Skoči na vsebino

E61, priklop ojačevalca in nizkotonca

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 133
  • Avtomobil: BMW 525 E61

Da ne odkrivam toplo vodo me zanima če ima kdo kaj izkušenj kam naj priklopim ojačevalec za sub.

Ali moram radio oz.navi vn vlečt in priklaplat na kak činč ali ima avto že kak zvočnik  da samo tam priklopim ?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: E61 535D

Da ne odkrivam toplo vodo me zanima če ima kdo kaj izkušenj kam naj priklopim ojačevalec za sub.

Ali moram radio oz.navi vn vlečt in priklaplat na kak činč ali ima avto že kak zvočnik  da samo tam priklopim ?

Odvisno kateri zvočni sistem imaš v avtu (klasičen, HiFI, L7 ali Individual), odvisno kateri multimedijski sistem imaš noter (CCC, CIC, Mask,...), odvisno kateri letnik je avto (ker so različne vezave med ojačevalci)...

Moj je 11/2005 letnik (imam smartkey in start/stop tipko za zagon vozila) imam Hifi izvočenje (srednja in visokotonca v sprednjih vratih, srednja in visokotonca na stropu zadaj (E61) in 2 wooferja pod prednjimi sedeži gnana preko ojačevalca v prtljažniku. Jaz imam vezano tako da imam odklopljen originalni ojačevalec v prtljažniku, od katerega sem dobil 2 izhoda iz multimedije in + za vklop/ izkop ojačevalca. Za + in - do ojačevalca imam 16 kvadrat žico ( na + kablu imam seveda dodatno varovalko). Med izhodom iz multimedije in ojačevalcem imam hi-low filter, ker naj bi bil ta izhod v originalu vezan na zadnje zvočnike. Woofer imam vezan v bridge na aftermarket ojačevalcu in seveda na konektor, tako da ga lahko izklopim, ko kaj vozim in vklopim wooferja pod sedeži ( na konektor), ki sta pa vezana na vsak kanal posebej :)

Ko sem naredil retrofit iz CCC na CIC, sem moral narediti prevezavo zadaj za multimedijo (CIC-om), ker je hifi ojačevalec pri CIC-u drugačen in je za vse zvočnike v avtu...

Urejal panki_86, 02.08.2019, 21:11.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

avto je letnik 2006 imam tudi start/stop 

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

avto je letnik 2006 imam tudi start/stop 

Malo več info rabim? Katero multimedio imaš noter? Katero ozvočenje? Ne da se mi vlečti besed iz tebe, na koncu koncev ti rabiš pomoč, gleda na to da sprašuješ tukaj na forumu...

Prikaži več možnosti

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

imam sistem ccc imam pa občutek da basi oz.wooferji pod zici sploh ne delajo al je pa vse tko slabo skonfirurirano da si bom res omislil dodaten ojačevalec, ampak sedaj ni nobenega časa tudi da preverim ,bom probal čez vikend sporočim kako pa kaj, našel sem pa tudi video za popravilo wofferja

https://www.youtube....h?v=DQyvX3NZevI

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

imam sistem ccc imam pa občutek da basi oz.wooferji pod zici sploh ne delajo al je pa vse tko slabo skonfirurirano da si bom res omislil dodaten ojačevalec, ampak sedaj ni nobenega časa tudi da preverim ,bom probal čez vikend sporočim kako pa kaj, našel sem pa tudi video za popravilo wofferja

https://www.youtube....h?v=DQyvX3NZevI

Ti Wooferji pod sedeži so res kiki riki (vsaj pri navadnem in Hifi ozvočenju) Pri hifi ozvočenju še nekak igrajo z aftermarket ojačevalcem, z originalnim pač ne. Ko daš do konca na glas sploh ni več basa.

Prikaži več možnosti

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

Kaj pa ta logic 7 zgleda da ga nimam
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 107

Kaj pa ta logic 7 zgleda da ga nimam

Sliši se lepo. Če bi ga imel nebi razmišljal o nadgradnji. 

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

končno sem se lotil priklopa ojačevalca vendar nikjer ne najdem njegovega original ojačevalca, gledal sem pod stranskimi pokrovi zadaj levo in tudi spredaj pred rezervno gumo je samo bluetooth modul, kje naj še iščem? na googlu je bolj slabo vse skup.

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

Nimaš ojačevalca ker imaš serijsko stereo ozvočenje 6 zvočnikov in radio enota.
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

končno sem se lotil priklopa ojačevalca vendar nikjer ne najdem njegovega original ojačevalca, gledal sem pod stranskimi pokrovi zadaj levo in tudi spredaj pred rezervno gumo je samo bluetooth modul, kje naj še iščem? na googlu je bolj slabo vse skup.

Pri HiFi ozvočenju je v prtljažniku na levem boku (voznikova stran).

Če imaš pa navadno ozvočenje, ga žal nimaš, tako kot ti je rekel uporabnik Colt.

Urejal panki_86, 08.09.2019, 12:54.

Prikaži več možnosti

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

aha potem je najbolje da potegnem signal z wofferjev pod sedeži za remote pa potem nek + preko kontakta

Prikaži več možnosti

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

evo končno zrihtal, je kar ok samo zdej mi visoki toni manjkajo. nisem imel časa pogledat če so žice not za twiterje

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

evo končno zrihtal, je kar ok samo zdej mi visoki toni manjkajo. nisem imel časa pogledat če so žice not za twiterje

Če mene vprašaš niso :( Do zdaj še enega predpripravljenega kabla v mojem BMWju nisem videl, pa sem kar dosti zadev dodal. Edino luknje za vijake za pritrditi zadeve so...
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni kablov nič za tweeterje če je stereo ozvočenje.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 471
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Kabel je na tweeterju, ce kupis original. Vsteka se v mid driver, ki ima dvojni konektor.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Joe Dimaggio
Joe Dimaggio

Novinec

• Uporabnik

Evo zrihtano špila super   :metalc

hvala vsem za pomoč

Prikaži več možnosti
    • panki_86 in zok uporabnikom je všeč to sporočilo