Skoči na vsebino

P: F11 530xd l.2016 M-optic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
74 odgovorov v temi
Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 106
  • Avtomobil: 523i

Cadillaci imajo klimatizirane zice. Pa verjetno se marsikdo drug.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 525
  • Avtomobil: E61 535D

Noben avto nima hlajenih sedežev, so samo ventilirani...

Seveda imajo :-D

Kar sta samo 2 izraza za isto stvar. Rorov od klima nima noben napeljanih v sedež ker bi šlo še pa još ledvic v maloro. Razen če so na kakšnem rols rojsu to spimpali v nulo ;>

Nista samo dva izraza za isto stvar. Imaš ventilirane in imaš hlajene sedeže preko klimatske naprave. Tudi nekateri evropski avti imajo hlajene sedeže...

Pobrskaj malo po netu, pa boš videl.

Urejal panki_86, 17.08.2019, 20:19.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 790
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Kako pa je v praksi z hlajenimi sedezi, glede na to da je marsikdo obcutljiv ze na samo delovanje klimatske naprave. Si ne predstavljam da mi ta isti hladen zrak piha po ja***, ledvicah, hrbtu :ok2

Urejal MajoR, 17.08.2019, 20:49.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: BMW department

mislim sicer da niso hlajeni, ceprav je tak obcutek in modra lucka za vklop ampak dejansko ventilirani. imajo pa to samo komfort sedezi, pri drugih znamkah tudi drugi. zrak vlecejo ven iz sedeza, ne pihajo vate.
zame najbolji kos opreme in ze nakaj avtov nazaj je to postalo nujna oprema brez katere avta ne kupim. razen, ce ni avto z drugimi nameni.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 636
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

V moji F10 so sedezi kombinacija sportno/komfortni in imajo funkcijo ventilacije. Ni pa to nobeno hlajenje ampak samo prezraci sedeze. Fajn je ce je avto kje na soncu in se usnje prevec segreje, jih pred voznjo spihas in je to to..
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 525
  • Avtomobil: E61 535D

Kako pa je v praksi z hlajenimi sedezi, glede na to da je marsikdo obcutljiv ze na samo delovanje klimatske naprave. Si ne predstavljam da mi ta isti hladen zrak piha po ja***, ledvicah, hrbtu :ok2

Nisem še sprobal. Eni pravijo da je dobro, drugi spet ne....

mislim sicer da niso hlajeni, ceprav je tak obcutek in modra lucka za vklop ampak dejansko ventilirani. imajo pa to samo komfort sedezi, pri drugih znamkah tudi drugi. zrak vlecejo ven iz sedeza, ne pihajo vate.
zame najbolji kos opreme in ze nakaj avtov nazaj je to postalo nujna oprema brez katere avta ne kupim. razen, ce ni avto z drugimi nameni.

Primer E60 z navadnimi (niso Comfort) sedeži, so pa ventilirani : https://suchen.mobil...ber=2&scopeId=C

Jaz tudi avta brez ventilacije, ali hlajenja sedežev ne kupim več. Gretja sedežev ne rabim, sem ga samo 1x v treh letih vklopil, da vidim če dela :-D

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

V moji F10 so sedezi kombinacija sportno/komfortni in imajo funkcijo ventilacije. Ni pa to nobeno hlajenje ampak samo prezraci sedeze. Fajn je ce je avto kje na soncu in se usnje prevec segreje, jih pred voznjo spihas in je to to..

to ne obstaja. ali so navadni ali sportni ali komfortni. poglej gumbke ob strani za nastavljanje. ce jih je mali milijon so komfortni in imajo prezracevanje. sportni jih majo kakih 6 in nimajo prezracevanja.
simple as that. lahko pa se motis ker konfortni tudi zgledajo zelo sportno. drugace pa kaksno slikco pa ugotoviva. bom jaz dal kasneje sliko mojih komfortnih.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Imam komfortne sedeze in vem, da serijsko ne obstaja da bi bili komfortno-sportni ampak, ko jih primerjam po izgledu s sportnimi v X3 so si v bocnem oz stranskem delu full podobni, sploh tam ko je ledvena opora. So pa elektricni z memory funkcijo in jih redko prenastavljam, razen takrat ko zena vozi in si nastavi svoje nastavitve. Takrat se itak komaj v avto zbasem. Sportni v X3 pa niso elektricni imajo pa gumbek za nastavitev ledvene opore. In moznost rocnega nastavljanja, gor/dol, naprej/nazaj, nagib, opora pod koleni not/ven in gor/dol, se pravi enako kot v f10, le da je treba na roke nastavit. In ko primerjam ene in druge, so mi sportni za odtenek boljsi, sploh ce bi bili v F10, ker v X3 je ze po defoultu vse bolj trdo, pa so kljub temu bomba.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

no eto pa sva ugotovila. mene pa na sport boli hrbet, komfortni so top. 2000km brez problema.
p.s.: nimajo vsi komfortni ventilacije, sem prejle tako napisal kot da jo imajo.
vsekakor zame je predvsem ventilacija MUST have.
pa komfortni imajo vec nastavitev kot rocni sportni, ni fora samo v elektriki. nima veze drugac.

Urejal Debitel, 18.08.2019, 08:14.

Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Meni je ventilacija fajn, ko imam na sebi srajco, takrat mi pomaga, da se ne spotim in se mi srajce ne zlepi na hrbet :) kaj se sedenja tice in dolge voznje, so res udobni, do zdaj me niti enkrat ni bolel hrbet, pa sem v enem dnevu nardil tud po 1300km. Z sportnimi sem se najvec peljal 400km pa je bila voznja tud full udobna. Edino zadnji sedezi, pravita otroka, so v F10 dosti bolj udobni kot v X3. Kar brez dvoma drzi, ker so ze po izgledu cist drugacni, pa tud v letih izdelave je skoraj 10 let razlike :)
Prikaži več možnosti

Afganzo
Afganzo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: BMW E91 335D M-Sport

Približno eno leto iščem in gledam f10 serijo v M550d različici. Nekako sem se naučil, kaj pomeni full optional. Fantje že samo to, da ima Harman/Kardon ni full optional. Top na F seriji je Bang&Olufsen...par jurjev dražja muzika. Prve luči(žarometi) bi-xenon? Mislim da so Led lučke mal dražje. Kje je lane assist, lane departure assist, Nightvision?? Če nima soft-close vrat tudi ni vsa oprema in ne sme manjkati masažni sedeži. Greš na BMW z prometno in ti vse povejo kaj ti manjka :D

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Približno eno leto iščem in gledam f10 serijo v M550d različici. Nekako sem se naučil, kaj pomeni full optional. Fantje že samo to, da ima Harman/Kardon ni full optional. Top na F seriji je Bang&Olufsen...par jurjev dražja muzika. Prve luči(žarometi) bi-xenon? Mislim da so Led lučke mal dražje. Kje je lane assist, lane departure assist, Nightvision?? Če nima soft-close vrat tudi ni vsa oprema in ne sme manjkati masažni sedeži. Greš na BMW z prometno in ti vse povejo kaj ti manjka :D

vecni problem pri vseh znamkah, nimajo vsi vse nikoli. zato se pa isce presek ki ima MUST have.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

k3k3c
k3k3c

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: 320D

Nova cena 31 000€!
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Hitro si popustil, kar spet ni ok. Dajes vtis, kot da se ti mudi ali pa z avtom ni vse kot bi moralo biti. Kar pa ne pomeni, da je temu res tako. Ampak v dveh dneh spustit ceno za slabih 10% prvotne ima zadaj sigurno nek razlog. Cist mozno da si samo ugotovil, da je bila prvotna cena preoptimisticna :)
Prikaži več možnosti
    • davidr je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Po takšen avtomobil boš žal moral v tujino. Sam sem imel tudi nekaj specifičnih želja (B&O, usnjena armaturka, nappa usnje, ogrevani in ventilirani sprednji sedeži... ). Na koncu sem sprejel kompromis, dal 10k več in dobil prezentacijski avtomobil, kjer je bila obkljukana vsa oprema. Govorim o seriji sedem, petice z takšno opremo nisem našel. Poglej še za kakšno 535i ali 550i, kjer je večja verjetnost za full optional.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 420
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Na koncu sem sprejel kompromis, dal 10k več in dobil prezentacijski avtomobil, kjer je bila obkljukana vsa oprema. 

Evo še en z vso opremo, čestitam fanta, vajina avta sta za v muzej. Jaz do zdaj bavarca z vso opremo še nisem videl, po novem imamo pa kar dva na forumu... če to ni top shit!

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

k3k3c
k3k3c

Začetnik

• Uporabnik

Hitro si popustil, kar spet ni ok. Dajes vtis, kot da se ti mudi ali pa z avtom ni vse kot bi moralo biti. Kar pa ne pomeni, da je temu res tako. Ampak v dveh dneh spustit ceno za slabih 10% prvotne ima zadaj sigurno nek razlog. Cist mozno da si samo ugotovil, da je bila prvotna cena preoptimisticna :)

Dobil sem 2 klica z smesno ponudbo, druga nic. bomo videli sedaj. Ce ne bom prodal avta v 3-4 tednih ga bom obdrzal. Prodajanje/kupovanje nista moji najljubsi opravili
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 245

Ce ni skrivnost, kaksno ponudbo si pa dobil?
Prikaži več možnosti

k3k3c
k3k3c

Začetnik

• Uporabnik

Ce ni skrivnost, kaksno ponudbo si pa dobil?

23 in 25 000
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 144
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

23 in 25 000

Si rekel da ni problema, samo en teden naj počakajo da vse uporabno pošraufaš dol iz školjke.
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč