Skoči na vsebino

Strošek servisa olja + filtri na pooblaščencu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 497
  • Avtomobil: 523i

Redni servisi v nm na slaku za avte ala passat so v akciji bili pod 100€, drugace pa okoli 120-170€. Tolko placuje tudi foter za 2.0 citroen c5 na pooblascencu.

Jaz sem na n47 agregatu naredil servis, kupil sem bmw olje 5-30 6 litrov, zracni, oljni, kabinski in naftni filter. Cena za material je bila 98€.
Sicer s popustom, pa vseeno.

Kdor pa smatra ceno 450€ za korektno pa zivi ocitno v pravljici.

Grem stavit da bi te v avstriji ali nemciji prislo isto al pa ceneje. Pa so precej drugacni standardi
Premium gor al pa dol, se zmer je 2.0 turbodizel.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • joda in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 770
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

Počasi se mi bliža moj prvi servis, odkar sem avto pripeljal iz DE. Avto ima 45k km, prvi servis so opravili v DE ob mojem nakupu, ko je imel avto 26k km. Ker imam avto še v tovarniški garanciji, nato pa še v PS garanciji po poteku tovarniške, ga mislim v tem obdobju voziti na pooblaščenca.
Me je pa zmotila okvirna cena, ki so mi jo po telefonu povedali na enem od naših uradnih Bmw servisov.
Torej servis menjave olja in vseh filtrov je cca 450€...

Kakšna se vam zdi ta cena, ker za tisto uro dela se mi zdi to krepko napihnjeno?

Gre se za F34 320d, letnik 2017, motor b47.

Če si lastiš “premium” znamko so temu primerne cene vzdrževanja. Če pelješ na pooblaščeni servis tam pogledajo, če imaj vozilo vpoklic in to tudi uredijo, da ti vozilo npr. ne zagori zaradi napake na EGR ventilu ali pa recimo, da se ti utrga “ketna” v motorju. Če pride to tega in je vozilo servisirano na pooblaščeni servis ti to škodo (v nekem obdobju starosti vozila) brezplačno uredijo.
Je pa res da BMW ni najcenejši za vzdrževanje, kot je podbodno pri konkurenci. Vijolico na sonce pa bo...
In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 739

Menjava olja in filtra ni servis.... to lahko nardis sam na klocnah...
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kva pa ti klamfas o ketnah pa brezplacnih menjavah???

Neke teorije brez osnove. Ze ba forumu mas par ljudi s resnimi okvarami in redno servisiranimi avti na pooblascencih pa so se pod nosom obrisal za kulanco
Docim je vag grupa zlo dovzetna za kulancne prispevke redno servisiranih vozil na pooblascencih.

Premium my ass
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 111
  • Avtomobil: Mesanec

Vsekakor , pa pojdite vprašati, koliko je taka storitev na VW ali kateremu koli VAG servisu in ja opazili boste, da vas tam vedno posadijo za mizo in pazijo, da res dobro sedite, ko prinesejo račun, kajti je bilo veliko primerov, da so morali potem še rešilca klicati, ko so se stranke onesvestile, tako, da za BMW tudi jaz menim, da so cene servisov dokaj korektne, okvar je pa veliko manj kot na VaG grupi za primerjavo.

Hahah ti si za hece res, mislim na to da se bmw kvari manjk kot vag, oba sta sranje
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 856
  • Avtomobil: skunk :)

Redni servisi v nm na slaku za avte ala passat so v akciji bili pod 100€, drugace pa okoli 120-170€.

O kakšni akciji je to govora?

Prvi redni servis na Polotu je bil v LJ nekaj čez 170€. S tem, da VW grupa ima interval 1 leto ali 15kkm, BMW pa 2 leti. In če daš skupaj dva VW stroška? S tem da pri VW-ju je vsak lihi servis samo olje in filter.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Redni servisi v nm na slaku za avte ala passat so v akciji bili pod 100€, drugace pa okoli 120-170€. Tolko placuje tudi foter za 2.0 citroen c5 na pooblascencu.
Jaz sem na n47 agregatu naredil servis, kupil sem bmw olje 5-30 6 litrov, zracni, oljni, kabinski in naftni filter. Cena za material je bila 98€.
Sicer s popustom, pa vseeno.
Kdor pa smatra ceno 450€ za korektno pa zivi ocitno v pravljici.
Grem stavit da bi te v avstriji ali nemciji prislo isto al pa ceneje. Pa so precej drugacni standardi
Premium gor al pa dol, se zmer je 2.0 turbodizel.

Podoben servis za toyoto bi prisel tudi isto cifro, peugeot je tud takoj 200€ na pooblascencu in to bencinar z 4 litri olja.

Skratka servisi so zelo dragi, ne vem kje lahko naredis servis za 120€ na pooblascencu z njihovim materialom? Mislim da nikjer.
Da se popravim, govorim o takem mal vecjem servisu, ne samo olje pa filter
Prikaži več možnosti

Dejan.P
Dejan.P

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 179
  • Avtomobil: BMW E92, 93, F31

Na passatu sem naredil prve 3 servise... vsak servis cca. 180€.
Sliši se malo, vendar je po drugi strani bila zahteva, da si servise (če me spomin ne vara) delal na 10k km! Če nisi, ti niso priznali podaljšane garancije oz. je veljala osnovna - 2 leti.

Na mazdi 6 se spomnim, da so bili tudi nekje 350-400€ redni servis... kolega dal lani za toyoto yaris 450€... dva dni nazaj so mu dali ponovno ponudbo in sicer 340€ z nekimi popusti... smo ravno danes imeli debato...

Mislim da so pooblaščenci kar vsi na istem... govorim za avte cca. istega ranga...
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 770
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

https://www.bmwslo.c...3-l-2013/page-1
Lahko si vesel, če ti sploh zamenjajo olje, katerega si mastno preplačal.

Ja to temo sem spremljal, žal eden izmed slabih izkušenj s servisiranjem.
In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 882
  • Avtomobil: BMW logicno

Hahah ti si za hece res, mislim na to da se bmw kvari manjk kot vag, oba sta sranje

Od kar preziram in niti od daleč več ne pogledam pokvarljive VAG grupe, so moji živci v veliko boljši kondiciji, denarnica pa tudi.  Zakaj pa misliš, da za Vag vozila vsi iščejo neoriginalne dele, ker so originalni prav lupilske cene,   tega pri BMW ni, so cene korektne...   sicer si pa tu preberi o polizdelkih iz VAG grupe : https://www.zurnal24...lometrov-332150

Skratka enkrat VAG + pamet v glavi nikoli več VAG, razen če si vernik......  saj veš  Verujem v enega Golfa, vsemogočni super avto, ki ga glancam in........

Prikaži več možnosti
    • TIN je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 003
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Od kar preziram in niti od daleč več ne pogledam pokvarljive VAG grupe, so moji živci v veliko boljši kondiciji, denarnica pa tudi.  Zakaj pa misliš, da za Vag vozila vsi iščejo neoriginalne dele, ker so originalni prav lupilske cene,   tega pri BMW ni, so cene korektne...   sicer si pa tu preberi o polizdelkih iz VAG grupe : https://www.zurnal24...lometrov-332150

Skratka enkrat VAG + pamet v glavi nikoli več VAG, razen če si vernik......  saj veš  Verujem v enega Golfa, vsemogočni super avto, ki ga glancam in........

ali pa BMW-ja  :ok2  :ok2  :ok2

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej to je moj drugi BMW in ja naredil z obema 250 t km in napram VAG om okvar komaj za vzorec,  so pa jasno tudi ........žal BMW ni imun na to, verjamem, pa da je zvezda glede tega še odtenek boljša...... 

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 003
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Poglej to je moj drugi BMW in ja naredil z obema 250 t km in napram VAG om okvar komaj za vzorec,  so pa jasno tudi ........žal BMW ni imun na to, verjamem, pa da je zvezda glede tega še odtenek boljša...... 

jaz pa recimo glih z VAG-om imam dobre izkusnje, brez izrednih okvar, samo redni servisi in potrosni material...to kakor zapiha  :ok2  :ok2

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem vernik vw, daaalec od tega, pravzaprav nisem vernik nobene znamke, vsaj dokler mi ne zacnejo placevati za to, ampak v povprecju tud bmw ni cvetka, oziroma ne vem ce poznam primer kjer je naredu neko resno km brez hujse okvare tipa ketna, egr ipd...no pri vw pa ne poznam primera ki ni imel hudega sranja z tsi motorjem npr. Nazalost v danasnjem casu sta ZAME Vag in bmw zadnja avta na lestvici zanesljivosti, poudarjam ZAME in ZANESLJIVOSTI.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja res se vsi kvarijo ali vsaj kaka serija, enako smo imeli v družini super izkušnje z Fiatom in Renaultom, pa so vsi tolkli čez, res pa poznam 3 junake z DSG menjalniki VAG grupe pa so prav vsi trije imeli hujše okvare že v garanciji.....,    kaj pa zvezda, kako je pa tam ? 

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah tedenskih kresov ni po slovenskih cestah z mercedesi. Za nas bemwejase je to ze kr pomembna informacija
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 856
  • Avtomobil: skunk :)

Mercedes ima cene očitno fiksno določene - https://www.mercedes...age.module.html

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 176
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Jah tedenskih kresov ni po slovenskih cestah z mercedesi. Za nas bemwejase je to ze kr pomembna informacija

Jim pa bati pokajo pa turbine odletavajo
Prikaži več možnosti

Medek1223
Medek1223
  • Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: BMW F31 318d 2013

Jaz sem naredil servis (olje, vsi filtri, vpis v idrive) pri Avtoservis Peer iz okolice Rogaske slatine. 182€ vse skupaj. Uporabil je castrol longlife 5w30 olje.

Človek je res strokovnjak za bmwje.

Pred nekaj 10k km sem pri njemu naredil tudi preventivno menjavo verige.

Res strokovno opravljeno delo, vsec mi je tudi zelo lep odnos do strank.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem servisiral ta mesec dva avta, en 2.0d en 1.6d, obema zamenjan olje in vsi filtri, strosek 130 in 100€, material nabavil sam.
Delal je Pocesnk, super odnos, lahko si zraven, ugodna cena, ko se zmens za uro to tud drzi.
Dvomm da je blo kaj slabse kot pri pooblascencu
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.