Skoči na vsebino

K: E60 limuzino

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 076
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Bolj čas mineva bolj se mi zdi, da je bil E60 vrhunec pri BMW-ju (konec koncev, je zadnja serija 5 e serije).

Kdo ve, mogoče čas pokaže, da je E60 nova e39:)

Ene 5 let nazaj sem imel e61 530d, ročni menjalnik M podvozje in volan & športni sedeži, kombinacija dinamike, udobja in občutka v vožnji bi lahko poimenoval kot nepozabno:)

Itak da bo E60 nova E39, kaj nam pa drugega preostane, ko E39 ne bo več za dobit  :-D Čar E39 je v tem da so kosi zastonj, še malo pa se bo tudi za E60 vse dobilo praktično zastonj in to bo potem avto, ki bo za malo (denarja) nudil ogromno (užitkov). Tehnično gledano E60 za moje pojme sicer ni nek dosežek, je pa absolutno avto ki za svoj denar nudi največ, tako da ga čaka še lepa prihodnost - bom uporabil primerjavo s prestolonaslednikom ki sicer ni več enak kot oče in nikoli ne bo, vseeno pa ni tako zelo slab in je on tisti, ki je nasledil krono ;)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 870
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ne verjamem, da se bodo E60-ke obdržale dalj, kot E39-ke :ok Edino kar ji je v prid, je pleh :confused

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 845
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Dynamic Drive so aktivni stabilizatorji, pa mislim da še aktivni volan zraven. Jaz zategovanja stabilizatorjev niti ne pogrešam, aktiven volan pa moram rečt da je tako fajn zadeva da avta brez tega zase niti več ne kupim, ga imam v E39 in v E60 in tudi vsak naslednji avto za lastno uporabo ga bo imel.

Kar se avta zate tiče mislim da bo pravi tisti od Lugsa, je M optik in motorizacija je taprava, N52B30. Če bo še cena OK, v kar ne dvomim, boljše E60 ne boš našel.

Aha hvala :) Od Lugsa Ima par zadev, ki me malo skrbijo, drugače pa bi si ga seveda rad ogledal (od septembra naprej možno).

Ah e39 smo že vključili v pogovor, sedaj čakamo še kako je 2.0d najboljša opcija :D

Urejal BMW_V10, 08.08.2019, 07:30.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

041866141 moja telefonska.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ne verjamem, da se bodo E60-ke obdržale dalj, kot E39-ke :ok Edino kar ji je v prid, je pleh :confused

Dalj ne, bodo pa edina alternativa, ko bo E39 zmanjkalo. Njihova prednost je med drugim tudi v številu, na trgu jih je ogromno, tako da je preskrba s poceni rezervnimi deli zagotovljena. Zanimivo je tudi to da je oblika E60 še vedno moderna, jaz se trenutno vozim z eno in me ljudje popolnoma drugače gledajo, kot če bi se pripeljal z E39. Meni sicer za to seveda dol visi, opazim pa in marsikomu to veliko pomeni. Je bolj šminkerski avto in kot tak ima in bo imel svoje kupce, tehnični sladokusci pa ostajajo/mo na E39.

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 600
  • Avtomobil: Bicikel

Aha hvala :) Od Lugsa Ima par zadev, ki me malo skrbijo, drugače pa bi si ga seveda rad ogledal (od septembra naprej možno).
Ah e39 smo že vključili v pogovor, sedaj čakamo še kako je 2.0d najboljša opcija :D

Kaj te skrbi?
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 466
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tota 523i je res golič, niti xenona nima, pa ta letnik za tako ceno :napaka

...pa PDC... :blackeye

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Po moje bo z e60 ista ali podobna pesem kot z e39. Benzinski šestaki bodo vedno bolj iskan, ko jih bo začelo zmanjkovati. V8 pa bo itak kot z e34 in e39, če bo pa še ročni menjalnik pa sploh. Sploh pa če si želiš relativno novejšega BMW-ja z V8 atmosfercem v nosu kaj si boš kupil?

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Kaj te skrbi?

Zgodovina vozila. Predvsem koliko je bil karamboliran.  :frown

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 600
  • Avtomobil: Bicikel

Zgodovina vozila. Predvsem koliko je bil karamboliran. :frown

To je bilo pred 12 leti, to je avto ze pozabil. Ne pozabimo da se avto prodaja za manj kot 10% nabavne cene. Je v super stanju, ni pa muzejski primerek.

Mene je bolj skrebla oprema kot dynamic drive itd, ko popravilo hitro preseze vrednost avta. Ampak me je Kokalj potolazil, da to zrihta po studentsko.
Lp

Urejal Lugs, 09.08.2019, 20:06.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: E61 535D

To je bilo pred 12 leti, to je avto ze pozabil. Ne pozabimo da se avto prodaja za manj kot 10% nabavne cene. Je v super stanju, ni pa muzejski primerek.

Mene je bolj skrebla oprema kot dynamic drive itd, ko popravilo hitro preseze vrednost avta. Ampak me je Kokalj potolazil, da to zrihta po studentsko.
Lp

Zakaj bi te Dynamic drive skrbel? Potem res najboljše goliča kupit, pa nima kaj odpovedat  :-D  Dynamic drive ja zakon  :metalc  Vsaka oprema na avtu ti doda udobje :ok Če že kupuješ staro petico izkoristi njene možnosti in glej na opremo....

Urejal panki_86, 09.08.2019, 20:30.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala za nasvet, pri dynamic drive je drugačna le volanska letev ali še kaj drugega?

Sem upal, da bo več ponudb :( mogoče se bo s časom našlo kaj.

Dynamic drive so aktini stabilizatorji kot ti je napisal Jerry. Aktivni volan je pa spet druga zgodba. Dynamic drive ti pripomore v ovinkih, kjer preprečuje nagibanje vozila. S tem je vožnja udobnejša in bolj stabilna. S sport stikalom narediš dyinamic drive bolj agresiven, v ovinkih se zelo opazi.

Pri E6x imaš tri sisteme volanov. Navadni servo, servotronic in aktivni servotronic

Servotronic je ta, ki postane pri višji hitrosti trši (ali s sport gumbom)

Aktivni servotronic ima enako funkcijo kot servotronic, s tem da ima mislim da samo obrat in pol od sredine do konca obračanja, ko ga obračaš na mestu. (zelo koristno za parkiranje)

Mislim da imajo vsi trije različno volansko letev.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Hvala!

Gledam eno e60 in ima 

S216A

Hydro Steeringservotronic

To je torej servotronic?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala!
Gledam eno e60 in ima 

S216A

To je torej servotronic?

Ja, to je servotronic.
Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hvala!

Gledam eno e60 in ima 

S216A

To je torej servotronic?

To je servotronic ja, če imaš aktivni servotronic ti pa piše Active Steering.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Neka e60, ki jo gledam ima baje bolj slabo volansko letev. V primeru tega servotronica je kolikšen strošek popravila? Nova je 1800e, če prav vidim.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 309
  • Avtomobil: e61, r55

Jaz imam hydro servotronic pa je bila obnova mislim da nekih 300 eur z delom. Montiral mi je pocesnk, letev je bila obnovljena pa tam na Vrhovcih. Zdaj bo ze leto od tega pa je zaenkrat se vedno tip top...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Potem pa to ni noben grozen strošek  :)  super, hvala za informacijo.

Prikaži več možnosti