Skoči na vsebino

Strošek servisa olja + filtri na pooblaščencu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 52
  • Avtomobil: F34

Počasi se mi bliža moj prvi servis, odkar sem avto pripeljal iz DE. Avto ima 45k km, prvi servis so opravili v DE ob mojem nakupu, ko je imel avto 26k km. Ker imam avto še v tovarniški garanciji, nato pa še v PS garanciji po poteku tovarniške, ga mislim v tem obdobju voziti na pooblaščenca.

Me je pa zmotila okvirna cena, ki so mi jo po telefonu povedali na enem od naših uradnih Bmw servisov.

Torej servis menjave olja in vseh filtrov je cca 450€...

Kakšna se vam zdi ta cena, ker za tisto uro dela se mi zdi to krepko napihnjeno?

Gre se za F34 320d, letnik 2017, motor b47.

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 287
  • Avtomobil: 325d F31

Seveda je napihnjena. Enak olje kot ga dobiš v trgovini za 10€ na liter ti oni prodajo za 30+ €. 

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ta cena zajema vse filtre: naftnega, oljnega, zračnega in kabinskega, mogoče celo zavorno olje. Pa olje in delo, mogoče diagnostika, vpis v e-servisno knjigo in i-drive ... 

Zaradi garancije ni nujen obisk pooblaščenega servisa. Mihold bo vedel več, mogoče vprašaš v njegovi temi oz. ga kontaktiraš tukaj: https://www.antigrip.eu

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 361
  • Avtomobil: E39 525i

Servis ni samo olje pa filter...
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Kakšne imate izkušnje s tem, da lahko prinesete svoje olje s seboj? Originalno seveda. 

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 287
  • Avtomobil: 325d F31

Gledajo te kot kočlerja
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 920
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Počasi se mi bliža moj prvi servis, odkar sem avto pripeljal iz DE. Avto ima 45k km, prvi servis so opravili v DE ob mojem nakupu, ko je imel avto 26k km. Ker imam avto še v tovarniški garanciji, nato pa še v PS garanciji po poteku tovarniške, ga mislim v tem obdobju voziti na pooblaščenca.
Me je pa zmotila okvirna cena, ki so mi jo po telefonu povedali na enem od naših uradnih Bmw servisov.
Torej servis menjave olja in vseh filtrov je cca 450€...

Kakšna se vam zdi ta cena, ker za tisto uro dela se mi zdi to krepko napihnjeno?

Gre se za F34 320d, letnik 2017, motor b47.

A tvoj avto nima BSI? Večina avtomobilov ga ima.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 648
  • Avtomobil: skunk :)

Ta cena zajema vse filtre: naftnega, oljnega, zračnega in kabinskega, mogoče celo zavorno olje. Pa olje in delo, mogoče diagnostika, vpis v e-servisno knjigo in i-drive ... 

Mene bi 450€ prišlo brez popusta, brez zavornega olja pri pooblaščencu.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Kabinski zna bit zelo drag. Pri mojemu je samo kabinki filter sicer sta 2 komada 180 eur. Olje je druga točka kjer te stane cca 150 eur, pa si že na preko 300 eur. Potem pa je še delo in ostali trije filtri in si na 450 eur.

V kolikor imaš garancijo bi jaz dal svoj kabinski filter, zračni lahko ter olje. Oljni filter in naftni bi dal original v izogib problemom v kolikor do česa pride. Je pa res da znajo komplicirat vseeno tudi pri olju, če daš svojega v kolikor kaj pride.

Urejal g30540xd, 12.08.2019, 13:04.

Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Gledal sem strošek nakupa materiala in znaša okrog 200€ (Mann filtri in original olje). Torej 250€ gre za delo, za eno uro dela.

Dokler imam garancijo bom vozil na pooblaščence, se bom pa npr .poskusil zmenit za kak popust.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Če si registrian pri kakšnem Stahlgruberju al podobnem, te material za servis ne pride več kot 100.

Pooblaščen ima pa navite cene, to je pa itak normalno. On dobi olje za 3,5€ na liter..

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

No, no, malo preveč fantazirate. Original material za servis pri 45.000 km pride 345 + DDV. Delo pa 95 € + DDV. To je za 330d, ki ima kak liter več olja.

OEM material je cenejši, vsekakor pa ga ne dobiš za 100 €, če zamenjaš vse, kar je potrebno pri teh kilometrih.

Potem je treba servis vpisati v bazo in i-drive, za kar mora mehanik imeti ustrezno opremo oz. pogoje.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Pisal je o olju in filtrih. Olje dobiš s popustom za 6-7€ na liter, v 2.0d gre verjetno ene 6-7 litrov? Filter olja nevem če je 10€, zračni filter nekje 20-30 in filter klime nek drobiž.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Pisal je o servisu na 45.000 km. In tu se menja malo več stvari kot olje+filter.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 698
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Kakšne imate izkušnje s tem, da lahko prinesete svoje olje s seboj? Originalno seveda.

A k greš v gostilno na kosilo tudi prineseš šnicel s sabo??
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 648
  • Avtomobil: skunk :)

To je drugi servis (4. leto), če prav razumem. In tukaj so meni menjali: olje, oljni filter, zračni filter, filter klime in filter goriva.

450€ z DDV bi bila cena na pooblaščencu brez popusta.

Samo vprašanje kaj je z zavorno tekočino, ko se menja 3. leto. Ali je že bila ali je tudi vključena v 450€?

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 681
  • Avtomobil: Mesanec

Ne, kr celga pujsa pa gajbo pira hehe
Sicer je pa cena zal normalna. Pac premium cene za premium vozilo.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 651
  • Avtomobil: LPP Urbana

si bom malo sposodil temo  :)

imamo koga, ki je na uradnem servisu renault? :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 267
  • Avtomobil: star

Kar hecno prebirat temo...

Eni pravijo koliko kaj stane pa nevedo noti koliko olja gre notr v avto... Spet drugi bi delali samo olje in filter, tretji bi prinesel svoje olje ampak avto peljal na pooblaščenca da ima garancijo itd... 

Torej servisiranje na pooblaščencu v SLOVENIJI ni pogoj za garancijo! Treba je servisirat z OE ali OEM materialom. Kar se tiče cene je na pooblaščencu popolno korektna... tam med 400 in 450€ se giblje tak servis na pooblaščencu. Vem ker sem delal pri enemu od njih 3 leta in je bilo med drugim moje delo odpiranje DN, pisanje garancij, nabava materiala itd...

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 349
  • Avtomobil: BMW logicno

Vsekakor , pa pojdite vprašati, koliko je taka storitev na VW ali kateremu koli VAG servisu in ja opazili boste, da vas tam vedno posadijo za mizo in pazijo, da res dobro sedite, ko prinesejo račun, kajti je bilo veliko primerov, da so morali potem še rešilca klicati, ko so se stranke onesvestile, tako, da za BMW tudi jaz menim, da so cene servisov dokaj korektne, okvar je pa veliko manj kot na VaG grupi za primerjavo. 

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč