Skoči na vsebino

Skoda Octavia vRS Combi TDi

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
300 odgovorov v temi
Di4b1o^
Di4b1o^

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 368
  • Avtomobil: ni vec BMW

Lep Škodilak  :ok  Veliko varnih kilometrov, naj ti služi.

Sam imam Passata B8 z dokupljenim 6 letnim jamstvom in so intervali na 15kkm, sicer pa kao 30kkm. 

P.S. Je včeraj tvoj E39 bil parkiran na lentu okrog 19:30?  :cool

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 008
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Hvala vsem za varne kilometre, tega nikol odvec :ok

Intervale sem si sam izbral na 30kkm. Vceraj sem bil tam, ker sem doplacal 366€ za podaljsano jamstvo na 5 let in/ali 200.000 km. Ja, noter vlivajo Castrolovo zupco Edge Professional 5w30. Sem ze povedal da bom delal servise na 15kkm? No v glavnem, specifikacija olja je to, predzadnji motor odspodaj. In tudi, ce bi bil interval na 15kkm bi bilo olje isto.

Kako bi se z njimi dogovoril da dajemo kaj druga noter, ne vem.

Na lentu je po vsej verjetnosti bil brat, ker je tam doma, tako da ima sanso malo uzivat v V8, (kakor tudi v tankiranju le tega :laugh), dokler ne pridem po njega.

Pripete slike za predogled

• 20190830_111942.jpg

Urejal MajoR, 31.08.2019, 08:46.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 172
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Lepa petarda! Edino jaz bi vzel belo barvo.Naj ti služi dobro in želim ti srečno vožnjo. :ok

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 137
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Bela je taka nehvalezna, ce res ne delas z avtom kot recejo z rokavicami. Je mama pred kratkim nabavila audi q5 bele barve in se vidi se taka mala pikica..
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 316
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Ma bela je tako zlajnana barva, kot komadi na Radio1.
RS je meni vsec tudi v tisti strupeno zeleni, ali pa metalik modra
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 364
  • Avtomobil: 325d F31

Lepa petarda! Edino jaz bi vzel belo barvo.Naj ti služi dobro in želim ti srečno vožnjo. :ok

Belih rsk je kot dreka na cest
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 360
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

Na podlagi cesa to pravis?? Lahko razlozis zakaj mislis, da je ravno v Sloveniji servisni interval na 15k km...
Po moje je servisni interval odvisen od nacina voznje, je to vecinoma relacijsko ali vecinoma mestna voznja ali kombinirano. Jaz delam na mesec cca 7km ampak relacijske voznje - 90% avtoceste. Ce bi se drzal intervala kot pravis, da bi moral bit v SLO, bi bil vsaka 2 meseca na servisu. Delam pa servise med 20-25k km. Nekdo drug npr naredi letno samo 8k km, torej bi po tvoje moral na servis vsaki 2 leti. Pa ni tako, v tem primeru se priporoca servis 1x letno.

Kdo po tvoje določa interval? Ti ali uvoznik?
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Kdo po tvoje določa interval? Ti ali uvoznik?

Uvoznik?? Kaj ima pa uvoznik veze z servisnim intervalom??

Servisni interval doloca izkljucno nacin voznje, kot sem ti ze zgoraj napisal. V audiju npr pise toliko in toliko km ali toliko in toliko dni do servisa. Kaj bo pac prej. Lahko proizvajalec doloci nek interval, je pa odvisno od uporabnika kako bo avto uporabljal. Mestna voznja je manj km torej bo servis po 10-15k km. Relacijska voznja je vec km in servis na 20-25k km, lahko tudi na 30k km pri novejsem avtu. Po tvoje bi nekdo ki dela 10k km vecino avtoceste na mesec bil vsakih 45 dni na servisu??

PS: zgoraj si napisal, da v SLO so servisni intervali na 15k km. Lahko razlozis to svojo trditev?? Kaj ima pri servisnem intervalu veze drzava v kateri se avto uporablja oziroma je registriran?

Urejal Popo30, 31.08.2019, 10:03.

Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 360
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

Kaj pa če je interval pogojen z garancijo oz. jamstvom?

Preveri.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 172
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Meni je pač lepa bela. Imam dva bela avta in je zelo hvaležna barva. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 759
  • Avtomobil: Mesanec

Uvoznik?? Kaj ima pa uvoznik veze z servisnim intervalom??
Servisni interval doloca izkljucno nacin voznje, kot sem ti ze zgoraj napisal. V audiju npr pise toliko in toliko km ali toliko in toliko dni do servisa. Kaj bo pac prej. Lahko proizvajalec doloci nek interval, je pa odvisno od uporabnika kako bo avto uporabljal. Mestna voznja je manj km torej bo servis po 10-15k km. Relacijska voznja je vec km in servis na 20-25k km, lahko tudi na 30k km pri novejsem avtu. Po tvoje bi nekdo ki dela 10k km vecino avtoceste na mesec bil vsakih 45 dni na servisu??
PS: zgoraj si napisal, da v SLO so servisni intervali na 15k km. Lahko razlozis to svojo trditev?? Kaj ima pri servisnem intervalu veze drzava v kateri se avto uporablja oziroma je registriran?

Interval je dolocil uvoznik na 15kkm in s tem pogojuje podaljsano jamstvo. Pa ce bos vsak teden ne servisu pac bos, njih to ne zanima. Ce mas interval na 30k pol ne mores met podaljsanega jamstva, oziroma vsaj tako je bilo ce niso kaj spremenili vmes.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@JaaN je napisal, da za Slovenijo je dolocen servisni interval na 15k km. Zato ga tud sprasujem od kje mu ta podatek??

Je pa @MajoR zgoraj napisal, da je izbral interval na 30k km in doplacal podaljsano jamstvo. Tud pri bmw je interval na 30k km.
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 349
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Interval je dolocil uvoznik na 15kkm in s tem pogojuje podaljsano jamstvo. Pa ce bos vsak teden ne servisu pac bos, njih to ne zanima. Ce mas interval na 30k pol ne mores met podaljsanega jamstva, oziroma vsaj tako je bilo ce niso kaj spremenili vmes.

Tako je tudi pri mojem Audiju z jamstvom 4+, eno leto oz. 15k km.. kar pač nastopi prej. Tudi na coupeju imam nastavljen interval na 15k km. Tudi pri službeni Octavii je bil pogoj za jamstvo 6+ interval na 15k km. Bom pa zdaj počekiral kako je pri novih škodah saj imamo naročenega Superba fl.
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 801

Jamstvo pri VAG grupi že kar nekaj časa ni več pogojeno z krajšim servisnim intervalom. 

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Bi tud bilo totalno glupo, ce bi to se vedno pogojevali, ker kar nekaj njihovih uporabnikov prevozi ogromno km na letni ravni. Nekateri bi res lahko bili vsak mesec na servisu..
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 329

https://www.porschei...6plus-skoda.pdf

https://www.porschei...vo-6plus-vw.pdf

https://www.porschei...-6plus-seat.pdf

Tole pred leti je bilo na 15.000, če si želel to ekstra jamstvo 

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 291
  • Avtomobil: e61, r55

Dobra izbira avta, tudi barva je top.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 852
  • Avtomobil: e92 325i

Polno varnih km ded :).

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 008
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Se vedno.sem na 30kkm, kljub podaljsanem jamstvu ;) Edino ce bi vzel sesto leto, potem ne vem...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 665

Mah tok dolgo je vprasanje kaj bo cez 5 let, lahko da bos ze na zalah, avto bo pa se laufal.
Prikaži več možnosti