zmanjšati porabo. Osebno sem probal in razlika v prevoženih km/tank goriva je bila skoraj 200 km.
Je pa res da pri tako dragem avtu tankanje pač ne sme biti problem. Sploh gresta dobro skupaj ECO_pro z radarskim tempomatom.

zavore sem menjal na 70 000 ( zadnje) kar je nekje ok.
Problem je bil pri meni izginjanje hladilne tekočine, zamenjali so mi hladilnik izpušnih plinov in zdaj je OK...
Imam pa problem s telefonom, namreč ne skopira mi vseh shranjenih kontaktov v spomin avta in posledično ne morem poiskati v imeniku kontakta.
Na začetku je bilo OK, potem pa po eni nadgradnji Samsunga štala. Najbolj čudno je da mi včasih določene kontakte skopira včas pa ne...
Moti me tudi da z sončnimi očali ne vidim HUD in pa da cel kup uporabnih stvari ki mi v Nemčiji delajo pri nas in v HR ne dela...

Drgač sem pa veliko bolj zadovoljen z G30 kot sem bil z F10...
Kljub tem stvarem ki me motijo mi ni žal da sem ga kupil :)

Hvala lepa za pojasnila.

Meni kontakte s telefona prenaša brez težav. Na srečo je telefon ceneje zamenjati kot avto.

Tudi meni ni žal da sem kupil ta avto, v danem trenutku je bil najboljša izbira.

Prikaži več možnosti

andrejk
andrejk

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: bmw f11 xdrive

In kaj je tolk boljše pri vsaki novi seriji?

Ne sprašujem zato ker imam med drugim tud E39, na splošno me zanima.

Vsako leto imam opcijo probat preko 30 različnih novih avotomobilov, pa še v nobenem s ceno do 50000€ nisem našel nič kar bi bilo tolk boljše kot v nekem Passatu letnika 2003 al pa v kaki E klasi letnika 2005.

Zdravo,

na kratko: vse je malo boljše kot prej. Od BMW 5 sem imel do zdaj E34 (na začetku vozniške kariere), E39 (očetov), vozil testnega E60, nato pa imel tri leta F11 in zdaj G30. Pri E39 je bil nasproti E34 največji napreek - E34 se mi je poslej zdel kot ropotarnica. V nadaljnjih modelih pa je bil vsak v večini detajlov malo boljši. Morda izjema le E60, ki je bil v določenih pogledih (kakovost) morda korak nazaj. 

G30 proti F10 - mene je najbolj navdušilo, da se avto na cesti občuti kot razred lažji - okretnejši. Drug napredek je pri kakovosti materialov in velik preskok pri infotainmentu (upravljivost, kakovost grafike..). Ter razni bombončki kot je gesture control, ki pa zame še zdaleč niso ključni. Z veseljem pa rečem, da je G30 zame najboljši (vsestranski) poslovni avto, kar sem jih vozil.

Lp

Urejal andrejk, Včeraj, 09:51.

Prikaži več možnosti