Skoči na vsebino

320d glasno sikanje in puscanje olja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
2 odgovorov v temi
ivan76
ivan76
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: e46 320d Touring

Avto sika takoj ko pohodim stopalko in z obrati se postopoma zvok visa. To dela samo ko je avto v teku, pri nevtralnem ali pa v prvi na mestu se ne slisi. Najbolj je pa glasno v 3 ali 4 brzini.
To se je zacelo dogajat po popravilu ko mi je ploscico s katero je bil egr deletan zabilo not in mi je avto vrglo v limp mode. Avto normalno pospesuje, da bi pa kje luft spusal pa tudi ni za slisat, vsaj na mestu ne. Zdaj pa predvidevam da je moznost da gre ze pocasi turbina po gobe ker zvizga ko je avto mrzel, pa tudi malo ko je segret ampak res minimalno.
Druga zadeva pa je ta da sem opazil da je cevka pri egr-ju zelo mastna, avto olja ne pije veliko, kadi tudi ne.
Zanima mnjenje kaksnegs forumasa kako kriticno je to spuscanje olja pa kaj bi lahko sploh bilo. Ga bom pa peljal mehaniku ko pride z dopusta.
Ima pa avto krepko cez 500kkm
Pripel slike kjer so mastne cevi.

Pripete slike za predogled

• E4EAB572-37D7-49A0-A815-CC38DC690F43.png
  • 8565FBE5-52CB-43E4-A771-493C6366F995.png
Prikaži več možnosti

mura
mura

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 147
  • Avtomobil: bmw e-46 320d A

Pri meni vedno bilo mastno okoli turbine. Zamenjam tesnilo na cevi, ki gre z LLM-ja na turbino. Isto. Spet spušča. Zamenjam z originalom, malo manj, ampak spušča plje. Potem, pa zagledam v trgovini kopalniške opreme podobno tesnilo. Ga kupim (okoli 2 €) in ga dam na turbino. Od takrat ne spušča niti kapljice. Gre se za tisto rebrasto tesnilo na cevi, ki spaja wc splakovalnik z wc školjko.

Poskušati ni greh.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 092
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Zadeva pusca ker je slab oljni seperator in ne locuje vec olja ampak ga posilja v sesalno cev turba. Zato lahko da se slisi turbina ker je recimo razbalansirana zaradi ostankov olja na lopaticah.....
Prikaži več možnosti