Skoči na vsebino

P: F11 530xd l.2016 M-optic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
k3k3c
k3k3c

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: 320D

Tale je pa mal bosa.
Ce je vreden tretjine cene,sigurno ni bil nov 100000€ v letu 2016 pred prihodom novega modela.
Tkole na hitro bi rekel da z popustom ni bil vec kot kakih 70k€.

Jaz sem dobil informacijo, da je bil nov 98 000€, tudi zavarovanje placujem na tej osnovi.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 241

Ceniki so samo za sosede sploh pri avtih nad 70k€. Popusti pri takih so od 10-20%, vec k je opreme vec je popusta. Drgac pa leta 2016 ja A-aktiv ponujal na x5 v startu ze 25% popusta... tako da te cenik cene so bolj tko tko
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Kasko se plačuje na ceno novega po ceniku, normalno. Samo to ne pomeni, da je kupec tudi dejansko plačal po ceniku. Po navadi so popusti, sploh za modele ki se poslavljajo, tako kot se je naprimer f10 leta 2016, še nekaj višji.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

Jaz sem dobil informacijo, da je bil nov 98 000€, tudi zavarovanje placujem na tej osnovi.

Pa tudi če je bil toliko,kar malo dvomim saj prav ne poka od opreme,je treba izgubo računati od nabavne vrednosti in ne cene brez popusta.

Moj je bil tudi po ceniku 68.000€, prodan pa verjetno dosti manj.

V letu 2016 bi moral za tak avto dobiti min.20% popusta,če ne še več pri nakupu...

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: BMW department

Evo nekaj opreme kar se spomnim iz glave:
4 conska klimatska naprava, webasto z daljincem, steklena pomicna streha, radio professional, ozvocenje harman kardon, pametni kljuc, HUD, digitalni stevci, prikazovalnik omejitve hitrosti, led luci, asistent za dolge luci, led dnevne luci, sportni sedezi, gretje sedezev spredaj in zadaj, prezracevanje sedezev, memory sedezi spredaj, deljivi zadnji sedezi, vreca za smuci, usnjen trikraki multifunkcijski volan elektricno nastavljiv, gretje volana, F1 prestave, distronic tempomat, parkirni senzorji spredaj in zadaj, vzvratna kamera, 360 stopinj kamera, prikazovalnik mrtvega kota, stranski sencni roloji, vakumako zapiranje vrat, elektricno odpiranje in zapiranje prtljaznika. Potem so se tu zlozljiva zunanja ogledala, samozatemnitvena zunanja in notranje ogledalo, odlagalni paket, rezervno kolo, smerniki v beli barvi, elektricna vlecna kljuka, itd. Pa se kar nekaj ostalih malenkosti. Je pa spisek kar dolg.

hlajenje imajo samo komfort sedezi. gretje pa tudi sportni. verjetno typo.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 270

V nekem obdobju je mel bmw nore popuste, bmw regata je bila vstopnica. Petice so ble -30/35% od cene po ceniku.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 139
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

@miho1 moj avto je z vso opremo leta 2015 po ceniku stal malo manj kot 90k€. Ima vso mozno opremo, servisi delani na 15k km, do danes brez izrednih okvar. Menjal sem 2x komplet zavore to pa je tud vse. Avto sem cipal, ko je bil star pol leta in je imel na stevcu 40k km. Iz serijskih 258PS na skoraj 300PS. Nevem zakaj je to po tvoje tezava?? Primerjal pa sem zato, ker sta avta niti leto dni ne narazen po datumu izdelave, oprema je identicna, eden je F11 in drugi F10, obcutna razlika je samo v prevozenih kilometrih. In 34k€ za f11 je za moje pojme dosti. Moj je se vedno kot nov, vozen samo in izkljucno po AC, za Dunaj, zurich, Berlin itd. Ce bi mu zbil kilometre bi pa bil po tvoje vreden vec oziroma bi ga lahko primerjal z f11 od OP ali kako?

Ce bi imel tvoj avto vso mozno opremo bi stal krepko preko 100k. Kje je night vision, B&O ozvocenje, da o individual moznostih sploh ne govorimo
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti
    • panki_86 in Afganzo uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 577
  • Avtomobil: službeni Passat

Spet se pricakte ko ene stare babe. OP naj prodaja po želeni ceni, za kolk bo pa dejansko prodal pa naj kasneje pove. Ne vem zakaj se tukaj vedno vse debate razvijejo v smer kdo ima daljsega
Prikaži več možnosti
    • Jure24 in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 633
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

@damci imas prav, nekaj stvari se manjka ampak vse kar sem racunal da bom rabil, sem dal na seznam. Pogresam nic, se pa zgodi dostikrat, da katerih od stvari ne uporabljam..
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Drgac pa, ce se ne ves a ne.. mi forumasi bi vsi meli v8 biturbo pod haubo, s porabo 4.9 na 100 km, valjda nalozen z vso opremo, vkljucenimi servisi do 300 000 km, pa minimalno 65 posto skonta.
Pa seveda se topel objem od prodajalca, ki bi nam ga dostavil na dom. :-))))
Prikaži več možnosti
    • Afganzo je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 019
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Ko primerjaš cene pomoje tudi ne moreš mimo tega da se bmw 5 bori tudi s ponudbo rabljenih e klas in a6, pri čemer je e klasa nov model iz 2016. To mu še malo dodatno zbije ceno v konkurenci.
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 525
  • Avtomobil: E61 535D

Evo nekaj opreme kar se spomnim iz glave:

4 conska klimatska naprava, webasto z daljincem, steklena pomicna streha, radio professional, ozvocenje harman kardon, pametni kljuc, HUD, digitalni stevci, prikazovalnik omejitve hitrosti, led luci, asistent za dolge luci, led dnevne luci, sportni sedezi, gretje sedezev spredaj in zadaj, prezracevanje sedezev, memory sedezi spredaj, deljivi zadnji sedezi, vreca za smuci, usnjen trikraki multifunkcijski volan elektricno nastavljiv, gretje volana, F1 prestave, distronic tempomat, parkirni senzorji spredaj in zadaj, vzvratna kamera, 360 stopinj kamera, prikazovalnik mrtvega kota, stranski sencni roloji, vakumako zapiranje vrat, elektricno odpiranje in zapiranje prtljaznika. Potem so se tu zlozljiva zunanja ogledala, samozatemnitvena zunanja in notranje ogledalo, odlagalni paket, rezervno kolo, smerniki v beli barvi, elektricna vlecna kljuka, itd. Pa se kar nekaj ostalih malenkosti. Je pa spisek kar dolg.

Ni soft close na vakum, ampak so elektromotorčki. Ko nasloniš vrata, se stikalo premakne in zažene elektromotorček, ki zapre vrata (Imam tudi jaz to na E61). Aktivni sedež ti še manjka, usnjena armatura, Night vision, B&O, aktivni volan,.... Nikoli ne reči da imaš vso opremo pri BMWju, ker je večkrat oprema pogojena ena z drugo (npr. če imaš eno stvar, ne moreš imeti druge). Drugače pa imaš kar dosti opreme :ok

hlajenje imajo samo komfort sedezi. gretje pa tudi sportni. verjetno typo.

F1x ima prav hlajene sedeže??? UUU to bi jaz imel :-D 

Nevem točno kako je pri F1x seriji, pri E6x si imel tudi navadne usnjene sedeže z ventilacijo, hlajenih pa E6x ni imela...

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 633
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

No soft close zapiranje vrat, vazno je da se ve kaj sem mislil.:) .zraven nastetega je se kar nekaj opreme, tisto zgoraj sem pisal iz glave. Med drugim imam aktiven volan, serijsko zatemnjena stekla, auto hold, sos pomoc na cesti, adaptivni zarometi, strop v antracit barvi, pa se kaj bi se naslo.
Me pa vedno bolj mika X5, mogoce bom kaj pogledal v tej smeri, mislim da naslednje leto bo treba spet en avto vzet na firmo.
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Med drugim imam aktiven volan,...

Še sreča da si dodal da imaš tudi aktiven volan, ker če nimaš tega in imaš recimo tako bedarijo kot je soft close, potem te ne morem štet med prjatle. Aktiven volan je od E38 dalje must_have, brez tega ni avta serije 5 ali 7, oziroma je to samo na pol avto.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 525
  • Avtomobil: E61 535D

Še sreča da si dodal da imaš tudi aktiven volan, ker če nimaš tega in imaš recimo tako bedarijo kot je soft close, potem te ne morem štet med prjatle. Aktiven volan je od E38 dalje must_have, brez tega ni avta serije 5 ali 7, oziroma je to samo na pol avto.

Gre gre, sem že sprobal aktivni volan, pa če bi moral zbirati med aktivnim volanom in dynamic drive, bi definitivno vzel dynamic drive. Na dolgih turah ti aktivni volan zelo malo koristi. Jaz se po mestu ne vozim nekaj dosti, če bi se pa že vozil večinoma po mestu, pa bi si omislil manjši avto :laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Gre gre, sem že sprobal aktivni volan, pa če bi moral zbirati med aktivnim volanom in dynamic drive, bi definitivno vzel dynamic drive. Na dolgih turah ti aktivni volan zelo malo koristi. Jaz se po mestu ne vozim nekaj dosti, če bi se pa že vozil večinoma po mestu, pa bi si omislil manjši avto :laugh

Mogoče ga na dolgih turah res ne pogrešaš tako močno, pri manevriranju pa pride zelo prav  :-D  :ok

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 397
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Noben avto nima hlajenih sedežev, so samo ventilirani...
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 334
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

verjetno bi zrela za menjavo počasi tudi turbina je kolk 1500.. Da ne naštevam še naprej kakšen dpf filter, kakšne šobe.. itd itd..

kaj??

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 087
  • Avtomobil: 523i

Noben avto nima hlajenih sedežev, so samo ventilirani...

Seveda ima. Poznamo ventilated seats in air conditioned seats
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 019
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Kar sta samo 2 izraza za isto stvar. Rorov od klima nima noben napeljanih v sedež ker bi šlo še pa još ledvic v maloro. Razen če so na kakšnem rols rojsu to spimpali v nulo ;>

Prikaži več možnosti