Skoči na vsebino

Obnova E46 320d touring potem pa prodaja :)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: E46 320d

No pa zacnimo 31.7 sem kupil bmw e46 320d v touring izvedbi kupil sem ga od mozakarja katerega poznam in je bil lastnik avta 4 leta pred njim pa prvi lastnik in ob nakupu sem bil opozorjen da bo potrebno zamenjati olje in filter pa zadnji desni amortizer saj se je avto gugal kot zibelka cez lezecega policaja. No in zamenjal se oba amortizerja Bilstein in olje 5/30 ful sintetika pa fram oljni filter pa sem se v soboto 3.8 odpravil v Novo mEsto in pazite na cestninski postaji Dob crn dim in brez moci pa smo sli prvi izvoz dol se mi zdi da Bic in pred eno gostilno pogledam nivo olja fali ga pou no pa sm poklicov svojga mehanika prau Turbina adijo in ga prpeljemo u Kranj pregledamo in ugotovimo da je hin interkuler, turbina, oddusek ter sesalni kolektor. No naroceni novi deli komplet preko Adela pa plus komplet filtri ter tesnila turbine, turbino smo dal obnovit v turbine.si in smo se odlocil se za komplet ciscenje motorja. No da se dodam prejsnji lastnik je obnovil alternator zamenjal grelne svecke in dal novo jermenico sponer in mikrojermen da be pozabim tistih nadleznih lopatic v kolektorju ki se rade odlomijo. No in avto bomo zrihtal komplet sledi pa komplet ciscenje generalno in poliranje z nanolex polirno pasto in prodaja cena vozila bo malo visja od ostalih svercerskih e46 saj roko na srce bo vlozeno veliko truda in skajenih cikov hahah :) prilozim slike od usega.... Jutri 12.8 pa nadaljujem ko se bo cistilo cevi in montiralo obnovljeno turbino ter ostalo nasteto :) slike avte na sliki so pred okvaro :)

Pripete slike za predogled

• 20190811131551.jpg
  • 20190806_170757.jpg
  • 20190806_164635.jpg
  • IMG_20190807_124705.jpg
  • IMG_20190809_141003.jpg
  • IMG_20190809_141019.jpg
  • IMG_20190807_124627.jpg
  • received_357796815112894.jpeg
  • received_495232034353570.jpeg
  • received_455661988492640.jpeg
  • received_969212753418651.jpeg
  • received_400810097229407.jpeg
  • received_505117600251472.jpeg
  • received_479607412818157.jpeg
  • received_480495219419931.jpeg
  • received_495480221219289.jpeg
  • received_527282024477993.jpeg
  • received_717997598650116.jpeg
  • received_721025851652779.jpeg
  • received_308628623242343.jpeg

Urejal Majcnzegrca, 11.08.2019, 22:00.

Prikaži več možnosti

davidr
davidr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 292

Dvomim,da ti bo uspelo
kaj zaslužiti s tem avtom,razen če si ga dobil skoraj zastonj.
Vso srečo...
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 683
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Pri zamašenem oddusku in turbinalomu lahko Tut motor nasanka. Kakšni ojični ležaji ...
Drugače se samo flikne tist filtercek v smeti v kolikor je bil v tem problem.

Sicer pa sem enakega mnenja. Za tole ne bo noben plačeval ekstra... Prej bi rekel da zna bit negativna reklama kljub vloženem denarju. Izgleda pa lepo ohranjen po slikah.

Urejal bvogri, 11.08.2019, 23:56.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 017
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Takih avtov je malo morje s takimi okvarami, na avto netu, na forumu pa so bili popravljeni in delajo povsem normalno. Ni potrebe po strašenju fanta s takimi izjavami, res da e46 ni več tolk iskana, če so pa stvari zrihtane je pa tud nekaj vredno.
Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Pri zamašenem oddusku in turbinalomu lahko Tut motor nasanka. Kakšni ojični ležaji ...
Drugače se samo flikne tist filtercek v smeti v kolikor je bil v tem problem.
Sicer pa sem enakega mnenja. Za tole ne bo noben plačeval ekstra... Prej bi rekel da zna bit negativna reklama kljub vloženem denarju. Izgleda pa lepo ohranjen po slikah.

Motor hvala bogu ni nasankal drugace pa jbg ce se be proda ga bom pa pustil zase

Takih avtov je malo morje s takimi okvarami, na avto netu, na forumu pa so bili popravljeni in delajo povsem normalno. Ni potrebe po strašenju fanta s takimi izjavami, res da e46 ni več tolk iskana, če so pa stvari zrihtane je pa tud nekaj vredno.

Hvala
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 013
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Ti samo fajn zrihtaj, sčisti avto, motor operi, podvozje operi, potem poslikaj in prodaj. That's it. :)

Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Ti samo fajn zrihtaj, sčisti avto, motor operi, podvozje operi, potem poslikaj in prodaj. That's it. :)

Ja sj bon komplet zadnic sm mercedesa pucov 6 ur no sam je avto k puslc lej ima realne kilometre 284000 pa ni menjou lastnike na pov leta tko da so neke prednosti ce bo nekdo avto kupovov zase
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 213
  • Avtomobil: Z4

Kupvanje starega dizla je totalna loterija in lahko vložek zelo hitro preseže realno vrednost vozila. :( Želim dobro sanacijo in solidno prodajo, sicer pa vozit dalje da ne bo prehude izgube. :)

Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Kupvanje starega dizla je totalna loterija in lahko vložek zelo hitro preseže realno vrednost vozila. :( Želim dobro sanacijo in solidno prodajo, sicer pa vozit dalje da ne bo prehude izgube. :)

Mogoce bo pa res tako ker bom usaj vedel kaj imam ampak pocas bomo vidl
Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

No oddusek smo ze dobil :)

• IMG_20190812_115647.jpg

Urejal Majcnzegrca, 12.08.2019, 11:00.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni se zdi kot, da prvič ''preprodajaš'' avto. Če bi hotel čim več dobiti nazaj bi moral najt nekoga, ki prodaja izpraven avto po delih pa bi ga lahko zrihtal skoraj zastojn.  Kakšne amortizerje, oddušek in mogoče intercooler pa nov ker so tko vsi rabljeni bolj bogi ponavadi.

Pri Adelu tudi verjetno nisi mogel dobiti najugodnejše ponudbe. Vseeno pa lahko napišeš koliko te je prišel posamezen del. 

Drugače pa imaš nekako srečo, da ima avto nekaj opreme in da je vsaj na videz karoserija solidno zdrava.... No in koliko pričakuješ? :)

Urejal bvogri, 12.08.2019, 11:16.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Autodoc je verjetno najboljša nabava novih delov, saj po mojih dosedanjih izkušnjah, nekateri deli so tudi pri Silux precej ugodni in hitro dobavljeni. :)

Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Meni se zdi kot, da prvič ''preprodajaš'' avto. Če bi hotel čim več dobiti nazaj bi moral najt nekoga, ki prodaja izpraven avto po delih pa bi ga lahko zrihtal skoraj zastojn.  Kakšne amortizerje, oddušek in mogoče intercooler pa nov ker so tko vsi rabljeni bolj bogi ponavadi.
Pri Adelu tudi verjetno nisi mogel dobiti najugodnejše ponudbe. Vseeno pa lahko napišeš koliko te je prišel posamezen del. 

Drugače pa imaš nekako srečo, da ima avto nekaj opreme in da je vsaj na videz karoserija solidno zdrava.... No in koliko pričakuješ? :)

No jst sm auto kupu zase ampak se mi je zameru po parih dneh in zto bom prodaju mogoce pa tut ne ampak vem ce ga bom prodaju da bom auto meu tip top brez skritih napak seznam vsega kolk je blo pa kaj bom pa se napisu evo zdj sm dobu po posti interkuler

Autodoc je verjetno najboljša nabava novih delov, saj po mojih dosedanjih izkušnjah, nekateri deli so tudi pri Silux precej ugodni in hitro dobavljeni. :)

Ma jsz zaupam svojmu mehaniku ki je res ucena glava in ve kaj dela zto tut adel :)

• IMG_20190812_122939.jpg
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Hja za dele nabavit ne rabiš bit ravno učena glava. Je pa verjetno zanj to dodaten zaslužek  :-D

No če že odpreš tako temo za firbce napiši še koliko te bo prišlo popravilo in koliko pričakuješ za avto? :)

Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Hja za dele nabavit ne rabiš bit ravno učena glava. Je pa verjetno zanj to dodaten zaslužek  :-D

No če že odpreš tako temo za firbce napiši še koliko te bo prišlo popravilo in koliko pričakuješ za avto? :)

Jst pravm da je ucena glava kar se tice popravila ne delov bom use napisu
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Mehaniki imajo pri trgovcih z avto deli lahko res ogromne popuste, konkretno lahko povem za mojega mehanika iz bližine Medvod, ki mu da Tapos na večino delov 40% popusta. :)

Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Mehaniki imajo pri trgovcih z avto deli lahko res ogromne popuste, konkretno lahko povem za mojega mehanika iz bližine Medvod, ki mu da Tapos na večino delov 40% popusta. :)

Vem sva skupi gledala cene pa use
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 151
  • Avtomobil: Bmw

Človek božji, daj potrudi se vsaj za silo slovnično pisat.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Majcnzegrca
Majcnzegrca
  • Uporabnik

Človek božji, daj potrudi se vsaj za silo slovnično pisat.

Jst to po domace kermu pase nj bere kermu pa ne nj spregleda
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 614
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če to laufa na FB tukaj pač ne bo. Ne zahteva se slovnična pravilnost, samo malo bolj pregledno kot pišeš ti pa vseeno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., powerslide in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo