Skoči na vsebino

BMW 525i E60

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
42 odgovorov v temi
Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Bmw

https://www.avto.net...asp?id=14158150

Lep pozdrav vsem!

Prvič kupujem BMW-ja in potrebujem pomoč. Zanima me ali kdo pozna zgoraj omenjeno vozilo? Ali bo vozilo "lenuh"?

Motor je popolnoma obnovljen in ima 1 leto garancije.

Urejal Dejan_R, 12.08.2019, 07:53.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 970
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

https://www.avto.net...asp?id=14158150

Lep pozdrav vsem!

Prvič kupujem BMW-ja in potrebujem pomoč. Zanima me ali kdo pozna zgoraj omenjeno vozilo? Ali bo vozilo "lenuh"?

Motor je popolnoma obnovljen in ima 1 leto garancije.

Saj ti motorji res niso nek pojem zanesljivosti, sam 250k km in popolna obnova... Kaj pa vem, malo več vseeno zdržijo brez generalke ob normalni uporabi in rednem servisiranju...  Na mobile.de sem zadnjič čekiral koliko se prodaja neizpravnih (okvara motorja) 3er in 5er z n52b25, začuda mogoče 2-3 komadi... Medtem ko jih je N53B30 z oznako 25i kar nekaj, 3-4 komade sem celo zasledil z okvaro tesnila na glavi! Čeprav naj bi bil pri N53 problem samo v vbrizgu???

Prikaži več možnosti

Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik

Rekli so mi, da lastniku ni javilo, da manjka olja in je nato motor zaribal. Generalno je obnovljen nekje v Krškem, račun naj bi nekdo ob ogledu vozila vzel iz vozila, vendar bi ga priskrbeli, v moji prisotnosti je klical na servis, kjer je bil motor obnovljen in so pritrdili, da bodo račun poslali. Notranjost in zunanjost sta vrhunsko ohranjena, samo volan je malo zbledel.

Urejal Dejan_R, 12.08.2019, 08:43.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 029
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Generalno je obnovljen nekje v Krškem, račun naj bi nekdo ob ogledu vozila vzel iz vozila, vendar bi ga priskrbeli, v moji prisotnosti je klical na servis, kjer je bil motor obnovljen in so pritrdili, da bodo račun poslali.

To so pravlice za majhne otroke, pozabi ta avto. Za ta denar moraš dobit 530i z N52B30, 2.5 litra je za E60 prešvoh, to samo pije, se dere in nikamor ne gre. Išči dalje. Aja btw forumaš Lugs bo prodajal svojo E60 530i ko pride z morja, njega počakaj. Njegova 530i in tale 525i sta kot noč in dan.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • sash in Dejan_R uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, še primerjava z vsemogočno e39.

https://www.ultimate...9-5-Series.html

Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 355
  • Avtomobil: kombi

sem vozil e60 530i in avto ne gre nikamor, vzami raje 535d

Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč

strast
strast

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 903

Res je. Kolega ima e61 525i in sem ga malo vozil sam in avto resnično ne gre nikamor. Je avto bolj za avtoceste 130 pa tempomat. Sam imam e61 535d in je razlika ogromna.
040 241 211 miha
Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč

Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik

Govoril sem s predhodnim lastnikom, ki ga je imel 9let. Kilometri držijo, pravi, da je bila napaka na motorju, da je javljal avto napako,da ga je zato tudi prodal in da ve da so ga nato obnovili generalno, ko dvigneš pokrov je motor kot nov. Klical sem podjetje kjer so obnovili motor in so rekli, da bodo račun poslali prodajalcu. Sedaj javlja napako za zavorno olje in neko napako ki je zapisana z nekimi karticami in je nisem razumel, narisan pa zadnji del vozila in kot nek dim na ispuhu, če kaj pomaga moja razlaga. Danes sem ga tud vozil in se vozi odlično ni pa zverina to se strinjam. Vendar ta avto bo moj drugi avto v uporabi za otroke vozit do vrtca, domov 5km ve eno smer in 5km nazaj in na kakšen izlet po avtocestah s tempomatom. Menim, da bi moje potrebe zadovoljil.
Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 206
  • Avtomobil: E60 535dA ///M & E90 320d

Nekateri spet primerjate atmosferce in turbo dizle. Za 530i nikakor ne drži, da ne gre nikamor, samo pač ni sunka turbine. Kar glejte števec med pospeševanjem pa boste videli kako "nikamor negre".

Probaj vozit dizla in bencinarja, pa se potem odloči kaj ti odgovarja.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti
    • blackberet, LEO37, Colt in 4 ostalim je všeč

Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik

Sej to kako boš primerju 525i s 535d normalno da ni primerjave..To je isto kokr, da bi šou primerjat 540i z 525d ni smisla.Js dans nism čutil nekega sunka ob vožnji 525i ampk kazalec se kar lepo pomikal spet ni tak lenuh kot sem pričakoval ni pa niti zverina poraba pa me ne moti, če hočeš da gre ga bom moru gont večinoma pa bom vrjetno samo užival v normalni vožnji. Veliko bolj bi me motile težave s turbino, šobami, DPFjem itd..
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 691
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Veliko bolj bi me motile težave s turbino, šobami, DPFjem itd..

To pa tudi drži...
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in Dejan_R uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to kako boš primerju 525i s 535d normalno da ni primerjave..To je isto kokr, da bi šou primerjat 540i z 525d ni smisla.Js dans nism čutil nekega sunka ob vožnji 525i ampk kazalec se kar lepo pomikal spet ni tak lenuh kot sem pričakoval ni pa niti zverina poraba pa me ne moti, če hočeš da gre ga bom moru gont večinoma pa bom vrjetno samo užival v normalni vožnji. Veliko bolj bi me motile težave s turbino, šobami, DPFjem itd..

No to je to, jaz imam pa 7 km v službo v eno smer. Zdaj na gorivu se pri takih km itak ne spufaš, registracija in zavarovanje je na letni ravni nižje za minimalno 250€ napram 3.0i, pa še bencinskega šestvaljnika voziš kot daily wagen, kar je spet nekaj vredno v današnji poplavi, tsi, tce, tdi, hdi, cdti...

Prikaži več možnosti

Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik

No to je to, jaz imam pa 7 km v službo v eno smer. Zdaj na gorivu se pri takih km itak ne spufaš, registracija in zavarovanje je na letni ravni nižje za minimalno 250€ napram 3.0i, pa še bencinskega šestvaljnika voziš kot daily wagen, kar je spet nekaj vredno v današnji poplavi, tsi, tce, tdi, hdi, cdti...

Se strinjam popolnoma. Dans sm dobu še info od dveh lastnikov z istim motorjem in so zeloooo zadovoljni ni nobenih težav. Pa nism zdej js nek "sovražnik" dieslov ampk zame je 525i edina pravilna odločitev ok lahko bi biu tud 530i nebi se ga branu . Js bom itk meu fuuul kasko pričakujem d nau več kot 800e ker mam še osebnega bonusa 50%.
Prikaži več možnosti

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 245

Morda pa ne bi bilo slabo odvit kakšno svečko ali kakšen drugi del in z usb kamero malo "presvetit"  motor, da se dejansko vidi kakšno je stanje od znotraj. .... če je res tako, ker tudi meni malo liči na pravljice to vse skupaj . In kaj je na tistem računu, kaj je to generalna obnova? Računi pa se izdajajo in stornirajo a ne?

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 353
  • Avtomobil: E39 525i

In skozi lukno od svečke boš videl ojnične ležaje?

Sicer pa meni tudi vse skupaj malo smrdi...
Prikaži več možnosti

Dejan_R
Dejan_R
  • Uporabnik

Morda pa ne bi bilo slabo odvit kakšno svečko ali kakšen drugi del in z usb kamero malo "presvetit"  motor, da se dejansko vidi kakšno je stanje od znotraj. .... če je res tako, ker tudi meni malo liči na pravljice to vse skupaj . In kaj je na tistem računu, kaj je to generalna obnova? Računi pa se izdajajo in stornirajo a ne?

Bom objavil račun takoj, ko bom v priliki, da ga slikam sedaj ga še nimam v svojih rokah. Videl pa sem na lastne oči kako zgleda motor kot da bi dali popolnoma novega v vozilo. Bom objavil tudi sliko motorja.Vozi se odlično, menjalnik dela vrhunsko.
Prikaži več možnosti

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 206
  • Avtomobil: E60 535dA ///M & E90 320d

Kaj pa tale, a ni bivši s foruma?
https://www.avto.net...asp?id=14379314

Ali pa ta?
https://www.avto.net...asp?ID=13981670

Oba sta lepo opremljena in 3.0 motor, ampak nimata obkljukano za nekaramboliranost. Lahko imaš pa srečo in sta v resnici čisto lepo popravljena in servisirana.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 559
  • Avtomobil: Bicikel

Kaj pa tale, a ni bivši s foruma?
https://www.avto.net...asp?id=14379314
Ali pa ta?
https://www.avto.net...asp?ID=13981670
Oba sta lepo opremljena in 3.0 motor, ampak nimata obkljukano za nekaramboliranost. Lahko imaš pa srečo in sta v resnici čisto lepo popravljena in servisirana.

Ta drugi je moj, Avto je dober
Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 503
  • Avtomobil: --------:)

Ta drugi je moj, Avto je dober

jaz ne bi kj dosti razmisljal..pojdi tega probat @dejan
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 029
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Evo, še primerjava z vsemogočno e39.

https://www.ultimate...9-5-Series.html

Teh avtomobilov po podatkih na papirju ne moreš nikakor primerjat. Že E39 528i in 530i sta popolnoma različna avtomobila, kot dan in noč. V praksi je razlika v tem da imajo vsi motorji razen 3.0 v spodnjem območju vrtljajev dokaj malo navora in jih moraš konkretno zavrtet da se začne kaj dogajat, prvi agregat ki je temu naredil konec je bil M54B30, torej 3.0 v E39. Zanimivo je to da tudi novejši 2.5 iz E60 (N52B25) ne vleče dobro v nizkih vrtljajih, ima torej enak karakter kot stari motorji. Saj ne da bi bilo s tem kaj konketno narobe, moči je povsem dovolj, ampak problema sta dva, oziroma so trije. Prvi problem je v tem, da v prometu danes večinoma vozimo umirjeno, torej rabiš navor že v nizkih vrtljajih, ne šele pri visokih. Drug problem je teža karoserije in vozna dinamika. Tu se še kako pozna razlika med E39 in E60, čeprav na papirju spet ni neke bistvene razlike, ampak E39 gre z enakim motorjem občutno boljše kot E60. Da o karavanski izvedbi, ki je ponavadi cca 100 kg težja, sploh ne govorim. In tretji problem, oziroma recimo raje "problem", je avtomatski menjalnik. Ta motorju spet pobere nekaj moči in navora, tako da če tak avto dodatno obremenimo še z avtomatom, dobimo požeruha ki se samo dere in nikamor ne gre. Zakaj? Zato ker avtomat za optimalno delovanje rabi veliko navora že v nizkih vrtljajih, to sta mu pa sposobna zagotovit samo in izključno oba 3 litrska motorja, M54 in N52! Pa seveda še N53 zraven, če govorimo že o bencinarjih, ta je tudi zadosti prožen, da zadovolji avtomaski menjalnik. Nakup avtomatika z manj kot 3 litri gibne prostornine torej absolutno odsvetujem! Če že kupiš 520i ali 525i kupi takega z ročnim menjalnikom, tudi 2.2 in 2.5 litrski motor sta čisto OK za te težke zverine in znata bit zabavna motorja, ju je pa treba za to pognat vse do rdečega polja. Če je motor z manjšo prostornino v dobrem stanju ga je prav tako užitek vozit, konec koncev gre prav tako za šestaka stare šole, ampak tak motor zahteva povsem drugo tehniko vožnje kot 3 litraš, predvsem pa sodelovanje z ročnim menjalnikom, ne z avtomatom.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Dejan_R je všeč