Skoči na vsebino

Mazda 6 ali Passat

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 319
  • Avtomobil: E90 330i

Mazda. Razen ce hoces enega bolj dolgocasnih avtov glede voznje, izgleda in notranjosti. :)
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: UFO

Mazda absolutno
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

Mazda. Razen ce hoces enega bolj dolgocasnih avtov glede voznje, izgleda in notranjosti. :)

Enim nam je avto delovni stroj. A misliš da če bi mel mazdo v garaži bi mi srce zaigralo.
Zamisli si dolgčas v moji garaži 3x passat karavan. B6,B7,B8.
No zdej pa hitro po redbul da ne zaspiš.
Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik

Okej, potem pa kupi Passata @Tristan

Zakaj ne bi imel vsaj malo bolj zanimiv avto za delovni stroj? Ali te dve stvari nikakor ne paseta skupaj?

Imas prav, tvoja garaza je sicer nadpovprecna glede na slovenski standard, vendar ena izmed dolgocasnejsih. :)
Prikaži več možnosti

kout
kout

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 54

Očitno sem čakal nate :) da me razsvetliš. Kako je s servisi pri nas? So pooblaščenci ok? Je v Lj kak dober nepooblaščen serviser? Kje lahko preverim servisno zgodovino pred nakupom?
Lp Tristan01

Glede servisov v Lj je po mojih izkusnjah bolj tako tako. Pac obicajni uradi servisi. Za bolj zahtevne zadeve naj bi bil dober Avto Pelko - Medvode. Jaz ga se nisem potreboval, vse mi dela isti kot prej na vw, Avto Perc v Lj Koseze.

Do letnika 2014 so imeli dizli na mazdi tezave s pdf filtri in s tem povezano dvigovanje nivoja olja... kasnejsi letniki imajo ta problem rešen, tako da do 250k km ni pricakovati posebnih tezav.

Servisna zgodovina je elektronska, kamor se, kolikor vem, vpisujejo samo posegi s strani pooblascencev. Mazda ima svojo bazo, ki ti jo lahko izpiše. Ce posegi niso bili delani na pooblascencu, je treba preveriti servisno knjizico in racune.

Passata predvidevam da poznas. Meni se zdi lepo vozen, je pa mazda narejena bolj voznisko, bolj neposredno cutis odziv vozila (nekateri bi rekli, da je bolj groba, drugi da je bolj dinamicna). Preberi tudi tuje teste, ki vedno pohvalijo lego na cesti. Nasproti bmw je sicer mazda se vedno zelo podkrmarjena.

Aja, pa se tole, mogoce ni zanemarljivo. Pri meni je na mazdi (avtomatik) cca 0,5 do 0,7 litrov visja poraba kot sem imel na passatu (dsg). To me ne moti, ker ne delam veliko km. Ima pa mazda tudi manjsi tank (cisto prazen ima 55 litrov) in se ti zdi, da kar naprej tocis gorivo :)

Lp
Prikaži več možnosti
    • Engine je všeč

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 439

Vsi nabijate da je Passat dolgočasen. Kaj a f31 ter f11 če nimata M-paketa pa nista?
Poglejte si kakšnega z R-line paketom. Vizuelno prekaša marsikaterega bavarca. Pustimo zdaj vozno dinamiko. To je družinski avto, ne pa za poditi se po ovinkih. Čeprav se z adaptivnim podvozjem kar lepo pelje.
Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik

Hvala bogu imamo razlicne okuse. Seveda, izgled zunanjosti in notranjosti je subjektivna ocena, no tudi vozna (ne)dinamika. Kakor komur pase.
Smesno mi je pa to, kot sem prebral par postov nazaj in sem v istem stavku videl besedi VW in premium. To pa ne bo nikoli. Tudi BMW ni vec premium, da ne bo kdo mislil da zagovarjam znamko.

Drugace ce me spomin ne vara ima uporabnik @damci mazdo 6, mogoce vprasas se njega.

Urejal BMW-Marko, 16.08.2019, 11:31.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 750
  • Avtomobil: skunk :)

Drugace ce me spomin ne vara ima uporabnik @damci mazdo 6, mogoce vprasas se njega.

A je ni on prodal in imel veliko slabega čez njo za povedati?

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 947
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, kupil nazaj BMW. Ne vem če je imel ravno težave, mogoče mu enostavno ni sedla.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 750
  • Avtomobil: skunk :)

Je, ampak ne znam poiskati po tem trapastem iskalniku.

https://www.bmwslo.c...-2#entry2942926

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 807
  • Avtomobil: Mesanec

Dosti je odvisno tudi o kakem budgetu se pogovarjamo, pa res je, da pri passatu lahko zbiras malodane vsak kos opreme posebaj ker je ponudba ogromna, pri mazdi je izbire manj, kar je lahko ok ali pa ne.

Za servise bo Pelko kar pravi naslov ali pa Krzisnik v Zagorju, ima pa mazda ze dolgo elektronsko servisno knjigo, tako da ce najdes kako kjer zapisi stimajo si lahko precej gotov kaj si dobil, kar pri passatu ni vedno receno
Prikaži več možnosti

blaz_r
blaz_r

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 160

Z dveh letih sem imel dva passata b8, obakrat highline 2.0 tdi, rocni menjalnik. Zadnjega sem kupil z 19” verono feltnami, spuscenim podvozjem in r line paketom. Plusi: dobra lega na cesti, nizka poraba, precej prostora, dober izgled. Minusi: kakovost barve in sestave se je poslabsala, vcasih je VW delal bolj kakovostno (neobdelani panti, vozniski sedez ni bil dobro pritrjen, pis vetra...), hod sklopke mi ni ok - prime pri koncu, prekleta klavirska plastika ni vredna 1 centa...

Moj nasvet: pelji oba po isti cesti, bos lazje videl razlike. Ce se odlocis za passata, probaj dobit 6 let jamstva (ne vem, ce ga ima mazda toliko). Jaz osebno bi pogledal proti a6 avant, ce ti budget znese... so cene rabljenih kar nizke.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 025
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Dosti je odvisno tudi o kakem budgetu se pogovarjamo, pa res je, da pri passatu lahko zbiras malodane vsak kos opreme posebaj ker je ponudba ogromna, pri mazdi je izbire manj, kar je lahko ok ali pa ne.
Za servise bo Pelko kar pravi naslov ali pa Krzisnik v Zagorju, ima pa mazda ze dolgo elektronsko servisno knjigo, tako da ce najdes kako kjer zapisi stimajo si lahko precej gotov kaj si dobil, kar pri passatu ni vedno receno

Budget je 15.000, za res lep primerek sem pripravljen še dodati cca. tisočaka. Passati so vsi ex službeni ali pa poslovni najem. Jih je kot listja in trave, študentki in mA ekenke na pooblaščenih pa raje zabija jo čas kot pa da bi prodali avto. Mazd je pri nas nekaj manj, jih je pa v De še par kosov...

Izbira ne bo problem. Nekaj ogledov sem že opravil, nekaj jih še bom v prihodnjih dneh. Kjer ni VIN na razpolago in vse čisto naredim obvoz.

Mazdo si bom bolje ogledal pri sodelavcu prihodnji teden, potem pade odločitev. Prve informacije so spodbudne.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 609
  • Avtomobil: službeni Passat

Jaz vozim passata kot sluzbeno vozilo in sem ga navajen. Dolgocasnost - ok - jaz rvim delovni voz, velik prostora v prtljazniku za cigle in cement :):) in vlecno kljuko.
Zato se nisem dolocil za F11 - pride na vrsto ces kaksne 3-4leta.
Mercedes C mi ne ustreza spredaj, saj ima za voznika razmeroma malo prostora oz ko sem si nastinal sedez in volan, sem komaj ven prisel - skos se mi je desna noga zatikala ob volan.
Mazdo sem gledal, pa nisem nasel nekaj ustreznega. Vozi pa kolega ze od prejsnje generacije in je zadovoljen.
Prikaži več možnosti

drdamian
drdamian

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 199
  • Avtomobil: Vw B8 BiTDI 4motion 240

Trije sodelavci so imeli mazde 6, vsi dizli, okol 2015. Prvemu je mašina zaribala pri 30.000km (jasno, na dopustu v Dalmaciji), drugemu je začel zajebavat motor po 150.000 (povprečna poraba se mu je dvignila na 15l/100km...), tretja - sodelavka, pa mi je rekla da na servisu že na pamet vedo njeno številko saj stalno klicari.... kakorkoli, mazd so se vsi znebili, skupni imenovalc pa je bil "lep in super avto, sam kaj ko ne znajo dizla narest...". Morda je bencinc boljsa izbira....
Prikaži več možnosti

Di4b1o^
Di4b1o^

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369
  • Avtomobil: ni vec BMW

Tudi sam sem gledal Mazde 6, Talisman itd..

Na koncu sva s punco kupila od kolega 2017 Passat B8 R line + R line plus notranjost, 6 let jamstva, letne in zimske gume z 31kkm..

Pred tem sva 2 leti vozila 2007 B6 sportline še s starim PD motorjem, v 1. letu 42kkm ( izredna popravila, zadnja leva zavorna čeljust ) v 2. letu 35kkm in ga še imava zdaj. Ker sva bila zadovoljna sva kupila še enega Passata, bomo videli če bo delal tako dobro kot B6.

Pelji oba, pa boš videl kaj ti bo bolj všeč.

Imam pa znanca v ulici ki mu je vtrgalo ketno na mazdi 6 dizel? Če me spomin ne vara, je rekel ketno.

Urejal Di4b1o^, 16.08.2019, 15:38.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tom-bmw
tom-bmw

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: Patrol GR ,Passat DSG

Obvezno kupi passata s športnim podvozjem! Preverjeno!!

Sedaj imamo tretjega službenega Passat-a 2.0 dsg . Delamo redne servise na 30.000km in furamo do cca.300.000km. Podvozje do teh km nedotaknjeno-doplačilo za športno podvozje po smešni ceni cca.300eur
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 586
  • Avtomobil: kombi

Mazda je skret torej :ok2

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 998
  • Avtomobil: 330d F31

...

Imam pa znanca v ulici ki mu je vtrgalo ketno na mazdi 6 dizel? Če me spomin ne vara, je rekel ketno.

Tudi moj sodelavec je na mazdi CX-7 menjal verigo, avto ima cca. 160k km ...

Prikaži več možnosti

Engine
Engine

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 304
  • Avtomobil: En star, en nov.

Je že bilo omenjeno v enem komentarju, samo pojasnim, kaj se je dogajalo z dizelskimi motorji prve generacije - Skyactive 2.2 D motor letnik 2013 in zgodnji 2014 je imel težave z povečevanjem količine goriva v karterju, kadar je avto delal kratke relacije in ni bilo možno do konca naredit DPF regeneracije.

Ko DPF regeneracija ne uspe, nekaj goriva ostane v karterju. Več neuspelih regeneracij, več goriva v katerju, bolj redko olje, manj mazanja. Zaradi redkega olja je potem prihajalo do ribanja gredi, tudi turbine.

Te težave so rešili s prilagoditvijo programa motornega računalnika in je zadeva ok. Vsi novejši letniki so imuni. Zgoraj opisani težavi z motorjema, bi jaz oba povezal s tem primerom, saj je sicer Skyactive 2.2D motor (129kw) res biser tega avta. Velja pa, kot za čisto vsak drug dizel - avto je tiščat in delat relacije.

Je pa IMHO Passata in Mazdo težko neposredno primerjati, se preveč različno peljeta. S kratko testno vožnjo definitivno ne.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč