Skoči na vsebino

Zaposlitev v Ljubljani

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
240 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 478
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

@jerry to je samo za obcutek, da se vidi, kaj 1€ potegne za sabo. Je pa to izracun na grobo, ce gremo v detajle in v kalkulacijo vzamemo se ves material, ki ga potrebujemo za pripravo dodatnih pic, pa dodatne stroske z elektriko in plinom, ki pri pripravi nastanejo, itd, bo cifra se vecja. Pa to v primeru, da mu uspe vsak dan res pripravit in prodat teh 30 pic, torej 900 na mesec, da bo pokril ta 1€ na uro na delavca. Bog ne daj, ce se kdaj zalomi in ne proda toliko in proda manj, takrat so stroski ponavadi x2, tistim katere sem nastel zgoraj.

Itak, meni je popolnoma jasno kaj recimo en cent razlike pri stroških velike serije pomeni za znamko BMW, marsikomu drugemu ni  :-D Pice sicer niso tako velikoserijske, ampak majhen znesek vara  :ok

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 092

@jerry to je samo za obcutek, da se vidi, kaj 1€ potegne za sabo. Je pa to izracun na grobo, ce gremo v detajle in v kalkulacijo vzamemo se ves material, ki ga potrebujemo za pripravo dodatnih pic, pa dodatne stroske z elektriko in plinom, ki pri pripravi nastanejo, itd, bo cifra se vecja. Pa to v primeru, da mu uspe vsak dan res pripravit in prodat teh 30 pic, torej 900 na mesec, da bo pokril ta 1€ na uro na delavca. Bog ne daj, ce se kdaj zalomi in ne proda toliko in proda manj, takrat so stroski ponavadi x2, tistim katere sem nastel zgoraj.

Ce bos slucajno za foro racunal, racunaj da je povprecna pica v Lj kr lepo 9€... je ni v lj pice pod 8€
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Sej nima veze ali je 6 ali 9€, ta denar mora nekako spravit not, pa ce bo prodal toliko vec pic ali pa zgancev je cisto vseeno ;)
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 688

V dolocene picerije ki hodim so sigurno v obratovanju ze najmanj 10 let.
15 zaposlenih ni nikoli v taki zadevi,mogoce 10 pa se to je veliko.
Seveda imam v mislih klasicne picerije in ne restavracije.
Ce nisi lastnik prostora pa potem ne prezivis...oz zelo tesko.
Pameten delodajalec bo ze nasel skupni jezik z zaposlenimi.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 098
  • Avtomobil: E46 320Ci

Ce bos slucajno za foro racunal, racunaj da je povprecna pica v Lj kr lepo 9€... je ni v lj pice pod 8€

Sej v mariboru je že skoraj isto, Pizzeria vivaldi sem naročeval kot študent in še zdaj občasno, pa so zvišali cene povprečno za vsaj 1-2€ čez celoten menu v cca. zadnjih 3-6 letih.

Študentski meniji (boni) so se samo za čas mojega študija, torej 4 leta zvišali, zdaj pa še bolj. Včasih smo dobili sendviče brez doplačila (samo za bon) v veliko različnih lokalih, danes mislim da v mariboru še en ali dva, ostali so na 0.5€ doplačila. Vsi ostali so tudi zvišali doplačilo. Kitajska je bila edina še za 2€ doplačila.

Recimo v Ljubljani že takrat nisi dobil nič kot študent pod 4€.

Tako da še par let pa bomo na ljubljanskih cenah, upam da ljubljanske plače sledijo  :D

Mene resno zanima kam gre ves ta denar, če imajo zaposleni še kar iste plače?

Urejal Maticb, 21.08.2019, 19:49.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 793
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Nisi prebral da je grobi izracun?
V izracunu ni upostevanega DDVa ni odstetega materiala tako da je 6€ kar realno.
Kje so ostali stroski zaradi 900kosov vec pic itd.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@yamasaki Ti mogoce vidis samo natakarje, ki delajo v smeni, ko prides ti na pico. Potem je tu mogoce se druga smena, pa picopeki, pa cistilka v kolikor jo imajo. Se hitro nabere. Dvomim da bi ta kolega od @leonaT tako hitro obupal, ce bi imel zaposlenih samo 5 ljudi, ker v tem primeru strosek nebi bil nenadomestljiv.

PS: pa sej ni niti point cena pice, se manj koliko se je pica in ostala hrana v zadnjih 6 letih podrazila. Zastonj tud ne more bit. Ljudje bozji, vse stane, tako material, da sploh lahko gostom kaj pripravis in ponudis, treba je placevat stroske prostora, nekateri se najemnino, itd. Ogromno je enih stroskov, ki jih gost, ki pride na pico ne vidi.

Najboljsi pa so tak tisti, ki vidijo pol lokal in ze racunajo, da ce kosilo stane 10€ in je v lokalu 30 ljudi, kako lastnik na hitro v eni uri zasluzil 300€ :)

Urejal Popo30, 21.08.2019, 19:45.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

PS: pa sej ni niti point cena pice, se manj koliko se je pica in ostala hrana v zadnjih 6 letih podrazila. Zastonj tud ne more bit. Ljudje bozji, vse stane, tako material, da sploh lahko gostom kaj pripravis in ponudis, treba je placevat stroske prostora, nekateri se najemnino, itd. Ogromno je enih stroskov, ki jih gost, ki pride na pico ne vidi.

Najboljsi pa so tak tisti, ki vidijo pol lokal in ze racunajo, da ce kosilo stane 10€ in je v lokalu 30 ljudi, kako lastnik na hitro v eni uri zasluzil 300€ :)

To je jasno ja, saj če ne drugega je tu že samo 2% inflacije.

Samo res me zanimajo računice teh zadev, kako se odločijo da kar naenkrat vse podražijo za 0.5€? Pač firbec.

Jaz sem itak preveč skopušen za take zadeve, rajši jem zmrznjeno pico doma kot pa da se zapeljem ven in dam 6€ za njo. Nikoli nisem jedel tako dobro kot ko sem bil študent :laugh

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 092

Vem, da si tako na grobo rekel... samo zadnjic je fotr spotoma prnesu pico iz ene picerije v Celju, ki je bila zelo dobra in je biu zelo zacuden ker je bila “samo” 7€, v Lj je taka pica povsod 9+€ kar se mi zdi ze absurd. Drugace pa racunica da se lokal splaca je nekak takole: 1teden se dela za robo pokrit, 1teden se dela za najemnino pokrit, 1teden pa za place ostalo pa zasluzek (to je nepisano pravilo ki sem ga slisal od gostincev)

Kar se tice pa Maribora, je za moje pojme veliko boljsi zivljenski standard kot v Lj., veliko ljudi dela v Avstriji posledicno imajo bolso placo. Najbolj zanimivo je pa da so stanovanja pol cenej v Mariboru kot v Lj.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

@yamasaki Ti mogoce vidis samo natakarje, ki delajo v smeni, ko prides ti na pico. Potem je tu mogoce se druga smena, pa picopeki, pa cistilka v kolikor jo imajo. Se hitro nabere. Dvomim da bi ta kolega od @leonaT tako hitro obupal, ce bi imel zaposlenih samo 5 ljudi, ker v tem primeru strosek nebi bil nenadomestljiv.

Mi je vse jasno,spotaknil sem se na @Leonovo trditev,ko nekdo zapira renomiran lokal zaradi personala.
Ker imam kolega ki je bil dolgo casa vpet v gostinstvo in dobavo lokalom,pa se od soseda sestra dela v top restavraciji v Lj.,tu pa tam zves kaksno stvar.
Nikjer nisem napisal da se cedita med in mleko,samo da gres zapret vpeljan posel moras biti tudi nor.
Vecina teh gostincev bodisi zivi na previsoki nogi,ima nerealna pricakovanja,sami niso pripravljeni narediti popolnoma nic,na koncu pa se nategujejo zaposlene,ja taki pac ne morejo uspeti...
Kot od znanca bivsa zena,imela vpeljan posel frizerstva,takrat je delala ocitno premalo,namesto da bi dala eno delavko stran pa prijela za delo,je raje zaprla.
Zdaj dela drugje v frizerskem salonu za placo.... svasta
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 580

Ja sam ce je v celju najemnina 3000 eur za lokal, v Ljubljani pa 10.000 eur za lokal pol moras prodat 3500 pic vec za 2 eur visjo ceno da si na istem kot picerija iz celja... ni zdej poanta v euri na uro, ampak 1 eur na uro pomeni na letni ravni 50.000 eur vec stroskov, trenutno pa je dobicka 47.000 eur. Ce gre za euro gor na uro bo delal 3 jurje minusa. Pol boljs da zapre ane. Ko bo lokal zaprt/prodan vam bom napisal. Prej ne smem blebetat ker je moja stranka.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: e39 530iM

Jaz to vse stekam..sprasujem na splosno. Imam magisterij iz upr. prava, delam administrativno delo, poleg tega znam tudi tehnicne zadeve (popravljam avtomobile, obvladam TIG, MIG, elektronske zadeve..), se bi se naslo..tako da razpon del je sirok. Bolj je problem najti delo kjer te bodo vzeli za vec kot eno leto. Vsi pravijo, da je v Lj veliko del..kar je res..ampak vse so tezko dostopna..ali pa nadomescanja za par mesecev.
Kar se tice pa izstopanja..mislim da imam kar dobro spisan zivljenjepis pa prijavo..tako da to nebi smel bit problem.

Sem pa iz goriskega, blackberret:)

Če obvladaš TIG, potem zaposlitev nebi smela biti problem.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@Maticb, ce si skopusen glede hrane in raje pojes zamrznjeno pico, kot eno dobro kosilo v kateri izmed dobrih restavracij v MB, potem nima smisla, da ti razlagam kako in kaj, zakaj se cene dvigujejo, pravzaprav uravnavajo, ker itak nebos razumel. Ali pa bos nasel sto in en kontra argument.

@Donki kong se strinjam, da je 7€ full ugodno za res dobro pico. Drugo je ce govorimo o margariti ali klasiki sunka sir in gobice. Dobra pica je vsaj zame dosti vec kot to. Kaj se pa zasluzka tice, pa imas nekako prav. V gostinstvu je zasluzek cca 25-30% celotnega prometa za tekoci mesec ali pa tekoce leto. Se pravi govorimo o cistem zasluzku, ko so placani cisto vsi stroski in poravnane vse obveznosti do delavcev in dobaviteljev. Vsak pa si lahko sam na hitro izracuna ce se splaca, glede na to kaksna odgovornost je bitj gostinec, ko lahko dobesedno cez noc gre vse v maloro. Sploh, ce se dela s hrano. Ena napaka, ki ni nujno, da je namerna je lahko usodna. Mariskateri manjsi lokali in gostilne dobesedno delajo za golo prezivetje oziroma za placo. Potem pa jih inspektorji jebejo za malenkosti, na miru pa pustijo tiste tavelike tajkune, ki so utajili milione davka. Mali clovek vedno najebe. Ze od nekdaj je v naravi nasploh veljal zakon mocnejsega. Danes je mocnejsi tisti, ki ima denar :)

@yamasaki ne verjemi vsega kar slisis in vidis. Res je, da veliko gostincev daje vtis, da zivijo na visoki nogi. Avto na lizing vzet ni problem, sploh pa ne na firmo. Ampak bistvo je ocem skrito. In potem se ljudje cudijo, ko nekdo kot od @leonaT stranka zapre lokal. Pametna odlocitev, boljse to, kot da laze sam sebi in zaposlenim, da bo boljse, da jim bo drug mesec pa res dal boljso placo itd. Ocitno ze ima druge plane. Nekdo, ki je enkrat v poslu, ne bo kar tako propadel tudi ce zapre obrt. Bo pa zacel drug posel :)

Urejal Popo30, 21.08.2019, 20:11.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 478
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ko bo lokal zaprt/prodan vam bom napisal. Prej ne smem blebetat ker je moja stranka.

OK. Upam da ni Oliva na Litijski, tam od časa do časa naročam pice, mi bo žal če bojo zaprli, vem pa da imajo že dlje časa težave  :blackeye Kratochwill vem da ni ker ni picerija, v ostale pricerije v LJ pa ne zahajam, tako da lahko zaradi mene kar vse zaprejo če hočejo  :laugh

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

@Maticb, ce si skopusen glede hrane in raje pojes zamrznjeno pico, kot eno dobro kosilo v kateri izmed dobrih restavracij v MB, potem nima smisla, da ti razlagam kako in kaj, zakaj se cene dvigujejo, pravzaprav uravnavajo, ker itak nebos razumel. Ali pa bos nasel sto in en kontra argument.

Uf, jaz sem še fižol na zalogo vzel prejšnji teden, ker je bil v šparu znižan za nekaj centov. Zadnje cajte tolko šparam da sem, hvala bogu, še celo shujšal malo.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 032
  • Avtomobil: E61 525D

Jaz sem s Kavalom zelo zadovoljen (jebiga seljak došo u grad) :laugh že 10 let nazaj in od takrat še kar  :ok 

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 789
  • Avtomobil: Bmw

Jaz bi pa rabil kakega zaposlit, pa enostavno ne zaupam folku, da bodo pravilno naredili posel. vsi ki so sposobni so/smo pa na svojem, kar sem jih pa sprobal, pa enostavno ni bilo zavzetosti (mladi), ali pa so bile  samo besede (starejši) , pri delu so bili pa felerji in skoda.. Ko ti en napačen proces naredi za 800€ v materialu... te mine,  da bi kar folku zaupal.

Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@brane imas prav, raje en projekt manj in posledicno malo manj zasluzka, kot pa da delo zaupas nekomu, ki zaupanja nebo opravicil, ker na koncu je tvoje dobro ime oskodovano, kar lahko mocno vpliva na prihodnost.
Prikaži več možnosti
    • filipo je všeč

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 700
  • Avtomobil: Bmw E46

Če obvladaš TIG, potem zaposlitev nebi smela biti problem.

TIG obvladam v nulo, je pa res da za zdaj dajem prednost ostalim zaposlitvam saj varjenje ni poklic, ki ji lahek.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

OK. Upam da ni Oliva na Litijski, tam od časa do časa naročam pice, mi bo žal če bojo zaprli, vem pa da imajo že dlje časa težave :blackeye Kratochwill vem da ni ker ni picerija, v ostale pricerije v LJ pa ne zahajam, tako da lahko zaradi mene kar vse zaprejo če hočejo :laugh

Oliva ce propade se ne bi cudil,slaba lokacija,ni parkinga,pa miljon novih picerij z Verace stilom pic v Lj.
Kratochwill ma vrhunsko pico,glede na to da je gostilna,laufa jim pa itak na polno,kako zaprtje neki,govorim za BTC.

@Popo30
Glede na to da je foter imel lokal ze davno nazaj,pa da je bil privat 15 let,pa sam sem s.p. ,mi je kristalno jasno marsikaj.
Poznam pa kar nekaj zgodb gostincev ki so z zivljenjem na previsoki nogi sami zafurali upeljan dotok denarja.

Zapreti danes upeljano zadevo,pa pricakovati da odpres nekaj novega ter misliti da bos uspel pa ze malo meji na norost.

Urejal yamasaki, 21.08.2019, 20:31.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.