Skoči na vsebino

Zaposlitev v Ljubljani

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
240 odgovorov v temi
stash
stash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 372
  • Avtomobil: _

Vsak ma po svoje prav. Ena znana picerija v Lj se prodaja/zapira ker lastnik ne dobi kadra za strezbo/picopekov. Sva gledala tabelce in ce delavcem za 1 euro dvigne urno postavko bo delal minus. Za trenutno placo jih pa ne dobi. Tko da ma dost vsega in bo lokal zaprl ter se zacel ukvarjat z drugo dejavnostjo kjer ne bo odvisen od ljudi :-)

Na hitro, ce je zaposlenih 15 ljudi in ce je delovni cas 12 ur na dan je to, ce vsakemu das 1€ neto vec, 180€ dnevno. V 30 dneh je to 5400€ neto. Kje so prispevki in ddv? Pa recimo da pica v povprecju stane 6€, se pravi bi morali prodat 900 komadov pic vec, to je vsak dan 30 pic vec kot do zdaj, da bo na nuli. Kje se je zasluzek. Ni tako enostavno kot se zdi na prvi pogled, vsak si misli kaj pa je 1€ vec na uro. Treba je razmislit in izracunat bolj v detajle, kaj ta 1€ vec potegne za sabo. In jaz verjamem zgodbi, da bo tip raje zaprl vse skupaj, ker se mu enostavno nebo izslo.

@jerry to je samo za obcutek, da se vidi, kaj 1€ potegne za sabo. Je pa to izracun na grobo, ce gremo v detajle in v kalkulacijo vzamemo se ves material, ki ga potrebujemo za pripravo dodatnih pic, pa dodatne stroske z elektriko in plinom, ki pri pripravi nastanejo, itd, bo cifra se vecja. Pa to v primeru, da mu uspe vsak dan res pripravit in prodat teh 30 pic, torej 900 na mesec, da bo pokril ta 1€ na uro na delavca. Bog ne daj, ce se kdaj zalomi in ne proda toliko in proda manj, takrat so stroski ponavadi x2, tistim katere sem nastel zgoraj.

Ja sam ce je v celju najemnina 3000 eur za lokal, v Ljubljani pa 10.000 eur za lokal pol moras prodat 3500 pic vec za 2 eur visjo ceno da si na istem kot picerija iz celja... ni zdej poanta v euri na uro, ampak 1 eur na uro pomeni na letni ravni 50.000 eur vec stroskov, trenutno pa je dobicka 47.000 eur. Ce gre za euro gor na uro bo delal 3 jurje minusa. Pol boljs da zapre ane. Ko bo lokal zaprt/prodan vam bom napisal. Prej ne smem blebetat ker je moja stranka.

Najboljse da racunate take stvari kar direkt v picah, ne vec v €.

Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 769
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Oliva ce propade se ne bi cudil,slaba lokacija,ni parkinga,pa miljon novih picerij z Verace stilom pic v Lj.
Kratochwill ma vrhunsko pico,glede na to da je gostilna,laufa jim pa itak na polno,kako zaprtje neki,govorim za BTC.

Mene pri Olivi čudi samo to da še ni propadla, pa ne zaradi parkinga, jaz tam okoli parkiram brez težav. Njihova stranka sem že vsaj 20 let če ne več, pomojem tam nekje od osamosvojitve Slovenije ali malo po tistem, takrat enkrat se je Oliva odprla. Na začetku so bile pice ene 10 let top shit, potem pa je šlo strmo navzdol, če se prav spomnim takrat ko sta se lastnika (par) ločila. Če vidiš vsakega pol leta drugega picopeka, ti je vse jasno  :blackeye Je pa zanimivo da so mi njihove pice še vedno top, samo tiste ki mi jih dostavijo na dom, torej take ki 20 minut odležijo - nimam pojma zakaj  :confused Tako da zdaj že ene 10 let naročam njihove pice na dom... mogoče pa zaradi tega še niso propadli (no, upam in želim jim da niti ne bojo)  :laugh

Kratochwill BTC ima pa za moje pojme najboljšo pico v LJ, ja  :ok

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

hooks
hooks

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 210
  • Avtomobil: audi a6 c7

Če bi bila plača 1.500,00 € neto, verjento nebi imel težave najdet normalnega kadra:)

Verjetno je "prejemek" na koncu meseca v rangu 1.500,00 €, ne pa plača (plača = višina plačila za osnove naloge & odgovornosti za reden delovni čas, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi).

Če je prejemek 1.500,00 € neto skupaj z plačili za nadure & vikende, je to bolj kot ne (ali pa realno zelo blizu) minimalec.

Točno tako kot si napisal...za 1500€ neto za vse vikende in popoldanske  se bo še vprašal zakaj nima nobenega pametnega za delat :ok

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

@yamasaki predivdevam, da se lastnik ni kar cez odlocil zapret picerije, ker to niso lahke odlocitve. Verjetno je pretehtal vse moznosti in ocitno je najboljsa zaprtje lokala. Tud, ce bi se lotil drugega posla, kje pise, da mora nevem kako uspet. Dovolj je da prezivi. In nekdo, ki ima podjetnisko zilico se bo sigurno znasel. Ni gostinstvo tako lahek posel, kot mogoce deluje na prvi pogled. Moras imet prekleto dobre zivce, da ustrezes tisoc in eni zelji gostom, ki hodijo v lokal. Znati moras z zaposlenimi, ker obstaja milion nacinov kako te lahko natakarji okradejo. Zraven moras bit ali pa imet cloveka, ki mu res zaupas, da je tam namesto tebe. V tem priemru ti mora biznis res dobro laufat.

Ena izmed boljsih gostiln v Ljubljani mi je Dubocica na zaloski. Zdaj ze nekaj casa nisem bil tam, prej pa redno, vedno ko sem imel pot v LJ sem se ustavil in nekaj pojedel.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 444

Gostinstvo je j*ben posel. Primer bowling klub 300, fajn hrana, prijetna lokacija in urejena restavracija pa jim gre za en drek... pa majo tut velk parking. Tako da ni ravno pravila, definitivno pa v gostinstvu veliko pomeni dobra reklama, ki se jo pa dobi s pomocjo dobrega dela. Kaval na Brodu je zelo fajn, za ta denar odlicno jes in v lepem ambientu, vina imajo pa tudi dobra.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 744

Kaval group ma kup gostiln, vse laufa, pa je totalno prezadolzen. Skoz tik pred stecajem....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Najboljsa reklama so gostje. Jebes reklamo po radiu in ostalih medijih, ce postrezba in hrana ni na vrhuncu. Dobra restavracija take reklame sploh ne rabi, ker se bo zelo hitro razvedelo, da tam se pa dobro je. Tud parking veliko steje, sploh, ce je gostilna kje v urbanem obmocju. Za tiste, ki so bolj ven iz centra mesta je parking lazje uredit. In pa seveda ambient, da se vsak gost pocuti sprosceno in udobno, tudi ce je treba nekaj casa pocakat na hrano. Meni osebno so pomembne tudi porcije na krozniku. Nimam rad, ko pred mene pocijo nabasan kroznik do vrha, ker me apetit mine ze v startu. Ko si lacen itak jes z ocmi. Zato je vedno fajn pojest eno manjso predjed, da se potesi tista zacetna zelja in lakota. Porcija mora bit ravno prava in to je kar tezka naloga za gostinca, da doloci tisti optimum s katerim bo zadovoljil vse, tako tiste ki pojedo malo vec kot tiste ki pojedo malo manj. To so potem pravi gostinci. Najlazje je pred gosta dat zvrhan kroznik, pa ce nebo mogel bo pac pustil. Ampak ni to to. Treba je imet tudi obcutek za hrano. Zato predjed in po glavni jedi se kaj sladkega ali kaksen one bite snack, da zadovoljis tudi tiste, ki jim je zmanjkala pika na I pri glavni jedi. Vsi pa morajo iz gostilne siti in ne nabasani, da se drzijo za trebuh in komaj premikajo ko odhajajo ;)
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Gostinstvo je j*ben posel. Primer bowling klub 300, fajn hrana, prijetna lokacija in urejena restavracija pa jim gre za en drek... pa majo tut velk parking. 

Klub 300 je res top lokacija, celo parking je spodaj da lahko parkiraš v senci ko je vroče, na suhem ko dežuje, ni da ni. Od mene je stran slab kilometer, jaz bi vsak dan jedel tam. AMPAK! Enkrat sem tam jedel in nikoli več. Ne spomnim se več točno kaj sem jedel ampak se pa še vedno spomnim da je bila porcija premajhna, hrana brez okusa, jedilnik pa nikakav, nobene pametne izbire. Pa to ni edina taka restavracija v Ljubljani, v bistvu so skoraj vse take. Za 15 eur dobiš en drek od kosila. Ne vem kaj mislijo, da bo folk za 15 eur hodil jest zanič hrano?  :napaka Hvala lepa, se raje 25 km daleč peljem da dobim zelo zelo dobro kosilo, 5 različnih menijev dnevno, pa vse tako dobro da sploh ne veš kaj bi izbral  :mljask Gostilna Siena je to zraven Mengša, če koga zanima... aja cena pa od 5 do 7 eur za malico in tam enih 8,5 če še juho ješ zraven. Je potem čudno, če Klubu 300 ne gre? ;)

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 263
  • Avtomobil: BMW

Gostinstvo je j*ben posel. Primer bowling klub 300, fajn hrana, prijetna lokacija in urejena restavracija pa jim gre za en drek... pa majo tut velk parking. Tako da ni ravno pravila, definitivno pa v gostinstvu veliko pomeni dobra reklama, ki se jo pa dobi s pomocjo dobrega dela. Kaval na Brodu je zelo fajn, za ta denar odlicno jes in v lepem ambientu, vina imajo pa tudi dobra.

Če bi ozadja poznal za Bowling klub 300 in vedel, kdo je dejanski lastnik, ki zadaj premika figure, bi ti bilo kmalu, kristalno jasno, da drugače pač ne more biti. 

Sicer nisem ravno 100% nekje sem slišal, pa ne vem, če drži, da naj bi se menjal lastnik v zadnjem času nisem pa prepričan. 

Kaval group ma kup gostiln, vse laufa, pa je totalno prezadolzen. Skoz tik pred stecajem....

To pa za njih nisem vedel, ker ona lastnica sistema je vedno tak naduvana, kako jim laufa,  je pa res kapo dol, za tako organizacijo. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Njihove celotne dejavnosti sicer ne poznam, bi pa rekel da je razlog za to v besedici "group". Dosti gostincev je takih, ko jim ena gostilna zalaufa bi še eno, pa še eno in še eno, pa traktorje prodajat, pa malo v nepremičnine, pa na koncu še hotel (Štorman je tak primer recimo, s hotelom), pozabijo pa da če v tem poslu nisi 24/7 zraven, grejo zadeve hitro navzdol  :blackeye Vzrok za to je požrtnost. Če bi Kaval negoval tisto kar je imel na začetku, to je gostilna na Brodu, mu danes sigurno nebi grozil stečaj.

Porcija mora bit ravno prava in to je kar tezka naloga za gostinca, da doloci tisti optimum s katerim bo zadovoljil vse, tako tiste ki pojedo malo vec kot tiste ki pojedo malo manj. To so potem pravi gostinci. Najlazje je pred gosta dat zvrhan kroznik, pa ce nebo mogel bo pac pustil. Ampak ni to to. Treba je imet tudi obcutek za hrano.

To je to, se strinjam - porcije so zelo pomembne. Če je na krožniku preveč, ljudje prav tako ne bojo šli jest tja, kot če je premalo  :ok

Če bi ozadja poznal za Bowling klub 300 in vedel, kdo je dejanski lastnik, ki zadaj premika figure, bi ti bilo kmalu, kristalno jasno, da drugače pač ne more biti. 

Verjetno je v ozadju pranje denarja, kot ponavadi pri nas pri firmah ki kar naenkrat zrastejo iz nič, o lastnikih je malo ali nič znanega, delajo izgubo ali komaj poslujejo, pa po nekem čudežu živijo. Ena stvar so restavracije, pa tudi med revijami je dosti takih ki jih potem v avtopralnicah in na car showih zastonj talajo, samo da lahko prikažejo promet. Živimo v mafijski državi, to ni nič novega.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jerry , žal ne ustrelil si povsem mimo,    zadaj so dečki, katerih oče je želel z Iskro v Stegnah, da se zniža minimalna plača, ker se pa ni, je sam delavcem zadžal del plače za nedoločen čas, je našel luknjo v zakonih in ja svojim delavcem zaračunava parkirno mesto, ko pridejo v službo.... saj se boš spomnil, je bilo veliko polemik .....

Urejal Mat xxl, 21.08.2019, 22:34.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 856

Jerry , žal ne ustrelil si povsem mimo,    zadaj so dečki, katerih oče je želel z Iskro v Stegnah, da se zniža minimalna plača, ker se pa ni, je sam delavcem zadžal del plače za nedoločen čas, je našel luknjo v zakonih in ja svojim delavcem zaračunava parkirno mesto, ko pridejo v službo.... saj se boš spomnil, je bilo veliko polemik .....

Šešok?
Jao
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Aha dobro, potem niti nisem veliko falil  :laugh On (ime sem pozabil, vem pa točno kdo je, ime imam na koncu jezika) je zame enak lopov kot tapravi kriminalci, pa sicer podjetnike kot zaprisežen kapitalist vedno podpiram. To kar počne z zaposlenimi res ni normalno, upam da ga ujame bad karma  :ok

Zdaj moram pa počasi že spat očitno, če ne bo še kdo mislil, da mi je roti ukradel geslo in piše pod mojim nickom... saj zvenim že skoraj kot on, madona :rofl Aja če je on lastnik, ja potem me pa res ne čudi, da dobim za 15 eur tam malo manj kot pomije na krožnik :umruodsmeha

Šešok?
Jao

Yesss... that's it :D

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Niso vec te fantje kokr vem...poznam ozadje kar dobro :) problem je da je ta mislim da novi lastnik ZELOO drago kupil bowling. Inja ta “podjetnik” zaracunava svojim delavcem 30€ na mesec za parking, s tem da jih je pou v firmi se manj kot na minimalcu...

Klub 300 je res top lokacija, celo parking je spodaj da lahko parkiraš v senci ko je vroče, na suhem ko dežuje, ni da ni. Od mene je stran slab kilometer, jaz bi vsak dan jedel tam. AMPAK! Enkrat sem tam jedel in nikoli več. Ne spomnim se več točno kaj sem jedel ampak se pa še vedno spomnim da je bila porcija premajhna, hrana brez okusa, jedilnik pa nikakav, nobene pametne izbire. Pa to ni edina taka restavracija v Ljubljani, v bistvu so skoraj vse take. Za 15 eur dobiš en drek od kosila. Ne vem kaj mislijo, da bo folk za 15 eur hodil jest zanič hrano?  :napaka Hvala lepa, se raje 25 km daleč peljem da dobim zelo zelo dobro kosilo, 5 različnih menijev dnevno, pa vse tako dobro da sploh ne veš kaj bi izbral  :mljask Gostilna Siena je to zraven Mengša, če koga zanima... aja cena pa od 5 do 7 eur za malico in tam enih 8,5 če še juho ješ zraven. Je potem čudno, če Klubu 300 ne gre? ;)

Mal je sprememb tam, pojdi se enkrat jest je bolse sedaj in cenejse, predlagam ti pa da vzames pico(Klubska pica) mislim da nebos razoran vsaj jaz nisem bil 2tedna nazaj :)

Kaval grupo drzi nad vodo Kaval na Brodu in Angel v mercator center Siska...

Najboljsa reklama so gostje. Jebes reklamo po radiu in ostalih medijih, ce postrezba in hrana ni na vrhuncu. Dobra restavracija take reklame sploh ne rabi, ker se bo zelo hitro razvedelo, da tam se pa dobro je. Tud parking veliko steje, sploh, ce je gostilna kje v urbanem obmocju. Za tiste, ki so bolj ven iz centra mesta je parking lazje uredit. In pa seveda ambient, da se vsak gost pocuti sprosceno in udobno, tudi ce je treba nekaj casa pocakat na hrano. Meni osebno so pomembne tudi porcije na krozniku. Nimam rad, ko pred mene pocijo nabasan kroznik do vrha, ker me apetit mine ze v startu. Ko si lacen itak jes z ocmi. Zato je vedno fajn pojest eno manjso predjed, da se potesi tista zacetna zelja in lakota. Porcija mora bit ravno prava in to je kar tezka naloga za gostinca, da doloci tisti optimum s katerim bo zadovoljil vse, tako tiste ki pojedo malo vec kot tiste ki pojedo malo manj. To so potem pravi gostinci. Najlazje je pred gosta dat zvrhan kroznik, pa ce nebo mogel bo pac pustil. Ampak ni to to. Treba je imet tudi obcutek za hrano. Zato predjed in po glavni jedi se kaj sladkega ali kaksen one bite snack, da zadovoljis tudi tiste, ki jim je zmanjkala pika na I pri glavni jedi. Vsi pa morajo iz gostilne siti in ne nabasani, da se drzijo za trebuh in komaj premikajo ko odhajajo ;)

Sej tako reklamo kot si napisal sem imel v mislih :)
Prikaži več možnosti
    • Popo30 je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Takega lastnika oziroma direktorja je treba za jajce obesit. Delavci pa tud nevem kaj se ne uprejo. Ne delah pa adijo. Se socialne pomoci bi dobili skoraj toliko pa jim nebi bilo treba v sluzbo. Noro res kaj si eni dovolijo.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mal je sprememb tam, pojdi se enkrat jest je bolse sedaj in cenejse, predlagam ti pa da vzames pico(Klubska pica) mislim da nebos razoran vsaj jaz nisem bil 2tedna nazaj :)

Kaval grupo drzi nad vodo Kaval na Brodu in Angel v mercator center Siska...

OK bom šel probat, upam da ne pozabim.

A za Angel pa praviš da dobro laufa?  :confused Zanimivo, jaz nisem imel tega občutka ko sem enkrat po naključju zašel tja, že najt jih je precej zajebano. Kakšna pa je tam hrana, imajo tudi malice ali samo alakart? Jaz še nisem jedel tam, sem bil tam po nekih drugih opravkih.

Takega lastnika oziroma direktorja je treba za jajce obesit. Delavci pa tud nevem kaj se ne uprejo. Ne delah pa adijo. Se socialne pomoci bi dobili skoraj toliko pa jim nebi bilo treba v sluzbo. Noro res kaj si eni dovolijo.

Veš kako je to, če psa že od malega tepeš se tepeža navadi in ga ne moti več, misli da je to normalno. Z ljudmi ni nič kaj dosti drugače, žal.

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Popo30 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

OK bom šel probat, upam da ne pozabim.

A za Angel pa praviš da dobro laufa?  :confused Zanimivo, jaz nisem imel tega občutka ko sem enkrat po naključju zašel tja, že najt jih je precej zajebano. Kakšna pa je tam hrana, imajo tudi malice ali samo alakart? Jaz še nisem jedel tam, sem bil tam po nekih drugih opravkih.
Veš kako je to, če psa že od malega tepeš se tepeža navadi in ga ne moti več, misli da je to normalno. Z ljudmi ni nič kaj dosti drugače, žal.

V angelu sm parkrat pred leti jedel in imam v spominu odlicno hrano... to mi je rekel kolega ki je v gostinstvu ze 20+let tako da mu verjamem na besedo ce rece da ga te dve restavracije drzita nad vodo
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

V angelu sm parkrat pred leti jedel in imam v spominu odlicno hrano... to mi je rekel kolega ki je v gostinstvu ze 20+let tako da mu verjamem na besedo ce rece da ga te dve restavracije drzita nad vodo

Zanimivo. Moram res probat, tnx za info :)

The Best Never Rest
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 244
  • Avtomobil: kombi

Šešok svinja pohlepna :ok2

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Šešok?
Jao

Poznavalec !   

Niso vec te fantje kokr vem...poznam ozadje kar dobro :) problem je da je ta mislim da novi lastnik ZELOO drago kupil bowling. Inja ta “podjetnik” zaracunava svojim delavcem 30€ na mesec za parking, s tem da jih je pou v firmi se manj kot na minimalcu...

Ja imaš povsem prav :  https://siol.net/pos...ing-klub-452111

Urejal Mat xxl, 22.08.2019, 22:00.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.