Skoči na vsebino

Mazda 6 ali Passat

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Bom skušal odgovoriti vsem v enem postu.

Passata sem že imel,letnik 2015 s podobno opremo. Po F31 je bil veliko razočaranje zaradi malenkosti, kot je zamrznjena navigacija na poti v Črno Goro, nemiren prosti tek, ki skače med 600 in 1.200 rpm, pri vsakem semaforju drugače, kup šlamparij pri sestavljanju karoserije, ... Nekaj sem o tem napisal v moji temi o F31. Na 16 col balkonih tudi dinamike v vožnji ni (večina passatov na a.net je takih). Cilj je kupiti avto za obdobje cca. 5 let. Kjer ne bom rabil prodati ledvice za vzdrževanje. Tako odpade DSG, ki rabi servis vsakih 60.000km. Letno prevoznim cca 20 - 25.000km.

Mazdo sem vozil leta 2015 testno in je v spominu ostala kot prijeten avtomobil, ki se pelje ravno prav čvrsto, tudi na volanu so bile povratne informacije boljše kot pri Passatu. Edina stvar, ki me je takrat zmotila so bili malce višji vrtljaji motorja, saj sem bil navajen 8 stopenjski avtomatike iz F31.

Ko sem gledal ponudbo pri nas in v tujini, sem opazil, da imajo Mazde v povprečju cca 20 - 30.000 km manj na števcu, od opreme skoraj ni da ni:led/xenon luči, gretje sedežev, navi, DAB radio, od stebrička B dalje temnjena stekla, radar za pešce... Pred kratkim sem bil sopotnik za kak km v primeru z Revolution opremo in usnjem. Avto ni deloval utesnjeno...

Ko sem preletel Mazda forum sem opazil, da je v glavnem govora o starejših različicah... Zato tudi vprašanje kaj gre lahko narobe pri 2.2 Skyactive motorju do 250.000 km? Kje najti dobrega serviserja? Za VW ga imam - pri hiši je še Golf.

Pod črto se zdi da dobim pri Mazdi za svoj denar več opreme, manj prevoženih kilometrov. Skyactive motor z nizko kompresijo, baje boljšim izgorevanjem pa tudi na daljši rok obeta večjo trpežnost.

Lp Tristan01

V najslabšem primeru bi moral 2x menjati olje v DSG. To je strošek v višini nakupa enega seta gum, seveda govorim za cene na pooblaščencih. Jbga, eni si tudi izračunajo koliko profitirajo če se po Ac vozijo 110 namesto 130km/h, drugi raje prodajo orig. 17 col platišča in jih zamenjajo za 16 col ker je guma 10€ cenejša po kosu. Čeprav kupijo set gum ravno 1x v samem lastništvu avtomobila, svašta vidiš in doživiš. Razumel bi če bi jamral glede servisa dsg nekdo, ki letno naredi 50-60k km. Kolega tudi dela cca. 30k+ km letno, pa je pred leti nabavil popolnoma golo f10 z ročnim menjalnikom, za enak denar ni hotel kupiti od sodelavca enak letnik, bolje opremljen(velika navi in športni sedeži z usnjem), slovenski in z manj km ravno zaradi avt. menjalnika. No zdaj po treh letih in po vožnji službenega passata dsg+radar, že nekaj jamra da je malo pihnil mimo z odločitvijo pred leti. Fora je da pri teh 2.0d je ravno avtomat tisti ki naredi zadevo *nekako prebavljivo, tu res ne vidim nobene prednosti ročnega menjalnika. 

*pač 2.0d z avtomatom je čisto ql zadeva. 

Glej kakorkoli, srečno vožnjo, pa da bi ti dobro služil. Pa ne pozabite očistiti kanale na panorami vsakih 60k km!  :ok

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 048
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

V najslabšem primeru bi moral 2x menjati olje v DSG. To je strošek v višini nakupa enega seta gum, seveda govorim za cene na pooblaščencih. Jbga, eni si tudi izračunajo koliko profitirajo če se po Ac vozijo 110 namesto 130km/h, drugi raje prodajo orig. 17 col platišča in jih zamenjajo za 16 col ker je guma 10€ cenejša po kosu. Čeprav kupijo set gum ravno 1x v samem lastništvu avtomobila, svašta vidiš in doživiš. Razumel bi če bi jamral glede servisa dsg nekdo, ki letno naredi 50-60k km. Kolega tudi dela cca. 30k+ km letno, pa je pred leti nabavil popolnoma golo f10 z ročnim menjalnikom, za enak denar ni hotel kupiti od sodelavca enak letnik, bolje opremljen(velika navi in športni sedeži z usnjem), slovenski in z manj km ravno zaradi avt. menjalnika. No zdaj po treh letih in po vožnji službenega passata dsg+radar, že nekaj jamra da je malo pihnil mimo z odločitvijo pred leti. Fora je da pri teh 2.0d je ravno avtomat tisti ki naredi zadevo *nekako prebavljivo, tu res ne vidim nobene prednosti ročnega menjalnika. 
*pač 2.0d z avtomatom je čisto ql zadeva. 

Glej kakorkoli, srečno vožnjo, pa da bi ti dobro služil. Pa ne pozabite očistiti kanale na panorami vsakih 60k km!  :ok

Žal zgodba ni tako preprosta kot jo skušaš pokazati. Avto ima trenutno 138k km. Ob prodaji jih bo imel 300k km. To je ravno dovolj da se poslovi sklopka. Pri ročnem bo še delala. Poleg tega se boljša polovica boji avtomata. Bivšo F31 je v dveh letih peljala točno 10km ravno zaradi avtomata.

Tale Passat je na koncu koncev razumen nakup, kjer se je iskalo za dan proračun največ avtomobila z malo napakami in potencialnimi stroški. V takšnem duhu se je predvidelo tudi stroške v bodočnosti. Ne bom škrtaril na vzdrževanju, vseeno pa ne mislim biti suženj avtomobilu - ne v časovnem ne v finančnem smislu. Namesto servisa DSG raje peljem družino za par dni na morje ali kaj podobnega. V življenju so pred avtom pomembnejše stvari in za to izjavo stojim, čeprav sem velik ljubitelj avtomobilov.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Čaki,  4 strani smo čakal da nam predstaviš,........Passata comfortline? Hm,...standardi padajo :blabla

Od kod ideja da standardi padajo? Že v prvem postu sem napisal da se išče tak avto. Poleg zastavljene opreme, sem dobil še panoramo, vlečno kljuko in komplet sezono voženih zimskih gum, nove zavore, masažo sedeža. Meni se to ne zdi spuščanje standardov. Spustil bi standard če bi namesto Passata kupil Golfa ali Octavijo.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • urbanbevk1 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 288

Sklopko ki zdrzi 300kkm bi pa jest rad videl. Raje racunaj da bos pri 150kkm menjal vse skupaj.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 023
  • Avtomobil: new age e39

Jst se nobene nisem.menjal. Pa srm bil blizu 300k s kaksnim avtom. Sploh ne poznam nikogar, ki jo je. Sm.pa menjal verigo. In iz novic poznam par tisoc takih ki se jim je avto vzgal. :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • urbanbevk1 je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Sklopko ki zdrzi 300kkm bi pa jest rad videl. Raje racunaj da bos pri 150kkm menjal vse skupaj.

Vidim da si že pozabil, kako je voziti avtomobile z normalno konjenice. Pri 500 ko jih je vse kar zdrži več kot 100k km dosežek. Normalno motorizirani avtomobili zdržijo precej več.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam na bavarcu 158k km, pa gre počasi sklopka k koncu. Do 200k km, jo bo 100% potrebno zamenjat. Za moje pojme je življenjska doba sklopke nekje 250-300k km, sicer pa je vse skupaj odvisno, od relacij, mestne vožnje in seveda od uporabnika. Glej če je ženi bolj všeč za vozit kvačkalica si itak zmagal, nimamo vsi te sreče.  :-D  Glede tistega o dopustu financiranem iz strani cenejšega vzdrževanja, če bi vzel golfa varianta ali pa octavio bi ostalo za konkreten družinski dopust. Tako da tale zadeva je malo mimo, lahko bi tudi kupil novega-leto dni starega Renaulta z 5 letnimi brezplačnimi servisi in garancijo, tam bi še več ostalo.  :ok

Če vam je ročni menjalnik ql, why not. Samo spomnim se tvojega pisanja o bivši f31, pa sem mislil da si bolj tak, bolj odprt za "novitete" in perfekcije v vožnji. Ker tam te je motila vsaka malenkost, ne vem kako bo zadeva laufala s passatom ki gre proti 150k km?

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 511
  • Avtomobil: /

Passat, slovenski ford crown victoria. Znanec ima sklopko na 320k km še prvo na škodilaku, ampak to je brezveze, prime na koncu, zdrsava mu že zadnjih skoraj 100k km...brezveze s tem živet. Do končno še ni odletela, ampak za peljat tak avto ni fino.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam na bavarcu 158k km, pa gre počasi sklopka k koncu. Do 200k km, jo bo 100% potrebno zamenjat. Za moje pojme je življenjska doba sklopke nekje 250-300k km, sicer pa je vse skupaj odvisno, od relacij, mestne vožnje in seveda od uporabnika. Glej če je ženi bolj všeč za vozit kvačkalica si itak zmagal, nimamo vsi te sreče.  :-D  Glede tistega o dopustu financiranem iz strani cenejšega vzdrževanja, če bi vzel golfa varianta ali pa octavio bi ostalo za konkreten družinski dopust. Tako da tale zadeva je malo mimo, lahko bi tudi kupil novega-leto dni starega Renaulta z 5 letnimi brezplačnimi servisi in garancijo, tam bi še več ostalo.  :ok
Če vam je ročni menjalnik ql, why not. Samo spomnim se tvojega pisanja o bivši f31, pa sem mislil da si bolj tak, bolj odprt za "novitete" in perfekcije v vožnji. Ker tam te je motila vsaka malenkost, ne vem kako bo zadeva laufala s passatom ki gre proti 150k km?

BMW je še vedno v planu in ostaja prva ljubezen. Je pa realnost taka, da za zastavljen proračun BMW ni bil dosegljiv. Morda pri naslednjem nakupu G serija. Trojka, ki bi pogojno še šla skozi ni dovolj velika, petice pa za tak denar ni. Merila in pričakovanja sem prilagodil starosti in kilometrina. Nov ali 3-4 leta star avto sta svetove narazen. Tudi potrebe so drugačne. Od BMW se je pričakovalo da se lahko kadarkoli odpeljem 500 ali 1.000km na sestanek in naslednji dan vrnem brez da me avto prežveči. To sem 2 leti počel in F31 mi je zvesto služila slabih 120.000km. Danes imam v službo 30 km in rabim zanesljiv in soliden voz, ki me dnevno prepelje 70 - 100km in 3x letno na dopust. Še vedno pričakujem zanesljivost in določeno mero udobja. So pa pričakovanja v vozni dinamiki drugačna ali hitiš čez pol Evrope na sestanek ali pa z družino ležerno križariš na dopust.

Glede financiranja dopustov in drugega, hotel sem samo pojasniti moj pogled na prioritete. DSG mi pomeni manj kot dodaten dopust z družino npr. Seveda bi se lahko že danes stegnil še za 5 do 10 jurjev dlje, in vzel založeno f11, ampak to je zopet stvar prioritet in ciljev v življenju. Namesto tega bom raje predčasno poplačal stanovanjski kredit ali pa za otroke naredil rezervni sklad ali kaj podobnega.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

A nimaš več tistih norih kilometrin, no vidiš tega pa nisem vedel? Glej da bi ti služil, za vse ostalo je še pa cajt. :ok

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: B8

No, pa smo dobili odgovor na vprasanje kdo v letu 2020 se vzame rocni menjalnik. @tristan01. Jaz druzinskega vozila brez avtomata ne povoham vec. Clovek v isti sapi razlaga kako se lahko "stegne" se za 10k EUR, a raje se odrece udobnosti avtomata in prispara koliko, 300 EUR? Bravo.

Urejal Boris-84, 26.10.2019, 12:54.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 282
  • Avtomobil: 523i

Jaz ga popolnona razumem in sem podobbega razmisljanja.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Sam bi doplačal za ročnega če bi bilo treba, eni pač ne maramo avtomatikov, pa se nisem tok star da bi mi saltanje predstavljalo napor
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 899
  • Avtomobil: vse po malem

Sam bi doplačal za ročnega če bi bilo treba, eni pač ne maramo avtomatikov, pa se nisem tok star da bi mi saltanje predstavljalo napor

Ma sej ni problem star ali mlad.Ročni v današnjem času je totalni pogreb ker so novi avtomati hitri,udobni,enostavni....

Avtu popolnoma spremeni kakrkter.Npr f10/11 ročni vs zf je razlika kot da ne voziš isti avto.

Da o ac hitrostih in tišini v kabini ne govorimo.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj zadeva je podobna kot pri nas na kmetih...

vrtna_kosa.jpg

Ročno..

Manj stroškov, itak še nismo tak stari da se ne bi mogli razgibat, pa malo tudi za tisti taprav filing ki ga potrebuje moški (100% nadzor nad zadevo, nostalgija)..

Slika 5.jpg

"Avtomatizirano"...

Dražja zadeva, potrebno je zadevo servisirati, možnost okvare, pa ni več tisti taprav filing za alfa samca ... 

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Živi in pusti živeti. Kot da boste vi saltali ne on :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

No, pa smo dobili odgovor na vprasanje kdo v letu 2020 se vzame rocni menjalnik. @tristan01. Jaz druzinskega vozila brez avtomata ne povoham vec. Clovek v isti sapi razlaga kako se lahko "stegne" se za 10k EUR, a raje se odrece udobnosti avtomata in prispara koliko, 300 EUR? Bravo.

Točno tako. Eni raje optimiziramo stroške in se odrečemo stvarem ki nam ne pomenijo dosti in živimo življenje. Potem pa so tu še drugi, ki vse do zadnjega centa vložijo v avto, vozijo na ling long gumah in se pred kafano hvalijo kako dober avtomat imajo medtem ko gori lučka za gorivo. Vsak se najde v svoji zgodbi.

Če bi pozorno prebral moj prejšnji post, bi tudi razumel kaj sem skušal povedati. Tako pa žal beremo razne ekspertize tvojega kova.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot receno. V letu 2020 je rocni menjalnik pac passe, vsaj kar se tice nakupa novega/malo rabljenega avtomobila. Avtomatika opravi nalogo hitreje, efektivneje ter udobneje. Tu se pa pise o okvarah ter dragem servisiranju, kot da se zadevo mora servisirati najmanj 1x letno. Ce si v avtu dosti, kar ti vseeno si, ti avtomatika dvigne kakovost prevoza za vsaj eno stopnicko. 

Pejte se solit s to optimizacijo stroskov, a si vi sploh kaj v lajfu privoscite za gust? Nevem, reces fuck it pa se dobis s staro bando zunaj, zaruzite konkretno in naslednji dan opazis 500 EUR manj na racunu, pa ne ves kje tocno si jih zapravil, ampak se nasmehnes, ker imas nepozabno noc za sabo? Ali pac karkoli drugega, primerljivo impulzivnega vzgiba.

Ne zivi se lajf skozi excel tabelo...

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Glupost. 500 eur ne mors zapravt razen ce gres na kurbe al te pa kje okol prnesejo. Se na ibizi ne zapravis tolk. Tecni ste s tem vsiljevanjem samo enkrat se zivi...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

Rece clovek, ki jadra pa se gotivi po nekih fancy restavracijah. 500 EUR so verjetno kake 3 steklenice zganja v klubu. Ampak ni v tem point. Saj je lahko zaradi mene tudi nakup kake ure, nakita, nevem, whatever. Prejsnjic mi je razlagal sosolec z gimnazije, da si je privoscil avto na daljinca za neko bolano sumo. Pac nekaj kar si zelis ter te razveseli. 

Pa nisem rekel da to pocnes konstantno, ker potem si pac debil. Ampak once in a while pa pokazes, da si vseeno bitje iz mesa in krvi, pa da imas ti koncno besedo ne pa faking tabela v excelu.

Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč