Skoči na vsebino

Mazda 6 ali Passat

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 025
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Oživljam debato. Mazda je izpadla iz igre na račun nekaj manj prostora na zadnji klopi in slabe ponudbe rabljenih vozil.

Trg Passatov je precej zanimiv - ponudbe je ogromno, pametnih vozil malo. Po nekaj ogledih sem opazil, da so vsi 190km dizli z AdBlue sistemom, medtem ko je 150km različica brez, razen par izjem (letnik 2016). Je pri 150km različici AdBlue stvar fl motorja? Morda odvisen od regije ali kot dodatna opcija?

Vsaka info bo v pomoč.

Kako je s panoramo? Je tudi tako delikatna kot pri BMW?

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 594
  • Avtomobil: Passat CC

AD BLUE, ali je problematičen ali kaj, ali ne gre samo za dolivanje dodatka v poseben rezervoarček?

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

AD BLUE, ali je problematičen ali kaj, ali ne gre samo za dolivanje dodatka v poseben rezervoarček?

Načeloma ni problematičen. Lahko pa crkne grelec. Bolj je tu vprašanje zakaj eni motorji da drugi ne...

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 070

Panorama ni problematicna, ce avto kdaj vidi mehanika, ki menja samo olja in filtra in misli da je naredil komplet servis :-)

Treba jo je vsako leto ocistit in namazat pa bo vse delalo.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Panorama ni problematicna, ce avto kdaj vidi mehanika, ki menja samo olja in filtra in misli da je naredil komplet servis :-)
Treba jo je vsako leto ocistit in namazat pa bo vse delalo.

Tole je ekako logično. Vem da se znajo zamašiti odtočni kanali in tu je kritična preventiva. Bolj me zanima kak skrit bug... Ali obraba zaradi katere bi moral menjati pol strehe.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 318
  • Avtomobil: Citroen AX

Mi imamo ze drugega Passata B8 doma. Oba 150km razlicica. Oba brez adblue. Prvi letnik 2015, drugi 2017. Drugi ima panoramo, ki pa se je skoraj ne uporablja. Za zdaj je avto se prakticno nov in nekih tezav ni pricakovati. So mi pa na servisu, mislim da na 60kkm v eni izmed postavk omenjali panoramo. Je mozno, da ciscenje odtocnih kanalov? Nimam racuna pri sebi, da bi pogledal. 

Ja, passatov je miljon na netu. Velika vecina uvozenih. Preveri, kako je z garancijo v tem primeru - velja le osnovna WV garancija, ki je 2 leti, ali tudi podaljsana do 6 let?  Mi smo oba vzeli slovenska, stara leto dni in razen nekaj sitnosti, ki so jih v okviru garancije brezplacno odpravili, nobenih tezav. 

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

S Passati ni težav, CR motor 140 KM in novejši s 150 KM nimaš kaj zgrešit,...močnejših pa ne poznam,.. gre pa isti motor z dvema turbinama do  220 KM-Passat alltrack

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Še kratek update. Danes je prišla admiralska ladja domov. Je bilo treba narediti nekaj manjših kompromisov, generalno gledano pa smo dobili kar potrebujemo malce pod zastavljenim proračunom.

Hvala vsem za mnenja in pomoč.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 609
  • Avtomobil: službeni Passat

Še kratek update. Danes je prišla admiralska ladja domov. Je bilo treba narediti nekaj manjših kompromisov, generalno gledano pa smo dobili kar potrebujemo malce pod zastavljenim proračunom.

Hvala vsem za mnenja in pomoč.

Lp Tristan01

torej je doknu Passat? kaj si vzel

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 913
  • Avtomobil: new age e39

no dej mal napisi no. Ves da Smo radovedni forumasi :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 716
  • Avtomobil: roadsTTer

torej je doknu Passat? kaj si vzel

Pomoje Phaeton, če je napisal admiralska ladja :) ker passat to pač ni ;)

Urejal Jure24, 24.10.2019, 08:42.

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 464
  • Avtomobil: Bmw e61

...tudi jaz sem takoj pomislil na Phaetona...
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: UFO

Phaeton je samo par cm daljši passat, admiralska ladja bi bil kak RR Ghost in podobno.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 504
  • Avtomobil: /

Audi a8 je torej podaljšan passat. Svašta človk prebere, grem rajš mal na teren.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: UFO

Audi A8 je povsem druga firma kot VW in je poslovna limuzina.
Phaeton je bil spodletel poizkus VW da izdela nekaj podobnega ampak zaradi prevelike podobnosti Passatu, predrage izdelave, kompliciranja po nepotrebnem ni bil uspešen. Če bi hoteli izdelati "admiralsko ladjo" bi moral biti povsem drugačen od vseh vozil katere je imel VW takrat v ponudbi ne pa da ga na 20m ne ločiš od Passata. In pol se čudijo zakaj nekatere stvari ne uspejo.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 857
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Phaeton zdaleč ni par cm podaljšan Passat.

Tudi ni A8.

Phaeton je narejen na platformi Bentleya Continental.

In je tako tudi več kot A8. Z njim si deli le pogonski sklop.

Oblokovno je res podoben Passatu, XL verzija tega, pač VW styling tistega časa..

Projekt je bil propalica, ker pač noben ni hotel dati za folkcvagna več kot 100k eur. Predvsem ker VW ni statusni simbol.

Tistih, ki se v avtomobilizmu nočejo pretirano izpostavljati, pa vemo da ni veliko.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • dd1307 je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje, ste me pošteno nasmejali z zadnjimi posti. Najprej radovednost in čenče, potem pa še ugibanja ali je Phaeton ali A8 - mimogrede karavan je bil pri nakupu obvezen. Ker je pri VW to največji karavan sem ga poimenoval admiralska ladja. Saj ste hujši kot ženske pri frizerju  :ok2 .

Pa da vseeno potešim radovednost, se moram vrniti par tednov v preteklost. Nad Mazdo sem obupal zaradi slabe ponudbe in malo manj prostora na zadnji klopi. Tudi sedalni del prednjih sedežev je za mojih 190 cm malce kratek. Potem sem pri enem od prodajalcev vozil zvedel da prihaja v SLO avto kot ga iščem. Tudi Dekra poročilo je bilo obetavno, le avto je zamujal v SLO. Zato sem se odpravil na domačo stran Trojan na ogled še par Passatov. Žal sami prežvečeni primerki.

Takrat je skoraj prišlo do velikega preobrata, saj sem se usedel v F31. Avto kot iz sanj. Letnik 2016, cca 90.000 km, avtomat, sport line, čista zgodovina, LED žarometi za 16.000 EUR in drobiž. Takoj sem preveril še ali je na zadnji klopi dovolj prostora za naraščaj. Začuda se je izšlo. Nastavim si sedež kot mi odgovarja in vrnejo se spomini. Avto je pravi huligan, položaj rok kot v dirkalniku, komolca skoraj pod kotom 90 stopinj, pedala kjer morajo biti, naklon sedalnega dela in sedeža kot da je narejen zame. Potem pa brca v želodec. Prtljažnik velik za dva paketa plenic (saj vem da sem pred leti že imel tak avto, samo takrat prtljažnik ni bil glavna tema), mi pa imamo dva majhna otroka in vedno potrebo po prevozu otroških rekvizitov... Z velikim cmokom v grlu in solzo v očeh sem zapustil domače loge in se vrnil čez Trojane brez avtomobila. 

Čez par dni dobim sporočilo prodajalca, da je tisti Passat s 3 tedensko zamudo končno prispel. Tekel sem si ga ogledat le par ur po tistem ko so ga raztovorili s kamiona. Čakal me je od poti umazan pujs. Na hitro sem preveril tipične težave uvoženčkov: servisna knjiga potrjena, pokrov motorja in rob strehe nista potrebna popravil zaradi kamenčkov s poti, preostanek karoserije brez sledi večjih poškodb, notranjost umazana ampak nikjer uničena, prtljažni prostor brez sledi prevoza večjih tovorov... Skratka nič kar bi nakazovalo na zlorabo vozila. Moteča je le črna barva. 

Družinski ogled očiščenega vozila je še enkrat potrdil moje domneve - avtomobil ni imel večjih poškodb, tudi poškodbe od kamenčkov so minimalne, sledilo pa je še par pozitivnih presenečenj: poleg standardne Comfortline opreme ima avtomobil še 17" alu platišč Nivelles s sezono starimi gumami, prtljažniku me je čakal komplet 16" zimskih gum Michelin, ravno tako vožene eno sezono, ogrevana prednja sedeža, vozniški z masažo, navigacija, zatemnjena stekla, vlečna kljuka in panorama in led low žarometi. 

Sicer nisem pristaš black on black kombinacije, ampak glede na ponudbo je bilo treba nekje narediti kompromis in na dolgi rok bo barva še najmanj boleč kompromis. 

Motor je 110 KW z AdBlue sistemom. V primerjavi s prejšnjim Passatom (2015) in Superbom, ki sem ga precej prevozil v službi, deluje nekoliko bolj prožno tik nad prostim tekom, to velja predvsem v 5 in 6 prestavi, panorama pa tišja kot v Audiju A4 letnik 2012/2013 ampak to so vtisi po prvih nekaj kilometrih. Čez vikend bo čas, da avto spravim v pogon (beri nabavim vinjeto in prestavim stvari vanj) potem bom lažje potrdil moje domneve. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 24.10.2019, 23:08.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 464
  • Avtomobil: Bmw e61

Srečno vožnjo :ok ... kakšne slike se nebi branili :kosilo

Urejal Silvershadow, 24.10.2019, 23:20.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Srečno vožnjo :ok ... kakšne slike se nebi branili :kosilo

Hvala. Slik nimam, sem ga šele pripeljal domov. Avto pa tako ni nič posebnega.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Čaki,  4 strani smo čakal da nam predstaviš,........Passata comfortline? Hm,...standardi padajo :blabla

Prikaži več možnosti
    • _Mihec_ je všeč