Skoči na vsebino

Zaposlitev v Ljubljani

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
240 odgovorov v temi
filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 084
  • Avtomobil: F31

Takega lastnika oziroma direktorja je treba za jajce obesit. Delavci pa tud nevem kaj se ne uprejo. Ne delah pa adijo. Se socialne pomoci bi dobili skoraj toliko pa jim nebi bilo treba v sluzbo. Noro res kaj si eni dovolijo.

a niso socialne še povišali pred kratkim? je bolj efektivno ( in zdravo! ) nabirat robidnice, gobe in šparglje ter vlečt socialno  :ok2  

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 496
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

a niso socialne še povišali pred kratkim? je bolj efektivno ( in zdravo! ) nabirat robidnice, gobe in šparglje ter vlečt socialno  :ok2  

Itak. Problem v gozdu so samo klopi, tako da se marsikdo med Šešokom in klopi odloči za manjšega zajedalca, včasih napačno.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 115
  • Avtomobil: avtomatik

Če bi bila plača 1.500,00 € neto, verjento nebi imel težave najdet normalnega kadra:)

Verjetno je "prejemek" na koncu meseca v rangu 1.500,00 €, ne pa plača (plača = višina plačila za osnove naloge & odgovornosti za reden delovni čas, ki je navedena v pogodbi o zaposlitvi).

Če je prejemek 1.500,00 € neto skupaj z plačili za nadure & vikende, je to bolj kot ne (ali pa realno zelo blizu) minimalec.

Folk vedno meša neto plačo in vse prejemke. Misli, da če prinese domov 1500€, da je to njegova neto plača :nono :nono, se pa v tem znesku skriva xxx € za malico, xxx € za prevoz na delo, kakšni dodatki za izmensko delo, nočne, stalnost, otroke, xxx € za nadure... Koliko je pol dejanska neto plača?

Minimalc :jok.

In dokler to ljudje nimajo pošlihtano pri sebi, slepijo sami sebe, kako dobro (kao) zaslužijo.

Treba se je pogovarjat o bruto plači, ta šteje. Iz te gredo vsi prispevki v ZZZD, penzijo, od bruto plače je odvisno, koliko bolniške boš dobil...

Pa koliko boš vrtca plačal, tudi :frown.

LP A.

Urejal Andy04, 23.08.2019, 14:47.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Eagle46, velikomalo in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 529
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Folk vedno meša neto plačo in vse prejemke. Misli, da če prinese domov 1500€, da je to njegova neto plača :nono :nono, se pa v tem znesku skriva xxx € za malico, xxx € za prevoz na delo, kakšni dodatki za izmensko delo, nočne, stalnost, otroke, xxx € za nadure... Koliko je pol dejanska neto plača?
Minimalc :jok.

In dokler to ljudje nimajo pošlihtano pri sebi, slepijo sami sebe, kako dobro (kao) zaslužijo.

Treba se je pogovarjat o bruto plači, ta šteje. Iz te gredo vsi prispevki v ZZZD, penzijo, od bruto plače je odvisno, koliko bolniške boš dobil...
Pa koliko boš vrtca plačal, tudi :frown.

LP A.

Vrh ledene gore je pa še to, ko na razgovoru za službo delodajalec začne nakladati še o variabilnem delu plače. Kako boš konec meseca lahko dobil še stotaka ali dva, če bo dober promet. Kandidat pa ne ve, da je ta letvica običajno postavljena tako visoko, da dodatka ni nikoli. Če pa že je, moraš pa cel mesec tiščati kot črnc, da ga dobiš.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 115
  • Avtomobil: avtomatik

Agree :ok.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 603
  • Avtomobil: new age e39

Včeraj sem..dal za pico v popsu 13 eur. Vredna vsakega centa. Natakarji majo solicer cajt skos twlefone drkat, tako da bi bil komot kaksen manj. Drugace pa ni blo mize fraj. Da se. Sam ne z gaudo pa poceni šunko.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 377

Včeraj sem..dal za pico v popsu 13 eur. Vredna vsakega centa. Natakarji majo solicer cajt skos twlefone drkat, tako da bi bil komot kaksen manj. Drugace pa ni blo mize fraj. Da se. Sam ne z gaudo pa poceni šunko.

Ma bomo vidli na dolgi rok....

Mogoče jih zvleče ven lokacija,cene so pretirane,pice še nekako,piva pa imajo cene med 4,5-7€. :crazy

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

V gostinskih lokalih in restavracijah bi strogo prepovedal uporabo telefonov pred gosti. To mi je nekaj najbolj nevljudnega in zadnje case vedno vec tega opazam. Ne recem, da je treba opravit NUJNO klic ali poslat sms, ne pa da nekateri ves cas visijo na telefonih. Kot si rekel, ocitno je dela premalo in bi jih v ekipi komot bilo manj in to v vec katerem lokalu.
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 698
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

V gostinskih lokalih in restavracijah bi strogo prepovedal uporabo telefonov pred gosti. To mi je nekaj najbolj nevljudnega in zadnje case vedno vec tega opazam. Ne recem, da je treba opravit NUJNO klic ali poslat sms, ne pa da nekateri ves cas visijo na telefonih. Kot si rekel, ocitno je dela premalo in bi jih v ekipi komot bilo manj in to v vec katerem lokalu.

Pred leti so v tusu na bowlingu in v diskotekah kelnerji placevali 20 eurov ce ga je sef zalotil na telefonu, po prvi placi je drasticno upadla uporaba telefonov... Moja je delala v kozmeticnem salonu, je imela v pogosbi napisano da ne sme pred stranko uporabljat drugega kot sluzbeni telefon.
Vse se da ce se hoce.
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: ni moj:(

Word. Jaz pravim folku, da je njihova plača tisto, kar bi dobili v primeru, da so cel mesec plačnega obračunskega obdobja na dopustu;)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

MihaR
MihaR

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 450

Niso vec te fantje kokr vem...poznam ozadje kar dobro :) problem je da je ta mislim da novi lastnik ZELOO drago kupil bowling. Inja ta “podjetnik” zaracunava svojim delavcem 30€ na mesec za parking, s tem da jih je pou v firmi se manj kot na minimalcu...

Če bi ozadja poznal za Bowling klub 300 in vedel, kdo je dejanski lastnik, ki zadaj premika figure, bi ti bilo kmalu, kristalno jasno, da drugače pač ne more biti. 

Sicer nisem ravno 100% nekje sem slišal, pa ne vem, če drži, da naj bi se menjal lastnik v zadnjem času nisem pa prepričan. 

Ja imaš povsem prav :  https://siol.net/pos...ing-klub-452111

Če si preberete bolj podrobno spodnji link, piše da so zemljišče in stavba še vedno v lasti šešokov, prodal je samo "podjetje", katero pa že 3 leta tolče minus, verjetno imajo samomorilsko najemnino in samo vprašanje časa je kdaj bo storil enako kot prijatelj/stranka od LeonaT, če ni to celo on  :)

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 307

Sam sem zadnje čase nekaj razmišljal, da bi mogoče pa še sam malo zamenjal službo. Ne zaradi tega, ker bi bilo karkoli narobe, mogoče je samo urnik manjši problem, ampak ker sem se po 10 letih navadil vse, kar se v tej službi lahko naučiš, bi menjal, zaradi novih izzivov, novega znanja, ki bi ga bilo potrebno osvojit. Delam pa v taki branži, kjer mi pridobljene izkušnje ne pridejo prav skoraj nikjer, h konkurenci pa tudi ne bi imelo smisla presedlat, tudi če bi bili pogoji boljši. 

Pa me je po prebrani temi vse skupaj minilo, se počutim kar malo boljše, sedaj ko malo bolj cenim kaj imam. Mogoče bom moral najti izziv v napredovanju, kjer pa je vse preveč odvisno od vez in poznanstev :blackeye

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 149

Dokler imas sluzbo se ti nikamor ne mudi in lahko brez problema posiljas okoli, kjer tebe zanima.
Ce te povabijo na razgovor pac vidis kaj ponujajo in ce ti odgovarja.
Sej noben ne pravi da moras dat odpoved, preden gledas drugje :)
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 022
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Pa malo je treba stvari jemati z rezervo in povprašati še kakšnega drugega za mnenje. Velikokrat kdo menja zaposlitev in je čez pol leta ali leto vesel če ga nazaj vzame stari delodajalec. Zato tudi vedno podjetja menjajte sporazumno in v dobrih odnosih. Če je seveda to obojestransko možno.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in višnja uporabnikom je všeč to sporočilo

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 149

Tako ja, zakljucit v dobrih odnosih, ceprav bi ravno takrat vse slabo povedal. Direktorji se poznajo med sabo, sploh v isti branzi. Slovenija je majhna.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 088
  • Avtomobil: B8

Pa malo je treba stvari jemati z rezervo in povprašati še kakšnega drugega za mnenje. Velikokrat kdo menja zaposlitev in je čez pol leta ali leto vesel če ga nazaj vzame stari delodajalec. Zato tudi vedno podjetja menjajte sporazumno in v dobrih odnosih. Če je seveda to obojestransko možno.

Enkrat v lajfu je pa treba met jajca pa stat za svojim prepricanjem ter povedat drekacem kar jim gre!
Prikaži več možnosti
    • blackberet, Mark89 in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 694
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Enkrat v lajfu je pa treba met jajca pa stat za svojim prepricanjem ter povedat drekacem kar jim gre!

Mah ko dobiš novo službo se ti več ne da. Vsaj meni ne.
Prej pa si ponavadi s takim ravnanjem škoduješ kar ji ravno odraslo glede na to da delaš v prvi vrsti zase.
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

V nasi firmi ljudje prihajajo in odhajajo kot po tekocem traku. To za podjetje NI zdravo in je rezultat zgresenega vodstva direktorja ter sefice HR. Ob vsakem slovesu sem prica enakim zlajnanim frazam, kako smo vsi super ter da je bil cas tukaj cudovit, noben pa nima jajc da bi dolocenim osebam rekel da so govna od ljudi. Mene mocno srbi, da bom prvi, ker sva s sefico HR ze malce na bojni nogi, pa mi ne more nic ker sem sindikalni zastopnik, sploh pa nameravam menjati branzo, referenco pa dobim od svojega sefa.
Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 694
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Jah postajamo kot USA kjer je vedno vse super.
Pa tudi v večjih podjetjih farsa in pranje možganov kako super je vse in dajanje videza neke popolne firme v resnici pa odnosi katastrofalni.

HR mi je bil vedno uganka. Kdaj se mi zdi da sploh ne nosijo odgovornosti za napačno kadriranje. Sami kadrovniki dostikrat dajejo pomoje večjo težo na to kaj odgovoriš na neumnosti kot so 5 dobrih in 5 slabih lastnosti kot pa dejansko na strokovnost? Je kakšen HRjevec tukaj da bi malo razjasnil zadeve :)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

HR je sam sebi namen ter ustvarjen za mesanje dreka brez kakrsnekoli odgovornosti.

Prikaži več možnosti