Skoči na vsebino

Mazda 6 ali Passat

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 022
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ker sem pred nakupom družinskega karavana odpiram tole temo. Med ustrezno velikimi karavani sem izbor zožil na dva. Passat je v aktualni različici poznan in že prežvečena izdelek. Comfortline z dodatkom Led luči nudi vse kar se išče. Na drugi strani je dokaj neznana Mazda 6 fl z 2.2 dizlom v nosu nudi vsaj na papirju precej več (led, navi, bose ozvočenje, gretje sedežev...) . Ocene na netu zelo dobre, razen par kritik pa o rabljenih ni informacij. Mazda forum je bolj ali manj mrtev... Zato je vsaka info dobrodošla. Predvsem o vzdrževanju in težavah.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 197
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

O tezavah ti ne morem pisat, ker is ne lastim nobenega. Jaz bi sel probat in izbral tistega ki bi mi bolj pasal.

O E39 si razmisljal? :ok2 :peace
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Jaz sem Mazdo 6 testiral srednji facelift (trenutno je zunaj tretji že). Avto je v kabini zelo glasen, na žalost. Passat sicer tudi ne blesti v tem a je nekoliko boljši. Kakovost ni problemm pri nobenem.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Pred 1 letom sem imel kot nadomestni avto passata karavana, dsg in oprema kot si jo nastel plus radar tempomat (verjetno je to sedaj ze vkljuceno). Glede na sosedovo 1leto staro mazdo je bil avto na 17" bolj kompakten kot sosedova na 19".
Ce je peugot sel v tem segmentu k bolj trsem podvozju z vec vozne dinamike, mazda te poti dedinitivno ni ubrala. Pa ne sedaj to narobe razumeti, samo iz prakse sem zelel ponazoriti. Sicer avto spodobno sestavljen.
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

S tem passatom ne boš zgrešil.
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 609
  • Avtomobil: službeni Passat

Ker sem pred nakupom družinskega karavana odpiram tole temo. Med ustrezno velikimi karavani sem izbor zožil na dva. Passat je v aktualni različici poznan in že prežvečena izdelek. Comfortline z dodatkom Led luči nudi vse kar se išče. Na drugi strani je dokaj neznana Mazda 6 fl z 2.2 dizlom v nosu nudi vsaj na papirju precej več (led, navi, bose ozvočenje, gretje sedežev...) . Ocene na netu zelo dobre, razen par kritik pa o rabljenih ni informacij. Mazda forum je bolj ali manj mrtev... Zato je vsaka info dobrodošla. Predvsem o vzdrževanju in težavah.
Lp Tristan01

Ravnokar zaaral passat karavana s 102.000 km. Rabim delovni stroj ker se spravljamo delat hiso. Kljuka obvezna.

Sem gledal tudi mazdo, ni spodobne za tako ceno. Sem mislil se f11 pa se mi je zdi preskoda, pa se pod 25k€ je nebi dobil. Tak sem dal pa 19k€.

https://www.porschei...glas110340.html

Urejal Borut_P, 15.08.2019, 16:54.

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285

Ravnokar zaaral passat karavana s 102.000 km. Rabim delovni stroj ker se spravljamo delat hiso. Kljuka obvezna.

Sem gledal tudi mazdo, ni spodobne za tako ceno. Sem mislil se f11 pa se mi je zdi preskoda, pa se pod 25k€ je nebi dobil. Tak sem dal pa 19k€.

https://www.porschei...glas110340.html

A ni to mal drago?

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 527

Drago si placu pasata 2015letnik...
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

najbrž je šlo kakega jurja ceneje ;)

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 609
  • Avtomobil: službeni Passat

Dejansko je slo po predlagani ceni. So pa zraven prakticno nove gume (letne in zimske), servis, avto tehnicno izpraven. Ce pogledas po trgu ... dejansko ni drag.
Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285

Sem malo pregledal cene in ja, cena je kar normalna. Pri nas odlično držijo cene, narediš 100k z njim in še prodaš za 20k€, ampak glede na mobile.de je pa drag.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 806
  • Avtomobil: Mesanec

Ce hoces zaspat ko pogledas v garazo pol passata, ce ne pa mazdo. Tezav ni, samo izberi dober servis in vozi...
Prikaži več možnosti
    • Jure24 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 864
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Zaspiš pri obeh. Meni je Passat veliko boljša izbira glede vožnje in počutja. Bolj kompakten, tišji, manj plastičen...
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Zgleda sem edini ki pri teh dveh ne bi niti sekundo razmisljas preden bi sel po mazdo. Sicer pa bi najverjetneje vzel nekaj tretjega
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Zgleda sem edini ki pri teh dveh ne bi niti sekundo razmisljas preden bi sel po mazdo. Sicer pa bi najverjetneje vzel nekaj tretjega

Ja, povej zakaj? Meni osebno recimo je v plus mazdi oblika pa števci so mi tut všeč. Samo me je po vozniški izkušnji (ne dinamika ampak utesnjenost/udobje/izoliranost) spominjala na F30.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Sem imel enako mnenje, dokler nisem vozil obeh, isto starih (prakticno novih) eno leto nazaj. Potem se je stvar obrnila, ker mi voznja kot voznja nekaj pomeni. Izgled je subjektiven, se strinjam da je od mazde bistveno bolj zanimiv- da ne bom drugih izrazov uporabljal..
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

Mazda forum Slovenija je daleč od mrtvega, tako da ne vem kje si ti gledal in kaj si želel izvedeti. :)

Glede Skyactive motorjev bi bilo verjetno bolj smiselno vzeti bencinski motor, ki imajo že dobesedno "dizelsko" porabo tile bencinski, medtem ko nimajo nobenih znanih težav. Dizel zna biti z leti nekoliko bolj težaven, obenem pa niti ne bistveno varčnejši.

V prihodu naj bi bila nova generacija Mazde6, tako da bi znala cena trenutnim kar nekoliko pasti. Znotraj je 6-ka meni bistveno lepša kot aktualni Passat, ki ima vse skupaj povezano v eno linijo (celotna armaturka je ena velika črta in zračniki povezani čez in čez). :)

Urejal Zelenc, 15.08.2019, 18:56.

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Poglej kako potegne ta atmosferska bencinska žalost. G194, 2.5 litrski 194 konjev...

https://www.youtube....h?v=DuL-lP7J_x4

Ob vsakem pospeševanju poslušaš to dretje.

Urejal U2ros, 15.08.2019, 18:57.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

7.8s 0 do 100kmh je žalost?

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, povej zakaj? Meni osebno recimo je v plus mazdi oblika pa števci so mi tut všeč. Samo me je po vozniški izkušnji (ne dinamika ampak utesnjenost/udobje/izoliranost) spominjala na F30.

Eden izmed razlogov ( poleg samega videza ), je ravno večja dinamičnost, potem zanesljivost, VW pač ne zaupam ( njihovim serviserjem pa še manj), potem je kompletna VAG skupnost, ki je polna fanatikov, sektašev in podobnih kretenov, potem je stereotipni tip ljubiteljev VW ( Niti ne toliko stereotipen na žalost), skratka pravzaprav se ne spomnim enega razloga da bi vzel passata....pač moje mnenje je takšno, tvoje sigurno ni

Prikaži več možnosti
    • Jure24 in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo