Skoči na vsebino

2007 E60 530iA, monacoblau metallic

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
279 odgovorov v temi
BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 754
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Zamenjava cevi za polnjenje posode s čistilom za stekla

Dobro to ni bilo ravno v planu  :fight . Sem opazil pred kratkim, da mi pri polnjenju posode ta cev nekje očitno pušča. Se jo je pač na tej točki zamenjalo z novo. Vmes pa še malo čiščenja ravno mimogrede.

Strošek: 24€

Pripete slike za predogled

• 20220408_224748.jpg
  • 20220408_230153.jpg
  • 7.PNG
  • 6.PNG
Prikaži več možnosti
    • crtacrta in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 943
  • Avtomobil: 330 xi

Cifro mi pošlji v zs , pa ti sporocim po praznikih.

Platišča si zadel meni osebno top za e60 , tole z odbijači si pa dober , jst se ne bi šel.
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 080

Isti si kot jaz, kar se tice ciscenja, preden se stvari sestavijo nazaj :)
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Cifro mi pošlji v zs , pa ti sporocim po praznikih.
Platišča si zadel meni osebno top za e60 , tole z odbijači si pa dober , jst se ne bi šel.

Najlepša hvala, ti napišem na ZS. Ja saj zadnje čase ugotavljam, da več rihtam avto (retrofiti), kot se pa vozim :D

Isti si kot jaz, kar se tice ciscenja, preden se stvari sestavijo nazaj :)

To pa obvezno. Si sploh ne predstavljam, da bi kar na umazano podlago nataknil gor, pa če prav vem, da po dveh vožnjah bo spet vse umazano.
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 697
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Da ne boš pozabil še potem skodirati M paketa.

V VO moreš dodati $715, pa v PDC modulu je treba spremeniti eno nastavitev na $715 M Aerodynamics package ;)

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Seveda :)
Me zanima, če je mogoče tudi platišča spremeniti v VO, da potem v CIC-u kaže ustrezna.
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 697
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Ne, CIC še nima te opcije. Tudi NBT je nima, če se ne motim.

Vozilo si lahko nastavljaš s kodiranjem od iDrive 7 naprej, pa ti potem na slikici pokaže točno tvoje vozilo.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 377
  • Avtomobil: sivo povprečje

off,..zakaj se ne naredi,da lahko direktno iz galerije nalozis video?

Ne vem, vem pa da forum že kar nekaj časa ni bil updatan.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

M paket 3. Del - nadaljevanje z delom, zaščita podvozja.

Nadaljevanje z delom. Najprej sem se malo s sprednjim odbijačem igral in nanj namestil določene plastike (slika 1, 2)

Sledilo je razstavljanje sprednjega konca avta, toliko da sem lahko prišel do plastike, ki se nahaja med hladilnikom in samim odbijačem. Kot že rečeno v kompletu pridejo trije različni tipi teh plastik in potem nekako s poskušanjem prideš do ustrezne. :ok2

Zanimivo je morda to, da nekatere e60 imajo spredaj lopute, ki so zaprte, ko se motor segreva in kadar ne potrebuje dodatnega hlajenja. Loputi sta v bistvu dve. Ena na spodnji polovici druga na zgornji polovici hladilnika. No e60 s tovarniškim M paketom teh loput sploh nimajo. Želel sem si vseeno prestaviti obe, a zaradi samega dizajna nove plastike spodnje preprosto ne gre nikakor montirati (slika 4).  Sledila je montaža sprednje traverze. Na njo se pritrdi tudi nosilec in sam long range radar (LRR) od aktivnega tempomata. Za enkrat še ne bom pisal posebej o retrofitu aktivnega tempomata, to pride malo pozneje v ospredje. 

Tudi short range radarja se namesti v svoja nosilca, ki se ju pritrdi na traverzo. Zaščitno peno je potrebno odrezati na mestih, kjer prideta na novo radarja. Ti dve zaščitni peni obstajata samo dve. Prva je za M paket in druga za vozila brez M paketa, kar pomeni, da posebej kataloške številke recimo za zaščitno peno, ki bi jo imel M paket z aktivnim tempomatom ni (ali pa za vozila brez M paketa z aktivnim tempomatom). Očitno so torej pri montaži v tovarni imeli neko napravo, ki je te pene rezala za vozila z aktivnimi tempomati? So pa na srečo označena mesta, kjer je potrebno odrezati (kot se vidi tudi na slikah).

No za konec, pa še menjava pritrdilnih čepov pragov z novimi, voskanje različnih mest podvozja ( in seveda pred tem tudi čiščenje).  :-D  

• 20220410_010828.jpg
  • 20220417_163059.jpg
  • slika1.PNG
  • slika3.PNG
  • slika4.PNG
  • slika5.PNG
  • slika6.PNG
  • slika7.PNG
  • slika8.PNG
  • slika9.PNG
  • slika10.PNG
  • slika11.PNG
  • slika12.PNG
  • slika 13.PNG
  • slika14.PNG
  • slika16.PNG
  • slika17.PNG
  • slika15.PNG
  • slika18.PNG
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, crtacrta, MIHOLD in 6 ostalim je všeč

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 523
  • Avtomobil: LEPO

:respect

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

crtacrta
crtacrta

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: e36 328i cabrio,e34 525i

..bravo tak se to dela..pohvale..
Objavljena slikalep pozdrav iz Maribora!
Prikaži več možnosti

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 435
  • Avtomobil: Volvo V70R AWD

Če vidim pravilno si za odbijačem in po podvozju tudi pošprical s tem voskom? Zanima me če veš kako se to potem obnese na dolgi rok. Predstavljam si, da se je ta vosek lepljiv in se zna na dolgi rok na ta vosek sprijeti ogromno umazanije, prahu in kamenčkov?

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

..bravo tak se to dela..pohvale..

Hvala  :-D

Če vidim pravilno si za odbijačem in po podvozju tudi pošprical s tem voskom? Zanima me če veš kako se to potem obnese na dolgi rok. Predstavljam si, da se je ta vosek lepljiv in se zna na dolgi rok na ta vosek sprijeti ogromno umazanije, prahu in kamenčkov?

Tako je ja. Edino kolotekov zaenkrat še nisem dol dajal pa tam pošprical...bo pa tudi to pred zimo zagotovo narejeno.

Glede voska je tako...kolikor sem jaz gledal na otip ni nič lepljiv. Se zadeva strdi v zelo trdo formo (tudi v navodilih piše, da je narejen prav v ta namen, da ga kamenčki ne odkrušijo).

Meni je všeč zato, ker je vseeno malo manj pernamentno kot recimo bitumen, vseeno pa odlično ščiti površino.

Dva druga avta pri hiši sta prav tako zaščitena, pa ni opaziti, da bi se prah gor lepil. Je pa pri e60 itak tako, da nobena od teh pošpricanih površin ne pride v direktni kontakt s kamenčki (v smislu, da bi jih direktno s kolesa metalo), ker je vse pod plastikami zaščiteno. Znotraj pragov je tako ali tako tudi že tovarniško vosek, jaz sem ga samo še malo dodal. 

Pazil sem samo toliko, da sem notranje špranje našprical s tisto pločevinko voska, ki ima na sliki cevko gor. Razlog je v tem, da je bolj tekoč in naredi bolj tanek sloj in tako ne zamaši kakšnih rež, ki so narejene za odtekanje vode - če bi jih zamašil, bi naredil več škode kot koristi  :laugh . Od Dinitrola vosek je pa bolj gost in tudi ustvari kak dober milimeter debel sloj- tega sem uporabil za ''zunanje površine'' (recimo za odbijačem).

Prikaži več možnosti

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@BMW_V10: Hvala za podroben opis. Se pravi Dinitrol - Kombi wachs je ta produkt, ki si ga uporabil za odbijačem in po podvozju? Namreč tudi sam iščem nekaj podobnega, da zaščitim površino, ni pa ravno bitumen, ker ne bi rad prebarval na črno vsega skupaj. Še te lahko vprašam kje si tole nabavil?

Hvala za info, sprobam :ok

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

@BMW_V10: Hvala za podroben opis. Se pravi Dinitrol - Kombi wachs je ta produkt, ki si ga uporabil za odbijačem in po podvozju? Namreč tudi sam iščem nekaj podobnega, da zaščitim površino, ni pa ravno bitumen, ker ne bi rad prebarval na črno vsega skupaj. Še te lahko vprašam kje si tole nabavil?

Hvala za info, sprobam :ok

Tako je. Nabavil sem ga tukaj: https://www.operi-av... 77b&results=23

Meni je ravno zato všeč, ker bitumen vseeno smatram kot pravo lakiranje (ki za sabo potegne vso pripravo površine) in posledično kot neko pernamentno zadevo. Tale vosek je sicer tudi zelo trpežen ampak ga lahko vseeno (če bi tako želel) lahko odstraniš. 

Jaz z njim rad pošpricam tudi kakšne vijake na podvozju, da je potem lažje odviti, ker ne zarjavi vse skupaj. 

Prikaži več možnosti
    • Volvej in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 303
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

:bow

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Dvakrat se obrneš pa je mesec naokoli  :ok2

No nadaljujemo. 

Spredaj sem najprej montiral še SSR senzorja za aktivni tempomat. 

Sledila je menjava nosilcev motorja in menjalnika. Nosilca motorja sta vakuumsko krmiljena in posebej za n53 narejena (zato se jih tudi precej težko dobi). Odločil sem se za originalne, ker cena ni prehuda (150eur oba + novi ALU vijaki in matice). Nosilce menjalnika sem pa vzel od Lemforder-ja. 

No po 320k km so bili stari nosilci motorja kar lepo posedeni (kot se vidi tudi na sliki). Sedaj, ko prižgeš motor praktično ne veš niti, da se je prižgal, tako mirno deluje  :ok2 .

Ker je moral izpuh dol zaradi menjave nosilcev menjalnika, se je menjalo še tesnila izpuha in gumi nosilce. Vmes, pa še zaščita delov podvozja.

V nadaljevanju se je speskalo zadnjo traverzo in njene nosilce. Sicer malo nepotrebno, ker bo v kratkem zadaj vlečna kljuka in s tem drugačna traverza ampak ok.

Pred montažo odbijačev sem avto opral, dekontaminiral, spoliral in zaščitil s keramično zaščito. Odbijači zaenkrat še niso v keramiki (navodilo s strani ličarja). Poliral sem tako, da so bile odstranjene samo tiste lažje praske in hologrami (želim obdržati čim večjo debelino laka). S keramično zaščito se je namazalo tudi platišča.

No za tem pa se je montiralo že zadnji odbijač in pragova. Sprednji odbijač bo moral še kak teden počakati, da vmes dokončam napeljavo aktivnega tempomata spredaj. Za slednji projekt so prišli tudi nekateri izmed zadnjih potrebnih delov materiala in orodja.

• 1.PNG
  • 2.PNG
  • 3.PNG
  • 4.PNG
  • 5.PNG
  • 20220430_140648.jpg
  • 6.PNG
  • 7.PNG
  • 8.PNG
  • 9.PNG
  • 10.PNG
  • 11.PNG
  • 12.PNG
  • 13.PNG
  • 14.PNG
  • 15.PNG
  • 16.PNG
  • 17.PNG
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, crtacrta, Ducky in 9 ostalim je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Vidim da sem pozabil dopisat. Na avtu so zadaj distančniki 15mm, katere se bo (ko bo avto vozen) tudi homologiralo  :)

• 18.PNG
  • 19.PNG
Prikaži več možnosti

Volvej
Volvej

BMW ljubitelj

• Uporabnik

To pa je vzdrževanje kot se spodobi :ok

Poslovni partner ima takega 530i s 720.000km, prva ketna, motor dela v nulo.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

To pa je vzdrževanje kot se spodobi :ok

Poslovni partner ima takega 530i s 720.000km, prva ketna, motor dela v nulo.

Hvala  :-D

Saj motor sam po sebi ni slab. Problem je bolj z vso tehniko okoli (visokotlačni vbrizg in podobno...). Če so te zadeve porihtane potem načeloma nimajo nekih kritičnih težav (kakor jih ima recimo N57 z verigami in ležaji).

Prikaži več možnosti
    • Volvej je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.