Skoči na vsebino

Zaposlitev v Ljubljani

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
240 odgovorov v temi
2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: Bmw E46

Torej temo odpiram predvsem za pomoc in nasvete. Ker je draga dobila sluzbo v Lj in bodo potrebne razne selitve oz. spremembe, tudi sam gledam v tej smeri da bi obstojece pustil in iskal sluzbo v Lj. Zdaj pa me zanima sledece, kje najti sluzbo saj se mi zdi da so vse vec ali manj veze. Sam vsak dan posljem 4-5 prijav na razpise, od tega pa sem dobil mogoce dva odgovora da nisem ustrezen. Ima kdo kak nasvet, izkusnjo, mnenje? Poznanstvo?:D
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 603
  • Avtomobil: new age e39

Kirurg? Znanstvenik? Fuzbaler? Kaj bi delal?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kirurg? Znanstvenik? Fuzbaler? Kaj bi delal?

Tudi jaz sem to hotel vprašati. Migrant je karkoli bo dobro :laugh

Kaj sedaj delaš? Iz katerega foha si? Kateri del Primorske?

Urejal blackberet, 20.08.2019, 20:41.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 970
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Torej temo odpiram predvsem za pomoc in nasvete. Ker je draga dobila sluzbo v Lj in bodo potrebne razne selitve oz. spremembe, tudi sam gledam v tej smeri da bi obstojece pustil in iskal sluzbo v Lj. Zdaj pa me zanima sledece, kje najti sluzbo saj se mi zdi da so vse vec ali manj veze. Sam vsak dan posljem 4-5 prijav na razpise, od tega pa sem dobil mogoce dva odgovora da nisem ustrezen. Ima kdo kak nasvet, izkusnjo, mnenje? Poznanstvo?:D

Nekaj se moraš zavedati:
-LJ je center naš državice, sem gravitira pol države, posledično je konkurenca na trgu delovne sile velika
- vprašaj se katera znanja imaš, ki so na trgu atraktivna, da bo delodajalec pripravljen vzeti tebe namesto lokalnega kandidata. Na račun potnih stroškov si nekaj 100 eur dražji delavec, dokler se ne preseliš v LJ.
- delo v LJ ni nuja, glej širšo regijo (Domžale, Mengeš, Kranj, Vrhniko, Grosuplje, Ivančno Gorico...)
- to, da večina delodajalcev ne odgovori je klasika, saj se ponavadi za solidno delovno mesto prijavi od nekaj 10 do 100 ali 200 ljudi.
- glede na veliko konkurenco moraš s prijavo in življenjepisom močno izstopa. Izmed vse množice bo delodajalec povabil cca 5 oseb na razgovor, v drugi krog bosta šla verjetno dva, da izberejo nekoga. Statistično gledano imaš pri vsaki prijavi cca 1 do 2% možnosti da si izbran.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 747
  • Avtomobil: BMW e39 528i

V Lj imajo ljudje probleme dobiti zaposlitev. V Pivki na naši firmi pa ne moremo dobiti delavca...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 576
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

V Ljubljani tudi ne dobis kvalitetnega kadra kar tako. Imas pa ogromno prijav polpismenega folka.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz to vse stekam..sprasujem na splosno. Imam magisterij iz upr. prava, delam administrativno delo, poleg tega znam tudi tehnicne zadeve (popravljam avtomobile, obvladam TIG, MIG, elektronske zadeve..), se bi se naslo..tako da razpon del je sirok. Bolj je problem najti delo kjer te bodo vzeli za vec kot eno leto. Vsi pravijo, da je v Lj veliko del..kar je res..ampak vse so tezko dostopna..ali pa nadomescanja za par mesecev.
Kar se tice pa izstopanja..mislim da imam kar dobro spisan zivljenjepis pa prijavo..tako da to nebi smel bit problem.

Sem pa iz goriskega, blackberret:)

Urejal 2shae, 20.08.2019, 22:31.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 385

Kolega ima dve gostilni v Lj in ne dobi normalnega natakarja. Pa je placa 1500 neto, sicer veliko nadur in vikendov, pa zvecer. Brez napitnin ki znajo bit tudi po 30-40 na dan... tako da je zaradi pomanjkanja kadrov prisilken met 2 dni na teden zaprte lokale. Pravi da enostavno ni normalnega kadra za dobit....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

V Ljubljani tudi ne dobis kvalitetnega kadra kar tako. Imas pa ogromno prijav polpismenega folka.

Res je zanimivo koliko je polpismenih ljudi, če samo pogledaš oglase za avtomobile na avtonetu te kar srat prime, ko vidiš kako folk piše. Bi človek mislil da je samo v avtomobilski branži tako (itak je na avtonetu 70% dilerjev), pa greš potem recimo na nepremičnine.net in je tam enako, da ne govorim o tem da 90% agentov nima niti osnovnih pojmov o fotografiranju, kar je za njihov poklic poleg pismenosti ključno  :napaka Osebno razumem človeka ki pride recimo nekje iz tujine in ne obvlada jezika, ampak to so v večini Slovenci, pismeni pa tako, kot da bi prišli iz Afrike  :crazy Počasi začenjam razumet tisto, kar je Cdriver zadnjič omenil o šolah v Celju... pa očitno ne gre samo za Celje, je izgleda še kje drugje podobno, ali pa nekateri dlje kot do 5. razreda niso prišli. Slovenija je po tej plati že skoraj kot tretji svet, svašta.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: ni moj:(

Kolega ima dve gostilni v Lj in ne dobi normalnega natakarja. Pa je placa 1500 neto, sicer veliko nadur in vikendov, pa zvecer. Brez napitnin ki znajo bit tudi po 30-40 na dan... tako da je zaradi pomanjkanja kadrov prisilken met 2 dni na teden zaprte lokale. Pravi da enostavno ni normalnega kadra za dobit....

Če bi bila plača 1.500,00 € neto, verjento nebi imel težave najdet normalnega kadra:)

Verjetno je "prejemek" na koncu meseca v rangu 1.500,00 €, ne pa plača (plača = višina plačila za osnove naloge & odgovornosti za reden delovni čas, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi).

Če je prejemek 1.500,00 € neto skupaj z plačili za nadure & vikende, je to bolj kot ne (ali pa realno zelo blizu) minimalec.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • jocker, hooks in Apogej uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 690
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Če bi bila plača 1.500,00 € neto, verjento nebi imel težave najdet normalnega kadra:)

Verjetno je "prejemek" na koncu meseca v rangu 1.500,00 €, ne pa plača (plača = višina plačila za osnove naloge & odgovornosti za reden delovni čas, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi).

Če je prejemek 1.500,00 € neto skupaj z plačili za nadure & vikende, je to bolj kot ne (ali pa realno zelo blizu) minimalec.

Misliš da je 1500 bruto skoraj minimalec. Ja to drži. 1500 neto pa je že nadpovprečen dohodek :) 

Drugače pa ja išči v okolici če ne najdeš v Lj... in ciljaj na nekaj v čemer delaš oz. imaš nadpovprečno znanje z določenega področja. Jasno si zastavi tudi tvoje ciljano delovno mesto.  Če si se vsega na rahlo dotaknil je lahko problem ker je bolj malo delovnih mest kjer iščejo birokrata ki zna varit :)

Drugače pa je bila zadnje pol leta kar pestra ponudba delovnih mest. Do krize boš še lahko našel dobro delovno mesto s solidno plačo potem pa bo spet obdobje kadrovnikov, ko bodo za nekega prodajalca delali cele psihološke profile in teste :D

Drugače pa evo moja statistika ker sem okoli oktobra lani začel iskat novo delo. 20 prošenj, 6 razgovorov ter 2 sprejema. Eno delovno mesto sem skenslal, drugo sem sprejel in štartam s koncem tega meseca.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 670
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

V eni drugi temi je nekdo napisal, da pri nas soliden delavec dobi dve sluzbi v enem dnevu, ce se malo potrudi. Ocitno le ni tako lahko :)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 251

Misliš da je 1500 bruto skoraj minimalec. Ja to drži. 1500 neto pa je že nadpovprečen dohodek :) 

Drugače pa ja išči v okolici če ne najdeš v Lj... in ciljaj na nekaj v čemer delaš oz. imaš nadpovprečno znanje z določenega področja. Jasno si zastavi tudi tvoje ciljano delovno mesto.  Če si se vsega na rahlo dotaknil je lahko problem ker je bolj malo delovnih mest kjer iščejo birokrata ki zna varit :)

Drugače pa je bila zadnje pol leta kar pestra ponudba delovnih mest. Do krize boš še lahko našel dobro delovno mesto s solidno plačo potem pa bo spet obdobje kadrovnikov, ko bodo za nekega prodajalca delali cele psihološke profile in teste :D
Drugače pa evo moja statistika ker sem okoli oktobra lani začel iskat novo delo. 20 prošenj, 6 razgovorov ter 2 sprejema. Eno delovno mesto sem skenslal, drugo sem sprejel in štartam s koncem tega meseca.

Ni nadpovprecen, saj je napisal da se dela se za vikende in dostikrat nadure, zame je to slaba placa da sm petk in svetk na sihtu za 1500€
Prikaži več možnosti
    • jocker in hooks uporabnikom je všeč to sporočilo

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 838
  • Avtomobil: prdalica

Kar se industrije tiče je izven LJ veliko bolj plačano in cenjeno delo. Pika. Ko imaš prošenj za eno delovno mesto toliko, da se ti ruši miza, je cilj kadrovke najti najcenejšega izmed njimi. In med tolikimi je vedno nekaj kandidatov. Sami sebi rušite statuse z tem rinjenjem v LJ.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: A6 Avant Ultra

Od moje sestra dela nohte (piljenje, barvanje, to je cela znanost) v okolici Slovenskih Konjic. Res je umetnica, to rečem jaz, ki me boli patak za nohte. Rekel sem ji, dej pojdi v Lj, odpri en salon, ti sofinanciram začetek. Pravi da ne, da je srečna tam kjer je, dela povprečno 4 dni na teden in keša ima še vedno dovolj ker hodijo k njej od daleč. Tkoda se strinjam, da se brez potrebe rine v Lj...

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 576
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Res je zanimivo koliko je polpismenih ljudi, če samo pogledaš oglase za avtomobile na avtonetu te kar srat prime, ko vidiš kako folk piše. Bi človek mislil da je samo v avtomobilski branži tako (itak je na avtonetu 70% dilerjev), pa greš potem recimo na nepremičnine.net in je tam enako, da ne govorim o tem da 90% agentov nima niti osnovnih pojmov o fotografiranju, kar je za njihov poklic poleg pismenosti ključno  :napaka Osebno razumem človeka ki pride recimo nekje iz tujine in ne obvlada jezika, ampak to so v večini Slovenci, pismeni pa tako, kot da bi prišli iz Afrike  :crazy Počasi začenjam razumet tisto, kar je Cdriver zadnjič omenil o šolah v Celju... pa očitno ne gre samo za Celje, je izgleda še kje drugje podobno, ali pa nekateri dlje kot do 5. razreda niso prišli. Slovenija je po tej plati že skoraj kot tretji svet, svašta.

Oglasi in nepremičnine še niso dejansko stanje. V ogromno primerih so življenjepisi še bolj žalostno spisani, kot oglasi na omenjenih portalih, da ne govorimo o povpraševanju ljudi za neko storitev/izdelek  :crazy

Pač razvoj poneumlja ljudi, hkrati podjetja postajajo vse preveč servilna in potem folk misli, da če plača TV sprejemnik mu mora podjetje še gate oprat. 

Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta je malo za nos privlecena. Zdaj ali je tako izbircen ali pa neki ne stima. Ce mislis 1500 neto, torej komplet izplacilo na racun, ali neto 1500 plus ostali stroski. Za prvo je to kot so rekli skoraj minimalc in se v gostinstvu nebi jahal vse dni v letu, medtem ko za slednje bi jih pa veliko bilo pripravljenih delat.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 670
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

1500€ neto z vikendi, veliko nadurami, delom pozno zvecer, itd, je za moje pojme malo ozrioma full malo. Sigurno govorimo o 200 urah na mesec, to je najmanj, verjetno se vec, ker se omenja veliko nadur. Koliko pa natakar dobi napitnine pa ni stvar sefa. Napitnino si je natakar zasluzil s prijaznostjo do gosta, z postrezbo in ustrezljivostjo. Ne smemo pozabit se na kuharja, ce govorimo o restavraciji, ki je zasluzen, da je gost zadovoljen in sit odsel domov. In tisti sef, ki pogojuje placilo za delo z napitnino, pri takem si niti nebi zelel delat, ker napitnina ni njegova stvar. In napitnina vcasih je vcasih ne. Nekateri je ne dajo pa ce ga ves cas obiska strezes spredaj in zadaj. In ne govorim da je v tem primeru tako ampak nekaj na tem sigurno je, ze ko se samo omenja koliko imajo natakarji v njegovi gostilni napitnine. To ni njegova stvar in pika, pa sef gor ali dol. Kakorkoli bistvo je, da 1500€ je mala placa, glede na to koliko morajo za ta denar delat.
Prikaži več možnosti
    • hooks, Donki kong in Apogej uporabnikom je všeč to sporočilo

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

V eni drugi temi je nekdo napisal, da pri nas soliden delavec dobi dve sluzbi v enem dnevu, ce se malo potrudi. Ocitno le ni tako lahko :)

Napisal je, da težko dobi soliden kader. Torej je težava (tudi) v delavcih. Zadeva je namreč obojestranska. 

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 919

Predvidevam da je plača 1500neto osnova. Samo glede na višine napitnine na gre za barček ali menzo. Se pravi gre za kakšno restavracijo na nivoju. Kjer pa je potrebno tudi nekaj znanja pri pripravi in postrežbi.

Urejal jakeccc, 21.08.2019, 07:54.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti