Skoči na vsebino

2007 E60 530iA, monacoblau metallic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

No pa je pri hiši tudi e60  :-D . Bom ob priliki dopisal kaj več, trenutno samo par slik za predstavo (notranjost še iz oglasa).

Na kratko: avto uvožen iz nemčije star eno leto (20.000km). Do današnjega dne pri prvem lastniku v sloveniji.

Trenutno stanje kilometrov je 295.500km. V realnost kilometrov ne dvomim. 

No kakorkoli že, opremljen je lepo. Ima vse kar sem si želel in mnogo več. Je facelift model, letnik 2007.

No sedaj pa vprašanja. Če bi mi kdo znal v kakršnemkoli smislu pomagati bi bil zelo hvaležen.

1.Pod opcijami je tudi nekaj z Bluetoothom? Kako to deluje? Lahko preko Bluetootha tudi glasbo predvajam?

2.Zadaj za naslonom za roko tam pri stikalih za gretje zadnjih sedežev, je vhod AUX IN, je to kaka opcija v iDrivu, za predvajat preko kabla za slušalke iz telefona?

3. Olje menjalnika je bilo menjano pri okoli 180000km. Je sedaj pravi čas za ponovno menjavo? Sem že prepozen?

4. CCC enota je še nedotaknjena. Ker vem, da vsaka prej ali slej odpove, me zanima v čem je razlog odpovedi? Nekje sem slišal, da je krivec neoriginalen CD za NAVI, ker se potem neprestano zaganja in pregreje enoto?

5. Se pri menjavi svečk, menja tudi tuljave?

6. Strešno okno: Imam silikonsko olje (glicerin), je ok za namazat tesnila? Vodila okna se kaj maže? Kako pravilno vzdrževati strešno okno? Kalibracija?

7. Je pri čakanju na semaforju smiselno iz D v N prestaviti?

8. Ko prestavim iz P v D malo za trenutek zanihajo obrati motorja, je to ok?

9. Kaj pri streli jasni predstavlja tisti ključ, ki ima ON in OFF tipki :confused Webasto ni, ali????

10... še kakšni nasveti?

Pripete slike za predogled

• IMG_20190826_224050.jpg
  • IMG_20190826_212531.jpg
  • IMG_20190826_212449.jpg
  • 4051464.jpg
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.48.09.png
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.45.46.png
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.45.58.png
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.46.07.png
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.46.15.png
  • Screen Shot 2019-08-26 at 22.46.22.png

Urejal BMW_V10, 26.08.2019, 22:08.

Prikaži več možnosti
    • fp4492, bvogri, BMW Deutschland in 6 ostalim je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 878
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

1. Bluetooth je najbrž samo za telefon, ne bom pa za 100% trdil, da se glasbe ne da predvajat preko njega.

2. Tako je, priklopiš telefon preko 3,5mm jack kabla, v iDrivu izbereš Aux in poslušaš glasbo iz telefona.

3. Če je res bilo menjano, potem nisi prepozen.

4. -

5. Tuljave se menja, ko se pokvarijo, drugače samo svečke.

6. -

7. Načeloma naj bi prestavljanje iz D v N in nazaj predstavljalo obrabo menjalnika, torej za kratke postanke ni zaželeno pretikanje. 

8. Je normalno ja, avto vendarle ni nov.

9. Bo kar webasto ja. Auxilliary heating na seznamu opreme.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

1. Bluetooth je najbrž samo za telefon, ne bom pa za 100% trdil, da se glasbe ne da predvajat preko njega.

2. Tako je, priklopiš telefon preko 3,5mm jack kabla, v iDrivu izbereš Aux in poslušaš glasbo iz telefona.

3. Če je res bilo menjano, potem nisi prepozen.

4. -

5. Tuljave se menja, ko se pokvarijo, drugače samo svečke.

6. -

7. Načeloma naj bi prestavljanje iz D v N in nazaj predstavljalo obrabo menjalnika, torej za kratke postanke ni zaželeno pretikanje. 

8. Je normalno ja, avto vendarle ni nov.

9. Bo kar webasto ja. Auxilliary heating na seznamu opreme.

Hvala!
Nikoli se nisem kaj dosti poglabljal v webasto. Na kakšen princip to deluje in kako se uprobalja?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 878
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Grelec na gorivo je tole. E39 R6 dizli so ga imeli vsi serijsko za pomoč pri hitrejšem segrevanju motorja pozimi. Dalo se ga je pa odklenit s testerjem, da si nastavil gretje na timer. BMWji imajo sicer menda vsi ventilacijo na timer, webasto pa je pihanju dodal še gretje. 

Pri E60 je bil za doplačilo, pri bencinarjih je pa sploh redkost najti webasto.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 528
  • Avtomobil: E61 535D

Hvala!
Nikoli se nisem kaj dosti poglabljal v webasto. Na kakšen princip to deluje in kako se uprobalja?

Jaz ga imam v E61. Lahko si nastaviš na timer v CCCju (ne rabis nic kodirati, je že v meniju), lahko ga pa vklopis z daljincem. Ko ga vklopis z daljincem se ti vklopi notranja lucka v avtu (da vidis na dalec, da si vklopil Webasto) med delovanjem Webasta ti tudi utripa rdeci ventelitor pod sredinskim krogom na klima enoti. ce ga vklopis z daljincem ko je zunanja temp. nad 15'c ti vklopi prezračevanje vozila (samo ventilator, ne vklopi klime), pod 15'c pa se vklopi grelec. Webasto enota se nahaja med prednjim kolotekom in voznikovimi vrati, izpuh pa pod voznikovimi vrati (ko bos menjaval filter goriva od vozila, ga bos videl) Ne se cuditi, ko se bo pozimi kadilo pod voznikovimi vrati :) Pri dizlu si avto pomaga z webastom da zagreje prej kabino (ne vem kako je pri bencinarju), zato ce webasto ne deluje (Ce je kaj narobe z njim) avto rabi dlje casa da zagreje kabino...
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pri CCCju na E60 imas Bluetooth tovarnisko samo za BT slusalko, ali pa za normalno telefonijo. Za poslusanje glasbe v originalu ni bil. Najcenejsa opcija ti je BT modul na aux (se priklopi zadaj v CCC enoto), samo je zvok nekoliko tišji.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Hvala! Si ne upam probat vklopit, da kaj ne zagori :D :D.
Bluetooth se mi poveže s telefonom ampak je očitno samo za klice. Je še kaka možnost za bolj sodobno povezljivost?
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala! Si ne upam probat vklopit, da kaj ne zagori :D :D.
Bluetooth se mi poveže s telefonom ampak je očitno samo za klice. Je še kaka možnost za bolj sodobno povezljivost?

Nebo nic zagorelo :) Dension, MR. 12 volt, kitajski navi, ali pa CIC z Comboxom (to sem jaz dal noter).

Urejal panki_86, 27.08.2019, 10:56.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 213
  • Avtomobil: Bayerische Maschine

In, kako si kaj navdušen nad avtom/motorjem?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 071

Piše da ima aktivni tempomat. Kje pa je radar spredaj v odbijaču ?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kje to piše? V spisku opreme je tempomat z zaviranjem, ko gres po klancu navzdol sam zavira, da ostane na željeni hitrosti...
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Nebo nic zagorelo :) Dension, MR. 12 volt, kitajski navi, ali pa CIC z Comboxom (to sem jaz dal noter).

Hvala. Okvirna cena vgradnje CIC?

Nima aktivnega. Samo tempomat s funkcijo zaviranja je.

In, kako si kaj navdušen nad avtom/motorjem?

Včeraj je bil prvi dan, tako da ga prav dosti nisem mogel testirat. Prvi občutki:
Avto potegne lepo in zvezno. Pri nizkih vrtljajih je smešno tih. Resno. Sprva sem si rekel:"to je 3.0?". Pri višjih vrtljajih pa lepo zarohni. Malo se še privajam avtomatskega menjalnika. Prestavlja lepo ampak za moje pojme v pre nizkih vrtljajih :D. Drugače pa napram 316i čisto drugi svet. Se pa avtu pozna teža. E46ka je taka kompaktna, se drži ceste kot klop in jo premetavaš v ovinkih kot bi bila s papirja.
E60 se pa je bolj kot kaka ladja.
Upam da bo dobro služil. Malo me je strah ker vem, da e60 ni znan po zanesljivosti. Odštevamo dni do prve napake :)
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala. Okvirna cena vgradnje CIC?

Cca 1200 enota, zaslon, vsi kabli, CIC kontroler, FL klima enota, blenda za enoto, blenda za kontroler, adapterji za Combox, konektorji, pini, 2x usb kabel, aux kabel (1x USB iz Comboxa in 1x iz CICa) in kodiranje. Montiral sem vse sam pol dneva...
Radar tempomat je dosti cenejsa zadeva za retrofit. Mene je prisel materjal 330€, torej leca, nosilec, blenda za M odbijac, konektor, pini in rocica. Nevem samo kolko mi bo pooblaščenec vzel za kalibracijo z ogledali...

Urejal panki_86, 27.08.2019, 15:04.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 621
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Les notri mi je všeč, škoda ker ni v kombinaciji s kako bež notranjostjo. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 525
  • Avtomobil: E61 530dTA

Cca 1200 enota, zaslon, vsi kabli, CIC kontroler, FL klima enota, blenda za enoto, blenda za kontroler, adapterji za Combox, konektorji, pini, 2x usb kabel, aux kabel (1x USB iz Comboxa in 1x iz CICa) in kodiranje. Montiral sem vse sam pol dneva...
Radar tempomat je dosti cenejsa zadeva za retrofit. Mene je prisel materjal 330€, torej leca, nosilec, blenda za M odbijac, konektor, pini in rocica. Nevem samo kolko mi bo pooblaščenec vzel za kalibracijo z ogledali...

Kaj si mislil s “kalibracijo z ogledali?”
LP
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Moj je že facelift, torej bi bilo Vrjetno malo manj če prav razumem.

Glede radarja je pa najceneje 800 na ebayu kar sem našel :( za okoli 300 bi ga takoj montiral :D

Les notri mi je všeč, škoda ker ni v kombinaciji s kako bež notranjostjo. :ok

Osebno mi je enako všeč črno ali pa bež usnje. Bež mogoče po eni strani raje, ker se ne segreje toliko, črno pa ne umaže.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Moj je že facelift, torej bi bilo Vrjetno malo manj če prav razumem.

Glede radarja je pa najceneje 800 na ebayu kar sem našel :( za okoli 300 bi ga takoj montiral :D

Osebno mi je enako všeč črno ali pa bež usnje. Bež mogoče po eni strani raje, ker se ne segreje toliko, črno pa ne umaže.

Za 300€ bi tudi jaz razmislil o radarju  :ok

Glede barve usnja te a popravim - umaže se vsaku usnje enako, samo na črnem se svinjarija ne vidi.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Za 300€ bi tudi jaz razmislil o radarju  :ok

Glede barve usnja te a popravim - umaže se vsaku usnje enako, samo na črnem se svinjarija ne vidi.

Vrjemi če je res 300 material sem zelo zainteresiran :D

Imaš prav, pozna se ne, umaže se pa ravno toliko :D

Fantje se vedno ne vem kaj s stresnim oknom :(.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 245

Okno je fajn vsaj enkrat letno fajn podmazat, in namazat tesnila z glicerinom. Fajn je tudi vsaj enkrat letno drlati kalibracijo, tako bos imel dolgo casa mir kar se tice tezav. Edini nevem kako ma limuzino sistem odvajanja vode
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

S čim je najboljše podmazat? Kakšna približno namenska mast?
Tudi to ja, odtočne kanale bi počistil, pa ne vem kje so :(
Prikaži več možnosti