Skoči na vsebino

Robotska kosilnica vs rider

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: E60

Pozdravljeni!

Uporablja mogoče kdo robotsko kosilnico in bi delil kakšno izkušnjo ali nasvet?

Odločam se za nakup Husqvarne rider ali pa automower 430X

Parcela za košnjo je cca 2000m2

V trgovini so predlagali robotsko, kosilnico. Cenovno je ugodneje, manj vzdrževanja, ter dela namesto mene :)

Malo sem skeptičen glede robota ampak naj bi bile zadeve že, kar dodelane.
Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 781
  • Avtomobil: bel traktore

Nahecaj jih za test.
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Nahecaj jih za test.

Točno to...

Prikaži več možnosti

Goran_82
Goran_82

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 322
  • Avtomobil: E46 323i

Jaz imam Husqvarno Automover AC220 (letnik 2011) in je super. Jaz sem si sicer parcelo pripravil na košenje z robotsko kosilnico in sem kompletno trato omejil z betonskimi robniki. Tako da mi kosi čez robnik in ne rabim niti silkarce. Dela z njo nimam nobenega, novi noži so par eur in mi z lahkoto zdržijo celo sezono. Trava je dosti bolj gosta kot je bila prej, ko sem kosil z navadno bencinsko kosilnico. 

Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 604

Edino kvaliteta trave pade, ker vse kar pokosi odvrže nazaj v travo, z vsem plevelom skupaj, pa recimo, če se ti kje zemlja posede za par cm se zna zataknit na rob (recimo tlakovci) in potem piska, dokler je ne prestaviš tako, da lahko spet vozi.

Pa če nimaš ograjenega vrta, je ne puščaj na postaji, moj nasvet.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: /

Kvaliteta trave ne pade, ker tudi rider ne pobira ampak samo mulči. Sosed ima dva Automowerja 450x zaradi velikosti parcele, mi enak kos kosimo z riderjem. Zelo odvisno je kako imaš parcelo, kako je z drevesi in živo mejo. Pri njem, kljub najbolj napredni kosilnici, mora še vedno vsake 14 dni popravljat z navadno. Kar pri taki velikosti parceli takoj pomeni pol ure ali uro. Mi imamo parcelo bolj kompleksno z več rastlinja in bi moral ful več popravljat. In ko moraš poleg automowerja imeti še navadno kosilnico, nisi nič naredil. Nova težava je spomladi, ker bo trava previsoka za robota in boš spet moral prvo košnjo imeti ročno. Pa vzdrževanja je precej, riderja 1x letno poservisiraš, automower se vsake 3 tedne odpira, brusi nože in pregleduje tesnila. Ampak če imaš simpl parcelo, potem ne bo panike.

Je pa uvoznik moj kolega in je rekel, da bi sam počakal še kakšno leto ali dve za robota, da se zadeva dokonca sfinišira. So že zelo super, ampak jim še manjkajo finese.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 050
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Če tako gledaš lahko vedno čakaš naslednji model. Če Goranu 8 let stara dela zadovoljivo potem tudi nova ne mora biti zanič. Je pa verjetno ena običajna kosilnica še vedno potrebna. Ampak je razlika če samo malo popraviš vsakih 14 dni ali pa kosiš vse vsakih 5-6 dni.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Eden največjih prodajalcev Husqvarne pri nas mi je odsvetoval nakup Automowerja za 5 jurjev in predlagal, da počakam leto ali dve. Itak pozna ozadje razvoja in kaj bo..ne govori tega brezveze.

Sej pravim, odvisno od travnika. Js kosim vsake 10 dni po 2-3h na rajderju. Za tak travnik bi potreboval 2 največja Automowerja za 5 jurjev, plus klasično kosilnico. Skupna investicija 15 jurjev s polnilno postajo, ampak bi zaradi drevja in grmovja mogel enako vsakih 10 dni popravljat po uro ali uro in pol. Pri nas se to za enkrat ne splača, ko bo zadeva popolnoma samostojna je pa drugo.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 676
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

.....pa ti veš da si za 15 jurjev lahko omisliš svojega vrtnarja.... kam smo to prišli....še 5 jurjev je preveč.....jaz prav rad kosim, malo se razmigaš....itd...imam vec kot 2000m2. Uporabljam samo klasično kosilnico plus "laksarco"....

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 772

Letos na začtku sezone sem prišel k fotru on pa ob 13 pred kosilom pri polni vročini in 74 letom tišči kosilnico sem ter tja (bolj star bolj nor)... Sem rekel pa ti so nor malo te bo stisnilo pri košnji trave madona... No pri pregovarjanju sva šla v bauhaus kjer so imeli v akciji njihovo robotsko za 399€ pa 5 let garancije... Zadevo vzela in zrihtala in dela kot urca!!! Trava je kot na golf igrišču... Na spodnji ploščadi je kupil še eno... Sedaj delata dve... Zdaj ju za kakih 2 dni celo ugasne ker nimata kaj delat... Ne pa nekje cca 2x po 300 kvadratov... Vglavnem dela!!!

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Sosed ima 15000m2 fino urejene okolice, to da se fajn razmigaš delaš z dobrim rajderjem cel dan. Vrtnarja skuriš v dveh letih. Roboti so zanj bila super izbira, rajder ki zmore to kvadraturo je 8-9 jurjev pa vsake deset dni delaš en dan. Čist preveč časa ti vzame. Pa pri robotu je super to, da imaš travo ves čas lepo in pokošeno. Pri rajderju jo imaš 3 dni, potem že raste vse po svoje. Delajo pa Husqvarnini Automowerji ves čas. Lahko ga daš kosit tudi sredi noči ali dežja..

Je pa strošek 15 jurjih irelevanten pri takšni posesti, verjemi.

Urejal neicheq, 12.08.2019, 12:02.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 050
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Eden največjih prodajalcev Husqvarne pri nas mi je odsvetoval nakup Automowerja za 5 jurjev in predlagal, da počakam leto ali dve. Itak pozna ozadje razvoja in kaj bo..ne govori tega brezveze.

Sej pravim, odvisno od travnika. Js kosim vsake 10 dni po 2-3h na rajderju. Za tak travnik bi potreboval 2 največja Automowerja za 5 jurjev, plus klasično kosilnico. Skupna investicija 15 jurjev s polnilno postajo, ampak bi zaradi drevja in grmovja mogel enako vsakih 10 dni popravljat po uro ali uro in pol. Pri nas se to za enkrat ne splača, ko bo zadeva popolnoma samostojna je pa drugo.

Tole je kot debata z električnimi vozili, ki si lahko vsak na uč zračuna kako to njemu ne paše nekdo drug pa kako njemu paše.

Tudi če pustimo dejstvo da vsakodnevno košena trava ni isto kot košena na 10 dni so cifre zelo pavšalne. Nevem kakšna je parcela, da jo ti pokosiš v dveh urah robot pa to sam nebi zmogel in da bi za njim še skoraj isto časa popravljal kot pa vse pokosil. Edino če se pogovarjamo o kakšnem konkretnem sadovnjaku ne gre skupaj. Pa avtomower je tudi dosti manj kot 5k€ Sploh če bi res kupoval dva bi dobil pa še popust. Realna cena bi bila bolj dva za 5k€. Nate naprej ne vem od kje še 5k€ za kosilnico s katero boš le malo popravljal.

Jaz imam okoli hiše tudi za kosit kar kakšnih 5.000 kvadratov. Spodnji del bom prepustil kakšnemu kmetu za krmo če bo imel željo. Nekaj je malo strmega za robotske kosilnice in bo treba drugače. Kakšnih 1.500 kvadratov okoli hiše pa imam v planu da bo nekoč prevzel robot. Do takrat ko ga bom jaz rabil bo še marsikaj novega :)

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 520
  • Avtomobil: kombi

Kateri rajder vzeti? 4wd saj imam breg, ali je možno košaro zadaj gor montirat?

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Največji automower je 5 jurjev za 5000 kvadratov, pa potreboval bi najmanj dva. Potem imaš še polaganje žice, pa odvisno od parcele bi verjetno moral še nekje elektriko skopat in naredit polnilno postajo. To ni mala investija. Ob enem je lep del sadovnjaka na bregu in ločen prednji del kamor mower ne bi šel. Poleg tega je potrebno pokosit še zunanji del žive meje.. Tako dejansko bi zame bila edina pametna, da se rider obdrži in dodatno še mower..sam tu pa ful ne vidim smisla.

Rajder 2wd izključno če imaš vse ravno, sicer ne gre nikamor. Ker ima motor zadaj in posledično težo, lahko ob  najmanjšem klančku obstaneš, da o kakšni rosi ne govorim. Košara na rajderje ne gre, vsaj na te "navadne" ne. Profi mogoče, ampak načeloma ni potrebe, ker lepo zmulči travo. Razen če kosiš na 14+ dni...

Urejal neicheq, 12.08.2019, 13:52.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi imel raje kaj takega robustnega   ....samo naj razvijejo še samodejni način....no verjetno že obstaja.....

te plastik fantastik, ki so sedaj v ponudbi zadeve se mi zdi da kar odskakujejo po terenu...

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Imam ravno in kar velik klanec, bi potreboval 4wd obvezno. Pol Husqwarno obvezno? Ali kak drug skret?

http://www.top-nova....03-cm-4326.html

ma nije poceni pizda :-D

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz bi v tem primeru gledal Toro (http://www.agroservi...pstva/Toro.aspx)

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik

Samo tole zgleda še dražje kot 10k, tole je bolj za stadione kosit, 10k mi je nekje meja

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Husqvarna je top, to je tako kot Stihl med motornimi žagami. Sploh riderji, ker jih še vedno delajo v Evropi in je kvaliteta visoka. Recimo Husqvarnini traktorčki so pa totalen shit že zadnjih nekaj let, ker se je proizvodnja selila in je kvaliteta katastrofalno padla.

Js bi premislil, če potrebuješ, da ti pobira travo. Vzameš testnega in vidiš kako zmulči. Ker naredi super, brez ostankov trave..cena je pa pol nižja:

https://www.husqvarn...-awd/967847101/

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Letos na začtku sezone sem prišel k fotru on pa ob 13 pred kosilom pri polni vročini in 74 letom tišči kosilnico sem ter tja (bolj star bolj nor)... Sem rekel pa ti so nor malo te bo stisnilo pri košnji trave madona... No pri pregovarjanju sva šla v bauhaus kjer so imeli v akciji njihovo robotsko za 399€ pa 5 let garancije... Zadevo vzela in zrihtala in dela kot urca!!! Trava je kot na golf igrišču... Na spodnji ploščadi je kupil še eno... Sedaj delata dve... Zdaj ju za kakih 2 dni celo ugasne ker nimata kaj delat... Ne pa nekje cca 2x po 300 kvadratov... Vglavnem dela!!!

Kater model sta vzela to?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč