Skoči na vsebino

E91 2.0xd 135kw cukanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
Lipnik97
Lipnik97
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: E39 528i

Pozdravljeni

Imam problem in sicer avto mi cuka pri manjših obratih 1100 do nekje 1700 ampak samo pri neki konstantni hitrosti ob pospeševanju nič,prestavlja tudi lepo.. .kake ideje? Možno da kaj z menjalnikom(avtomatik)?
Prikaži več možnosti

Lipnik97
Lipnik97
  • Uporabnik

Pozdravljeni
Imam problem in sicer avto mi cuka pri manjših obratih 1100 do nekje 1700 ampak samo pri neki konstantni hitrosti ob pospeševanju nič,prestavlja tudi lepo.. .kake ideje? Možno da kaj z menjalnikom(avtomatik)?

aja pa problem sem opazo po prometni ko je avto stal kaki mesec pa pol prej ni cukal..
Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Jaz imam dizla in mi je cukal pri naglem pospesevanju. Zamenjau sem filter goriva in problem je biu resen. Stari filter ni naredu niti 10.000km
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 330
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Sam imam isti problem na E91 184hp rocni, menjal egr, regeneracija dpf-ja vse zivo pa se vedno napaka! 

aja pa problem sem opazo po prometni ko je avto stal kaki mesec pa pol prej ni cukal..

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Kaj pa loputke na sesalnem kolektorju, ali vakuum ventil za egr...
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Danes se bo dal kolektor dol in ocistil, zraven se bodo dale loputke cist ven pa bomo videli ali bo kaj bolje! Baje na 320d lahko das loputke ven brez da bi jih blindiral, motorcek ostane tako kot je, odpira zapira ampak nimas vec loputk, se v prazno vrti!

Kaj pa loputke na sesalnem kolektorju, ali vakuum ventil za egr...

Prikaži več možnosti

Lipnik97
Lipnik97
  • Uporabnik

Moj je sicer avtomatik.. Bom še probal najprej gume dat zimske če je kaj povezano z deljenimi dimenzijami
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 727
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Danes se bo dal kolektor dol in ocistil, zraven se bodo dale loputke cist ven pa bomo videli ali bo kaj bolje! Baje na 320d lahko das loputke ven brez da bi jih blindiral, motorcek ostane tako kot je, odpira zapira ampak nimas vec loputk, se v prazno vrti!

Še vedno moraš blindirat odprtino, ki nastane na spoju med motorčkom in mestom kjer je bila prej pritrjena osovina z loputkami. Sam mislim, da sem rešil z O-ringom. Imaš pa te "adapterje" tudi na Ebayu.

So pa imele loputke pri meni kar precej zračnosti ko sme jih odstranil in sem do tega prišel zgolj slučajno ko sem preventivno čistil kolektor pa ni bilo pred tem zaznati nikakršnega cukanja tako, da ne polagaj preveč upov v to. Po odstranitvi pa bi rekel, da je avto v nižjih obratih nekoliko bolj len.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Še vedno moraš blindirat odprtino, ki nastane na spoju med motorčkom in mestom kjer je bila prej pritrjena osovina z loputkami. Sam mislim, da sem rešil z O-ringom. Imaš pa te "adapterje" tudi na Ebayu.

So pa imele loputke pri meni kar precej zračnosti ko sme jih odstranil in sem do tega prišel zgolj slučajno ko sem preventivno čistil kolektor pa ni bilo pred tem zaznati nikakršnega cukanja tako, da ne polagaj preveč upov v to. Po odstranitvi pa bi rekel, da je avto v nižjih obratih nekoliko bolj len.

Lp, Samo

Samo bomo danes videli kaksno je stanje k se bo razdrlo kolektor, mehanik pravi da vprasanje k se ga ocisti, da lahko tud lopute notri pustimo. Je pa rekel da za 320d se da tudi kolektor od 118d samo eno luknjo moras nek zvrtat in je pol mir in avto lazje diha?! Pocasi mi itak zmanjkuje idej, kaj bi lahko bilo, glede na to da je EGR menjan, po menjavi egr je kaksen dan bilo vse ok nisi zaznal cukanja. Izpisuje mi pa skoz neko napako Position sensor control throttle signal, pa je bila tudi loputa menjana cist nova notri...

Alen, Lp

Urejal Alen232, 13.08.2019, 10:26.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

.... Izpisuje mi pa skoz neko napako Position sensor control throttle signal, pa je bila tudi loputa menjana cist nova notri...

Alen, Lp

Če je napaka v senzorju položaja lopute, potem menjava same lopute ni rešitev... ali je moja kmečka logika zgrešena?

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Loputa je bila menjana pri prejsnjem lastniku...

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Preveri tole ce pravis da je loputa nova
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Sesalni kolektor smo ocistili, je bil cist usran. Lopute smo pobrali ven. Z avtom sem sel na dopust. Avto se je peljal fenomenalno do ZG nakar malo po zagrebu zacne cukat in lucka za motor in Safe mode. Vse upe smo polagali da je problem v kolektorju. Zdej pa res ne vemo vec kaj je. Ker sem na dopustu sem klical mehanika pravi da naj vozim nima kej biti. Avto ne trza ko ga prizgem gori lucka za motor. Avto dokler se ne segreje dela normalno potem pa vrze v safe mode. K pridem nazaj bomo naprej reseval...sam sumim na nek senzor na turbini overboost, vakumski ventil itd...
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

si pogledu moj video

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Sem pogledu in smo ze takoj najdli kabel, ki je bil isto precvikan in smo ga zrihtal.
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

si pogledu moj video

Danes zjutraj sem startal na pot in itak lucka za motor sveti se dalje peljem se 15km v safe modu itak ker ga je vrglo v safe mod po 500m. Se ustavim na pumpi odklopim luftmesser ali LMM se usedem lucka za motor sveti se dalje. Startam 1,2,3,4 gas v podn avto vlece k prfuknjen nobenga trzanja vec nicesar samo lucka za motor. Naredim 550km v susu enga cukanja ni bilo, kaj pa zdej? Najverjetnjeje je treba zamenjat luftmesser? Ocitno je to problem?
Kaj menite? Klicu sem dva mehanila oba pravita sam teraj ga nima kaj biti...
Kakor se je dopust zacel ker sem svto prevzel vse zrihtamo kao bo delalo je spet ista napak je bilo veliko slabe volje,zdej ce je to problem bom to zamenjal v bosni :)

Alen,lp
Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Zamenjal luftmesser napaka se vedno prisotna,cukanje itd....
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 012
  • Avtomobil: new age e39

Kaj pa ce bi mehanika zamenjal?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

če ni original je brez veze da si sploh menjal..... bmw samo original!

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik

Bosch je bil prej notri in sem dal istega Bosch notri. Kar se pa tice mehanika ocitno druge ni...
Prikaži več možnosti