Skoči na vsebino

E46 328 Ci - pomik stekla v vratih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
318iS
318iS

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 228
  • Avtomobil: E46 328 Ci

Pozdravljeni!

Na mojem E46 Ci mi ne dela več odmik stekla pri odpiranju-zapiranju sovoznikovih vrat.To je tisti zadnji cm hoda stekla za zatesnitev.Prav tako se ne prižge osvetlitev kabine če se odpre sovoznikova vrata.Ali je za to isto stikalo in so napake povezane?Kje je to stikalo?

LP

E46 328Ci
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 429
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni!

Na mojem E46 Ci mi ne dela več odmik stekla pri odpiranju-zapiranju sovoznikovih vrat.To je tisti zadnji cm hoda stekla za zatesnitev.Prav tako se ne prižge osvetlitev kabine če se odpre sovoznikova vrata.Ali je za to isto stikalo in so napake povezane?Kje je to stikalo?

LP

Ja, napaki sta sigurno povezani. Kolikor se spomnim je pri E46 to stikalo integrirano v ključavnici, ni več posebej kot je bilo recimo pri E36. Nisem sicer 100% prepričan da je tako, ampak po spominu bi rekel da je.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 341
  • Avtomobil: UFO

Ključavnico bo treba menjat, sem imel enako napako na 323ci na voznikovih vratih
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

318iS
318iS

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Koliko stane taka ključavnica? Ima kdo za prodati?
E46 328Ci
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 429
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Koliko stane taka ključavnica? Ima kdo za prodati?

Normalna cena je cca 50 eur, če imaš srečo jo lahko dobiš tudi ceneje. Jaz na pamet ta moment ne vem kdo bi jo imel, pobrskaj malo po starih oglasih na forumu, se je prodajalo par E46 coupejev po kosih. Paše samo od E46 coupeja. Moraš pa pazit ker sta dve izvedbi, tam nekje okoli leta 2000 se je zamenjal model, ključavnici nista kompatibilni. Ločiš ju po tem da pogledaš kako se odpira kljuka, ena se odpre čisto rahlo navzgor ko jo potegneš, druga pa malo višje, pod večjim kotom oziroma z večjim radijem. To ti povem zato da ne boš metal stran denarja za napačno ključavnico, ker če je v vratih ju ne moreš ločit, razen če si kot rečeno zelo natančno pogledaš odpiranje kljuke.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • 318iS je všeč

318iS
318iS

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jerry hvala.Druga izvedba ima verjetno drugo kataloško.Za mojega je http://bmwfans.info/...log/51218208716. Gledam po netu pa ne dobim nič rabljenega,so pa na Ebayu novi od 150€ naprej.Se pa priporočam če kdo ve za rabljeno.

LP

E46 328Ci
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč