Skoči na vsebino

Mazda 6 ali Passat

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
146 odgovorov v temi
sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 551
  • Avtomobil: UFO

Jaz tudi upam da nikoli v življenju ne bom imel avtomatika, ali dizla, ali karavana, ali suv-a.. Ste pa prav opazili da novi avti, sploh dizli brez avtomata niso vozni in v prihodnosti bo še slabše z novo euro normo. Ko se omenja udobje.. Zame je udobje športni sedež ki me drži v ovinkih športno podvozje da nimam morske bolezni čez premnoge ovinke ki jih prevozim vsak dan.. In konec koncev še 4x4 pogon oz mehanska zapora diffa da lahko pozimi kam grem :)
In ja, 2019 je v dizlih ročni menjalnik passe ker je ročni slabši za vozit kot v golf 2d.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 036
  • Avtomobil: new age e39

Rece clovek, ki jadra pa se gotivi po nekih fancy restavracijah. 500 EUR so verjetno kake 3 steklenice zganja v klubu. Ampak ni v tem point. Saj je lahko zaradi mene tudi nakup kake ure, nakita, nevem, whatever. Prejsnjic mi je razlagal sosolec z gimnazije, da si je privoscil avto na daljinca za neko bolano sumo. Pac nekaj kar si zelis ter te razveseli. 

Pa nisem rekel da to pocnes konstantno, ker potem si pac debil. Ampak once in a while pa pokazes, da si vseeno bitje iz mesa in krvi, pa da imas ti koncno besedo ne pa faking tabela v excelu.

Excel moras met. Jaz ga imam za podjetja, da vem kje stojimo. A si lahko privoščimo novega zaposlenega alj novo posteljo v apartmaju. Ne mores za vsako stvat v lajfu reci fuck it, vzamem pa kar bo bo. Sem tako dolgo živel in se ni najbolje obneslo (beri porabil sem vec kot sem zasluzil).

Ce je toliko racionalen, da se je odpovedal avtomatiku naj bo. Ne razumem kaj vas to toliko moti.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Cdriver in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 249
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kot receno. V letu 2020 je rocni menjalnik pac passe, vsaj kar se tice nakupa novega/malo rabljenega avtomobila. Avtomatika opravi nalogo hitreje, efektivneje ter udobneje. Tu se pa pise o okvarah ter dragem servisiranju, kot da se zadevo mora servisirati najmanj 1x letno. Ce si v avtu dosti, kar ti vseeno si, ti avtomatika dvigne kakovost prevoza za vsaj eno stopnicko. 

Pejte se solit s to optimizacijo stroskov, a si vi sploh kaj v lajfu privoscite za gust? Nevem, reces fuck it pa se dobis s staro bando zunaj, zaruzite konkretno in naslednji dan opazis 500 EUR manj na racunu, pa ne ves kje tocno si jih zapravil, ampak se nasmehnes, ker imas nepozabno noc za sabo? Ali pac karkoli drugega, primerljivo impulzivnega vzgiba.

Ne zivi se lajf skozi excel tabelo...

Moral sem :laugh :laugh

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 283
  • Avtomobil: 523i

Jaz tudi upam da nikoli v življenju ne bom imel avtomatika, ali dizla, ali karavana, ali suv-a.. Ste pa prav opazili da novi avti, sploh dizli brez avtomata niso vozni in v prihodnosti bo še slabše z novo euro normo. Ko se omenja udobje.. Zame je udobje športni sedež ki me drži v ovinkih športno podvozje da nimam morske bolezni čez premnoge ovinke ki jih prevozim vsak dan.. In konec koncev še 4x4 pogon oz mehanska zapora diffa da lahko pozimi kam grem :)
In ja, 2019 je v dizlih ročni menjalnik passe ker je ročni slabši za vozit kot v golf 2d.

Sej vsak ki malo ve o avtomobilih ve da to ni merilo udobja. Teb je pac kul sporten avto.
Men pa pac ni za mojih 30.000km na leto. Mam pa rad malo bolj dinamicen avto, ne pa dirkalnik
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Kot receno. V letu 2020 je rocni menjalnik pac passe, vsaj kar se tice nakupa novega/malo rabljenega avtomobila. Avtomatika opravi nalogo hitreje, efektivneje ter udobneje. Tu se pa pise o okvarah ter dragem servisiranju, kot da se zadevo mora servisirati najmanj 1x letno. Ce si v avtu dosti, kar ti vseeno si, ti avtomatika dvigne kakovost prevoza za vsaj eno stopnicko. 

Pejte se solit s to optimizacijo stroskov, a si vi sploh kaj v lajfu privoscite za gust? Nevem, reces fuck it pa se dobis s staro bando zunaj, zaruzite konkretno in naslednji dan opazis 500 EUR manj na racunu, pa ne ves kje tocno si jih zapravil, ampak se nasmehnes, ker imas nepozabno noc za sabo? Ali pac karkoli drugega, primerljivo impulzivnega vzgiba.

Ne zivi se lajf skozi excel tabelo...

Ja a ti res ne dojames da eni NOCEMO avtomatika, nima veze excel tukaj, vsaj ne pri meni. Enostavno meni avtomatik ne odgovarja, mi ne pase in ga nocem. A je tak tezko sprejet da nimamo vsi istih zelja in okusov. Jaz pac ne maram avtomatikov, pa passata tud ne in kaj zdaj? Pac moj lajf, moje preference...
Prikaži več možnosti
    • delija9 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 328

Ne nimas prav. Mora ti bit kul avtomatik ker smo mi tko rekli. Stekas?

Mal se zezam, ampak dejstvo je, da orenk avta ni vec z rocnim menjalnikom. Visji razred ze leta, pa tudi petice, e klase in a6 prakticno ni vec rocnega. Moras res nek bedn avto zbrat da sploh lahko saltas na roke....
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Pol bom pa pac bedne avte vozil dokler bo slo. Ko bojo se sam avtomatiki bom pa moral ali popustiti ali it na javni prevoz. Se vedno mi pa ne bo vsec avtomatik
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 328

Sej trend bo, da ma avto samo eno prestavo naprej in eno nazaj. Tud avtkmatiki bodo sli pocasi v zgodovino. Pol pa ne bos mel avtomatika ampak vseen ne bo treba menjat prestav....
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 085
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Dsg in tiptronic pač ne gresta skup z elektrifikacijo. Cvtje bomo brusili v najboljšem primeru hehe

Urejal U2ros, 26.10.2019, 19:33.

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 611
  • Avtomobil: službeni Passat

Imam sluzbenega passata rocnega in doma avtomatika - ista masina. Razlika je v tem da je sluzben 2018, privat pa 2017 letnik.
Prvic vozim avtomatik - sedaj en mesec in me kar zivcira :) ko ga tlacim v garazo je voznja tezka ker je ‘prehitra’ in si dosti manj natancen. Na vsakem semaforju se vzge start/stop in moram v vsaki voznji izklapljag sistem. Pismu se premaknes v kriziscu za 5m in se vrag spet ugasne.
Rocnega lepo drzis na sklopki in je v majhnih pomikih avto dosti lazje obvladati.
Po klancu dol stisnes zavoro in vrag salta dol, masina se dere ker hoce kao zavirat.
Tak da trenutno sem se vedno proti avtomatiku, mogoce se s casoma spremeni.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 249
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

A taki so VW avtomati? Se bo treba zgleda le BMWja držat v primeru avtomata... :) 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 282
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Dajte malo sirse gledat. Vsakega od vas resno sprasujem ali bi se radi vlekli v kilometerskih kolonah na tujih avtocestah z rocnim menjalnik, da pritisnete v tej uri 800-1000 krat sklopko ali bi radi samo pritiskali zavoro ali v najboljsem primeru se to ne, da to naredi ACC namesto vas?

In tako vsak teden, mesec, leto? Ne glejte na Slovenijo kot neko referenco. Od Murske do Portoroza se komaj prvic premaknem na sedezu, se kave ne rabim spit, ni nasa podalpska dezela neka referenca potreb. In ja, razumem vse tiste ki govorijo da so avtomatiki bedarija, ker pac ne poznajo zgoraj omenjenih primerov iz prakse ali jih imajo zelo malo. Ampak to ne pomeni da avtomatik skorajda ni nuja v zgoraj omenjenih primerih.

Urejal MajoR, 26.10.2019, 19:43.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ne delamo vsi v Nemčiji. Ne stekam.zakaj se v službo morte vozit z avtom, ce se jst z biciklom? Kdo se sploh se voi z avtom. To je sam za vikende za na jadranje. Vse ostalo je laime.

Urejal damirkos1, 26.10.2019, 20:06.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • peropapero in _Mihec_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 068
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Pejte se solit s to optimizacijo stroskov, a si vi sploh kaj v lajfu privoscite za gust? 

Ja, ampak ziher ne dizel Passata karavn, pa nej bo DSG ali pa ročni  :laugh  Dizel Passat karavan je orodje, isto kot kosilnica, z ročnim je navadna z DSG pa samohodna.

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 897

Dsg in tiptronic pač ne gresta skup z elektrifikacijo. Cvtje bomo brusili v najboljšem primeru hehe

Vsi plug-in-hybridi v VAG grupi imajo DSG, tudi mild-hibridi v novem Golfu (eTSI) imajo DSG....

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 610

Ne gledat, šudirat kako čimbolj zmanjšat stroške..rajši to energijo vložte v razmislek kako več zaslužiti :ok

Prikaži več možnosti
    • MajoR in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 057
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Glupost. 500 eur ne mors zapravt razen ce gres na kurbe al te pa kje okol prnesejo. Se na ibizi ne zapravis tolk. Tecni ste s tem vsiljevanjem samo enkrat se zivi...

Damir pa saj imajo prav. Res se samo enkrat živi. Eni za kurbe preganjat in da se hvalijo kako so se kje napili na žive in mrtve... Drugi pa na celoto gledamo drugače. Vsi imamo kak nepremičninski kredit ali kako drugo dolgoročno investicijo, ki jo bomo od plačevali se X let. Je kdo pomislil kakšen efekt ima enkratno predčasno plačilo? Končen rezultat je takšen, da z malce discipline od plačaš vse skupaj v 10 namesto 20 letih, kar pomeni, da lahko 10 let plačuješ lizing za avto ki res ogreje dušo namesto da razpravljamo ali je bolje kupiti rabljen Passat z DSG ali brez. In da zavrtis tako zgodbo ne rabiš več kot 5 - 10 Eur, ki se jih z lahkoto privarčuje tako da se začasno odpoveš nekaj dokaj nepomembnim malenkostim.

Ne gledat, šudirat kako čimbolj zmanjšat stroške..rajši to energijo vložte v razmislek kako več zaslužiti :ok

Če hočeš da kaj ostane moraš obvlada obe strani enačbe. Prihodkovno in odhodkovno. Pomembno je koliko na koncu ostane razlike iz katere se ustvarja.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 27.10.2019, 01:02.

Prikaži več možnosti
    • damirkos1 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Jap, bolj kot prihodki rastejo bolj moras pazit na stroske.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: B8

A taki so VW avtomati? Se bo treba zgleda le BMWja držat v primeru avtomata... :)

DSG7 je bomboncek od avtomata. Svetlobna leta naprej od tega kar imas v E39. Imam ozko garazo pa ga napikiram not kot bicikel. Meni ni jasno, kaj ljudje pljuvajo DSG. Ne vem, kaksne so razlike med posameznimi razlicicami, ampak cez DSG7 res nimam pripomb.

Prikaži več možnosti
    • 525iX je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 916
  • Avtomobil: Becikl

DSG7 je bomboncek od avtomata. Svetlobna leta naprej od tega kar imas v E39. Imam ozko garazo pa ga napikiram not kot bicikel. Meni ni jasno, kaj ljudje pljuvajo DSG. Ne vem, kaksne so razlike med posameznimi razlicicami, ampak cez DSG7 res nimam pripomb.

Se ne spoznam dosti, ampak ni tako da so dvosklopčni vedno bolj "nervozni" od klasičnih pri majhnih premikih? Vsaj tako sem enkrat bral. Je ze par let minilo od kadar sem kot študent preparkiraval avte ampak takrat si kar takoj čutil ali je bil klasični avtomat ali pa "dsg". 

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti